» »

V novih iMacih je menjava diskov skoraj nemogoča

1 2 3
4
»

MrStein ::

Če imaš pred sabo, ni težko ugotoviti.
Od zgoraj in še bolj od spodaj gledano je TN slika "random", negativ.
Za razliko med PVA in IPS pa sem enkrat napisal, se zdaj ne spomnim...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

pecorin ::

apple.com:
Stunning from every angle.

The iMac display looks great from any seat in the house, thanks to a premium display technology called in-plane switching (IPS). IPS gives you a bright picture with excellent color -- even if you're viewing the display from the side.


tole pise za iMac. za oba modela. verjetno bi kaj napisali, ce bi eden imel eno, drug pa drugo...

Ramon dekers ::

Limit-sky je izjavil:

Nekikr ima tukaj en velik point.

Ramon čaka, da si bo gospodarstvo opomoglo od te grde krize in bo potem socialni položaj v Sloveniji boljši in bo več denarja za "socialo". Po drugi strani pa pljuva po firmah, ki delajo(mo) ravno to. Dajejo denar v neskončno jamo, kjer je vedno več nenasitnih in vedno glasnejših Ramonov, ki se jim seveda zdi moralno in pravično, da imamo vsi ta občutek krivde, da si si s svojim delom prislužil več kot nekdo drug. In si zdaj celo upaš ta denar zapravljati, namesto, da bi ga dal tistim, ki rabijo socialo. Čeprav okoli sebe komot najdejo ljudi, ki so tudi v krizi našli rešitev za svoje probleme. Le povprašati jih je treba, kako. In potem malo pobrskati po možgančkih.

Kot vsako podjetje prodaja svoje izdelke ali storitve na trgu, si v istem položaju ti. Ti na trgu ponujaš svoje storitve tistim, ki jih potrebujejo. Ceno za svoje delo določiš sam. Če na trgu ni nikogar, ki bi ti to ceno plačal, je to znak, da je ali tvoja cena previsoka za usluge, ki jih ponujaš ali pa na trgu ni potrebe za takimi uslugami.

Isto je sedaj z Applom. Oni ponujajo neke svoje izdelke, ki jih pač cenijo kolikor jih cenijo. A je mogoče tvoj eksistencialni problem ogrožen, če greš kupiti IBM namesto Apple-a? A misli kdo, da bi morali Apple zapreti, ker izstopajo s ceno in kaliteto (v plus ali v minus)? Kdo si prilašča pravico, da bo meni ali katerikoli drugi firmi govoril, kaj moram delati in za kakšno ceno? V kapitalizmu še vedno glasujemo z denarnico. Edino, kar lahko narediš proti tem grdim, grdim firmam, je to, da ne kupuješ njihovih izdelkov. In pazi to: nihče te ne bo vprašal, zakaj nisi kupil njihovega izdelka (razen anket, ki jih komot ignoriraš) in ti iztrgal denarja iz žepa.

Kar pa seveda, je pa to, da lahko sam odločam o tem, kam bom svoj prisluženi denar vrgel. Ali bo to pol kile koke, novi avto, IBM laptop ali pa humanitarna pomoč lokalnim brezposelnim.



Čakaj malo od kje tvoja butasta prazna batica sumi da sem na zavodu? In od kje vam dragi gospodje ideja da pri nas delo obstaja samo poiskati ga je treba?
Takšne idiotizme si pa res človek ne bi upal pisati resno, mogoče pa niste dovolj razgledani in živite v ZLOveniji s 1000 e plači in mislite da ste boga prijeli za jaj.. Ko boste šli na vzhod boste videli kako globoko v riti smo, in kako se odvijajo zadeve tam, če pa vidiš samo čes sosednji breg potem pa vam človek ne more pomagati.
Kakorkoli kolega zaposlen v podjetju 8 let delovnih izkušenj iz področja informatike ima plače 1200. Pošiljal je prošnje na več različnih mest okoli 50 se mi zdi. Končno se fant odloči pisati googlu, (tako malo za zabavo). Google ga pokliče mu postavi določena vprašanja in ponudi po razgovoru delovno mesto na Irskem...

Kot drugič omenjaš mi neke firme ki v Sloveniji proizvajajo? V naši državi se ne da proizvajati, ker smo za izvoz enostavno predragi, pustimo določene izjeme Lek in pipi strela, in roko na srce svaka čast. Ostalo crkuje, naš parazitski državni aparat pa se širi kot rak, s svojimi še bolj butastimi postopki za podjetja.

