» »

Denarja za iskanje Nezemljanov ni, SETI ustavljen

1
...
3 4
5
»

nekikr ::

Ne, sigurno ni to, ne more biti. Povej mu bb1rd, your logic is flawless.

bb1rd ::

fantje mal se ustavite in razmislite kdo bluzi:) Lahko,da smo se razvili iz skupnega prednika iz katerega so se razvile tudi opice...definitivno pa se nismo razvili iz OPICE.Čudno,da se ni kdo oglasil in napisal,da nas je ustvaril bog:)

@jest10 ...mogoče ne zastopiš enostavne stvari...razvili smo se iz neke vrste in te vrste ni več..
@nekikr ...ti si se razvil iz opice ?

no...zdaj pa vam povem kaj se dogaja ...govorili smo o alienih in sedaj govorimo o opicah:)) tako se tudi dogaja že stoletja...npr.:podražijo bencin in ljudje govorijo o tem...drugi dan pa podražijo kruh in na bencin se pozabi:)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bb1rd ()

jest10 ::

bb1rd je izjavil:

fantje mal se ustavite in razmislite kdo bluzi:) Lahko,da smo se razvili iz skupnega prednika iz katerega so se razvile tudi opice...definitivno pa se nismo razvili iz OPICE.Čudno,da se ni kdo oglasil in napisal,da nas je ustvaril bog:)

@jest10 ...mogoče ne zastopiš enostavne stvari...razvili smo se iz neke vrste in te vrste ni več..
@nekikr ...ti si se razvil iz opice ?

Ja, iz vrste opic.
Če sem bolj natančen iz opice, ki je bila prednik goril, šimpanzov in nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Matev ::

hroščev na našem planetu in vsi izgledajo kot iz znanstveno-fantastičnega filma


kaj pa če je ravno obratno

Vajenc ::

Po moje je hotel povedat, da se nismo razvili iz šimpanza. Taka najbolj znana opica, pa to.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

revvs ::

Star Trek: Enterprise in filmsko sožitje ras in brezdenarni svet je eno, drugo je pa realnost. Po mojem bi bolje bilo da se osredotočimo na naš planet in živali ki živijo tukaj ne pa da lovimo neke ET signale in reptiloide, ker potrebujemo toliko let da pridemo do nekega planeta zunaj našega sončnega sistema, kot je stara zemlja. Se pravi da karkoli bodo mislili da slišijo oz. prepoznali ne bodo morali dokazati da je bitje ali vesoljska ladja.

So med nami tudi na zemlji:

Pyr0Beast ::

Ja. Živali so ena zanimiva oblika življenja na zemlji.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Thomas ::

@bb1rd ...

Ko boš velik, boš Okapi in jype.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bb1rd ::

@Thomas ..jst sem že velik ...in ko sem to napisal sem se spomnil stavka iz filma lethal weapon: " i am too old for this shit" :)

Thomas ::

Ni "too old". Očitno niti nisi premlad.

Le pojma nimaš o teh zadevah. Tako kot jaz ne o petju, modi ...

Pust tole!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bb1rd ::

Omg...pojma nimam? Ti pa imaš pojma? Aha..saj sem pozabil,da so že omenili,da ti vse veš:) aja...a si gledal sploh lethal weapon?

Thomas ::

Lej ... tisti moj donesek o želvah v tejle temi, je mnogo bolj zanimiv kakor vse tvoje pisanje skupaj. V tej in v ostalih temah. Odjenjaj! Tudi jaz sem tiho na www.operainfilharmonija.si!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bb1rd ::

hehe bom odnehal..nisi mi povedal ali si gledal lethal weapon?

nekikr ::

In zakaj ima to vezo? Če je gledal ali ne, dejansko nimaš pojma kaj pišeš na to temo...

Saladin ::

Mar ni najbolj objektivno reči - če obstaja še kak planet resnično podoben Zemlji (z vso njeno evolucijo, kronologijo, naravnim satelitopm in kozmološko pozicijo), potem so šanse za razvoj in inteligentnega življenja tam zelo visoke.

Koliko planetov resnično podobnih Zemlji obstaja? Morda zelo veliko - ampak dosedaj nismo našli enega samega planeta, ki bi vsaj na grobo bil podoben naši Zemlji. En tak planet na galaksijo je torej že zelo visoka ocena (ker je to edino realno izhodišče, ki ga imamo).
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Matev ::

če se je tu pojavilo
zakaj se ne bi moglo tudi v kaki drugi galaksiji

kaj sploh potrebujemo?

eno supernovo ki eksplodira
in novo nastalo osončje z vsaj enim ali dvema plinastima orjakoma ki prestregata razne komete

in nato planet ki ni ne preblizu in ne predaleč od zvezde

nato pa še vodo (ki pa verjetno ni problem - vodik je namreč kar pogost element (kisik pa tudi nastaja v zvezdah))

edino luna ki stabilizira tak planet je nekaj kar ni ravno samoumenvno

a v recimo milijon primerih bi se tudi ta najdla

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Saladin ::

Saj lahko na veliko špekuliramo o verjetnostih - a dejstvo je, da življenje kot ga poznamo, obstaja samo na našem planetu samo v naših okoliščinah.

Minimalistično (objektivno) torej neko realno oceno temeljimo na tem. Koliko naše galaksije smo preskenirali in kolikšna verjetnost je za planet podoben našemu v njem. Če je verjetnost mala - potem je ocena 1 planet podoben našemu po galaksiji že zelo optimistična.

Da o časovnih zamikih, velikih oddaljenostih in vidnih posledicah mogočnih civilizacij (po Kardashievu) ne govorimo.

