» »

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

««
16 / 36
»»

FireSnake ::

Ne opravičuj se za vprašanja, zato je forum.

Kar se tiče LA2: to je zadnja URADNA verzija, zato ti bo keiss lahko nadgradil v prihodnosti, če bo na voljo novejši ROM. Zato je tvoja bojazen, da ne bi mogel nadgraditi prek keissa odveč - lahko boš nadgradil.
Keiss ne more nadgradnje naredit, če imaš neuradno verzijo - takrat zajamra, da iz te verzije ni mogoč update.
V tem LA2 od intartecha so stare verzije modema (on je testiral različne verzije in je vključil tisto, ki je najbolje delovala - XXKL1) notri in tudi star bootloader (ne obremenjuj se, kaj je to) samo zato, da lahko (če si kdaj neuradne verzije nalagal) resetiraš števec - ampak ti tega nisi počel, zato se zaradi tega niti ne sekiraj.
Ampak, tale modem in bootloader naj te ne motita, če sta stare verzije ... če boš v prihodnosti želel nadgrajevati prek keissa bo šlo - le na Mobitelu morajo ponuditi novejšo različico od LA2.

Če te še kaj zanima ti kar korajžno ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Moonpie ::

Mene pa zanima, kaj pomeni, ko odprem kšno stran na telefonu ali grem v meni, mi napiše : "Na tej strani ni več prostor."

Hvala za odgovore.

ladoslo ::

Moonpie je izjavil:

Mene pa zanima, kaj pomeni, ko odprem kšno stran na telefonu ali grem v meni, mi napiše : "Na tej strani ni več prostor."

Hvala za odgovore.



Očitno nimaš več prostora. To se je meni dogajalo v galeriji in ko sem hotel odpreti glasbo, dokler nisem nečesa zbrisal.


FireSnake:

Torej, brez problema lahko naložit tale 2.3.6 XILA 2, ki piše da je italjanski, in čez potem CSC od mobitela.?

Moti me edino, ker odspodaj so še tisti Frankenstein firmwares in piše da lahko samo na njih nalagaš te CSCje. Ali to ne drži?

Saj nebi tok nečnaru za tale csc, sam baje da če je italjanski potem ni gor mobitelovih nastavitev za internet.
Ti si dal gor xila2 in čez CSC in dela internet tako kot treba in vse?
Newschool: MPG X570 / Ryzen 5800X3D / RX 7900 XT / 16 GB ram / Fractal D7
Oldschool: AMD K5 / 16 mb ram / 512 mb disk / win 95 / custom case /

FireSnake ::

XILA2 je bil izdan v Italiji, ni pa italijanski, ampak je za ta del Evrope.

Ne rabiš frankensteina naložit (za to nisem povsem prepričan v čem je razlika), lahko običnega, pa še zbrisalo ti nič ne bo (vsaj tako sem jaz nareil, pa imam tisto M@ mail in nastavitve).

M@ CSC pa naložiš kar hkrati, ko flashas (povezavo do Mobitel CSCja imaš kar tam v prvem Intratechovem postu) ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Moonpie ::

ladoslo je izjavil:

Moonpie je izjavil:

Mene pa zanima, kaj pomeni, ko odprem kšno stran na telefonu ali grem v meni, mi napiše : "Na tej strani ni več prostor."

Hvala za odgovore.



Očitno nimaš več prostora. To se je meni dogajalo v galeriji in ko sem hotel odpreti glasbo, dokler nisem nečesa zbrisal.


FireSnake:

Torej, brez problema lahko naložit tale 2.3.6 XILA 2, ki piše da je italjanski, in čez potem CSC od mobitela.?

Moti me edino, ker odspodaj so še tisti Frankenstein firmwares in piše da lahko samo na njih nalagaš te CSCje. Ali to ne drži?

Saj nebi tok nečnaru za tale csc, sam baje da če je italjanski potem ni gor mobitelovih nastavitev za internet.
Ti si dal gor xila2 in čez CSC in dela internet tako kot treba in vse?


Ampak jaz imam na telefonu prostora ogromno...

ladoslo ::

Moonpie je izjavil:


Očitno nimaš več prostora. To se je meni dogajalo v galeriji in ko sem hotel odpreti glasbo, dokler nisem nečesa zbrisal.


Ampak jaz imam na telefonu prostora ogromno...


