» »

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

««
18 / 36
»»

mcgeek ::

Za Mobitelove telefone:

Android ICS je trenutno v Sloveniji še v fazi testiranja.
Na voljo naj bi bil nekje okoli 26. marca. Več informacij bo na voljo v prihodnjih dneh.

Informacija je s strani zastopnika Samsung v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()

Lion29 ::

o kakih animacijah govorite?

jaz imam namescen go launcher EX in ne rabim drugih animacij

btw, ali ta dela na ics bp?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

wini ::

Lion29 je izjavil:

o kakih animacijah govorite?

jaz imam namescen go launcher EX in ne rabim drugih animacij

btw, ali ta dela na ics bp?


Da

FireSnake ::

Lion29 je izjavil:

o kakih animacijah govorite?

jaz imam namescen go launcher EX in ne rabim drugih animacij

btw, ali ta dela na ics bp?



Preveč malenosti, da bi se splačalo podrobno opisovati .... moraš sprobat sam ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

OK, lahko rečem kako na račun baterije: po 25 urah brez WiFi in 2G, pogovori 2 minuti.
Baterija 92%.

Lahko brez skrbi rečem, da je tole najbolj bateriji prijazen ROM.

Kar se tiče pa 2.3.6 je bil pa zame najboljši LA2 (LA4 nisem probal, ampak so rekli, da je isto).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Lion29 ::

@OgnjenaKača: kateri to? M@?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

pleomax ::

Pardon,da mogoče sprašujem,kar je bilo mogoče že napisano pa nisem zasledil. Kupil sem s2 in na njem piše,da je ta zadnja verzija 2.3.6 in tako telefon kot računalnik ne najdeta ničesar novega. Kaj ni najnovejši 2.3.7? Uradni mislim za slovenijo mislim.
Nikoli bada OS!!!!!
Danes je težko bit nor,ker je konkurenca enostavno prevelika :)

PINki ::

Na googlovem telefonu ja, samsungovem pač ne.

FireSnake ::

Lion29 je izjavil:

@OgnjenaKača: kateri to? M@?


Nisem prepričan, da razumem vprašanje :)

pleomax je izjavil:

Pardon,da mogoče sprašujem,kar je bilo mogoče že napisano pa nisem zasledil. Kupil sem s2 in na njem piše,da je ta zadnja verzija 2.3.6 in tako telefon kot računalnik ne najdeta ničesar novega. Kaj ni najnovejši 2.3.7? Uradni mislim za slovenijo mislim.



Google je uradno izdal že 4.0.3 ampak operaterji temu ne morejo slediti takoj, ampak to počnejo z zamikom.
Katere so uradne verzije lahko preverite tukaj:
http://fus.nanzen.se/

Še info:
pogovori: 25 minut 39 sekund
wifi kakih 10 minut
malo igračkanja (screen 39 minut 5 sekund)
ČAs: 2 dni 1 ura 10 minut
Batrija: 74%

Čeprav nekateri javljajo težave in buge sem jaz s tem ROMom zelo zadovoljen.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Lion29 ::

FireSnake je izjavil:



Lahko brez skrbi rečem, da je tole najbolj bateriji prijazen ROM.


o katerem ROMu ti to?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

urosh ::

ko pa imaš vklopljen wifi/2g/3g pa se poraba "OS android" na 4.0.3 verziji poveča na 30-50% in s tem posledično tudi zmanjša čas uporabe. Ta problem je znan, zato je tudi google ukinil upgrade na 4.0.3 na nexus s (galaxy nexus pa je šel iz 4.0.2 na 4.0.4). Punca si je nadgradila (ima s2) in ima isti problem s tem "OS android" kot ga imam sam na nexus s. S tem, da očitno na vseh ni tega problema (brat ima večje probleme kot jaz - ne zdrži niti en dan, meni dan in pol, bratovi ženi pa dela 2-3 dni bp (ob vklopljenen wifi)). Če se izklopi povezava, pa dela BP. Sam uporabljam juicedefender, da se povezava vklopi 1x/ur in ko uporabljam telefon. Čez vikend, ko se manj ukvarjam s telefonom in več z opravili okrog hiše, zdrži 2 dni...
Pa še slika nejevernim Tomažem :):



Res ne razumem, zakaj je Samsung šel delat upgrade na 4.0.3 in ne na 4.0.4...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

Nesta ::

Torej spet official slabse od Custom, ki so na 4.0.4. Katastrofa

Alessio983 ::

Nesta je izjavil:

Torej spet official slabse od Custom, ki so na 4.0.4. Katastrofa


imam nekaj izkušenj z custom romi, in ja večina je boljših kot orginal, edina škoda je da če rootaš in te stvari, da ti komplicirajo na servisu, čerav nima veze če ti telefon crkne, procesor in kakšni rami dvomim da bodo

FireSnake ::

Lion29 je izjavil:

FireSnake je izjavil:



Lahko brez skrbi rečem, da je tole najbolj bateriji prijazen ROM.


o katerem ROMu ti to?