Trenutno je "best case" scenarij en planet z inteligentnim življenjem po galaksiji. Kar je dober kompromis tako za skeptike kot believerje.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

WarpedGone ::

En na galaksijo je hudičevo natančna cifra, porazdelitev mora bit bol mehka, precej sterilnih in precej galaksij z več kot enim okuženim planetom.
Zbogom in hvala za vse ribe

Matev ::

kaj če bi se zadovoljili z kakršnim koli življenjem
da je vsaj malo nad rastlino

potem bi jih lahko bilo kar mnogo

seveda vsako tako življenje v nekem (geološko kratkem) času izumre

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

WarpedGone ::

Čist odvisno kako nujen je pojav inteligence.
Js bi stavil da v dovolj dolgem času - 100%.
Zbogom in hvala za vse ribe

bb1rd ::

In zakaj ima to vezo? Če je gledal ali ne, dejansko nimaš pojma kaj pišeš na to temo...
če ni gledal...potem dejansko nima pojma kaj sem hotel povedati:) očitno pa tudi ti ne:)

Saladin ::

WarpedGone je izjavil:

En na galaksijo je hudičevo natančna cifra, porazdelitev mora bit bol mehka, precej sterilnih in precej galaksij z več kot enim okuženim planetom.


Saj sem mislil v povprečju, no.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Thomas ::

.potem dejansko nima pojma kaj sem hotel povedati:) očitno pa tudi ti ne:)


Razumi, da sploh ni pomembno, kar ti hočeš povedat.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nekikr ::

En tak planet na galaksijo je torej že zelo visoka ocena (ker je to edino realno izhodišče, ki ga imamo).

Ni čisto točno. En tak planet na osončje je edino realno izhodišče, ki ga imamo. Niti za nam najbližjo zvezdo namreč ne moremo trditi kaj kroži okoli nje in kaj ne. Za tvojo trditev bi morali temeljito preskenirati celotno galaksijo, mi pa še lastnega osončja ne poznamo. Čisto možno je namreč, da je na kakšni luni, nekje pod površjem, nek organizem. In potem bi bila številka kar naenkrat 2 ali več na osončje. Ampak vse to je zgolj in samo pogled skozi (pre)veliko neznank.

bb1rd ::

Thomas :: danes, 21:30:32citiraj
#
.potem dejansko nima pojma kaj sem hotel povedati:) očitno pa tudi ti ne:)


Razumi, da sploh ni pomembno, kar ti hočeš povedat.
nisi gledal lethal weapon ...pa bi rad debatiral o alienih?? wtf?? :)) če ti ni pomembno...potem ne odgovarjaj na moje poste;)...prosim.

Matev ::

dej bb1rd
odstrani se s teme - ker zgolj smetiš oziroma trolaš

bb1rd ::

ja se bom odstranil ....saj če bi kdo gledal lethal weapon bi poštekal,da se hočem odstraniti:) ...sedaj poglejte vsi v to točko(imam sončna očala) blizzzzzzzzškljoc(svetloba) in spet ste sami;)...who the f... is bb1rd?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bb1rd ()

Saladin ::

Čisto možno je namreč, da je na kakšni luni, nekje pod površjem, nek organizem.

Mislim da nas zanima samo inteligentno življenje tukaj - ne le mikrobi.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

nekikr ::

Niti ne. Število z mikrobom onesnaženih planetov in dejanskih z inteligentnimi bitji ima sigurno eno korelacijo. Nesmiselno bi bilo namreč pričakovati, da ima vsak planet z mikrobi tudi inteligentno življenje. Ali pač?
Pa tudi če nas zanima samo inteligentno življenje smo še vedno na trenutni oceni "ena inteligenca na osončje", ker za kaj več nimamo znanja in podatkov. Zgledujemo se po našem sistemu (a je nerealno pričakovati, da je temu res tako).

Saladin ::

"ena inteligenca na osončje"

Ena inteligenca na osončje podobno našemu.

Ki je izjemna redkost, kar lahko poenostaviš na eno tako osončje v galaksiji. Če je tako med sabo ne bomo imeli nobenega relevantnega vpliva dokler nekdo ne doseže stopnjo I po Kardashievu in si začnemo pošiljat nanosond in podobnih mašin z skoraj svetlobno hitrostjo eni proti drugim.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

nekikr ::

S prvo stopnjo in "skoraj svetlobno hitrostjo" ne moreš nič. Komunikacija z drugo galaksijo ne pride v poštev, ker je predaleč. Večina si niti predstavlja ne, kako daleč je to (vključno z mano) in koliko praznega prostora je vmes. Skoraj svetlobna hitrost je prepočasna za interakcijo z drugimi inteligentnimi bitji iz drugih galaksij.

Saladin ::

Dovolj časa za vpliv v roku uporabnega trajanja vesolja.

But You get the point.
Alieni lahko so - ampak je neko pretirano navdušenje ali skrb nad njimi neutemeljeno. Jih je najverjetneje premalo in/ali predaleč.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Disclosurer ::

Nezemljani so lahko dosti bliže.


NASA noče da vemo kaj se dogaja na Luni.

Senitel ::

Dear lord... :)) Kam submitam request za 7 minut življenja nazaj?

jest10 ::

Novega zabavnega pajaca smo dobili med nas:D
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obeta se nam največje iskanje Nezemljanov v zgodovini (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
28665609 (53665) garamond
»

Denarja za iskanje Nezemljanov ni, SETI ustavljen (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23438755 (32197) jest10
»

Kaj se približuje Zemlji? Slovenski mediji ... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12325191 (20362) guest #44
»

Odkritje inteligentnih nezemeljskih bitij do 2020?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
463521 (3521) undefined
»

Seti@home slovenija največji dnevni preliv paketkov...

Oddelek: Loža
352246 (1686) Tradewind

Več podobnih tem