» »

V novih iMacih je menjava diskov skoraj nemogoča

V novih iMacih je menjava diskov skoraj nemogoča

MacRumors.com - V novici o uporabi Intelovih čipovij Z68 v novih iMacovih (ob izidu ta čipovja še niso bila uradno predstavljena) smo zapisali, da je servisiranje oz. nadgrajevanje novih iMacov relativno enostavno, ko dobimo dostop do notranjosti. Za to je sicer treba odstraniti šipo in LCD panel za njo, kar je pravzaprav najtežji del postopka. Nato vidimo do štiri pomnilniške palčke za režo SODIMM, Intelove procesorje za namizno ležišče LGA-1155, grafični čip tokrat prihaja v obliki modula MXM in ni več prispajkan na matično ploščo, za hrambo podatkov v mehanski obliki pa skrbijo standardni 3,5-palčni trdi diski.

No, skoraj standardni. Z eno samo potezo je Apple namreč praktično onemogočil poceni nadgradnje, saj trdi diski za iMace vključujejo še temperaturni senzor. Namesto napajalnega kabla s štirimi oz. petimi žilami so se odločili uporabiti napajalni kabel s kar sedmimi žilami, ki skupaj z namenskim firmwareom trdega diska omogoča upravljanje trdega diska v določenih temperaturnih območjih (to verjetno pomeni, da pri višjih temperaturah disk upočasni, dovolj hladnega pa pospeši do najvišjih hitrosti). Jasno je torej, da običajni trdi diski s polic računalniških trgovin ne bodo delovali v novih iMacih, uporabniki, ki so željni prostornejše hrambe podatkov, pa bodo zamenjavo morali naročiti pri Applu. Priklop le štirih žil od sedmih in ne-uporaba posebnega firmware-a (uporaba popolnoma standardnega trdega diska torej) pomenita, da se iMac ne bo zagnal, saj ne izpolnjuje samodejnega testa strojne opreme ob zagonu (Apple Hardware Test).

V primeru 27-palčneža sta na voljo vsaj dva priključka Thunderbolt, kjer bo na enega mogoče za stalno priključiti zunanji disk...

173 komentarjev

«
1
2 3 4

axee ::

Žalostno.. me zanima, če so te toplotni senzorji res tako ZELO potrebni oz če zares obstajajo.. bi bilo lepo, če bi kdo odpru applov disk in pogledal, če imajo te senzorji res pomembno vlogo, in ne samo zapiranje kupcov v še večjo kletko..

Že nekaj časa razmišljam, da nabavim nek Apple produkt, da si povečam znanje o nasplošno računalniškem svetu (življenje samo na eni platformi za moje pojme že pomeni, da človek avtomatsko ni tehnološko razgledan).. in sedaj čedalje bolj zapirajo, pa vse od različnih šravfov do "posebnih" diskov itd..

Škoda.

MrStein ::

Vsak disk zadnjih 5+ let ima temperaturni senzor.

Me zanima koliko do heka...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

Žalostno.. me zanima, če so te toplotni senzorji res tako ZELO potrebni oz če zares obstajajo.. bi bilo lepo, če bi kdo odpru applov disk in pogledal, če imajo te senzorji res pomembno vlogo, in ne samo zapiranje kupcov v še večjo kletko..


Vsi diski imajo že precej časa temperaturne senzorje, ki se jih da odčitati s SMART protokolom. Appleu to očitno ni bilo dovolj ;)

Tule bi bilo potrebno še omeniti, da so že prejšnje generacije iMacov imele probleme s tem - sistme je odčitaval temperaturo diska (tedaj še s SMART) in če si zamenjal disk s SSDjem (ki ponavadi nimajo temp. senzorjev) je začel hladilni sistem konstantno tuliti na maksimalni hitrosti, tako da so morali uporabniki modificirati senzor.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

techfreak :) ::

Reguliranje hitrosti glede na temperaturo lahko podaljša življensko dobo, torej niso naredili brez razloga.