Kar se aplla tiče je pač kot vsako drugo podjetje, s strani računalniške tehnologije ni naredilo prav nič tehnološko dovršenenega, nobene inovacij, nič. Je pa v celofan z marketingom prepleten paket ki ga po dobri tržni ceni poturijo ljudem.

In še zadnjič ne skrbi zame sem ti že povedal izobražen kader beži v tujino če pa ti vidiš poslovne možnosti za uspeh v ZLOveniji, ti pa ne zavidam. Moje mnenje je da se da uspeti ampak ne z načinom kot to delamo sedaj.

Slovenija bo ostala tam kot je na socialnem dnu, bi bilo pa super če bi imeli podjetja tipa aplle...ampak teh ne bo nikoli sem.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Ramon
Si mislil zahod ?

Ker pišeš v sedanjiku kolega ni šel na Irsko ?

Ramon dekers ::

nekikr je izjavil:

Točno o tem govorim. Furaš safr ker nimaš kapitala, vez, očkov in mamic, strica iz amerike, kolegov, ki je iznašel unobtanium, je multilingvist, se spozna na kvantno mehaniko pa že 8 let gnije na brezveznem delovnem mestu.
En življenski nasvet zate in tebi podobne: prej, ko prenehate s takim razmišljanjem, bolje bo. Odprite oči in si ustvarite priložnost. Samo od sebe nič ne pride.



priložnosti ti lahko ustvarjaš ko imaš izpolnjene določene pogoje. Sicer pa nevem kaj si s prvim stavkom želel povedati, kdo gnije na brezveznem delovnem mestu, preberi si tvoj stavek?

Sicer pa kdo si ti da boš talal nasvete? Si mogoče met top menagarji, ker o ekonomiji in gospodarstvu pojma nimaš, če pa si zaposlen v it industriji ti pa lahko oprostim.

amigo_no1 je izjavil:

Ramon
Si mislil zahod ?

Ker pišeš v sedanjiku kolega ni šel na Irsko ?



ne zahod, ampak vzhod, azija Kitajska, Tajska, Singapur... Kolega ima tu svojo žensko ki študira, ima še eno leto potem pa najbrž spokata glede na dano situacijo. To je poslal za zabavo, oz ni nikoli mislil da bo kdaj sprejet, sedaj samo še bolj vidi da opcije so, samo ne tu, na domačih tleh.

Da ti o začetni plači ki mu je bila ponujena ne govorim:)

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Daj še kaj napiši, prav zabavno te je brati. Si morda razmišljal, da bi pisal kakšno kolumno za dnevno časopisje. Nekaj med ZF in humorjem ti gre odlično od rok. In prosim naredi kakšen tečaj o ekonomiji. Ti očitno veš več od vseh nas, ki smo že kaj naredili za razliko od tebe, ki skupaj spraviš samo safr in hvalisanje Singapurja (kjer še nisi bil, niti v Indiji ali na kitajskem - če bi bil vsaj enkrat tam bi govoril malce drugačej).

Sicer pa čimprej naredi fax do konca (ali srednjo šolo). Potem pa pojdi v Singapur. Saj veš, slovenčkov s tako odličnim in širokim znanjem kot ga ima tvoja eminenca, s tako dobrimi poslovnimi idejami, ki jih dušijo enkrat desničarji drugič pa levaki, spet tretjič pa odsotnost kapitala (če se le da venture tipa) - take tam rabijo. Takih ni. Res škoda, da se v Sloveniji ne najde službe za tako sposobne ljudi. Res škoda.

Tale tvoj kolega, jaki sistemski administrator. Zakaj točno bi moral imeti plačo višjo od 1200€? Mislim, kaj točno počne? Ker moj kolega je tudi sistemski administrator in 1200€ za takega človeka je preveč. Oz. za to kar dela on. Sistemskih administratorjev je malo morje le redki pa si zaslužijo večjo plačo, ker gre povečini za delo, ki bi ga lahko opravljala prekvalificirana šivilja z dobrim nadzorom. Če je tvoj kolega eden teh, potem je lahko vesel za 1200€. Če je pa res ultra-sposoben potem je pa pač eden tistih, ki se ne znajo prodati. V tem primeru ti ne pomaga noben certifikat. Na žalost (in srečo) šteje tako formalna izobrazba kot tudi neformalna, ostala polovica je pa zmožnost prodati kar imaš (pa nima veze koliko je tega) po najvišji možni ceni. Ampak kot doktorju ekonomije ti je to najbrž jasno?