Govorim za uradni ROM 4.0.3 XXLPQ
Najdeš ga tukaj:
http://forum.xda-developers.com/showthr...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

urosh ::

Tudi žena ma uradnega. In evo skrinšot:



po moje ne najbolj batteryfrendly :)

FireSnake ::

Kak je pa to možno?
Kaj vse ima vklopljeno?

Sodeč po ikonah nič kaj...

Edit: ampak baterija ni bila nafilana do konca ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Sba ::

A je komu uspelo spraviti iTunes playlisto v Kies?
Meni napiše, da ni nobene playliste za uvoziti. Oba programa sta up-to-date, uporabljam pa sveže Win 7 64-bit. Sama glasba se sicer nahaja na drugem disku in možno, da išče playliste na napačni lokaciji.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Freeeaakmaan ::

Se nov SGS2 se splaca kupit ali je bolje pocakat par mescov na SGS3, ce ne zaradi drugega zaradi price dropa(predvidevam)? Z nakupom telefona se mi ne mudi. Aja kupil bom pa verjetno na Simobilu(Orto);)

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Novega mal težko zdele, pride v par mescih kar precej novega, SGS3 je samo en izmed gore novih modelov letošnjih, poglej malo širše ane:)

Nikonja ::

FireSnake:
Oprosti ampak da po dveh dneh i 1 uri imaš še 74% nemore bit res, edino če ga nisi imel na airplane modu skozi. V tem primeru bo tvoj tel. zdržal 1 teden pri tvoji trenutni porabi, kaj je svetovni čudež in rekord in nemogoče !!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

Freeeaakmaan ::

No sej v mislih sem mel pac Samsungove telefone z Androidom ICS :D

pleomax ::

Kako dolgo rabi približno baterija,da se "ulaufa"? Sedeaj sem ravnokar tretjič napolnil telefon. Baterija mi zdrži tam nekje 1 dan,če igram malo igrice pa sem nekaj na netu tako z wi-fi kot prek mobitelovega interneta,pa če še kako sliko naredim,pa kakšno glasbo predvajam. Imam pa vklopljen še varčevalni način in zaslon vedno na 30% Pa pri 100% baterije mi piše 1d 18min 48s na bateriji. Je to normalno,glede na to,da je zgoraj urosh dal sliko kjer pri 34% piše več kot meni pri 100?! VSe aplikacije zapiram,imam tudi aplikacijo task killer. Naložen android 2.3.6
Nikoli bada OS!!!!!
Danes je težko bit nor,ker je konkurenca enostavno prevelika :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pleomax ()

FireSnake ::

Nikonja je izjavil:

FireSnake:
Oprosti ampak da po dveh dneh i 1 uri imaš še 74% nemore bit res, edino če ga nisi imel na airplane modu skozi. V tem primeru bo tvoj tel. zdržal 1 teden pri tvoji trenutni porabi, kaj je svetovni čudež in rekord in nemogoče !!


Ne vem zakaj bi jaz dajal tu gor lažne podatke.

Oglasi se prek PM, pa ti dam naslov, da boš lahko spal zraven mojega telefona in se prepričal (ne vem, kaj ti naj rečem drugega).

Nisem 12 letni froc, da bi se prepucaval, ampak podam informacijo, da bi pomagal drugim.

Danes ga bom napolnil in bom čez par dni prilimal skrinšot.

pleomax: meni se je zdelo, da se je nekje po kakih petih polnjenjih zadeva umirila.
Je pa hudič, ko je telefon nov in ga težko pustiš na miru in vseskozi nekaj delaš in ga hitro sprazniš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

TehDucky ::

Ja moj telefon tudi lahko 5dni+ v pripravljenosti, približno 20% na dan, bližje nekje 15%. Medtem ko pa vsakič ko na telefon pogledaš uro se pa začne nabirat. Mi je pa všeč kako malo porabi baterije ko poslušam muziko, nekje 2% na uro. Medtem ko vsaka stvar ki zahteva zaslon pa se porabi 10-20% na uro :)

Sedaj pa moj problem, zanimam se za eno prevleko za SGS2 pa me zanima katera od telih na tej strani http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/... bi najbolj ustrezala, namreč rad bi kvalitetno, ampak nimam pojma kaj pomenijo tiste oznake zraven. So te belkinove sploh dobre ali je boljše vzet kakšne druge?
Hvala Lp :)

P.s.: Pa končno sem zrihtal Eduroam na SGS2 :)

dev ::

pleomax je izjavil:

