» »

Xbox (prosim za nasvete)

Xbox (prosim za nasvete)

Mojchy_3_ ::

Zdravo!

Imam nekaj vprašanj:

1.Xbox live je zastonj?
2.Je res, da če je tvoj Xbox odklenjen te na Xbox live banajo?
3.Dobiš v paketu vse za Xbox live(mikrofon, slušalke) ?
4.Koliko povprečno stane ena igra?
5.Ali je res, da je na televizijah dimenzije 50,2 cm grafika za en drek?
6.Kje naj ga kupim?
Hvala za odgovore.

Lep pozdrev, Mojca!
Kadar se bogati bojujejo, revni umirajo

mtosev ::

1 osnovni live je zastonj
2 Da
3 250gb model pride s slušalkami z mikrofonom
4 45Eur v sloveniji, tujina 20-30Eur
5 ne vem
6 Big bang,mimovrste
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mojchy_3_ ::

Hvala :)
Kak si to mislu osnoven live?
Kadar se bogati bojujejo, revni umirajo

LuGi ::

Najceneje ga dobis v müllerju in za X360 je res dobro imeti vsaj 720p TV /LCD,plazmo ;)

Mojchy_3_ ::

Uf, jz mam Tv premer 50,2 cm :/
Kadar se bogati bojujejo, revni umirajo

Trixyy ::

z osnovnim ne moreš igrati online :) tak da je treba plačat nažalost :/

LuGi ::

Mojchy_3_ je izjavil:

Hvala :)
Kak si to mislu osnoven live?


Sicer imas pa tukaj dobro primerjavo Live Free / Live Gold Xbox Live @ Wikipedia

Mojchy_3_ ::

Kulk pa je za plačat na mesec?
Kadar se bogati bojujejo, revni umirajo

Trixyy ::

Mojchy_3_ je izjavil:

Uf, jz mam Tv premer 50,2 cm :/


TV? 20'' tv maš al imaš monitor?

Mavrik ::

1. Xbox Live Silver je zastonj, ponuja pa vse razen online igranja, Facebook/Twitter/last.fm integracije - torej demote, XBLA igre, popravke in DLCje. Za online igranje moraš plačati Xbox Live Gold naročnino.

2. Da.

4. Nove Xbox igre se gibljejo okoli 50-60€, potem pa (vsaj večinoma v tujih trgovinah) cena dokaj hitro pade. Igre stare kako leto se dobijo nove tudi po 10-20€.

5. Kvaliteta grafike ni odvisna od velikosti TVja, ampak od ločljivosti, ki ga le-ta lahko prikazuje. Na kadotnikih zgleda zelo zanič in v nekaterih igrah znajo biti problemi z berljivostjo teksta. Če pa imaš HD-ready TV pa bo stvar zgledajo igre čist lepo (enako na računalniških LCD monitorjih).

6. Praktično vse trgovine v Sloveniji imajo primerljive in konkurečne cene s tujino. Kupi tam kjer ti bo najlažje uveljavljati (morebitno) garancijo.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Mojchy_3_ ::

Trixyy:

Ja jz sem ga mislila priklopit na tv.

Mavrik:

Hvala.
1.Koliko pa stane naročnina? Potem igre ne moreš igrati online zastonj?
Kadar se bogati bojujejo, revni umirajo

Trixyy ::

naročnine lahk kupiš se mi zdi da za 1 mesec, 3 mesce ali pa za celo leto, najbolj se seveda splača letno kupit ki te pride okoli 40-60 € tam nekje ker nevem točno .

http://www.goblin.si/xbox-360/dodatna-o... tule maš čist na dnu za 12 mesečno in 3 mesečno cene

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trixyy ()

Mojchy_3_ ::

Hvala.
Ti ga tudi imaš?
Kadar se bogati bojujejo, revni umirajo

Trixyy ::

ne , sem ga imel sam se mi zdi bedarija plačevati internet in pa baterije za kontroler, zato sem pa šel k ps3 , ki pa trenutno ne dela :/

Mojchy_3_ ::

ka se ti pa zdi bolš?
ker sem tut jz vo dvomih za ps3 pa Xbox.
Kadar se bogati bojujejo, revni umirajo

Mavrik ::

1.Koliko pa stane naročnina? Potem igre ne moreš igrati online zastonj?