Mavrik ::

techfreak :) je izjavil:

Reguliranje hitrosti glede na temperaturo lahko podaljša življensko dobo, torej niso naredili brez razloga.


Razlogu se reče: prisiliti uporabnike, da kupujejo drage Apple branded diske :P
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

Eni diski (IBM) so baje že pred leti spreminjali hitrost vrtenja, bolj zaradi porabe kot temperature.
Se kaj ve o tem? Ker je bilo omenjeno v dokumentaciji, to pa je bilo bolj ali manj vse.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

trnvpeti ::

Me zanima kolk bo padla prodaja zaradi tega.

TKPhysicist ::

Apple...ROFL!
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

Relanium ::

MrStein je izjavil:

Eni diski (IBM) so baje že pred leti spreminjali hitrost vrtenja, bolj zaradi porabe kot temperature.
Se kaj ve o tem? Ker je bilo omenjeno v dokumentaciji, to pa je bilo bolj ali manj vse.

Največ energije se vrjetno porabi za zagon diska. Ko se plošče vrtijo pač bolj malo.
(pač sem menjal xbox disk in sem imel s tem probleme)

Vsaj tolk jst vem

Pithlit ::

trnvpeti je izjavil:

Me zanima kolk bo padla prodaja zaradi tega.

Nič.
Life is as complicated as we make it...

klinker ::

axee je izjavil:

Žalostno.. me zanima, če so te toplotni senzorji res tako ZELO potrebni oz če zares obstajajo.. bi bilo lepo, če bi kdo odpru applov disk in pogledal, če imajo te senzorji res pomembno vlogo, in ne samo zapiranje kupcov v še večjo kletko..

Že nekaj časa razmišljam, da nabavim nek Apple produkt, da si povečam znanje o nasplošno računalniškem svetu (življenje samo na eni platformi za moje pojme že pomeni, da človek avtomatsko ni tehnološko razgledan).. in sedaj čedalje bolj zapirajo, pa vse od različnih šravfov do "posebnih" diskov itd..

Škoda.


Ce si hoces le podrobneje ogledat OSX imas v podpisu lepo masinco na katero gre lepo namestit Snow Leopard ;)

axee ::

Mavrik je izjavil:

Žalostno.. me zanima, če so te toplotni senzorji res tako ZELO potrebni oz če zares obstajajo.. bi bilo lepo, če bi kdo odpru applov disk in pogledal, če imajo te senzorji res pomembno vlogo, in ne samo zapiranje kupcov v še večjo kletko..


Vsi diski imajo že precej časa temperaturne senzorje, ki se jih da odčitati s SMART protokolom. Appleu to očitno ni bilo dovolj ;)


To dobro vem, a more apple vedno izstopati?? V statistikah zanesljivosti (in mislim da je disk daleč najbolj pokvarljiva stvar) niso na vrhu, pa se edini prislužujejo takim prijemom.

klinker je izjavil:

Ce si hoces le podrobneje ogledat OSX imas v podpisu lepo masinco na katero gre lepo namestit Snow Leopard ;)


Mah, ga v virtualcu furam že dolgo časa, lahko bi zgradil tudi hackintosh, ampak bi rad popolno uporabniško izkušnjo.. Seveda ciljam na neko manjšo napravo, mac mini (ne hvala, zastarela platforma), Macbook Air (cena.. malo prehuda), iMac pa očitno tudi definitivno odpade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

MrStein ::

axee je izjavil:


To dobro vem, a more apple vedno izstopati?? V statistikah zanesljivosti (in mislim da je disk daleč najbolj pokvarljiva stvar) niso na vrhu, pa se edini prislužujejo takim prijemom.

