» »

Kronični dolgčas oziroma kaj počet cele dneve?

Kronični dolgčas oziroma kaj počet cele dneve?

«
1
2

PrimozNovak ::

Kaj res početi ko ti je dolgčas pa si popolnoma brez denarja?
Sam sem star 27 in že kako leto sem brez službe. Vsaki dan se zbudim ob 9.00 pišem kako prošnjo, dve ali pa 10. Recimo da to delam 3 ure.
Potem pa imam od 12 do 24 ure prosti čas in pojma nimam, kaj si naj začnem. Edini dohodek je socialna podpora, ki pa ga celotnega dam staršem za hrano in stroške, zato ne morem poklicat kakega prijatelja na kavo ali kakšno drugo socialno-družbeno zadevo. Tako da se dolgčas počasi razvija v depresijo.
Večina dneva sem sicer za računalnikom a mi računalnik že močno gre na živce. Pogrešam tudi fizični stik z ljudmi :(

Ima torej kakšno idejo kako se spopasti z dolgčasom?

JayKay ::

prostovoljno delo, dodatno (lastno) izobrazevanje. internet je poln raznih zastonj izobrazevanj.

GoodSatanist ::

Jaz sem v identični situaciji. Ampak mi kr odgovarja.

OP: bolje ne bo nikoli.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Knjižnica.

flipflop ::

Cel kup stvari lahko počneš, kjer ne rabiš zapraviti veliko denarja. Pojdi v planine, čevlje in obleko menda imaš. Tam je tud cel kup ljudi tako da dolgčas ti ne bo, kar se hrane in pijače tiče pa si lahko prineseš s sabo.

king_saso ::

kaj pa kako delo? pomoč ali kaj takega? seveda pa ni nič narobe, če si malo razširiš znanje s kako knjigo, pa tudi na internetu je ogromno literature ;)

GoodSatanist ::

Čim več trollaj.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

king_saso ::

ali pa s kakimi kolegi na igrišče udarit kak fuzbal? tudi ni strošek :)

jype ::

PrimozNovak> Kaj res početi ko ti je dolgčas pa si popolnoma brez denarja?

Ustvari si delovno mesto.

GoodSatanist ::

Tudi spanje lahko precej raztegneš, če zdej spiš 8 ur se z malo "truda":)) lahko navadiš spati 12 ur+.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

win64 ::

Kot so ti predlagali: razširi si obzorja in se nauči še kaj drugega kot je tvoj primaren poklic, naredi tudi kak hobi projekt.
Za dolgčas preganjat si lahko recimo omisliš kak šport: tek, nogomet, košarka...

korenje3 ::

1 leto zabil... kolk delavnih izkušenj pa imaš?
jaz sem rabil samo 4 prošnje za delo, da sem dobil službo. 2x povabljen na razgovor, prvega sem odklonil.

po moje slabo pišeš prošnje za delo.

depresija je pa ponavadi takrat, ko človek nima nič za delat oziroma ko se začne spreminjat v rastlino.

vsekakor ne priporočam branja knjig, raznih hobijev ipd kar bi nadomestilo delo za denarni dohodek.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

GoodSatanist ::

Pa gledaj TV - olimpijske so glih...
Pejd na bazen, če ni dnarja za bazen pejd na divje kopališče.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

korenje3 ::

win64 je izjavil:

Kot so ti predlagali: razširi si obzorja in se nauči še kaj drugega kot je tvoj primaren poklic, naredi tudi kak hobi projekt.
Za dolgčas preganjat si lahko recimo omisliš kak šport: tek, nogomet, košarka...


ko si depresiven je malo težko tečt ipd... ker se začneš sam sebi smilit in nimaš volje. ko imaš dohodek, si lahko praktično ustvariš življenjske cilje. namreč živimo v kapitalizmu.

moj sosed ni imel še nikoli redne službe. živi od sociale, ima dva otroka, žena je pa sestra v bolnici. star je že ene 50 let. službe nikoli ne dobi, ker ima nič uradnih delovnih izkušenj.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

jype ::

Jsm se včasih vozu s starimi bicikli, kupljenimi za drobiž. Mal sm sicer bil v depresiji vsake tolk, ampak sem se kr potrudu, da nisem predolgo vzdihoval.

win64 ::

Ko si despresiven je najboljše iti ven v naravo se malo spotit. Ti je takoj malo boljše. Sem bral, da nekatere tek tako sprošča, da celo meditirajo ob tem.

