» »

Kako delat zastonj ali nekaj podobnega...

Kako delat zastonj ali nekaj podobnega...

Tero ::

Tema o tem kako najti službo če nisi programer mi je dali malo misliti. Sam tudi iščem službo.
Sam imam podoben problem. Imam ful veliko željo se kaj novega naučit (predvsem administracija windows in podobno), ampak pač nisem študent(ne morem delat preko študentskega servisa) in kot samouk iz interneta, sem precej omejen kako to znanje dokazat. Sam bi recimo tudi takoj kaj zastonj delal(komu pomagal) da se pač kaj naučim, dobim poznanstva in veze izkušnje itd.. Imamo pač glup sistem in je to nemogoče legalno delati zastonj. Kakšna druga ideja kako pridobiti izkušnje, reference veze in poznansva itd?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

metalc ::

Mogoče povprašaš v Kiberpipi, nekaj podobnega (Kibla?) imajo tudi v MB (če ti je bližje), kakšno društvo, mladinski center, župnija...

black ice ::

V Mariboru je Kibla, v Murski Soboti je Mikk... Lahko bi še kdo dopolnil seznam za ostala mesta.

@Tero: Zanimivo vprašanje, katero se zadnje čase pojavlja prenekateremu Slo-techovcu.

Edit: Povezava do spletne strani Mikka, kjer je objavljen seznam multimedijskih in mladinskih centrov v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

Tero ::

Hmja povpraševal sem že veliko.... Ampak saj če bi jaz bil na njihovem mestu tudi me nebi vzel....
Kaj se še da narediti?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

jype ::

Jaz te zastonj vzamem, da pišeš blog o temi po lastni izbiri.

Kar začni.

Ko napišeš prvi prispevek ne pozabi prilepiti linka v to temo.

Blog lahko brezplačno odpreš na primer na blogger.com.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Tero ::

Hmja. Pisanja bloga? O čem pa? Zdaj nekako nevem kako bi mi pisanje bloga pomagalo pri mojem tehničnem znanju. (po osebnosti sem pač tehnik in ne sociolog) Wordpress znam instalirat na svoj server...
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

jype ::

Ti samo nalepi link na svoj prvi prispevek, ko bo končan. Vse ostalo lahko izbereš sam.

Skatey ::

Jaz predlagam, da se naučiš pythona, ker je dost povpraševanja tukaj so simpl vaje [http://learnpythonthehardway.com/index], ki jih lahko nato pišeš kot lekcije in imaš o čem pisat na blogu kakor je predlagal jype.
Design, elephants and stuff... www.yukaii.com/blog

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skatey ()

Tero ::

jype: http://robi.tv/blog :)

Skatey: hmja programiranje... to je predvsem problem da preden se zadevo naučiš iz ničle do znanja ki ga lahko prodajaš traaajaaa.....
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

jype ::

Naslednji post?

Tero> preden se zadevo naučiš iz ničle

Sej že nekej znaš, kar naprej gradit.

Skatey ::

Potem predlagam, da greš za peka kruha. Vse kar rabiš je, da kupiš knjigo, npr. Kruh = Bread, v merkatorju kilo moke in kvas ter ščepec soli in to ponavljaš dokler ne narediš najboljšega kruha na vasi. Nato zjutraj hodiš od hiše do hiše ter upokojenkam ponudiš sveže pečeni kruh. Sigurno dobiš stalne stranke po parih tednih.
Design, elephants and stuff... www.yukaii.com/blog

Tero ::

jype: Hmja mogoče. Ampak to še vedno ni odgovora moje vprašanje. Kako bi pridobil izkušnje iz windows administracij(kar me najbolj veseli) in podobno? Sam nekako to znam in obvladam vendar mi manja kar nekaj praktičnega znanja. Obstaja kakršnakoli možnost da delaš kje zastonj pa sem jo jaz spregledal?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

jype ::

Tero> windows administracij(kar me najbolj veseli)

Te ne veseli. Verjemi na besedo. To nikogar ne veseli.

Tero> Obstaja kakršnakoli možnost da delaš kje zastonj pa sem jo jaz spregledal?

Ja, napiši post o tem kaj si se naučil na Learn Python the Hard Way.

mtosev ::

Administracija Windowsov (videi in razlage) http://www.bibble-it.com/
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

harmony ::

Okej, vi mu zdaj turite Python, je pa jasno povedal da ga zanima windows administracija.

Poglej na kakšne freelance sajte, če ti bo uspelo dobit kakšen job.

oldguy ::

Te ne veseli. Verjemi na besedo. To nikogar ne veseli.


Hehehehe...bemo, hočeš nočeš, prav imaš...:)

Tero ::

mtosev: ja se vem da je tega ogromno na internetu. :)
in JA ME VESELI! Rad odpravljam napake, vdržujem zadeve itd. To me veseli čeprav nekateri mislijo nasprotnoo. Zelo rad tudi pomagam ljudem pri kakšnih težavah ( in ja čeprav bodo spet vsi rekli da to ni res). Pač tako razmišljam. Imam tudi nekako precej široko znanje, a ne neke specifike ki se bi jo rad naučil. Najbolj me jezi to da ne morem delati preko študentskega servisa. (kdaj bodo že enkrat ukinli to) Plača mi je čisto nepomembna na začetku oziroma kot sem rekel bi z veseljem delal tudi zastonj če je seveda to možno.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

SleepLess ::

Tero mislim da jype cilja z blogom bolj v smislu, da preštudiraš kako se postavi Windows server, poskusiš doma in mogoče na blog napišeš tutorial, izkušnje, probleme, ... In tako naprej z Linux serverji, z vzpostavitvijo kakšnega apache-ja, ...

jype ::

Tero> in JA ME VESELI!