Ja, saj, zato so zdaj začeli s tem. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigLebowski ::

Dejte že dejte nehat jamrat. Po Macih nimate kej rofkat. Razen po Mac Projih je malkce dovoljeno. Kdor ga želi, mora to vzet v "drag" zakup in pika. To je ta uporabniška izkušnja. Za predrkavanje pa zraven sestavlite še kako svojo windoze/linux ropotuljo, da se boste počutli bolj blefersko "razgledani".

Gregor P ::

Sam tudi ne razumem, zakaj bi kdo sploh hotel razstavljati nek Applov produkt, če ga je pa kupil ravno zato ker gre za "zaključeno celoto":8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ramon dekers ::

in kaj če ti crkne disk? wtf? Menjaj ali kupi drag apple disk. Tako ali tako se danes vse stvari samo še menja nič več popravlja, apple pa je šel tako daleč da boš kupil njihov disk ki je verjetno 20% cene novega kompa ali nov komp.

Upam da tega sistema ne bomo več videli.

Gregor P ::

Točno tako, če ti crkne disk se obrneš na Applovo podporo oz. kupiš nov Applov produkt; le tako ti lahko zagarantirajo "popolno zadovoljstvo":)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BALAST ::

Ko si enkrat v Applovi čežani, je edina možnost pobega, da v zamenjaš še pred potekom preizkusnega obdobja, pri nas 15dni od nakupa. :))

VolkD ::

Tega zlepa ne bo na moji mizi.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Ramon dekers ::

Gregor P je izjavil:

Točno tako, če ti crkne disk se obrneš na Applovo podporo oz. kupiš nov Applov produkt; le tako ti lahko zagarantirajo "popolno zadovoljstvo":)



že, že ampak to je draga podpora, zakaj ne smem diska zamenjati sam, konec koncev ni težko odšraufati šrauf in dati tja diska, zakaj je potrebno plačevati nepotrebne servise? Verjetno ti i-pc pošljejo v zda kjer imajo tam boljšo servisno podporo, v naš balkanski konec pa
žal npr: za 5 let star i-pc ne dobavljamao diskov in ostalih delov iz hong konga.

Gregor P ::

Gre za to, da kot je že dejal BigLebowski, ko kupiš Applov produkt, ga kupiš ravno zaradi tega ker se nočeš ukvarjati še z nekim dodatnim delom; hočeš preprosto, da zadeva dela. Skratka tvoj čas je tebi več vreden in zato plačaš Applovi podpori, da dela zate in to ima seveda svojo ceno. Pa tudi sicer ti nakup novega modela ne predstavlja prav nobene finančne težave.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

TKPhysicist ::

Gregor P je izjavil:

Gre za to, da kot je že dejal BigLebowski, ko kupiš Applov produkt, ga kupiš ravno zaradi tega ker se nočeš ukvarjati še z nekim dodatnim delom; hočeš preprosto, da zadeva dela. Skratka tvoj čas je tebi več vreden in zato plačaš Applovi podpori, da dela zate in to ima seveda svojo ceno. Pa tudi sicer ti nakup novega modela ne predstavlja prav nobene finančne težave.

Ta opcija bi lahko ostala vedno, in bi kljub temu lahko še vseeno sam menjal kakšno stvar. Če si tip in si kupiš avto, je povsem logično in naravno, da boš vzel kdaj kakšno macolo v roko in porihtal sam če bo potrebno. Ker je to pač faking normalno! Razen če imaš svoje kupce za glupe glave in se bojiš, da bi kaj sami postorili.
Kot npr. ko sm kupu bajk Kono Stinky za katerga sm odštel 2.800€ in sm si prebral pogodbo za garancijo v kateri piše, da so obvezni servisi sam pri njih in bla bla bla...ampak še vseeno lahko zadevo sam doma popravljam in garancija ne poteče. Tk da Apple tle grobo pretirava, tisti ki pa zagovarjajo te tržne poteze, pa zagovarjajo samo določeno tržno strategijo.
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

Zheegec ::

Ramon dekers je izjavil:

in kaj če ti crkne disk? wtf? Menjaj ali kupi drag apple disk. Tako ali tako se danes vse stvari samo še menja nič več popravlja, apple pa je šel tako daleč da boš kupil njihov disk ki je verjetno 20% cene novega kompa ali nov komp.

