» »

Valve večji zaslužkar od MS-ja in Googla na zaposlenega

Valve večji zaslužkar od MS-ja in Googla na zaposlenega

Gabe Newell

vir: CrunchGear
CrunchGear - CrunchGear prek gamrFeeda poroča o Forbesovemu članku, kjer so razkrili, da na zaposlenega Valve ustvari večje zaslužke od Googla in Microsofta. To je izjavil večinski lastnik Valva, Gabe Newell, ki ima v lasti več kot polovico podjetja v zasebni lasti, po ocenah Forbesa vrednega med 2 in 4 miliajrdami dolarjev. Zaslužke na delavca je bilo ugotoviti v primeru Appla in Microsofta popolnoma enostavno, saj sta oba na borzi ter imata finančne podatke javne. To ne drži za Valve, a ima Newell seveda vpogled v finančne knjige.

Nekaj je zagotovo, Valvu ne gre slabo, saj poleg razvoja iger, najbolj znan je npr. Half Life s prek 12-milijonsko naklado, le-te tudi prodajajo za druge založnike v izredno popularnem servisu Steam. Ocene govorijo o 50-70-odstotnem deležu na trgu servisev za prenos iger, ki naj bi bil letno vreden okrog 4 milijarde dolarjev. Po besedah Newella ima Valve zaposlenih 250 ljudi, prihodki pa so lani znašali nekaj 100 milijonov dolarjev, bližje milijardi kot ničli ter obenem z več kot 200 % rastjo v primerjavi z letom 2009.

27 komentarjev

RejZoR ::

To da so izdali eno svetovno najbolj poznano serijo (Half-Life) in dejstvo, da s tržnim modelom iger niso obstali na mestu in jokali okoli piratstva kot do dela večina gaming firm ampak so zagnali Steam servis, ki je kljub številnim kritikam na začetku ena izmed boljših storitev sploh.
Že res da je sama stvar en velik DRM ampak ti ga poservirajo na tko prefinjen način, da sploh ni moteč. Pa čeprav ima določene omejitve ima tudi ogromne prednosti, recimo sam community sistem in cloud storage.
Tako lahko igram Plants vs Zombies na netbooku, in ko pridem na glavni PC nadaljujem igro od tam kjer sem končal na netbooku. Pa še skrbeti mi ni treba, da bi ponesreči izbrisal sejve. Pa še premeteno so uporabnike zaklenili na lastne špile in praktično eliminirali dilanje rabljenih kopij (če odmislimo pre-Steam igre). Pametno, ni kaj :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

tomi83 ::

Pa še cene so primerne - če seveda čakaš akcije :)

lopov ::

Hm, tale cloud sync ne dluje za vse igre, konkretno Monkey Island. Sem ga naložil na laptop in odigral ene 4 urce in desktop nima pojma, da sem igro sploh zagnal :(

Izi ::

Se pravi je Steam kriv, da so se predali brezdelju in ne delajo več iger :P

Half-Life 2: Epizoda 3, po času izdelave vse bolj postaja podobna Duke Nukem Forever. Tako ne bodo dolgo ostali na prestolu. Bo treba spet počasi začeti kaj delati, Half-Life bodo ljudje pozabili, če ne bodo na vsakih nekaj let izdali vsaj ene epizode, če že tretjega dela ne mislijo narediti.

antonija ::

Prekleti pirati, zalozniki iger komaj prezivijo ob takih razmerah...

YARRR!! 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BALAST ::

Ker je tolko odličnih FPS-jev mora Valve svojega izpititi z diamantno pilico, da se bo "Steam razširil kot virus".
Je pa za letos napovedan Portal 2 in DotA2, katera omilita čakanje, vsaj zame.

Relanium ::

Valve-ov lastnik izgleda kot en uber geek

Blazz ::

izgleda? sej je...

ozbolt ::

In tako bodo prišle zahteve po povišici plače :)

lopov ::

Portal 2 ni "letos", pač pa 11. aprila. Maš 10% off v prednaročilu :)

jlpktnst ::

Cuza tip tolk dnarja prek steama da ne rabi več s prstom mignit do konca življenja.

Meni osebno je steam vedno manj všeč, je pa enak že par let in ni nič novega :) Slejkoprej jih bo povozil čas, zaprli bodo firmo in takrat bomo še jokali ker nobena steam igra ne bo delala več...