Sej ni bilo povsem resno napisano - ampak dokler se ne znajdeš pred težavo, ki je _ne moreš_ odpraviti, ker Microsoft meni, da težava ni pomembna, nimaš pravega občutka za to, kaj te veseli.

Na primer:

International characters are not stored in the Asset Intelligence Knowledge Base tables.
The Asset Management reports gather information from pre-installed knowledge base tables combined with inventoried data from the client machines. The knowledge base tables currently do not correctly store localized text. As a result, some Asset Management reports may display incorrect characters for localized software titles on non-English client machines.
WORKAROUND: None.

To, da pomagaš uporabnikom, ki imajo težave z Windows, pa je pohvalno - kar nadaljuj, rešitve pa izdatno dokumentiraj na blogu, da jih google (ali bing) najdeta, pa bodo morda pomagale še večim!

harmony ::

Največja fora je točno to kar je jype povedu.Dokler ni težav je vse ql. Ko pa pridejo težave, pa je potrebno logično razmišljati o morebitnih rešitvah. Je res, da se na internetu najde milijon rešitev, vendar vsaka ne obrodi sadov in lahko prinese tudi več škode kot koristi. Tako, da administracija je širok pojem. Kasneje seveda postaneš inženir in se z administracijo ne ukvarjaš, sam takih profilov v Sloveniji še nisem zasledil.

Dejansko si sistemski administrator in obenem sistemski inženir in obenem serviser za tiskalnike. :)

Tero ::

OK zdaj imam možnost nekje delat kjer bi se veliko naučil samo spet bodo vzeli samo študente :(
Se res ne da mimo tega? Kaj res ker nisem študent ne morem delat poceni? :( V kakšni državi pa živimo da jaz ki sem pripravljen delat zelo poceni ali zastonj tega ne morem? :( Kakšna možnost še obstaja?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Blinder ::

-avtorska pogodba, sam če sodelavci delajo isto pa so drugače plačani pol je morda že preveč nezakonito.
-plačilo v obliki štipendiranja
-tuja napotnica
-če lahko delaš od doma pa mogoče se da kr na črno
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

IcEk` ::

Tero, si bil na referendumu proti Zakonu o malem delu? :P

knesz ::

Še vedno ni nobenega posta na blogu?

Tero ::

Blinder torej glede na to tvoje odgovore nemogoče. :(
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Isotropic ::

Blinder je izjavil:

-avtorska pogodba, sam če sodelavci delajo isto pa so drugače plačani pol je morda že preveč nezakonito.
-plačilo v obliki štipendiranja
-tuja napotnica
-če lahko delaš od doma pa mogoče se da kr na črno

tle je problem predvsem, da moras dejansko tut kaj narediti, da te obdrzijo...
drgac pa, kaj delas?
postavi si doma mrezo vsaj ene par racunal in se hecaj z active directory recimo
dljaj si s travnika ene par MCP/ MCSE... knjig in se uci (katere po vrsti, ti bodo lazje povedali drugi).
dljaj si s travnika oz. se udelezi CISCO tecajev za network (admine). zacetni je CCNA in tam zacnejo od zacetka.

Tero ::

loki3000: Sam menim da imam kar nekaj tehničnega znanja, ampak je glede na mojo izobrazbo in ker res nimam praktičnih izkušenj nemogoče dokazat. Ti tečaji so zaenkrat mi preprosto predragi saj nimam službe... Problem ni v znanju, je v glupi slovenski birokraciji. Sam recimo bi takoj šel kaj takega delat kam popolnoma zastonj da se lahko recimo izkažem in pokažem, ampak bi to bilo delo na črno...
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Pimoz ::

Ne delaj zastonj. Prosim misli ob svojih dejanjih tudi name.

Kakšno iobrazbo pa imaš? Kaj od računalištva pa že znaš?

Če bi rad klikal MS potem moraš nujno imeti poznavanje AD. LDAP osnove so močno zaželjene, ker potem lažje dojemaš stvari. Baze so naslednja BIG thing. Recimo MSSQL ali pa Oracle in DB2. Virtualizacija je nujno zlo (ubistvu sploh ni zlo) tako, da priporočam da si pogledaš VMWare ESXi in Server (in pazi še na prodor MS Hyper-V). Zanimiva stvar nad vsem tem je pa meni osebno MS Forefront Identity Management. Funky funky stvarca :D

Drugače pa MS ima odlične knjige + priložene natlačenke z VirtualPC slikami - pretoči si jih pa "saj veš s kje"tm in "nič ne namigujem"spljoh

guest #44 ::

Jz sem nekje na polovici od learn python the hard way.

Na trenutke te prav iritira, ker ti ne pove dovolj...in zato moreš razmišljat, ampak ko poštekaš pa ti je tolk bolj vbito v glavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Python] Povezave

Oddelek: Programiranje
4243657 (4118) A110
»

Učenje doma za novo službo - Katera znanja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711208 (8923) scipascapa
»

Kronični dolgčas oziroma kaj počet cele dneve? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6514639 (11381) ColdCat
»

Nemško zunanje ministrstvo pojasnilo razloge za vrnitev na MS Windows (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5414176 (12095) BigWhale
»

[Postavitev Win serverja]; koliko je cena?

Oddelek: Operacijski sistemi
202456 (1904) r5r

Več podobnih tem