Upam da tega sistema ne bomo več videli.

Ah, Apple diski pa ja ne crkujejo. To so samo govorice brez osnove.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

element ::

Naj ponudijo dobre SSD-je, pa ne bo tak problem. Sam kaj, ko so Apple branded pregrešno dragi za podpovprečen performans.

Grumf ::

Heh, jaz pa tukaj ne vidim popolnoma nobenega problema in še manj razloga, da bi se
lastniki applov pritozevali. Če so se ovčke pustile ostriči že pri nakupu, zakaj se
ne bi pa še pri nadgradnjah in popravilih? Apple temelji svojo znamko na pozerjih
(ja ja, saj sem slišal, da jih nekaj ljudi res uporablja zaradi drugih razlogov, baje)
in dražji ko bodo računalniki, lepše se bo dalo pozirat, enako kot bmw, audi,...
prepričan sem da se japončki, korejčki,... enako dobro vozijo, sploh za potrebe
medvaskega in mestnega prometa, pa ljudje prestižnejše še vedno kupujejo.

Skratka nehajte se pritozevati. In naj vam razsvetlim: bejbe ne padajo na racunalnike,
prej na avte.

jverne: zakaj bi te flamali, saj sami vedo da je to res. Edina tezava je, da v Sloveniji,
kupijo audija tudi taki, ki potem stradajo. In potem jamrajo kako draga so popravila.
Hmm, deja vue...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

techfreak :) ::

Mavrik je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Reguliranje hitrosti glede na temperaturo lahko podaljša življensko dobo, torej niso naredili brez razloga.


Razlogu se reče: prisiliti uporabnike, da kupujejo drage Apple branded diske :P


Hladnejši je disk, večji je failure rate. Torej očitno se splača disk vzrževati nad neko temperaturo, vsaj takrat ko ni v idle. Torej očitno izgovor le imajo.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

amigo_no1 ::

Gregor P je izjavil:

Pa tudi sicer ti nakup novega modela ne predstavlja prav nobene finančne težave.

Yup, če ti je fotr Jankovič & company.

Ti imaš že po-applane možgane.

pint ::

Pri iMacih je pa tole z diski res najmanjši problem. Kar se mene tiče je tule dosti večji problem to, da moraš menjat komplet čez par let, ko platforma zastari, čeprav bi monitor bil dober še najmanj 2x daljšo dobo. So pa posebne senzorje imeli že prej, le da so bili prilepljeni na disk (vsaj na minijih..) in je bila nadgradnja neproblematična.

Sicer bodo pa proizvajalci skoraj gotovo začeli prodajati tudi takšne diske, podobno kot že prodajajo boljše in prostornejše SSD module za MacBook Air.

zee ::

Predstavljeno revizijo iMacov bos lahko brez tezav uporabljal kot monitor.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

opeter ::

pint je izjavil:

Pri iMacih je pa tole z diski res najmanjši problem. Kar se mene tiče je tule dosti večji problem to, da moraš menjat komplet čez par let, ko platforma zastari, čeprav bi monitor bil dober še najmanj 2x daljšo dobo.


Če se dobro spominjam, so od leta 2009 (ali pa 2010) naprej monitorji od iMacov uporabni tud kot navadni monitorji, če uporabiš displayport priklop.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

eieieie1 ::

Saj se s tem nič nebo spremenilo, tisti ki imajo applove računalnike bodo še naprej kupovali mac-e, ostali pa pač ne (oziroma majhen delež vseeno gre počasi iz pc-ja na mac-a).

