» »

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

««
34 / 36
»»

RejZoR ::

Custom doma skuhanih ROM-ov se nekako izogibam, ker ponavad nimajo nobene pametne podpore in ponavad bez razloga nehajo updejtat zadevo. CM pa sem imel na HTC Wildfire in mi je bil super ROM.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Oktan ::

Glede na to da bo v četrtek že 3 tedne od prihoda offical 4.1 za simobilove uporabnike, me zanima če kdo ve kako je bilo do sedaj s tem pri mobitelu, bo še ta mesec, ali ne? lp

moxon ::

Oktan je izjavil:

Glede na to da bo v četrtek že 3 tedne od prihoda offical 4.1 za simobilove uporabnike, me zanima če kdo ve kako je bilo do sedaj s tem pri mobitelu, bo še ta mesec, ali ne? lp


v tem momentu niti ne vem ali si ga želim ali ne :-)

RejZoR ::

Po mojih izkušnjah si ga ne. In osebno če bi vedel da bo tko raje ne bi nadgradil. Mal so predelal izgled in v notification dal mal več kontrol za GPS, BT, WIFI in slično. Po drugi strani pa hoče zdej cropat vsak wallpaper čeprav bi šel sicer lepo v celoti na ekran in baterijo žre kot nor. S to razliko da ni prav nič bolj tekoč al pa hitrejši od ICS. Skratka brezveze.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

wini ::

Rejzor a si poskušal s kakim izmed predlaganih romov? Zakaj ne? :D
Drugače pa lahko flashaš original ICS ali GB in si na istem kot pred posodobitvijo - če praviš da je takrat delalo boljše ;)
ti dam še link:
http://www.sammobile.com/firmwares/1/?m...


Country/Carrier Date Version PDA CSC
Slovenia (Mobitel) 2012 May 4.0.3 I9100XWLPD I9100MOTLP5
Slovenia (Mobitel) 2012 January 2.3.6 I9100XWLA4 I9100MOTLA1

kitara8 ::

meni je pa 4.1 zakon, če odštejem porabo baterije, nevem kaj imate vsi nekej proti. veliko uporabnih zadev so prnesl

RejZoR ::

Jah sej žrtje baterije je daleč največji problem tega upgrejda, druge neumnosti že spregledaš ampak tega pa ne moreš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

Bi kdo iz okolice Kranje/Lesce/Radovljica popravil zame usb konektor?

USB konektor v okvari - Popravilo

seveda pač nekdo, ki je to že delal?

fujtajksel ::

Ni tako težko da ne bi mogel sam.
Je pa več verzij ploščice (REV1.5/2.2/2.3 - prva tudi zgleda drugače) in priporočam da uporabiš enako.

kmetek ::

jaz sem aberveznik za finomehaniko :)

Sba ::

Dobil že drugi update update na JB. Tokrat so porihtal porabo baterije. Zdej drži več kot en dan, kar je zame podobno, kot na ICSu.

Upam, da nisem prehitro pohvalil. :P
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

kitara8 ::

kdaj pa 4.2.2 pride če kdo ve mogoče

RejZoR ::

Ne kmalu, that's for sure...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

rdecaluc ::

4.2.2 pride kmalu, to je v parih mesecih. Najprej bo navoljo za telefone kupljene v prosti prodaji, potem pa za ostale. Kar se tiče pa Slovenije .. khm naslednje leto poleti :D
Est modus in rebus. ,typos

kitara8 ::

no sej bomo naložl prek odina :) upam da bodo stabilnost mal izboljšal.pa tist mi gre na živce k se pri odklepanju še zmerom dogaja, ko tiste pike povezuješ pa ti kar ne dela :@

Oktan ::

Evo, danes končno update tudi za mobitelove uporabnike. Bom kar naložil glede na to, da mi tudi zadnji mesec baterija ne zdrži prav dolgo...

Trupl0 ::

Sba je izjavil:

Dobil že drugi update update na JB. Tokrat so porihtal porabo baterije. Zdej drži več kot en dan, kar je zame podobno, kot na ICSu.

Upam, da nisem prehitro pohvalil. :P


Si preveril posodobitev preko Kies ali si preko "zraka".
jaz sem prejel samo "prvo" verzijo JB in nobenih drugih updejtov več.
SGS je tušmobilov oz. češki JB ( KIES našel tako )
If you are going through Hell, keep going !

Sba ::

Posodobitvi sta bili preko zraka - imam Nordic countries. Žal pa ni bistvene razlike v porabi baterije, kot sem to prva predvidel.