Drugega kot factory reset ti ne moram predlagat potem.
Newschool: MPG X570 / Ryzen 5800X3D / RX 7900 XT / 16 GB ram / Fractal D7
Oldschool: AMD K5 / 16 mb ram / 512 mb disk / win 95 / custom case /

kremenko1 ::

Ker nisem zasledil teme za Galaxy S+ bi kar tukaj vprašal.Ko povežem telefon s Kies mi le ta javi ,da za moj tel. ni mogoča nadgradnja preko Kies. Kakršnakoli pomoč bi bila dobrodošla.

RejZoR ::

To je bedno. Edina opcija je da neseš telefon na servis, kjer ti ga nadgradijo. Oz preklopiš CSC nastavitev, čeprav se potem zna zgoditi, da potem kakšne stvari en bojo delovale kot je treba (npr prikaz imen za številke itd).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ladoslo ::

Tudi meni to ne dela na temule sgs2, sem jim pisal na podporo in pravijo da bo čez cirka 1 teden nova posodobitev, v kateri bodo popravljeni bugi za 2.3.6 in bo bila nadgradnja možna ZA VSE (tudi tiste, ki je sedaj nimamo).
Če to ne bo mogoče, sem rekel da se bom pritožil, da mi telefon ne dela ko treba.
Newschool: MPG X570 / Ryzen 5800X3D / RX 7900 XT / 16 GB ram / Fractal D7
Oldschool: AMD K5 / 16 mb ram / 512 mb disk / win 95 / custom case /

_sem_ ::

M-XXXX je izjavil:

dr_Kosa je izjavil:

_sem_ je izjavil:

Je kdo uspel povezat na Eduroam? Nastavitve?

z 2.3.6 se noče povezat

Čisto normalno deluje...


Katere nastavitve? Sem izgugljal dva recepta, pa nobeden ni prijel, mogoče sem kej zamočil. Imam 2.3.4.

dr_Kosa ::

Meni je delovalo po tem "receptu":
- najprej si pridobi digitalno identiteto (če študiraš v Ljubljani si jo ustvari tukaj)
- klikni na omrežje Eduroam
- za EAP metodo izberi: TTLS
- druga faza overitve: PAP
- uporabniško ime v stilu: xxxxxxx@student.uni-lj.si
- anonimni uporabnik: anonymous@student.uni-lj.si
- tvoje geslo

icek ::

V petek sem dobil GS2 (I9100P - z NFC) in me malo skrbi poraba baterije. Jasno mi je, da ti telefoni pač potrebujejo energijo za svoje delovanje, ampak se mi zdi vseeno pretirana poraba.
Pred tem sem imel skoraj 2 leti Nexus one in mi je držal ob neki normalni uporabi do dan in pol. Pričakoval sem malo večjo porabo od SG2. Zdrži mi nekje do 14 ur ob minimalni uporabi. To pomeni, da ga zjutraj vzamem iz napajanja in mi ne zdrži normalno do večera. Seveda v so ozadju sinhronizacije in podobno.

Sem danes malo testiral in izklopo 3G. Malenkost se pozna, vendar še vedno ni uporabno. Juice defender je kar znižal porabo. Zanima me, če še ima kdo podobne težave in kako jih je rešil. Trije kolegi imajo GS2 in jim zdrži cel dan brez problema, tudi ob večji uporabi in 3G nonstop.

edit:
android 2.3.6
built GINGERBREAD.XXKK5
ni rootan, tudi ne bo ker je služben in v garanciji.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: icek ()

Lonsarg ::

A ti povem kako je glede uporabe. Meni porabi mobitel z 3G in vso možno sihronizacijo še vedno komaj kakih 2-3% na uro. Po drugi strani pa porabi ob aktivnem uporabi, torej prižganem ekranu in dejansko da nekaj klikaš okoli 20% na uro. Torej če 20% rezerviraš za stanje pripravljenosti, ti ostane kake 4(lahko 3 lahko 6,.. odvisno a gre za gtalk, browsanje, video chat) ure aktivne upravjanja z mobitelom.

