» »

Sandy Bridge-E serijsko z vodnim hlajenjem?

Sandy Bridge-E serijsko z vodnim hlajenjem?

Sandy Bridge-E kot prvi s serijskim tekočinskim hlajenjem?

vir: X-Bit Labs
X-Bit Labs - Pri X-bit Labs poročajo, da naj bi pri Intelu razmišljali o resni nadgradnji t.i. BOX hladilnikov, ki so priloženi procesorjem. Ti so ponavadi med poznavalci poznani predvsem kot slabi in glasni hladilniki, kjer tega slovesa večina hladilnikov ni pomagala spremeniti. Vseeno je AMD pri svojih najhitrejših procesorjih že na podnožju Socket 939 začel prilagati s toplotnimi cevkami opremljene hladilnike, kar je Intel posnemal s hladilniki za zmogljivejše procesorje na podnožjih LGA-1366 in LGA-1156. S predstavitvijo procesorjev Sandy Bridge-E na podnožju LGA-2011 bi lahko stopili še korak dlje in predstavili zaprt tekočinski sistem hlajenja.

Ob predstavitvi ideje so priložili sliko Corsairjevega sistema H50, a X-bit Labs poroča, da sta kandidata za izdelavo takšnega hlajenja le dva. To sta Asetek, ki je že razvil in izdeluje prav Corsairjev C50, ter CoolIT, s katerim naj bi se Corsair povezal nedavno. A vse te informacije zbledijo ob stran pri zadnjem odstavku izvorne novice, v kateri pri X-bit labs povedo, da bosta generatorja frekvence za zunanje naprave in procesor ločena. Navijanje Sandy Bridge-E bo torej potekalo po starem, tako kot na platformi LGA-1366. Navijanje bo mogoče tako z dvigom množilnika na polno odklenjenih šestjedrnikih, kakor tudi z dvigom frekvence DMI (naslednik FSB-ja) na šest in štirijedrnikih. Frekvenca vodil SATA, USB, PCIe in ostalih se s tem ne bo spreminjala.

Se je navijalcem od src odvalilo za izgradnjo še enega avtocestnega križa kamnov?

17 komentarjev

nUUb ::

Torej bo procesor teoretično namesto 300$ bil 350$ zaradi Corsair water coolinga?
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Rippy ::

Tako ali tako poberejo veliki premium za top modele. Mislim da ni bojazni da bo več kot 999€ :). Problem je da so ta poceni kit hlajenja ponavadi manj zmogljiva, dražja in včasih tudi glasnejža od top zračnega hlajenja.

nUUb ::

Moraš pa reči da vodno zgleda bolj kul kot pa ena kocka reber, pa čeprav je zračno v veliki večini boljše od vodnega.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Rippy ::

Stvar okusa...če indijanec vidi moj monolith od noctue bo ga začel častit kot boga :)

RejZoR ::

nUUb je izjavil:

Moraš pa reči da vodno zgleda bolj kul kot pa ena kocka reber, pa čeprav je zračno v veliki večini boljše od vodnega.


Tle se ne gre za surovo moč hlajenja ampak za volumen na dano zmogljivost.
Noctua 14 je že zmgljiv cooler ampak je tud ene 3x večji od dost podobno zmogljivega Hydro H70 coolerja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Key Quest ::

Aja, ker tle pa nimas radiatorja al kako. Glavna prednost vodnega hlajenja je fleksibilnost namestitve in seveda tudi to, da lahko radiator montiras na zunanjost ohisja in pol rabis manj ventilatorjev v notranjosti, kar pa zopet ni neki za se na zobe metat.

opeter ::

Bedarija. Ampak dobro, če je komu to všeč/uporabno, naj ga kupi. Jaz se kombinacije vode in elektrike v koliko je to le mogoče, izogibam. Žal pri pralnem stroju za obleke ne moreš.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

TOP ::

opeter je izjavil:

Bedarija. Ampak dobro, če je komu to všeč/uporabno, naj ga kupi. Jaz se kombinacije vode in elektrike v koliko je to le mogoče, izogibam. Žal pri pralnem stroju za obleke ne moreš.

Narobe si razlagaš.Pa kaj ti misliš da je voda iz pipe,v vodna hlajenja se da destilirano vodo,ki ne prevaja el.toka.Kot drugo pa je tako zaprto,da ne more puščat.