Tisti, ki pa se tako zalo pritožujete zdaj, pa itak nikoli niste niti imeli v planu da bi Apple kupoval, tak da nevem kaj vam je finta, da ste v vsaki Applovi temi tako glasni rofl...


P.s jaz najverjetneje tudi nikoli nebom prešaltal na mac-a.

Key Quest ::

Kolko procentov, oziroma ce se bolj natancno izrazim, promilov uporabnikov Imacov je kdaj ze zamenjalo disk? Takega racunalnika itak ne uporabljas kot neko skladovnico podatkov in je vgrajen 0,5 ali 1 TB disk cisto dovolj za neko obicajno rabo. Za kaj vec pa uporabis NAS ali pac zunanji disk, a ne.

zee ::

Thunderbolt lahko uproabis tudi za priklop zunanjega diska. Glede na prepustnost vodila tudi hitrost ne bi smela biti problem.

EDIT: typo
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Mitch ::

Če je Sony za svojo konzolo PS3 dal možnost svojim uporabnikom, da lahko zamenjajo trdi disk in postopek celo opisal v knjižici z navodili potem ni nobenega razloga za Apple, da tega nebi omogočil. Še posebej zato, ker naj bi bili uporabniki Macov bolj "izobraženi" od igralcev špilov. :D

Pa še to, da lahko v PS3 nabiješ notri 7200 RPM disk pa še vedno ne izgubiš garancije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mitch ()

Phoebus ::

Diski so praktično edina komponenta (razen ventilatorjev), ki jo boš z veliko verjetnostjo menjal zaradi odpovedi- in tu nima veze, če je preko Toshiba diska nalepljena nalepka APPLE (macbook pro)- ko crkne, moraš menjat.
Pri normalnem priključku greš v trgovino in vzameš najzmogljivejšo zamenjavo ki je finančno sprejemljiva, ko ga pa takole serjejo z extra priključki in ti navadne (ne-premium, seveda) diske prodajajo po N-kratni ceni....

klinker ::

Mater ste tezaki anti apple people...vsako temo o Apple posvinjat do onemoglosti ;((
Glede diskov ...cez 2-3 mesce boste brali tu gor novicko "konkurenca najavila kompaktibilne trde diske za nove iMace" ...cez kako leto pa "najavljeni "prvi" trdi diski s temperaturnimi senzorji ter 7pin napajanjem za mnozicno rajo" :))

Gregor P ::

amigo_no1 je izjavil:

Ti imaš že po-applane možgane.

... he he tole si bom pa shranil, ko se bo zopet našel kakšen pametnjakovič, ki me bo obtoževal, da sem proti Applu, da sem tipičen anti-apple hate boy ipd.8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ramon dekers ::

Gregor P je izjavil:

Gre za to, da kot je že dejal BigLebowski, ko kupiš Applov produkt, ga kupiš ravno zaradi tega ker se nočeš ukvarjati še z nekim dodatnim delom; hočeš preprosto, da zadeva dela. Skratka tvoj čas je tebi več vreden in zato plačaš Applovi podpori, da dela zate in to ima seveda svojo ceno. Pa tudi sicer ti nakup novega modela ne predstavlja prav nobene finančne težave.




ali ni potem vseeno če kupiš navaden pc in v primeru problemov ga pač neseš na servis wtf? ne vidim problema. Že tako preplačaš kišto potem pa dajejo še takšno politiko.

amigo_no1 ::

Morebiti si dvojni agent oz. imaš Rupsijev sindrom :D ?

Pomoje bo tale "omejitev z apple_only diski" precej hitro padla.

Gregor P ::

Ne, gre le za to, da sam preprosto ne kupujem Applovih produktov ravno zaradi njihove politike; razumem pa kakšna je ta politika.8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

eieieie1 ::

Phoebus

A je res tako velika verjetnost da ti disk crkne? Ker še meni nikoli do zdaj ni crknil disk in računalnike menjavam na recimo 4-5 let...



