» »

Pošiljanje pošte s PS v ZDA

Pošiljanje pošte s PS v ZDA

Boobiz ::

Zdravo,

Zanima me, če ima kdo od vas kake izkušnje s pošiljanjem v ZDA? Moj konkreten primer:
Rabim poslat kos elektronike v neko podjetje v zamenjavo (velik kot en medenjak, masa 120g) v ZDA ampak ker s tem nimam izkušenj me zanima, če bi lahko zadevo zapakiral v malo odblazinjeno kuverto in poslal priporočeno, ker če bi zadevo poslal kot paket do 2kg bi samo poštnina bla 40€, kar je občutno preveč.

Kaj mi svetujete?

amigo_no1 ::

Če gre zadeva v rumeno oblazinjeno kuverto (imajo na pošti) pošlješ kot pismo.Gre se za to, da stvar ne presega volumenskih mer (gabaritov) za pismo (širina, dolžina, višina) ter seveda masa.

RedDrake ::

Preverjeno gre kot pismo!
Sem osebno posiljal v ZDA in tudi drugam po svetu neke plasticne modele ki sem jih izdeloval, velikosti cca velikega smartphona, teze 125g, zapakirane v malo rumeno oblazinjeno kuverto. Postnina pride malo vec kot 5EUR za prakticno kamor koli, traja pa tudi cca 2 tedna max, tako da ni tako zelo pocasi :)
Pazi se to: izpolniti bos moral carinsko deklaracijo in se par papirjev (To se je spremenilo s 1.4 letos).

Boobiz ::

Superb, verjetno bom na pismo dal še 'priority' da gre zadeve malo hitreje skozi. Je pri teh papirjih potrebno še kaj doplačat, glede na to da gre potem preko carine?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

amigo_no1 ::

Ne.

fosil ::

Tud paket lahko pošlješ kot "pismo". Ni treba zadeve tlačit v kuverto.
Omejitev je 2kg in seštevek dolžine, širine in višine 900 mm.
Torej lahko zadevo mirno zapakiraš tudi v kakšno škatlo, ki jo noter dobro obložiš s stiroporjem ali čem podobnim.
Sam sem tako poslal trdi disk.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647118258 (36285) destroyer2k
»

Pošiljanje paketov v EU ?

Oddelek: Loža
3311107 (2660) joker16_7
»

Pošiljanje paketov v tujino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6339872 (22261) darkolord
»

Seagate RMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
212446 (1673) 2x'=2
»

Poštnina!!! Arghhhhh...

Oddelek: Loža
81080 (946) Dusko

Več podobnih tem