In verjamem, da je marsikdo, ki gre čez to mejo. Jaz sem občasno šel čez to mejo, zato sem kupil uradno od Samsunga extededed baterijo 2000mAh(original je 1650), ki sicer dobiš zraven nov pokrovček, ki doda 1mm debeline. In ko se mi je prej zgodilo recimo enkrat na teden, da ni zdržalo cel dan, se mi po tanovem več ne, sem pridobil tisto uro dodatne uporabe, ki je potrebna, če kdaj slučajno 1 uro videochatam:)

Je pa res, da kaka aplikacija ali market updajte pripravi mobitel do tega, da je aktiven, čeprav ne prižgeš zaslona. Tako sem recimo po inštalaciji 4.0 ROMa 3 dni imel porazno baterijo, pa sem kasneje ugotivil, da mi je naredilo 500MB velik cache celotne Picasa zbirke. Se mi je pa zgodilo kak dan, da sm v setting videl, da je mobitel bil veliko aktiven, čeprav ga nisem uporablal, pa nisem nikoli vzroka našel, ampak te anomalije so se mi dogajala sam kak dan ali dva, pa potem same nehale, brez da bi kaj resetiral ali podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

FireSnake ::

icek je izjavil:

Zanima me, če še ima kdo podobne težave in kako jih je rešil. Trije kolegi imajo GS2 in jim zdrži cel dan brez problema, tudi ob večji uporabi in 3G nonstop.

edit:
android 2.3.6
built GINGERBREAD.XXKK5
ni rootan, tudi ne bo ker je služben in v garanciji.


KK5 sicer ni slab ROM, ampak jaz imam trenutno LA2, ki sem ga dobil tukaj.
Jaz imam 2G in občasni WiFi in ga ne uporabljam veliko ... polnim ga nekjen a 3 dni. Če imam gužvo in se nimam časa igrat s telefonom pa zdrži tudi do 5 dni.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mat11 ::

Če prav razumem je nov? Počakaj par ciklov polnenja bo boljše. Sam ga veliko uporabljam in imam zvećer še približno 50%. Ga pa vsak dan polnim.
3G in BT skoz vklopljen.
mat

FireSnake ::

mat11: zelo dobra opazka (in nasvet), na katero sem pozabil :P
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

_sem_ ::

dr_Kosa je izjavil:

Meni je delovalo po tem "receptu":
- najprej si pridobi digitalno identiteto (če študiraš v Ljubljani si jo ustvari tukaj)
- klikni na omrežje Eduroam
- za EAP metodo izberi: TTLS
- druga faza overitve: PAP
- uporabniško ime v stilu: xxxxxxx@student.uni-lj.si
- anonimni uporabnik: anonymous@student.uni-lj.si
- tvoje geslo


Tnx. Zdaj je tudi meni ratalo. Kot zgoraj, brez nekih certifikatov. Keč je bil edino v anonimnem uporabniku, ki je izgleda pri nas v obliki @domena namesto anonymus@domena.

icek ::

mat11 je izjavil:

Če prav razumem je nov? Počakaj par ciklov polnenja bo boljše. Sam ga veliko uporabljam in imam zvećer še približno 50%. Ga pa vsak dan polnim.
3G in BT skoz vklopljen.


Ja, je nov.
Tole s ciklanjem baterije vseeno vzamem z rezervo, ker toliko (cirka 50%) se vseeno ne more poznat.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Lonsarg ::

Seveda se ne pozna ravno 50%,a mapk ne uproabljajo vsi enako Mobitela. Eni kolegici zdrži SGS2 3 dni povprečno.

dev ::

Sam se smatram za zmernega uporabnika in mi baterija zdrži v povprečju 2 dni. Ugotovil pa sem tudi to, da tudi če je baterija na recimo 10% in telefona pač ne uporabljaš veliko (beri uporabljaš kot telefon za kratke klice in mogoče kak sms), ti tudi s tem lahko zdrži še zih 5 ur, mogoče celo več. Tak da če ugotovim da je baterija bolj proti koncu, telefona pač ne uporabljam tolko, pa mi vedno zdrži do doma, ko ga dam polnit.
Lp
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

amacar ::

Sej to je logično. V stanju pripravljenosti, brez sinhronizacije ne sme porabiti več kot 2% baterije na uro. Z malo uporabe so mi tako sgs, kot iphone 4 in iphone 4s (trenutno 2dni in 2 uri v pripravljenosti, 3ure in 14min uporabe, 56% baterije-uporaba sms,klici, wifi in edge, ter kot švinglc na kolokviju) zdržali 4 dni brez problema.

ladoslo ::

Frend mi je na telefon poslal sliko preko bluetootha, sedaj imam v glasbi z glasbo v predvajalniku ki jo imam v mapi bluetooth vedno tisto sliko noter čeprav sem jo zbrisal. In mi je moteče, ker ni ravno primerna slika.
Se da to kako odstrant?
Newschool: MPG X570 / Ryzen 5800X3D / RX 7900 XT / 16 GB ram / Fractal D7
Oldschool: AMD K5 / 16 mb ram / 512 mb disk / win 95 / custom case /

icek ::

Sem ugotovil, kaj mi je pilo baterijo, in sicer push pri exchange v stock mail aplikaciji. Tudi podatkovno pvoezavo mi je hitor porabljajo. Čez noč okoli 20MB samo za maile, čeprav sta bila samo 2 pa še to samo tekst. Takoj, ko sem nastavil sinhronizacijo na 15 minut, se je zadeva umirila. Zdaj mi baterija zdrži, tako kot mora - tudi do 2 dni ob ne pretirani uporabi.

