» »

Informacije pred nakupom Vrtne kosilnice ???

Informacije pred nakupom Vrtne kosilnice ???

sočan ::

Pozdrav.


Zanima me nakup samohodne vrtne kosilnice. Dosedaj imam samo takšne brez pogona , in me sedaj zanima par stvari,
Najbolj me zanima kako je z rangiranjem s to samohodno ,recimo med drevjem in podobnimi preprekami.

Ali lahko to samohodno premikaš tudi brez da vklopiš pogon. ? Upam da me razumete , tako na hitro malo naprej malo nazaj ...? Obiranje.

Saj v določenih razmerah jo moraš tudi potegniti nazaj ,saj ne moreš vedno kositi v krogu ?

Zanima me nekaj takšnega :
http://hecht-garten.de/hecht-5484-benzi...

Ta mi je všeč ,ker ima še možnost izbire hitrosti.

Kakšna so vaša mnenja izkušnje.

Mi je pa pomembno da ima tudi stranski izmet , ker koša ali izmeta nazaj ne bom veliko ali sploh nič uporabljal.

lp

Alec999 ::

Sam s košnjo okoli dreves nimam težav. Lahko kosiš tudi brez pogona, vendar je kosilnica težka.

Če ne boš kosil v košaro, potem poglej še za kosilnicami, ki imajo mulčer. Sam mulčerja še nisem uporabljal, tako da naj kdo drugi poda svoje izkušnje.

sočan ::

Sam bi najraje ,kosilnico ki ima samo samo stranski izmet plus pogon.

A nekako takšne nisem zasledil. Povsod je zraven vsaj zame balast. Zadnji izmet,košara,mulčer..ne potrebujem.


lp

Highlag ::

Za pogon imaš posebno ročko, ki jo moraš stisnit (podobno kot za gas, da kosilnica ne crkne), ki vklopi pogon.
Kosilnice s pogonom imajo vgrajen običajno malce močnejši motor. Sem bil na podobnem kot ti ene 3 leta nazaj.

Sedaj imam kosilnico s košaro, ki tehta 50+ Kg, in pride pogon v klanec na nekaterih mestih zelo prav, sploh, ko je košara polna. Za po ravnem pogona ne uporabljam, ker je za moj korak prepočasen. Ima pa kosilnica uležajena kolesa, tako da zelo lepo teče.
Never trust a computer you can't throw out a window

Konlov ::

Torej, a ko pogon ni vklopljen, kosilnica tudi kosi? Jo lahko ob izklopljenem pogonu potiskaš nazaj?

bastadu ::

Konlov je izjavil:

Torej, a ko pogon ni vklopljen, kosilnica tudi kosi? Jo lahko ob izklopljenem pogonu potiskaš nazaj?

seveda!

juve91 ::

sočan je izjavil:

Sam bi najraje ,kosilnico ki ima samo samo stranski izmet plus pogon.

A nekako takšne nisem zasledil. Povsod je zraven vsaj zame balast. Zadnji izmet,košara,mulčer..ne potrebujem.


lp


To je taksna: http://www.merkur.si/vrt-in-okolica/vrt...

IL_DIAVOLO ::

S samohodno kosilnico ne bos nikoli pokosil tako dobro kot s kosilnico na laks ob tezko dostopnih predelih(okoli ograje in dreves). S kawasakijevo pokosis meter visoko travo ce zelis. Samohodne kosilnice so itak za folk, ki kosijo cm visoko travo oz. nimajo pametnejsega dela.

hendriks ::

Sam sem nabavil Powered iz Baubaua, za 250€. Širina košnje 51cm, 2.6kw, samohodna, stranski izmet, mulčenje, košara, naj bi zmogla 1500m2. No, po tretji košnji ji je odpadlo kolo. Notri so neki poceni ležaji, problem z le-temi pa so, da so colski in nestandardni, mislim da mere 12.7mm in dragi ko pes: 5?€ eden. Drugace mašina je ok, tudi dovolj zmogljiva za moje potrebe.
Košnja trate je cela znanost, najboljše kosilnice pa so vretenaste, katere travo odrežejo v nasprotju z rotacijskimi, ki bilko odbijejo. Vretenaste rocne stanejo okoli 150€, bencinske pa so pregrešno drage. Cene se mislim da začnejo od 2000€ gor. Golf igrišča npr. kosijo z njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hendriks ()

juve91 ::

Ocitno se nisi kosil s samohodno. Na ravnem, veliki povrsini, pride v postev samohodna. In se kosi ko pac zraste par cm. Boljse majhno kosit kot pa veliko in vse na 20 m praznit kos

Ganon ::

Če morate veliko manevrirati med grmičevjem ipd. in bi radi imeli samohodno kosilnico, glejte, da ima pogon na sprednja kolesa. Glede izmeta, pa jaz prisegam na stranskega.

nitro2 ::

Honda

Konlov ::

Preplačaš.. Davek pač...

Miha 333 ::

Priporočam takšno z B&S (Briggs & Stratton) motorjem. Večna zadeva. Po 15 letih zamenjaš membrano vplinjača in je za naslednjih 15 let. Ter seveda olje 2x na sezono (nima oljnega filtra!).

specing ::

Ali si je kdo že naredil baterijsko večje-vrtno kosilnico? Govorim o 1kWh+ baterijah, tiste baterijske v štacuni imajo bolj majhne (ranga 100-150Wh).

mancini ::

diavolo

verjetno ne kosiš celega dvorišča z nitkarco :)

ko imaš enkrat samohodno ne kupiš nikdar več takšne brez pogona

BigWhale ::

Ce imas moznost, si omislis robotsko kosilnico. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

potisna kosilnica - katero kupit?

Oddelek: Loža
4212652 (4871) PrimozR
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13438656 (16034) urosh
»

Nakup vrtne kosilnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7639716 (20796) forplan
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7847429 (18667) SkIDiver
»

Kosilnica za parcelo cca. 500m2

Oddelek: Loža
125356 (4963) krho

Več podobnih tem