» »

Smisel življenja!

Smisel življenja!

Zavo ::

Zadnjič sem se peljal s kolegom iz Munchna pa sva imela čas filozofirat. Prišla sva na temo smisel življenja.

Torej, ko sva se bližala Gradcu sva si bila enotna!

Smisel vsakega živega bitja je doseči čim več "pleasure" in čim manj "pain"!

Zakaj jemo? Zato, ker ob dobri hrani doživljamo pleasure, če pa ne jemo se bojimo da nas bo bolel želodec oziroma, da bomo umrli od lakote (pain)!
Verjetno je v življenju enako pleasure-a in pain-a, mi pa se trudimo, da krivuljo pleasure/pain, čim bolj lineariziramo!
Znano je, da vsak osebek hoče ugajati čim več ljudem! Verjetno zato, ker dobimo feedback od njih enkrat pleasure, drugič (če komu ne ugajamo) pa pain!

V najino razmišljanje pa nisva znala vključit pojme, kot so čast, slava, ponos...

Kaj mislite vi o tem!

BTW: Pa ne mi zdaj pisat, da sem čuden..:D

Gandalfar ::

u r wrong: smisel zivljenja je da tvoje gene naprej prenasas. Torej da odrastes, najdes najboljsega partnerja, preneses gene na naslednjo generacijo poskrbis da je samostojna in potem umres da ne tlacis trave po nepotrebnem.

simple as that.. IMHO

Zavo ::

Ja, ampak zakaj se trudiš, da prenes naprej svoje gene?
Verjetno, ko vse to narediš, dobiš večjo dozo pleasure-a!

Gandalfar ::

hm ne, to je moj smisel zivljenja, remember? uzitek nima nic pri tem, je cisto postranska zadeva, ki je lahko tudi ne bi bilo

Thomas ::

> Smisel vsakega živega bitja je doseči čim več "pleasure" in čim manj "pain"!

Tako živa vsa bitja funcionirajo. To je njihov modus vivendi ;)

"Smisel" je pa pretendenciozna beseda. Kvečjemu kot "Kakšen smisel ima pa to za ....".

Torej relativen smisel nečesa glede na nekaj drugega. To je pa vse, kar se smisla tiča.

Je pa res ja, ljudje so stroji, ki si minimizirajo pričakovan pain in večajo pričakovan pleasure. To razloži vsa njihova dejanja.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zavo ::

Že že, ampak verjetno boš doživel pain, če ne boš prenesel naprej svoje gene!

Kaj je smisel življenja recimo osnovnošolca? Se izogniti paina in se učiti kako priti do pleasure-a!

Po moje vsaj!

Zakaj pa recimo, ko si star 55 let in si že raztrosil okoli svoje gene, še naprej živiš? :\

Thomas ::

Geni imajo svoj program. Bolje rečeno, v DNA je zakodiran nek program.

Tvoji interesi so nekoliko različni od interesov tvojih genov.

Ene take ne preveč optimalne uzde, da bi sledil temu programu, je pleasure/pain.

Pa ne pomeni, da če si pokoren svojemu genomu, da bolečine nikoli ne boš občutil.

DNA ne igra povsem pošteno. Evolucija je ni tako sklesala.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

leonius ::

Gandalfar, biološko gledano je res tako. Psihološko/sociološko pa bi rekel da je smisel teženje k čimvečjemu užitku, izpolnjevanju idej in uresničevanju načrtov.

Argumentov se mi ne da naštevat.

pozna ura.

Zavo ::

Izpolnjevanje idej = pleasure
Uresničevanje načrtov = pleasure

Presenečenje = pleasure


Nek matematik, ki bo mesece delal na nekem problemu, bo vanj vložil ogromno paina, ampak, ko se mu bo enačba izšla bo presenečen, srečen, skratka vložen pain se mu bo povrnil v obliki pleasure!

S tem, da bo malo več pleasura ven dobil, ker ga bodo sodelavci pohvalili itd.

Ampak ta višek pleasura se mu bo skompenziral naslednjič, ko se bo urezal v prst, ko bo rezal kruh!


Fuck man, če je to res, si ne želim zadeti na lotu!>:D

Thomas ::

So matematiki, ki jim življenje mine v painu. Pleasure do smrti ne pride na spored.

So pa taki, ki jim je že tisti trud okoli formul tako zvezan na pleasure, da uživajo že ob reševanju problema.

So tudi razne vmesne variante.

Delež nekaterih je "sam pain", drugih spet pa "sam pleasure".

Tretji so nekje vmes.

Mnogo je različnih preživetvenih strategij za DNA.

DNA pozna mnogo poti za svoj COPY. Tako skozi pain, kakor skozi pleasure.

Ves užitek sexa za žensko je lahko izničen s porodom. Lahko pa je ta pain potem anuliran z veseljem ob otroku. Lahko je pa potem bolečina ob otrokovi smrti še večja od vsega, do takrat doživetega.

Red Queen Evolution.

Koščki DNA, je rekel Dawkins, so potencialno nesmrtni. Kakor koze ki skačejo s skale na skalo, geni skačejo med generacijami.

Kako je pa nam ob tem ... pa briga meme. Izzivalce genov, ki so jih prvi povsem slučajno rodili.

:)





Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

leonius ::

Hehe, ob branju, češ da matematik vloži veliko truda v problem, ki ga na koncu reši , sem se takoj spomnil na film Pi od Aronofskyja (tudi Rekvijem za sanje režiral) in ga ob tej priliki kar priporočam.

Obvezno gledivo za študente matematike.:)

gorenc ::

kaksna je pa definicija stroja, ki ga Thomas vseskozi omenja? zakaj je clovek stroj?

DarkSite ::

Za kamen smo mi neživa bitja, ki se premikajo. :)

McHusch ::

Smisel življenja je ležanje na travi ...

[nisem si mogu pomagat, da ne bi :D]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smisel življenja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
967776 (5668) tsh2
»

Smisel življenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
625759 (4311) kopriwa
»

Ekonomija (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
564274 (3024) Thomas
»

Človekov vpliv na lastno evolucijo

Oddelek: Znanost in tehnologija
392243 (1627) Keyser Soze
»

Je mogoče biti srečen brez truda? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
684211 (3284) PROTOTIP

Več podobnih tem