Kako dolgo rabi približno baterija,da se "ulaufa"? Sedeaj sem ravnokar tretjič napolnil telefon. Baterija mi zdrži tam nekje 1 dan,če igram malo igrice pa sem nekaj na netu tako z wi-fi kot prek mobitelovega interneta,pa če še kako sliko naredim,pa kakšno glasbo predvajam. Imam pa vklopljen še varčevalni način in zaslon vedno na 30% Pa pri 100% baterije mi piše 1d 18min 48s na bateriji. Je to normalno,glede na to,da je zgoraj urosh dal sliko kjer pri 34% piše več kot meni pri 100?! VSe aplikacije zapiram,imam tudi aplikacijo task killer. Naložen android 2.3.6


Če ti baterija zdrži 1 dan na začetku si tk fenomen. Men je zdržala ene 6 ur, ko sm skos neki po telefonu drklal. Drugo ti pa svetujem vrži dol task killer, to ti kvečjemu je več baterije kot pa da boš s tem kaj privarčeval. Android je zasnovan tako da sam upravlja s procesi in če ti posegaš v njegov cikel boš naredu več škode kot koristi (glede baterije to, drugače ni problema).
Drugače pa počakaj kšn tedn ali dva.
Lp
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

ziga1990 ::

ali je mogoče odkriti, če ti šefica sledi preko gps?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Nikonja ::

ja izklopi gps !

@Firesnake
sej se ne prepucavamo ampak da ti telefon zdrži en teden pri normalni uporabi mi ne gre v glavo, ker nisem še nobenega na nobenem forumu ali v živo izsledil da mu zdrži več kot 3 dni in to naj bi bil maximum če ga vsaj nekaj uporabljaš.

FireSnake ::

Si pismen ti?
Zgoraj je točno napisano koliko sem ga uporabljal (ne prav veliko).

Še enkrat:
pogovori: 25 minut 39 sekund
wifi kakih 10 minut
malo igračkanja (screen 39 minut 5 sekund)
ČAs: 2 dni 1 ura 10 minut
Batrija: 74%

Boš tokrat sposoben dojet?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

ziga1990 ::

Nikonja je izjavil:

ja izklopi gps !


sej je izklopljen
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

urosh ::

@ziga1990: kako bi ti pa naj sledila? Imaš nameščen kak dodaten program, katerega sumiš ali kako misliš da bi ti lahko sledila?
Lahko greš na http://f-secure.mobi in si preneseš testno različico programa, ter poskeniraš telefon... Če je kaj sumljivega, ti bo javil...

blackwing ::

Mene zanima kakšne slike kaj dela ta galaxy s2 ? :) Ker je sošolc jamru da ne dela ok slik.

PINki ::

Slike so sigurno OK, le pogoji morajo biti ustrezni. Drugače pa ne pričakuj, da je boljši od digitalnega fotoaparata.

francek1 ::

blackwing je izjavil:

Mene zanima kakšne slike kaj dela ta galaxy s2 ? :) Ker je sošolc jamru da ne dela ok slik.

V dobrih svetlovbih pogojih ne boš vedel, da je fotka iz telefona, v slabih pač računaj na slabosti majhne optike in senzorja. Drugače pa si vzorce fotk lahko pogledaš tule. ali pa tule. A se ti kakšna od teh zdi slaba?

P.S. Tvoj sošolec ima zagotovo SRL-ja, ne? :D
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

FireSnake ::

blackwing je izjavil:

Mene zanima kakšne slike kaj dela ta galaxy s2 ? :) Ker je sošolc jamru da ne dela ok slik.


Pa tvoj sošolec dejansko ima SGS2, al samo govori, kar je slišal?

Telefon nikoli ne bo nadomestil fotoaparata.

Ampak, če so svetlobni pogoji dobri, so pa slike super.

Kot so že omenli, če so pa pogoji malo slabši, je pa slika temu primerna.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Lonsarg ::

Telefon brezskrbi bo pocasj nadomestil fotoaparat. SGS2 pa zaenkrat rabi dnevno svetlobo, ce hoces slike da noben ne bo ugotovil da so iz telefona. Za slabse svetlobne pogoje se ta razlika se vedno vidi seveda, kot pri ostalih telefonih te generacije. Dve leti nazaj je bila situacija pol slabsa, se malo pa bomo tam;)

VidKo ::

Danes pri Simobilu nabavil SGS2. Naložen je Android 2.3.5 in mi javlja, da je to zadnji uradni firmware? A se ga da kako drugače posodobit na 4.0.3 oz. 4.0.4?
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

mcgeek ::

VidKo je izjavil:

Danes pri Simobilu nabavil SGS2. Naložen je Android 2.3.5 in mi javlja, da je to zadnji uradni firmware? A se ga da kako drugače posodobit na 4.0.3 oz. 4.0.4?


Samsung Slovenija testira 4.0.3. Če bodo testi uspešni, bo update na voljo enkrat do konca marca.