Ne ne moreš. Naročnina je ranga 4-8€ na mesec (odvisno za koliko mesecev zakupiš).

ker sem tut jz vo dvomih za ps3 pa Xbox.


Že več kot dva tedna ne moreš na PS3 nič igrati online, tudi če plačaš, ker ne dela Playstation Network. Zdaj se pa odloči ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Mojchy_3_ ::

Xbox je bolš vrjeten ja :)

Kaj pa Nintenddi Wii tam lahko sam tako igraš, da se premikaš?
Kadar se bogati bojujejo, revni umirajo

Trixyy ::

Meni osebno je samo kontroler bolši pri xboxu vse ostalo pa niti slučajno :) Nebi zdaj debatirali kaj je bolši in kaj ne . XBOX ni bolši :)!!!

Nintendo Wii - maš teme za to..

Mojchy_3_ ::

okej hvala Trixyy

pol je ps3 isto ko xbox al kaj je razlika?
Kadar se bogati bojujejo, revni umirajo

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Tule smo ogromno povedali o razlikah med konzolama.

V osnovi velja trenutno tako, da bistvenih razlik ni - PS3 ma slabši a zastonj online servis, igre se dlje nameščajo in se tudi veliko več in dlje patchajo, po drugi strani ima nekaj iger, ki jih ni na 360ki (prav tako imaš na 360ki nekaj iger, ki jih ni na PS3). Xbox 360 ima boljši motion kontroler z več igrami, po drugi strani PS3 podpira volane v dirkačinah... razlike so manjše, a jih je en kup.

Povej kaj točno pričakuješ od konzole in zakaj jo kupuješ, pa je veliko lažje svetovati. Brez tega boš dobila samo isto nakladanje kot od Trixxyy, ki pač hvali karkoli že ima trenutno v dnevni.
The truth is rarely pure and never simple.

Trixyy ::

ja maš par razlik seveda..

Veliko je iger ki jih ne moreš igrati na ps3 kot so recimo HALO , na xboxu pa nemoreš igrati Gow in veliko ostalih iger pač odločiš se kaj raje igraš . Seveda pri ps3 imaš internet ZASTONJ , kontrolerje si lahko sam napolniš z usb kablom. Drugače je grafika ista , meni je malo bolša na ps3 vsaj meni se zdi tako.Potem je seveda odvisno kateri kontroler ti bol paše itd.. Pa seveda bolj prišparaš z ps3 ker internet ni plačljiv pa seveda baterije za kontroler pri xboxu :) Sprobaj oboje pa se potem odloči .

pač ja sprobaj oboje pa se odloči :) za večje podrobnosti o ps3 in xbox360 pa si poglej v druge teme =)!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trixyy ()

Mavrik ::

Trixyy: Zavajaš. Tako na PS3 kot Xbox je "internet zastonj". Kar je pri 360 plačljivo je online igranje - za ostale internetne servise (popravki za igre, dodatki, demoti, videi, pogovarjanje s prijatelji etc.) ne rabiš plačevati Xbox Live Gold.
The truth is rarely pure and never simple.

Mojchy_3_ ::

Ja mavrik pričakujem dobro igranje, dobro grafiko, da cena ni visoka...
Kadar se bogati bojujejo, revni umirajo

Mavrik ::

Mojchy_3_ je izjavil:

Ja mavrik pričakujem dobro igranje, dobro grafiko, da cena ni visoka...


Cena ČESA (iger? dodatkov? strojne opreme?)? Dobro igranje ČESA (streljačin, dirkačni, online, offline, na kavču s prijatelji)?

Tvoj odgovor je kot da bi na "Kakšen avto hočeš?" odgovorila "Dober."
The truth is rarely pure and never simple.