Prej sem imel Nexus one in puch na exchange pa ni bilo teh problemov.
Ima mogoče kdo na GSII nastavljen push?
Rider of Theli
www.air-tv.net

Bali ::

A pride mogoče kakšna nova/izpopolnjena verzija Samsung Galaxy S II v kratkem ven?

PINki ::

Pride ICS

Lonsarg ::

SGS 3 potrjeno ne bo prišel konec februarja na MWC, ampak bo tam enkrat aprila približno. Torej v SLO Maj, Junij.

sumadinac ::

Na kiesu je ze novi update

moxon ::

update na voljo tudi preko FOTA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moxon ()

wini ::

icek je izjavil:

Sem ugotovil, kaj mi je pilo baterijo, in sicer push pri exchange v stock mail aplikaciji. Tudi podatkovno pvoezavo mi je hitor porabljajo. Čez noč okoli 20MB samo za maile, čeprav sta bila samo 2 pa še to samo tekst. Takoj, ko sem nastavil sinhronizacijo na 15 minut, se je zadeva umirila. Zdaj mi baterija zdrži, tako kot mora - tudi do 2 dni ob ne pretirani uporabi.

Prej sem imel Nexus one in puch na exchange pa ni bilo teh problemov.
Ima mogoče kdo na GSII nastavljen push?


stock aplikacija za exchange in push pokuri ogromno interneta
jst sem si zato namestil touchdown in se je poraba spustila iz 15-40mb dnevno na 1-5mb dnevno.
Edino kar me je zmotlo pri tej aplikaciji je to, da mi je kontakte dodalo v posebno skupino touchdown (ni bilo možno kontakte urejat preko kontaktov)
Drugače pa sedaj uporabljam Enhanced email. Malenkost več pokuri interneta kot touchdown, ampak ni hudega.
Predvsem push opcija je dejansko push. Par sekund po tem ko je poslan email je dejansko tudi na telefonu obvestilo, kar za stoch aplikacijo ni bilo vedno tako.

ladoslo ::

In končno nov updejt posodobi fon (prej mi ni hotlo čez 2.3.4.) - vsi, ki vam prej ni delalo (vam ni hotlo updejtat, vam zdej bo). :)
Newschool: MPG X570 / Ryzen 5800X3D / RX 7900 XT / 16 GB ram / Fractal D7
Oldschool: AMD K5 / 16 mb ram / 512 mb disk / win 95 / custom case /

Lion29 ::

KIES SUX, SUX, SUX!!!

zacnem update-tom, se pojavi android na phone-u in downloadin, do not turn off the target....20s kasneje mi javi kies da ne prepozna telefona....

pizda jim materna smrdljiva
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

ladoslo ::

Lion29 je izjavil:

KIES SUX, SUX, SUX!!!

zacnem update-tom, se pojavi android na phone-u in downloadin, do not turn off the target....20s kasneje mi javi kies da ne prepozna telefona....

pizda jim materna smrdljiva



Preprosto posodobi preko telefona pa je. :)
Newschool: MPG X570 / Ryzen 5800X3D / RX 7900 XT / 16 GB ram / Fractal D7
Oldschool: AMD K5 / 16 mb ram / 512 mb disk / win 95 / custom case /

_sem_ ::

sumadinac je izjavil:

Na kiesu je ze novi update

Katera verzija in kaj naj bi pomagal?

Sba ::

XWLA4

Pomaga predvsem to, da je nov način odklepanja in prejemanja klicev, dostopa do prejetega smsa iz zaklenjenega zaslona, ki je verjetno bolj funkcionalen (ni potrebno potegniti z ene strani zaslona na drugo, ampak le v zunanji krog), vendar mi vizualno ne potegne. Sedaj so skupaj nametani krogi in kvadrati. Čakam še na trikotnike, pa se bomo lahko začel geometrijo učit.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

roCkY ::

Si pa kak "app" naloži, če ti uradna izvedba ni všeč. Na to temo je aplikacij na kubike.