Mesar ::

Ne! Vzet se v roke, začet delat... pol ko si neki naredil, pa gledaš to... pa je boljše, ne pa se kotat okoli...
Your turn to burn!

GoodSatanist ::

Pa več meseka jest.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sss ()

gendale ::

veliko stvari se da počet (praktično) brezplačno

lahko se začneš ukvarjat s kakim športom, recimo tečeš/hodiš v hribe/... lahko zastojn

pomagaš lahko kaki dobrodelni organizaciji

čas izkoristiš za učenje kake nove veščine (po možnosti take, s katero se da tudi služit denar)

s kolegi se ne rabite družit v dragih gostilnah, pač pojdite v park in se tam pogovarjajte

pa tudi na slo-techu je premalo trollov odkar sem se jaz upokojil
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Ganon ::

PrimozNovak je izjavil:

Edini dohodek je socialna podpora, ki pa ga celotnega dam staršem za hrano in stroške


280 EUR potrebujejo za hrano in stroške, samo zate? Da sam potem nimaš niti za kavo? Emm, ok.

_Dormage_ ::

Programiraj.

GrimReaper ::

Ganon je izjavil:

PrimozNovak je izjavil:

Edini dohodek je socialna podpora, ki pa ga celotnega dam staršem za hrano in stroške


280 EUR potrebujejo za hrano in stroške, samo zate? Da sam potem nimaš niti za kavo? Emm, ok.

300€ se mi zdi čist realno. Sam sicer dajem samo 100€ od 700, ampak to je praktično nič.
Pa socialna tut ni glih 280€, ampak 200€, lansko leto je bla pa mislim da okol 150€.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Tomi ::

Glede na nivo pisanja ti recimo ne bi škodil hiter tečaj slovenskega jezika. Branje leposlovja precej pomaga.
metrodusa.blogspot.com

technolog ::

Saj zato pa sem ga poslal v knjižnico...

Isotropic ::

facebook, farmville, pejt na kavo z uporabnikom Tero.
kaj si sploh po poklicu, OP?

Ganon ::

GrimReaper je izjavil:


300€ se mi zdi čist realno. Sam sicer dajem samo 100€ od 700, ampak to je praktično nič.
Pa socialna tut ni glih 280€, ampak 200€, lansko leto je bla pa mislim da okol 150€.


Verjetno res ne dobiva polne socialne podpore, ker živi s starši. Je pa socialna podpora še ne dolgo nazaj znašala nekaj več kot 220 EUR, nazadnje so jo povišali na 288 EUR. Vem, ker poznam nekoga, ki jo prejema.

shadeX ::

_Dormage_ je izjavil:

Programiraj.


Ja če te to ne veseli, nimaš kaj delat s tem.

_Denny_ ::

PrimozNovak je izjavil:

Kaj res početi ko ti je dolgčas pa si popolnoma brez denarja?
Sam sem star 27 in že kako leto sem brez službe. Vsaki dan se zbudim ob 9.00 pišem kako prošnjo, dve ali pa 10. Recimo da to delam 3 ure.
Potem pa imam od 12 do 24 ure prosti čas in pojma nimam, kaj si naj začnem. Edini dohodek je socialna podpora, ki pa ga celotnega dam staršem za hrano in stroške, zato ne morem poklicat kakega prijatelja na kavo ali kakšno drugo socialno-družbeno zadevo. Tako da se dolgčas počasi razvija v depresijo.
Večina dneva sem sicer za računalnikom a mi računalnik že močno gre na živce. Pogrešam tudi fizični stik z ljudmi :(

Ima torej kakšno idejo kako se spopasti z dolgčasom?


Sem v isti situaciji že 4 leta, s to razliko, da ne prejemam socialne podpore in večinoma živim samo od občasnih servisov pc-jev (zadnje čase recimo max. kakih 50€ na mesec...Win 7 je pretežko sesuti), hrana in ostali stroški so zaenkrat zastonj. Ponudb (prošnje so se pisale x let nazaj, sedaj se delodajalcu ponujaš in ne prosiš za delo) ne rabiš pisati od začetka - življenjepis si naredi v On-line aplikaciji, potem pa za vsakega delodajalca napišeš svoje spremno pismo in je. Sam sem si celo naredil še en template (vstaviš ime firme in ime kontaktne osebe) za to, ker se mi enostavno več ne ljubi truditi, če so se do zdaj na od 100+ poslanih ponudb odzvala le 3 podjetja.

