» »

Labodji spev procesorjev Phenom - Phenom II X4 980

Labodji spev procesorjev Phenom - Phenom II X4 980

Najhitrejši AMD-jev štirijedrnik - kje za vraga je Bulldozer?

vir: AnandTech
AnandTech - AMD je Phenome druge generacije, 45 nm osvežitev svoje arhitekture K10, predstavil daljnega 8. januarja 2009. Takrat je bil najzmogljivejši čip Phenom II X4 940, ki je tekel pri vsega 3,0 GHz. Pravkar so predstavili Phenom II X4 980, najhitrejšega štirijedrnika, ki ima za skorajda četrtino višjo frekvenco od prvega najzmogljivejšega modela - teče namreč pri 3,7 GHz. Po zmogljivosti so na vrhu AMD-jeve lestvice sicer šestjedrniki, ki se v obliki Phenom II X6 1100T ustavijo pri 3,3 GHz, a razen njihove predstavitve AMD ni osveževal ponudbe, kot to dokaj redno počne z nekoliko manj dovršenimi štirijedrniki.

Phenom II X4 980 je še vedno osnovan na popolnoma odklenjenem jedru Deneb, torej še vedno ni samodejnega navijanja, ki so ga predstavili šestjedrniki. Skozi teste so ga poslali pri AnandTechu, Hexus.net in HotHardware, kjer so ugotovili, da ima zmogljivost podobno ostalim članom svoje družine. Nakupa sicer večinoma ne priporočajo, saj so podobno cenjeni Intelovi procesorji, predvsem Core i5-2400, večinoma hitrejši oz. vsaj enako zmogljivi, medtem ko so znatno hitrejši le rahlo dražji procesorji Sandy Bridge oz. kar AMD-jevi šestjedrniki. Ta trenutek nakup štirijedrne platforme na podnožju AM3 tako ali tako sploh ni pretirano smiseln. Sandy Bridge je boljša izbira, tik za vogalom pa je že Bulldozer, zaradi katerega se poraja vprašanje, zakaj se AMD sploh še trudi z arhitekturo K10. Vseeno so na vseh treh straneh povedali, da je Phenom II X4 980 soliden nakup za vse, ki si že lastijo platformo AM2+/AM3 in želijo svoj počasnejši procesor zamenjati za hitrejšega. Glavna prednost novinca je, da zbije ceno vsem ostalim štirijednim Phenomom, saj je zavzel položaj na vrhu cenovne lestvice, kot je za AMD običajno.

24 komentarjev

mtosev ::

Kje je buldožer? Still in production:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

Ob vsem nakladanju pa nobene omembe, da zadeva še vedno žre 125W.

Od takrat, ko so predstavli prve modele je proces dodobra "dozorel". Predstavili so 95W različice. Je pa res, da so ti procesorji redki, kot biseri :P
Jaz sem mislil kupit 95W različico, zdaj bom pa raje počakal na 32nm tehnologijo izdelave ... tam bi pa znalo bit, da bo poraba štirijedrnika pri 3.3GHz nekje 95W.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Saj štirijedni Athloni imajo 95 vatni TDP.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

filip007 ::

Budložer bo imel vse zadnje funkcije, kot jih ima Intel, vse SSE končno, pa še AVX. Neko svojo različico HT, več komad na cikel, no bomo videli, buldožerji so ponavadi počasni zagrabijo pa veliko.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

FireSnake ::

opeter je izjavil:

Saj štirijedni Athloni imajo 95 vatni TDP.


Jaz nocem oklescene verzije ... Athlona II imam sedaj.

Za novo generacijo: mogoče je pa vse res :)

http://fudzilla.com/processors/item/226...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

win64 ::

FireSnake je izjavil:

opeter je izjavil:

Saj štirijedni Athloni imajo 95 vatni TDP.


Jaz nocem oklescene verzije ... Athlona II imam sedaj.

Za novo generacijo: mogoče je pa vse res :)

http://fudzilla.com/processors/item/226...


po teh slajdih vidim samo žalost. Procesorji so komaj primerljivi z sandy bridge, rešujejo jih samo grafični čipi, kjer intel pogori. Glede na to, da je marketing pravil, da bodo 30% hitrejši v vseh pogledih se je za zamislit.

Izi ::

Phenomi imajo L3 cacha, ki žre velike količine elektrike, zato še dolgo ne boš mogel imeti 3,3 Ghz s samo 95 watti porabe.
Z Athloni pa to že sedaj ni problem.

Včeraj predstavljeni Athlon II X4 620e ima porabo samo 45 wattow. Vsekakor lep dosežek za 4-jedrnika.
Default frekvenca je 2,6 GHz, ampak če ga naviješ na 3,3 GHz boš po moje še vedno pod 95 wattov.

Izi ::

opeter je izjavil:

Saj štirijedni Athloni imajo 95 vatni TDP.

Samo tisti pod 3 GHz. Nad 3 GHz so zaenkrat še vedno 125 wattni.