Mojchy_3_ ::

Cena konzole same. Online in offline. In če bi slučajno nnašel kakšnega kjerkoli bi mi lahko sporočil?
Kadar se bogati bojujejo, revni umirajo

Trixyy ::

Mavrik je izjavil:

Trixyy: Zavajaš. Tako na PS3 kot Xbox je "internet zastonj". Kar je pri 360 plačljivo je online igranje - za ostale internetne servise (popravki za igre, dodatki, demoti, videi, pogovarjanje s prijatelji etc.) ne rabiš plačevati Xbox Live Gold.


Misli sem online igranje ja.. Sam a lahk greš na google recimo na xboxu :D?

LuGi ::

Ne saj nima browserja

Trixyy ::

aja a tak da nemorš recimo it na slo tech na xboxu :O:O:O :D?
ker na ps3 lahko greš :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trixyy ()

LuGi ::

Če ti recem da nima browserja torej ne mores na nobeno stran

XsenO ::

Imam vse tri konzole trenutne generacije in to je moj glavni in edini nasvet:
Poglej katere igre, ti posamezna konzola ponuja in se odloči za tisto, ki jih ima največ.

Zdej ene par faktov:
- Ps3 ima zastonj online igranje; na xboxu je treba plačati, nazadnje sem dal 36€ za letno naročnino. Kartico sem kupil na eni strani, kjer ti pošljejo samo kodo.
- Xbox kontroler se da tudi polniti, potrebno je le dokupiti charger pack. Glede kateri je boljši, dam prednost Xboxovemu zaradi odlični trigger tipk in nasploh boljšemu občutku pri držanju le tega. Edini problem je digitalni križec, ki je zanič, tako da je za pretepačine boljši Ps3jev pad. Obe konzoli pa seveda podpirata volane.
- Kinect in Move sta še v povojih in nista vredna denarja
- Za gledanje filmov, dam prednostu PS3, pa ne samo zaradi zmožnosti vrtenja BDjev toda tudi zaradi dosti bolj elegantnega vmesnika.
- Igre ti priporočam, da jih kupuješ vse v tujini oziroma angliji (npr www.zavvi.com), kjer cene grejo od 10-40 €. Če nimaš kreditne kartice si lahko jo zrihtaš na www.mywirecard.com. Preko bančnega nakazila v tujino si nakažeš denar in ti bodo dodelili virtualni mastercard, ki ga lahko nato uporabljaš za nakupe.

Aja še nekaj Xbox ti priporočam, da kupiš v Mullerju tam kolkor sem slišal načeloma brez težav uveljaviš 3 letno garancijo na RROD. Ps3 pa obvezno v bigbangu, kjer lahko dokupiš minimalo 3 letno podaljšano garancijo. Zakaj tako? Xbox prve generacije še vedno dela BP (sicer znana serija, ki se kvari) PS3 prve generacije 3-krat na popravilu letos so mi ga končno zamenjali.

Če te še kaj zanima pa kar vprašaj

Trixyy: Ps3 browser je imho totalno zanič in je manj uporaben od kakšnega browserja, ki ga imaš na telefonu. Ima težave s flashom, komaj komaj predvaja youtube posnetke malo višje kvalitete in je nasploh neroden.
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

Trixyy ::

mni je čisto vredo ;) na youtubu kvaliteta ni kvaliteta za dol past sam še vedno lahk greš na google pa kamor hočeš ne pa tk ko pa na xboxu >_>

St235 ::

Pod črto štejejo samo in le ekskluzive.
Poglej seznam na Ps3 in xboxu in je to to. kjer najdeš več naslovov zase to je boljša izbira.
Jaz vem, da bi brez uncharted, heavy rain, gow in gt5 zamudil ogromno v igrčkarskem smislu.

Mojchy_3_ ::

Hvala vsem za nsvete ;)

nasvete*
Kadar se bogati bojujejo, revni umirajo

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konzola za 7 in 9 letnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6713020 (10517) opeter
»

[XBOX 360] Nasveti (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Konzole
988199853 (77026) radovednik
»

Mortal Kombat 9

Oddelek: Igre
353855 (2939) Limona
»

Katero konzolo kupiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Konzole
15826539 (23117) Pesimist
»

Playstation 3 slim ali xbox 360 elite (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Konzole
32848917 (39185) St235

Več podobnih tem