Wofk ::

jaz imam zanimiv problem s svojim telefonom. Kadar sem kje kjer je temperatura dobro pod nič se mi telefon začne serijsko resetirart. to sem prvič opazil pred kakšnim mesecem na smučišču in pa sedaj ko je temperatura padla zelo pod nič. Ko pa pridem nazaj v zaprte prostore ali pa ko je toplejše vreme telefon dela brez problemov, brez resetiranj. Ali je še kdo imel kakšne take probleme in kaj bi lahko bila rešitev. Verzija je 2.3.4.

Samson ::

Najverjetneje nekje slab lot. Nesi na servis.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

_sem_ ::

Če ima mogoče kdo težave z odmevom (sogovorniku odmeva njegov glas), zlasti pri uporabi zaščitnega zunanjega ohišja
http://forum.xda-developers.com/showthr...

zadetek ::

Zanima me, če lahko na nove telefone, ne glede kateri firmware je naložen naložiš tistle LA2 italjanski rom? ali moram biti na kaj pozoren pri nakupu telefona (kupujem preko bolhe), da bom lahko naložil LA2 gor, pa če je treba kaj drugega razen nastaviti strežnike za MMS in internet, če je bil kupljen pri mobitelu, uporabljal pa bi ga na simobilovem omrežju ? hvala za odgovor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zadetek ()

Sba ::

Poročam, da je z updejtom čudežno začel delovati eduroam. :))
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

cukl ::

zadetek je izjavil:

Zanima me, če lahko na nove telefone, ne glede kateri firmware je naložen naložiš tistle LA2 italjanski rom? ali moram biti na kaj pozoren pri nakupu telefona (kupujem preko bolhe), da bom lahko naložil LA2 gor, pa če je treba kaj drugega razen nastaviti strežnike za MMS in internet, če je bil kupljen pri mobitelu, uporabljal pa bi ga na simobilovem omrežju ? hvala za odgovor

imaš slovenskega, ki je novejši od italjanskega LA2. I9100XWLA4

dr_Kosa ::

Sba je izjavil:

Poročam, da je z updejtom čudežno začel delovati eduroam. :))

Ja, meni tudi po novem dela.:D

dev ::

dr_Kosa je izjavil:

Sba je izjavil:

Poročam, da je z updejtom čudežno začel delovati eduroam. :))

Ja, meni tudi po novem dela.:D


Kateri rom sta naložila XWLA4?
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

dr_Kosa ::

Moj je zadnji uradni od Mobitela preko Kies.

dev ::

Ok hvala za info
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

ladoslo ::

Fantje, jst sem lepo po tanovem vrgu gor najnovejši updejt preko fona. Vse dela lepo in prav, razen tega da sem že 3krat zasledil reboot telefona ko sem se ukvarjal z fotoaparatom. Ampak najbolj važno je sedaj to, da mi telefona sploh ne šmirgla več kies!!!!! Reinstallirou use driverje na kiesu, povežem z usbjem, na telefonu se pokaže povezava vzspostavljena, na računalniku nič. Čakam. Nič. Čisto nič.
Kakšen predlog kako bi spet povezal z kiesom ali pa če se komu dogaja kaj podobnega?
Newschool: MPG X570 / Ryzen 5800X3D / RX 7900 XT / 16 GB ram / Fractal D7
Oldschool: AMD K5 / 16 mb ram / 512 mb disk / win 95 / custom case /

Toros ::

ladslo pojdi malo na http://slo-android.si/forum in boš tam dobil vse odgovore.

DuleKrtola ::

1. A obstaja kak uporaben ICS rom, pri katerem deluje ves hardware? Tisti leakani samsungovi mi niso všeč.

2. Uporablja kdo google video talk? App Vtok mi je še delal kaka 2 meseca nazaj za videoklic med telefonom in PCjem, pred parimi dnevi pa ni več šlo.

sosko1 ::

Jaz uporabljam I9100XXLPB snet iz samMobile firmware in dela ok nisem opazil da kaj nebi delalo.

cukl ::

@ladoslo Izklopi USB debuging v nastavitvah.
««
16 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy s (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1747325760 (72270) 21kiss
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275615 (4384) bdoxx
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028537 (22700) leiito
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711133 (8713) Lonsarg
»

Samsung naslednji teden predstavlja osveženi Galaxy S II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9123941 (19737) roli

Več podobnih tem