In tisti ko že kupijo Apple, vedo da plačajo mal več tudi zaradi imena. Tako da jim nebo problem dati za uradno menjavo diska 20-30% več kot pa če bi sam menjal.

Get a life apple haterji :)

Matev ::

ko kupiš Applov produkt, ga kupiš ravno zaradi tega ker se nočeš ukvarjati še z nekim dodatnim delom; hočeš preprosto, da zadeva dela.


točno tako

...
ti ki se nad tem pritožujete, ste kot
kot da bi kupec rojs-rojsa se pritoževal da je težko zamenjati žarnico

nekikr ::

Ne, placamo malce vec, ker stvar preprosto dela kot mora. Ce je nekaj drazje pa jebiga, tudi avta nimamo vsi za 300€, pa se ne lomi toliko kopij, ker je to logicno in sprejemljivo. Ce das pa 20% vec za racunalnik/telefon/tablico in da poleg tega gor pise Apple si pa debil, peder, druzbeno nesprejemljiva oseba in primeren za kastracijo in odstrel. Oh ja.

eieieie1 ::

Ja za apple haterje je to samoumevno da vsi ki kupimo applove izdelke to naredimo zaradi logoja :)

pint ::

opeter je izjavil:

Če se dobro spominjam, so od leta 2009 (ali pa 2010) naprej monitorji od iMacov uporabni tud kot navadni monitorji, če uporabiš displayport priklop.


Mogoče res, ampak če želiš upgradat platformo v tem primeru verjetno kupiš novega iMaca :)

Se mi zdi, da v njihovi liniji manjka mašina ranga iMac brez ekrana.

opeter ::

eieieie1 je izjavil:

Phoebus

A je res tako velika verjetnost da ti disk crkne? Ker še meni nikoli do zdaj ni crknil disk in računalnike menjavam na recimo 4-5 let...


Nikoli ne reči "nikoli". ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zheegec ::

.cez kako leto pa "najavljeni "prvi" trdi diski s temperaturnimi senzorji ter 7pin napajanjem za mnozicno rajo" :))

Trdi disk s temperaturnim senzorjem sem imel v računalniku že 5 let nazaj. Za to se ne rabi 7pin napajanje, ker ima to že S.M.A.R.T.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

PARTyZAN ::

Zakaj je konektor drugačen se ve. Ni nobene znanosti tukaj, pač Apple ne želi, da daješ v njihove mašine diske, od katerih oni ne dobijo nič denarja.

klinker ::

Zheegec je izjavil:

.cez kako leto pa "najavljeni "prvi" trdi diski s temperaturnimi senzorji ter 7pin napajanjem za mnozicno rajo" :))

Trdi disk s temperaturnim senzorjem sem imel v računalniku že 5 let nazaj. Za to se ne rabi 7pin napajanje, ker ima to že S.M.A.R.T.



Kot razumem rabi 7pin zaradi kontrole nad diskom in glede na to kaksen je dandanes marketing, se bo to sigurno prej al slej pojavlo povsod. Sej je jasno da konkurenca kar nekaj stvari "skopira" od Apple. Oni pac to predstavijo kot neka huda novost, pa ceprav ni nic takega...stvar dobi "krila" in se pojavi se pri konkurenci :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup: iMac ali PC? :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
456433 (5269) Mr Hilter
»

V novih iMacih je menjava diskov skoraj nemogoča (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
17344757 (39412) Limit-sky
»

Le nadgradnja BIOS-a je potrebna za dvanajstjedrni Mac Pro iz leta 2009

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
144890 (3624) lurker
»

Apple je prenovil iMace - enaki po zunanjosti, drugačni po notranjosti

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
4412445 (10655) lurker
»

Kupuijem računalnik, ki bo primeren za grafično oblikovanje

Oddelek: Kaj kupiti
324631 (3777) opeter

Več podobnih tem