Eh, saj sem bil tudi jaz na faksu, vem kako ti je ;)

amigo_no1 ::

ker gre povečini za delo, ki bi ga lahko opravljala prekvalificirana šivilja z dobrim nadzorom.

Imaš jajca it v SG ali MS to genialno ugotovitev povedati omenjenim šiviljam ? Se zna zgoditi da boš potem ostal brez njih :)) (jajc, da ne bo kake pomote).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Ramon dekers ::

nekikr je izjavil:

Daj še kaj napiši, prav zabavno te je brati. Si morda razmišljal, da bi pisal kakšno kolumno za dnevno časopisje. Nekaj med ZF in humorjem ti gre odlično od rok. In prosim naredi kakšen tečaj o ekonomiji. Ti očitno veš več od vseh nas, ki smo že kaj naredili za razliko od tebe, ki skupaj spraviš samo safr in hvalisanje Singapurja (kjer še nisi bil, niti v Indiji ali na kitajskem - če bi bil vsaj enkrat tam bi govoril malce drugačej).

Sicer pa čimprej naredi fax do konca (ali srednjo šolo). Potem pa pojdi v Singapur. Saj veš, slovenčkov s tako odličnim in širokim znanjem kot ga ima tvoja eminenca, s tako dobrimi poslovnimi idejami, ki jih dušijo enkrat desničarji drugič pa levaki, spet tretjič pa odsotnost kapitala (če se le da venture tipa) - take tam rabijo. Takih ni. Res škoda, da se v Sloveniji ne najde službe za tako sposobne ljudi. Res škoda.

Tale tvoj kolega, jaki sistemski administrator. Zakaj točno bi moral imeti plačo višjo od 1200€? Mislim, kaj točno počne? Ker moj kolega je tudi sistemski administrator in 1200€ za takega človeka je preveč. Oz. za to kar dela on. Sistemskih administratorjev je malo morje le redki pa si zaslužijo večjo plačo, ker gre povečini za delo, ki bi ga lahko opravljala prekvalificirana šivilja z dobrim nadzorom. Če je tvoj kolega eden teh, potem je lahko vesel za 1200€. Če je pa res ultra-sposoben potem je pa pač eden tistih, ki se ne znajo prodati. V tem primeru ti ne pomaga noben certifikat. Na žalost (in srečo) šteje tako formalna izobrazba kot tudi neformalna, ostala polovica je pa zmožnost prodati kar imaš (pa nima veze koliko je tega) po najvišji možni ceni. Ampak kot doktorju ekonomije ti je to najbrž jasno?

Eh, saj sem bil tudi jaz na faksu, vem kako ti je ;)



1. đezus sam ti si res trot. Brez zamere. Od kje misliš da je slika ki sem jo pripopal? Slika je iz Tajske, natančnenje iz mesta Udon Ratachani. In ne verjamem da si uspel v življenju pač pa si mislim da si nek kmet oz s tem žalim njih, glede na tvoje pisanje.
2. Sam lahko brez problema dobim šiht tu v Sloveniji ampak mi je škoda izgubljati časa.
3. Ne žali mojih kolegov, ponujena mu je bila služba v googlu, torej ima človek več kot dovolj široko področje znanja za marsikatero službo a žal ne v Sloveniji.

In še zadnjič (upam da tudi s tvoje strani) menim da nimaš določenih stvari pošlihtanih v tvoji glavi, glede na tvoje izjave trdim da v tujini še nisi bil, hkrati pa menim da si moraš prebrati kako se "igra" in dela v gospodarastvu.
Če pa misliš da si ful ful nad povprečjem ker imaš kot navaden slovenček plače 1500€ in je zate oh in sploh super tu v tej prelepi deželi ti svetujem da se temi mislimi ostaneš v svoji glavi drugim pa ne vsiljuj svojih butastih (navideznih)izkušenj in raje delaj to kar ti leži, če sploh kaj.

p.s. diplomo imam že narejeno. Sem ti že povedal da ne skrbi zame, raje obdrži te tvoje idiotizme zase.

p.p.s bodo pa tudi za take korenjake še nastopili hudi časi verjemi mi

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Ko ste bedni ;((

Zheegec ::

Jaz pa kokice jem pa kokakolo pijem vmes ko to berem. Epic!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Limit-sky ::

Ona je najboljša, da bi komot dobil šiht, ampak mu ni za časa zaptavljat. :)

Kdo je že John Galt?

floyd1 ::

Jej jej, kje je ta tema končala... ;)

lurker ::

Točno tam kjer si ti in podobni hotel. Pa moderatorji tudi.