PrimozR ::

TOP je izjavil:

opeter je izjavil:

Bedarija. Ampak dobro, če je komu to všeč/uporabno, naj ga kupi. Jaz se kombinacije vode in elektrike v koliko je to le mogoče, izogibam. Žal pri pralnem stroju za obleke ne moreš.

Narobe si razlagaš.Pa kaj ti misliš da je voda iz pipe,v vodna hlajenja se da destilirano vodo,ki ne prevaja el.toka.Kot drugo pa je tako zaprto,da ne more puščat.

Mešaš stvari. Destilirana voda ne vsebuje mikroorganizmov, torej je močno otežen nastanek alg in pdoobne zalege (vseeno je vse ostalo onesnaženo z mikroorganizmi, torej so potrebni aditivi. Elektrike načeloma ne prevaja demineralizirana voda, ki ne vsebuje ionov, a jih bo takoj pobrala iz radiatorja in blokov oz. v primeru razlitja kar s komponent - določena stopnja ionov enostavno mora biti prisotna v vodi za stabilnost.

Nesreče SE dogajajo, nič ni 100%. Potrebno je le minimalizirati verjetnost, da bo do razlitja prišlo. S takšnim aftermarket sistemom je verjetnost majhna.

Še vedno pa lahko uporabiš posebno in večinoma drago neprevodno tekočino.

Dr_M ::

Sem imel ze kar nekaj poplav v racunalniku, ampak do zdaj na sreco se nic ni crknilo, vsak do konca ne :|
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pegasus ::

Zakaj sem, glede na to, da so vse računalniške kište bolj ali manj iz pločevine, do sedaj videl le eno samo obskurno rešitev z odvajanjem toplote na ohišje? Pa ne rabiš nobenih ventilatorjev in tekočin ...

Pyr0Beast ::

Ker je nerodno in si omejen s konvekcijo in radiacijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Key Quest ::

pegasus je izjavil:

Zakaj sem, glede na to, da so vse računalniške kište bolj ali manj iz pločevine, do sedaj videl le eno samo obskurno rešitev z odvajanjem toplote na ohišje? Pa ne rabiš nobenih ventilatorjev in tekočin ...


To niti niso tako obskurne resitve, pac pa pri genericnih ohisjih nekako nimajo prave uporabnosti. Ce hoces imet nek majhen embeded sistem brez gibljivih delov, pa je to kar opisujes, nekako pravilo.

TESKAn ::

Eh, voda v računalniku...v good'ol days mi je šel na kose rezervoar iz pleksija (par litrov), pljusknilo po ohišju in nikome ništa...veselo delalo naprej. Ah ja, dobri stari časi, ko je še bil čas delat vodne bloke v delavnici...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Mr Hilter ::

TESKAn je izjavil:

Eh, voda v računalniku...v good'ol days mi je šel na kose rezervoar iz pleksija (par litrov), pljusknilo po ohišju in nikome ništa...veselo delalo naprej. Ah ja, dobri stari časi, ko je še bil čas delat vodne bloke v delavnici...


Dej dej, kaj pa takrat ko ti je kondenz s peltierja izklopu 64 ramov na grafi?!?!

TESKAn ::

Jah, celerona v SLOT1 adapterju je pa res (zanič izolacija == voda v socketu == "rahlo čudno" obnašanje procesorja). Po sušenju je delal veselo naprej. Hm, mislim, da bi dotičen celeron še bil nekje v omari...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Pyr0Beast ::

Hehe. Slot1. Mi je kar kapljalo dol iz proca, na plati pa se nabirala lužica, a dela vrag veselo dalje, dokler ga nisem ugasnil :))
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Haswell-E bo prinesel obilico novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7514696 (12610) PrimozR
»

Novice iz Intela

Oddelek: Novice / Procesorji
166445 (4747) Jst
»

Sandy Bridge-E navsezadnje letos, konec življenja za starejše procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
167900 (6577) D3m
»

Bulldozer zamuja

Oddelek: Novice / Procesorji
286724 (5485) Dr_M
»

Intel Core i7-995X oz. kako upokojiti platformo na vrhuncu

Oddelek: Novice / Procesorji
227964 (6642) Dr_M

Več podobnih tem