Najlažje se zamotiš s kakimi hišnimi opravili, igrami, filmi in serijami. Sam več krat tedensko pospravim stanovanje, pokosim travo, itd., tam okoli 3-4 ure dnevno igram igre (samo singleplayer, ker multiplayerji te bodo zaradi omejenih osebkov spravili v še slabšo voljo), pogledam kaki imdb top100 film in novo epizodo novih serij, preostali čas pa gre za pogovore prek Skypa in MSN-ja. Spim ponavadi samo 6 ur dnevno in se mi včasih zdi, da ima dan premalo ur za vse aktivnosti :)

Če nimaš znancev s podobno količino prostega časa si z lahkoto najdeš koga na OkCupid. Tako boš imel stik z novimi ljudmi, se naučiš kak nov jezik in o drugih kulturah, lahko pa se tudi zgodi, da najdeš eno lepo dekle in si zaradi nje sploh več ne boš želel dela :P

Upam, da sem ti s tem kaj pomagal. Mimogrede - najslabše kar lahko počneš se je smiliti samemu sebi. Rajši glej na stvar pozitivno - drugi morajo v službo, vstanejo zgodaj zjutraj, pridejo domov utrujeni in nimajo časa za družino in hobije, ti pa lahko vse to počneš brez skrbi.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Karaya 52 ::

In to mislis poceti do kdaj? Verjames, da je mozno zivljenje preziveti na ta nacin? Nikomur nocem srati po glavi, samo da pri 27. ne ves kaj narediti sam s sabo je pa zalostno. Na svetu je toliko stvari, nekateri pa se raje odlocijo za pasivno gnitje v sobi in obcasno javno stokanje po forumih. Normalno, da ti je dolgcas ce se ne ukvarjas z nicemer, ljudje nismo opice, ki lahko ure radosti prezdijo na veji. Za zacetek si omisli kak bajk, neko zdravo "masilo".

Isotropic ::

in denny kuk si ti star sploh in kaj si po poklicu?
ajd, 4 leta - 2008, zacetek krize, ne recem nic.

Zgodovina sprememb…

_Denny_ ::

Isotropic je izjavil:

in denny kuk si ti star sploh in kaj si po poklicu?
ajd, 4 leta - 2008, zacetek krize, ne recem nic.


23, elektrotehnik računalništva; sem probal faks pa sem se po enem mesecu izpisal...imam rajši hardverske zadeve kot pa programiranje in ostale stvari s FRI-ja

Kolo mu ne bo kaj dosti pomagalo, ker se bo sekiral in dolgočasil med vožnjo
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

korenje3 ::

poskusi najti delo, ki te ne zanima...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

Tero ::

Isotropic je izjavil:

facebook, farmville, pejt na kavo z uporabnikom Tero.
kaj si sploh po poklicu, OP?


Heh? Zakaj pa z mano? :)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

GoodSatanist ::

Tero, greš na kavo?

Karaya 52 je izjavil:

Na svetu je toliko stvari, nekateri pa se raje odlocijo za pasivno gnitje v sobi in obcasno javno stokanje po forumih. Normalno, da ti je dolgcas ce se ne ukvarjas z nicemer, ljudje nismo opice, ki lahko ure radosti prezdijo na veji.


Pomoje se da... sam natrenirat je treba, pa si lahko opica.

Jaz lahko recimo ure dolgo visim na Slo-tech forumu, prebiram stare teme in trollam.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Včasih je bil za tvoj primer standardni S-T nasvet "inštaliraj Gentoo Linux". Ne vem v čem bi bil trik, ampak glede na to, da itak stalno visiš pri računalniku lahko makar probaš.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

opeter ::

Kako ti je lahko dolgčas? Lahko bereš, gledaš filme, če rad rišeš/slikaš, delaj to. Če igraš na kakšen inštrument, vadi. Ali pa se poskusi kaj naučit na pamet. Recimo kakšno pesmico, kakšno kitico. Dobro je za sive celice in tudi spomin. Lahko se igraš tudi kakšne namizne igre.

Še bolj zanimivo: vedno več odraslih se ukvarja s sestavljanjem LEGO kock.
Nore ideje in inspiracijo najdeš tukaj: http://www.mocpages.com/

Ali pa če ne drugo, si vzemi za vzgled ST-člana Sandija1987 ... največ ga srečaš v oddelku Igre.