Steam ma marsikaj lepo, recimo razvijalci dobijo precej lep delež denarja itd, samo ima pa tud par oslarij. Steam cloud še vedno ne dela kot bi moral (pogosto so krivi 3rd party ker could je pač le toolkit), steam bi moral malo pazit na higieno. Pa posilijo te lahko z updati ki jih nočeš, recimo PVZ so pobral jackota ven in nisi mogel 0 narest. Če sem kupil igro imam navsezadnje mogoče pravico do vseh verzij, ali ne? Tu postanejo reči malo čudne... orwellovske.

opeter ::

Jaz imam raje Gog.com, čeprav moram priznat, da se nisem mogel zdržat ob današnji akciji in sem si omislil Supreme Commander 2 z dodatkom.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Berserker ::

Steam je fajn zadeva, kupimo z frendi eno igro recimo, prvo jo jaz preigram, nakar posodim account da jo še on DL-ja in igra, kasneje pa enako stori še en frend. Pa še igro ti avtomatsko patcha. Edino zanima me kje bi lahko objavil napake v igri ker mi EMpire TW stalno crasha ko grem v bitko (mam orginal drugače niti nebi mogel zagnati z pare).

PARTyZAN ::

Goga sploh ne moreš primerjat z Steamom, ker je Gog primarno namenjen starinam.

opeter ::

PARTyZAN je izjavil:

Goga sploh ne moreš primerjat z Steamom, ker je Gog primarno namenjen starinam.


Vem. Samo, ko preneseš igro z Goga, imaš nekako boljši občutek, da ti pa zdaj to resnično ne more "vzeti".
Ker pri Steamu se lahko zgodi to, kar je naredil Amazon.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dev ::

Akcijske cene iger (če ste pripravljeni čakat na njih) so res po smešno nizkih cenah in se jih zelo splača kupit. Čeprav imam sam še vedno rajši škatlo doma, da jo dam na polico, se nakerim akcijam na Steamu težko uprem. Lp
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

dronyx ::

Jaz sem šel računat prihodek na zaposlenega Intela. V letu 2010 je ustvaril 43,6 milijarde USD prihodkov in 15,9 milijarde USD dobička iz poslovanja. Intel zaposluje nekje 80.000 ljudi in če sem prav izračunal to pomeni, da je letni prihodek na zaposlenega nekje 545.000 USD. Valve pa je kot kaže nekje pri številki 2.000.000 USD na zaposlenega. 8-O

Ima pa po moje Intel bistveno višjo dodano vrednost, saj je Steam v bistvu navadna štacuna z morda 20 % maržo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

morbo ::

Huh, saj res, HL:Episode3 - a to sploh še delajo?

Highlag ::

Portal 2 bodo sedaj splavili, mogoče bo potem kaj časa še za HL e3.
Fletno bi blo ane?
Never trust a computer you can't throw out a window

Macketina ::

dronyx je izjavil:

Ima pa po moje Intel bistveno višjo dodano vrednost, saj je Steam v bistvu navadna štacuna z morda 20 % maržo.

Mislis razen za spile, ki jih sami naredijo in se najbrz ne prodajo slabo :)

Jst ::

hl2 engine se že dolgo dolgo drži in ob vsakem novem featureju pazijo, da je optimiziran in da bo večina igralcev lahko igro igrala (ob ustreznih nastavitvah).

Kaj je že bil pred leti en online FPS špil z njihovim pogonom...my memory trashing at the moment... in sem ga za foro pognal na prenosniku in je kar dobro delal.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PARTyZAN ::

Source enginu se že poznajo leta. Mislim, da bo Valve počasi moral "izpljunit" nekaj novega, če hočejo biti konkurenčni drugim igram na grafični plati.

PrimozR ::

Jst je izjavil:

hl2 engine se že dolgo dolgo drži in ob vsakem novem featureju pazijo, da je optimiziran in da bo večina igralcev lahko igro igrala (ob ustreznih nastavitvah).

Kaj je že bil pred leti en online FPS špil z njihovim pogonom...my memory trashing at the moment... in sem ga za foro pognal na prenosniku in je kar dobro delal.

Counter Strike: Source?

kihc ::

L4D najbrž
x

Jst ::

F4D true!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tr0n ::

morbo je izjavil:

Huh, saj res, HL:Episode3 - a to sploh še delajo?

Kdo bi vedel. Po mojem pripravlja Valve malce vecje presenecenje z HL3. Morda celo kak MMO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Jst ::

Ali pa bodo z EP3 predstavili nov pogon, ~pol leta zatem pa izid HL3. Kar bi bilo super. Ampak še v tem desetletju. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Valve ne gleda zgodovine brskanja uporabnikov

Oddelek: Novice / Zasebnost
2410259 (8074) bajsibajsi
»

Newell o odločitvi za podporo Linuxa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Igre
11129358 (24186) PARTyZAN
»

Valve predstavlja Steam Guard

Oddelek: Novice / Igre
145218 (4599) CoolBits
»

Portal 2 v letu 2011, na PS3

Oddelek: Novice / Igre
265265 (4265) Bananovec
»

Gabe Newell in Erik Johnson gresta v Avstralijo

Oddelek: Novice / Igre
144290 (2986) BigWhale

Več podobnih tem