@Oktan: Če boš pri volji lahko zapišeš kako ugotovitev. Mene moti predvsem odsotnost kontrol za predvajalnik glasbe na zaklenjenem zaslonu in prisiljen crop za ozadja (tudi pokončno fotko ti reže ob straneh. Na porabo baterije sem se še najlažje navadil, na srečo me tudi ostali omenjeni zadevi ne motita preveč, je pa zame to vsekakor korak nazaj.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

mijav7 ::

Upgrejdal na 4.1.2. Všečno :)

moxon ::

Zelo všečno zaenkrat, čakam samo na to, da vidim kako je z baterijo.

moxon ::

Slabo, slabo.... v 1h30min je pokuril 30% baterije bolj kot ne v stand by...

bastadu ::

Meni baterija zaenkrat kaže zelo dobro napram 4.0.3, kjer sem skuril celo v dnevu ali max. dveh ... Trenutno imam po dobrih 7 urah na bateriji 92% baterije, pri normalni uporabi ...

mile ::

zaenkrat nisem opazil anomalij glede baterije..na hiter receno deluje enako kot prej

kranjskijože ::

Pozdravljeni,

ker za moj telefon Galaxy S II I9100P (Mobitel) še ni bil izdan update 4.1.2 (Jelly Bean) ga nameravam posodobiti kar sam po navodilu, ki je objavljen na forumu Slo-android na sledeč način:

* Potrebujete :
ODIN ( razpakirajte )
GONILNIKE
JB 4.1.2 ROM : XWLSS ( razpakirajte )
Download

1. Izključite telefon
2. Pritisnite POWER + VOLUME UP + HOME, tako pridete v RECOVERY.
3. Izberite wipe data/factory reset ter potrdite.
4. Izbrišite KIES z računalnika
5. Naložite Gonilnike
6. Zaženite ODIN
7. Ugasnite telefon
8. Pri ugasnjenem telefonu pridržite tipke : POWER + VOLUME DOWN + HOME
9. Ko pridete v DOWNLOAD MODE, pritisnite VOLUME UP
10.Priklopite telefon in v odinu se bo okvirček obarval modro ( če je tako ste pripravljeni za flešanje )
11.V PDA vstavite JB rom
12.Ostane vam samo še gumb START

* Ko se telefon nadgrajuje se ga ne dotikajte/odklapljajte, to lahko storite šele ko izpiše PASS !

Tako more izgledat pred pritiskom na START


Zanima me če je možno nadgraditi na uradni Jelly BEan rom, brez da bi naredil Factory reset? Torej ali lahko izpeljem postopek kar od točke 4. naprej?

klemenSLO ::

Ja lahko. updejtaš normalno preko odina. Vse nastavitve se ti ohranijo.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

dr_Kosa ::

Brez težav lahko nadgradiš ne da bi vse brisal. Jaz sem do sedaj samo 1x vse brisal, nadgrajeval pa že mnogo večkrat. Nikoli nisem imel težav.

Dr_M ::

A mi lahko kdo priporoci kaksen dober rom (lahko modificiran stock, lahko tudi aosp)?
Trenutno je na telefonu stock rom z dorimanx kernelom, ampak ima hud battery drain. Naredu factory reset in vse mozne pizdarije, ampak nic ne pomaga. V deep sleep gre normalno.

keitai ::

Probaj neatrom (malce pofixan stock, dobiš na xda) ali pa cm10.1 (čeprav so tle vedn neki bugi, ker samsung ne izda izvorne kode procesorja in čipovja).

Dr_M ::

Zaenkrat sm dal cm10.1 in je kar uredu.
Sicer je to za mojo punco, ampak njej nc novejsega od stock 2.3 ni vsec.

kmetek ::

Jutri bom nadgradil preko wifija uradno....

trenutno imam rootano na ta način

http://forum.xda-developers.com/showthr...

unrootam, nadgradim in izgubim kaj pri nadgradnji?

[Michael] ::

Zivjo!

A se se komu ugaša ali ponovno zaganja gsm sam od sebe? In to se mi dogoja precej pogosto.
Kako odpraviti težavo?

Dr_M ::

Ja se dogaja pogosto. Nalozis CM10.1 ali CM10.2 in dela bp.

RejZoR ::

Ne, ker tud CM10.2 se restarta sam od sebe. Sicer samo 1x takoj po vsakem rebootu telefona ampak vseeno... je pa CM10.2 kar fajn sicer, zdej po ene 2 tednih, ko so ga že mal zrihtal. Hite in žrtje baterije celo boljše kot pri 4.0.4...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

[Michael] ::

Hvala, potem ne bo druge kot naloziti CM10.2

Unknown_001 ::

[Michael] je izjavil:

Zivjo!