VidKo ::

Hvala za info!
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

denabiker ::

telefon dela zelo dobre slike proti drugim telefonom, pazi kako imaš v nastavitvah (resolucija, kvaliteta slike), pazi da ne premakneš, ko slikaš oz. zatreseš itd. Opazil sem tudi, da stock aplikacija camera dela realne barve, recimo nekateri drugi telefoni, pa malce nasičijo barve, popravijo kontrast in izgleda slika dosti boljša. Recimo tudi pri mojem starem galaxy I sem opazil, da so barve bolj nasičene proti galaxy II. Slika je boljša, ampak ni realna.
Kakorkoli, slike se vedno obdelajo (če želiš) v kakšnem photoshopu, lightroomu, ali pa manj zahtevnih programih ala picasa in tam obdelaš vse od a do ž

Zgodovina sprememb…

VidKo ::

Kateri GPS softver dela najbolje na SGS2 oz. Androidu? Na Nokii sem bil zelo zadovoljen z Nokia Maps. Prav tako tudi z ažurnostjo in natančnostjo zemljevidov. Iščem alternativo..
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

francek1 ::

Sygic ima najnovejše mape Slovenije. Trenutno...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

_sem_ ::

denabiker je izjavil:

telefon dela zelo dobre slike proti drugim telefonom, pazi kako imaš v nastavitvah (resolucija, kvaliteta slike), pazi da ne premakneš, ko slikaš oz. zatreseš itd. Opazil sem tudi, da stock aplikacija camera dela realne barve, recimo nekateri drugi telefoni, pa malce nasičijo barve, popravijo kontrast in izgleda slika dosti boljša. Recimo tudi pri mojem starem galaxy I sem opazil, da so barve bolj nasičene proti galaxy II. Slika je boljša, ampak ni realna.
Kakorkoli, slike se vedno obdelajo (če želiš) v kakšnem photoshopu, lightroomu, ali pa manj zahtevnih programih ala picasa in tam obdelaš vse od a do ž


Ja za povprečen telefon so slike dobre, včasih v dobrih pogojih ostrejši kot kak slab foto trotelc. Optičnega zooma seveda ni, prave stabilizacije tudi ne, tud ne xenon fleša. Mučen je shutter lag, kar naj bi popravil ICS, zaenkrat pomaga prefocus (tap na ekran kjer hočeš izostrit). Kar se barv tiče ne bi rekel da so realne, pri AWB so ob dnevni svetlobi tolk vleče na rumeno da resno trpi dinamični obseg ko popraviš WB. Pomaga dat WB ročno na daylight, ampak moraš vsakič posebej, tudi ko preklapljaš med foto in kamero. Hecno je da je foto zelo širokokoten, okrog 20mm ekviv., kamera pa precej ožja. Pri slabi svetlobi na beli podlagi v sredini vidim rdečkasto liso (ampak to se dogaja tud drugim mobijem, kakšni imajo pa zelenkasto). lgcamera app ima malo več funkcij kot vgrajeni foto, ampak vse ne dela 100% na SGS2. Btw v SGS2 baje vgrajujejo dva različna modela kamer.
Sicer se kažejo lepši časi za ljubitelje foto mobijev. Oni Nokijin hiperpiksel foto ki redefinira digitalni zoom, pa Polaroid razkazuje maketo androidnega fotota, Samsung mende tudi o tem razmišlja.

Freeeaakmaan ::

Mogoce kdo ve kdaj bo uraden ICS izid v Sloveniji?

Lion29 ::

pa dobro... a je tako tezko prebrat 3 psote nazaj???
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

blackwing ::

Hvala za informacije glede slik galaxy s2 :) drugače pa ima sošolc galaxy s2 ;)

VidKo ::

Kako pri smsih izklopit zvok za prejeto obvestilo o dostavljenem smsu (Delivery report)? Ima namreč isti zvok kot pri prejetem smsu.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

VidKo ::

Na samsungovem tech supportu so mi zatrdili da bo uradnja nadgradnja na ICS možna v roku tedna dni. Tudi za simobilove uporabnike.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

Lion29 ::

kul, dobra nmovica
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

JerryP ::

Mal offtopic, gsm nexusi majo od včeri že 4.0.4 ;-)

max00slo ::

JerryP je izjavil:

Mal offtopic, gsm nexusi majo od včeri že 4.0.4 ;-)

+ 1 za offtopic : Vsi jamrajo da je bila največja napaka da so nadgradili iz 4.0.4 na 4.0.3 ;-)



edit: type-o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: max00slo ()
««
18 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy s (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1747324254 (70764) 21kiss
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275571 (4340) bdoxx
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028316 (22479) leiito
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711064 (8644) Lonsarg
»

Samsung naslednji teden predstavlja osveženi Galaxy S II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9123726 (19522) roli

Več podobnih tem