Matev ::

Če pa misliš da si ful ful nad povprečjem ker imaš kot navaden slovenček plače 1500€ in je zate oh in sploh super tu v tej prelepi deželi ti svetujem da se temi mislimi ostaneš v svoji glavi drugim pa ne vsiljuj svojih butastih (navideznih)izkušenj in raje delaj to kar ti leži, če sploh kaj.


kaj a so moderatorji zaspali

nekikr ::

amigo: tisti stavek je letel na kar veliko število sistemskih administratorjev, katerih delo je sila trivialno. Napisal sem tudi, da niso vsi taki. Kolega je bil na Voljatelu in potem Tušu "sistemski administrator", ves svoj čas pa je zabil za neka trivialna učenja punc za "šaltarjem" kje se kaj klikne in izdelavo kablov po meri, pa inštalacijo vnaprej pripravljenih programov. In tak tip sistemskega administratorja si pač ne zasluži bajne plače. Ampak še enkrat, taki niso vsi, kar sem tudi povedal. Vsaj enkrat.

Jst ::

>Jaz pa kokice jem pa kokakolo pijem vmes ko to berem. Epic!

Jaz sem umrl od smeha: "furati safr." :)))
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

floyd1 ::

lurker je izjavil:

Točno tam kjer si ti in podobni hotel. Pa moderatorji tudi.

Na srečo pa imamu tu tebe in tebi podobne, da dvigujete povprečje 8-).

amigo_no1 ::

Jst je izjavil:

>Jaz pa kokice jem pa kokakolo pijem vmes ko to berem. Epic!

Jaz sem umrl od smeha: "furati safr." :)))

Ja lublanščina, doh.Kva si ti en oldi da tega ne štekaš.A si z rufa pav ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Matev ::

tema se je total izrodila

opeter ::

lurker je izjavil:

No, krho ima prav glede starejši iMacov
A zdej se o (pra)starih iMacih pogovarjamo? No, v tistih ni zlobnih Apple diskov. Jih lahko še Ramon zamenja.


Zgoraj je bilo govora o TN matrikah v iMacih. Ti so bili navzoči v 20" modelih novo oblikovane generacije leta 2007 (ki je imela kot prva takrat črni robo okoli ekrana):
http://www.everymac.com/systems/apple/i...

Za starejše 20" bele (v celoti plastične), pa nisem siguren. Čeprav po opisanem sodeč, 170/170 vidni pomeni, da so tudi ti imeli verjetno TN:
http://www.everymac.com/systems/apple/i...

24" pa so bili vedno IPS. Mogoče pa so imeli starejši, beli, plastični 20" iMaci IPS panel v ekranih? Kdo ve ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Limit-sky ::

Naslov teme je o novih macih in HD.
Sicer pa imate vsi narobe. V starih imacih je CRT ekran!

floyd1 ::

In še (večkraten) dokaz za to:
http://www.flickr.com/photos/soyburger/...
:O

opeter ::

Limit-sky je izjavil:

Naslov teme je o novih macih in HD.
Sicer pa imate vsi narobe. V starih imacih je CRT ekran!


Kdo govori o starih (G3, G4 iMacih)?

Govora je o aluminijastih LCD iMacih začenši s serijo CPU-jev Core 2 Duo 2.0 GHz (T7300) od leta 2007 pa vse do sredine leta 2010, ko so prvič predstavili 21,3" IPS LCD iMac (in so prenehali prodajati 20" različice).
Zadnji, najhitrejši 20" LCD iMac je imel 2.66 GHz Core 2 Duo procesor - serija CPU-ja: E8135.

Kar je najpomembnejše: 20" ALU iMaci so imeli TN ekrane.

Če koga zanimajo razlike v ekranih iMacov:
http://www.everymac.com/systems/apple/i...

Dtrugače pa sem samo potrdil krhov post.

Sicer pa, mislim, da bo to dovolj o ekranih.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Limit-sky ::

"Sicer pa, mislim, da bo to dovolj o ekranih."

Exactly my point.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup: iMac ali PC? :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
456492 (5328) Mr Hilter
»

V novih iMacih je menjava diskov skoraj nemogoča (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
17345126 (39781) Limit-sky
»

Le nadgradnja BIOS-a je potrebna za dvanajstjedrni Mac Pro iz leta 2009

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
144926 (3660) lurker
»

Apple je prenovil iMace - enaki po zunanjosti, drugačni po notranjosti

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
4412570 (10780) lurker
»

Kupuijem računalnik, ki bo primeren za grafično oblikovanje

Oddelek: Kaj kupiti
324645 (3791) opeter

Več podobnih tem