Edit: Sorry for double post. Nekaj je šlo narobe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

FireSnake ::

Izi: šestjedrnik na 2.8GHz obstaja (95W):
http://geizhals.at/eu/a519184.html
Šestjedrnik na 2.9GHz obstaja (95W):
http://geizhals.at/eu/a615037.html
Štirijedrnik na 3.2GHz obstaja (95W):
http://geizhals.at/eu/a592773.html


Zakaj potem
zato še dolgo ne boš mogel imeti 3,3 Ghz s samo 95 watti porabe.
???
S tem, da 32nm tehnologija prihaja v kratkem.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Po testu sodeč ni kaj ekstra ta cpu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

opeter ::

Mogoče res ne. Vprašanje pa je, kakšna bo cena. Če bo ta pravilna, bo AMD vsekakor pridobil nekaj kupcev na svojo stran. Meni osebno je zelo pomembna cena (gledam seveda tudi na zmogljivost).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

m22 ::

cena 190usd na neweggu, mogoče kdo ve, kakšna bi bila razlika pri strošku za elektriko (vsaj približno), če vzameš amd x4, max tdp 125w, ali pa intel i5 240o z 95w?

Izi ::

Tele AMDjeve procesorje je nekako povozil čas, sicer niso zanič in z njimi ni prav nič narobe, ampak Intel jih je z najnovejšimi procesorji kar konkretno prehitel.
Kakorkoli že obračaš, zmogljivost, poraba, cena, Intel je trenutno boljši nakup. Se pa zna vse skupaj spremeniti s prihodom Buldožerjev.

m22 ::

kdo ve, samo amd zaposluje 9* manj ljudi, težko to nadoknadit

Pennywis3 ::

Osebno tudi v Buldožerje nebi polagal velikih upov, močno dvomim da bodo sposobni v korak z Intelom, kaj šele da bi jih prehiteli.

klemenSLO ::

KO sem pred 2 leti kupoval PC je bil pehnom X4 940BE top price performance izbira.
Danes bi verjetno kupil i52500K
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

novaa ::

tudi sam sem dolgo izbiral in premleval, na koncu sem izbral i5 2500K
mislim da je ta treutek dober nakup

m22 ::

Je za pričakovati kako znižanje cen phenomov, ko pride bulldozer ven?

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

Po testu sodeč ni kaj ekstra ta cpu.

Kaj drugega od bedaste objave od tebe ne gre pričakovati.
Kam je izginil famozni podpis?

opeter je izjavil:

Vprašanje pa je, kakšna bo cena. Če bo ta pravilna, bo AMD vsekakor pridobil nekaj kupcev na svojo stran. Meni osebno je zelo pomembna cena (gledam seveda tudi na zmogljivost).

Cena bo enaka, kot je bila do sedaj cena najhitrejšega modela. Če to, kar sem jaz prebral drži. To pa lahko pomeni malenkostno pocenitev ostalih modelov...

mz222: jaz bi se skorajda upal trditi, da (vsaj malenkostna) pocenitev bo. Čeprav je za pričakovat, da bodo proce na 45nm (postopoma) nehali izdelovati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Bedast je samo tvoj post glede na naslednje priporočilo With Bulldozer due out in the coming months I'd suggest either going Sandy Bridge or waiting to see how this one plays out.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

In to pomeni, da se zadeva ne bo prodajala?

Seveda pa od tebe ne gre pričakovati drugega, kot butasto trganje stavka izven konteksta. Tole govorijo za nabavo (celotnega) novega sistema.

Ampak ti ne zamerim, pač nisi sposoben razumeti celotne slike ... s svojimi komentarji si nas na to že zdavnaj navadil :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

Tale Phenom 980 me zelo spominja na Pentiume 4D. Sej veste tiste procesorje, ki so imeli visoke frekvence in niso "nikamor šli". Greli so se pa "k pasica". Edina varijanta bo, da bom na mojo M2N-E, spravil še zadnjega dvojedrnika te generacije. Upam da bo 80-95W.

Sem gledal ene teste včeraj, je že za 100% in več za najnovejšimi intelovimi proci....No v igrah je zaostanek majnši.

Torej čakamo na buldožerja. Ni druge.

PrimozR ::

filip007 je izjavil:

Budložer bo imel vse zadnje funkcije, kot jih ima Intel, vse SSE končno, pa še AVX. Neko svojo različico HT, več komad na cikel, no bomo videli, buldožerji so ponavadi počasni zagrabijo pa veliko.

Daleč od HT-ja, Bulldozer bo HT v kontra smeri - večje število jeder (4/6/8 namesto 2/3/4), ki se lahko deloma poparčkajo in združijo določene komponente, da ena nit v dveh jedrih teče hitreje.

FireSnake je izjavil:

mz222: jaz bi se skorajda upal trditi, da (vsaj malenkostna) pocenitev bo. Čeprav je za pričakovat, da bodo proce na 45nm (postopoma) nehali izdelovati.

Je že, v veljavo je stopila 2. maja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče ..... (strani: 1 2 3 499 100 101 102 )

Oddelek: Strojna oprema
5088256212 (88874) x45

AMD Phenom x4 955 vs Intel

Oddelek: Strojna oprema
302766 (2348) bluefish
»

Labodji spev procesorjev Phenom - Phenom II X4 980

Oddelek: Novice / Procesorji
246879 (5702) FireSnake
»

AMD niža cene Phenomom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5016324 (14713) ne_ti_si
»

Phenom II X6 1090T pod drobnogledom

Oddelek: Novice / Procesorji
156257 (5599) glistovje

Več podobnih tem