A se se komu ugaša ali ponovno zaganja gsm sam od sebe? In to se mi dogoja precej pogosto.
Kako odpraviti težavo?


To se je men dogajal dok nisem posodobitev naložu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

CaqKa ::

Unknown_001 je izjavil:

[Michael] je izjavil:

Zivjo!

A se se komu ugaša ali ponovno zaganja gsm sam od sebe? In to se mi dogoja precej pogosto.
Kako odpraviti težavo?


To se je men dogajal dok nisem posodobitev naložu.

meni se na galaxy note to dogaja... vendar imam občutek da mi on/off tipka šteka.

DuleKrtola ::

Unknown_001 je izjavil:

[Michael] je izjavil:

Zivjo!

A se se komu ugaša ali ponovno zaganja gsm sam od sebe? In to se mi dogoja precej pogosto.
Kako odpraviti težavo?


To se je men dogajal dok nisem posodobitev naložu.


Ja se dogaja pogosto. Nalozis CM10.1 ali CM10.2 in dela bp.


Meni se to dogaja na CM romu, na stock se mi ni. Poleg tega mi pogosto dela obupno počasi in je potreben reboot. Hočem povedat, da CM ni nujno rešitev. Skozi ves čas proizvodnje so tu in tam začeli uporabljati kakšen drug čip (recimo modem), tako da CM se zna na fonih iz različnih serij obnašat zelo različno.

Lion29 ::

fantje moji, cas je, da se menja baterije... baterije niso vsemogocne in neskoncne
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

bond007 ::

Ne vem no... tale 2,5 leta stara še kr ok drži.

Egidij88 ::

On-screen time?

Dr_M ::

bond007 je izjavil:

Ne vem no... tale 2,5 leta stara še kr ok drži.




Nisi razumel, baterija je velikokrat krivec za cudno obnasanje telefona, ceprav se na prvi pogled ne zdi tako.

Mare3 ::

In kje si dobil to baterijo ki izdrži 11 dni oz. za kaj uporabljaš telefon da ti toliko traja?

Egidij88 ::

Saj vidiš, da je dopolnjeval vmes. Pa standby-a je bilo dosti IMO.

bond007 ::

Po mojih izkušnjah ni kriva baterija za prižiganje ekrana in rebotanje, ampak bolj software (rom ali kernel) ali pa kakšna okvara usb priključka (dokaj pogosto).
Drugače pa baterija je original...in ne zdrži 11 dni, ker sem vmes nekaj polnil. Tukaj je bil dejansko 90% časa v standby (z odličnim signalom), vsega skupaj 3 ure klicev in 3 ure prižgan ekran. Če ne bi rabil občasno navigacije in neta, bi mi zadoščal tudi bolj butast telefon...

rdecaluc ::

Jst upam da pride android 4.3 uradno na SGS II :D.
Est modus in rebus. ,typos

klinker ::

Se 4.2 ni, ti pa upas na 4.3 :D
Sicer pa mas en kup custom romov na XDA. Sem ravno vceraj nalozil SlimBean 4.3 na puncinega S2 in dela ko sus za sedaj.

rdecaluc ::

Gre se sicer za to, da naj bi imel poštimano to da postaja vedno bolj počasen telefon. In novi nexus je neverjeten, in tudi vsi ko so dobili ta update :D
Est modus in rebus. ,typos

klinker ::

Ehh, pocasen je od vedno, glede na hardware. Imam pri hisi S2, Nexus S in Nexus 4, pa je S2 se malo pocasnejsi od Nexus S, razen v casu zagona aplikacij, kateri je na S2 pikic boljsi.
Glede upocasnjevanja s casom pa SlimBean 4.2.2 na S2 se ni upocasnjeval nic, pa je bil uptime tudi 1 mesec, bomo vidli sedaj na 4.3, s katerim deluje se malo bolje. Je pa N4 raketa napram S2, ja.

flameir ::

ali se da sgs2 povezati na monitor, dotično me zanima ali bi lahko video iz telefona predvajal na monitorju.
lp

bastadu ::

Seveda se da.
««
34 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy s (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1747325370 (71880) 21kiss
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275586 (4355) bdoxx
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028477 (22640) leiito
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711109 (8689) Lonsarg
»

Samsung naslednji teden predstavlja osveženi Galaxy S II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9123899 (19695) roli

Več podobnih tem