Pa še en dober nasvet za na konec: najdi si službo. Če ne drugo, pa lahko skoraj vedno delaš preko avtorske/podjemne pogodbe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

opeter> Še bolj zanimivo: vedno več odraslih se ukvarja s sestavljanjem LEGO kock.

Kok so otročji. Js se že vsaj en tedn nism.

Pithlit ::

opeter je izjavil:

Še bolj zanimivo: vedno več odraslih se ukvarja s sestavljanjem LEGO kock.

Sam to ni pocen hobi... še posebej če moraš legice najprej nabavit.
Life is as complicated as we make it...

koyotee ::

goodsatanist, oglasi se v PBI, zgleda, da so te predčasno izpustili
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

driver_x ::

Lahko se včlaniš v kako versko sekto.

Edit: aja, sem spregledal da si brez denarja ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

amigo_no1 ::

Nabavi si psa, pa ne takega hišnega (pudel & co).

#000000 ::

Čim ti sprašuješ po forumih kaj bi počel in obupuješ nad samim seboj je to že precej tko tko.

Če res ne veš kaj bi delal, se oglasi kakemu kmetu v bližini in mu povej svoj problem, ter se mu ponud za pomoč, na kmetiji se vedno najde delo, samo ne zahtevat denarja za plačilo, zmeniš se za pridelke. Ne vem zelenjave, krompirja, mleka in mesa jim tam nikol ne manjka, tko boš lahko namesto keša doma prispeval hrano, pa še domača bo :)

Če ni kmetije daleč naokoli je sigurno kdo ki ima psa ki ga treba peljet na sprehod, al pa kakim starejšim ljudem prinest kej iz štacune, kaj postorit okol bajte, ipd.

Tko za prvo silo, če boš dela ti hitro ne boveč dolgčas, edino bojim se da nisi poleg dolgočasja tudi len ? Ker pol si pečen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

dec2k ::

Registriraj račun na rtvslo.si in se prepiraj z janšisti ali pa levaki. Your choice.

Matako ::

Oz. še bolje, začni pisati blog. Za vzor si vzami Mikstona ali še bolje Terezo Vuk (http://terezavuk.wordpress.com/), ki se s tovrstno situacijo spopada že leta... z manjšo pomočjo zdravilnih zeli, seveda ;)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

DimmniBurek ::

Štopaj v Indijo. Zihr ti ne bo žal.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Janac ::

z mano in ostalimi lahko trollas in spamas po forumih je zelo zabavno

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

Architect ::

saj PrimozNovak očitno je troll, glede na to da niti 1x še ni odpisal

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

_Denny_ je izjavil:

Isotropic je izjavil:

in denny kuk si ti star sploh in kaj si po poklicu?
ajd, 4 leta - 2008, zacetek krize, ne recem nic.


23, elektrotehnik računalništva; sem probal faks pa sem se po enem mesecu izpisal...imam rajši hardverske zadeve kot pa programiranje in ostale stvari s FRI-ja

Kolo mu ne bo kaj dosti pomagalo, ker se bo sekiral in dolgočasil med vožnjo

fak a si nebi poj nasel sihta?
vpis se na elektrotehniko poj

--saj PrimozNovak očitno je troll, glede na to da niti 1x še ni odpisal

jp. je ze bilo ene par podobnih tem, vedno podobna tema in samo en odgovor, potem pa NIC.

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

Če nimaš otrok, pejt s trebuhom za kruhom. Za kakšno tujsko legijo si prestar, na naftno ploščad boš verjetno čakal kar precej, za sekanje drv, urejanje vrta, pomoč oslabelim, sprehajanje psov ... pa bi verjetno bil primeren brez dodatnih usposabljanj. Probaj, nimaš kaj zgubit. Srečno!
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Nissan GTR ::

če bi jz imel preveč časa, bi se šel japonščine učit
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Denarna pomoc starsem - Prezivljanje starsev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5110090 (7588) koyotee
»

Zavod in sociala (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6913602 (10981) jalovec09
»

Rad bi nadaljeval z življenjem... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212757 (9844) cebelar123

Zaradi hiše brez socialne pomoči

Oddelek: Problemi človeštva
466714 (6074) Gandalfar

Več podobnih tem