Asusova C1X79 v barvah stare šole - razlog za to se skriva v prototipni naravi
vir: VR - ZoneKer levi par rež pride bolj ali manj v območje, do sedaj večinoma rezervirano za napajalni sklop, proizvajalci napajanje prestavljajo nad podnožje, večinoma med pomnilniške reže, nekatere komponente pa tudi dlje od procesorskega ležišča. Ležišče samo je ogromno, kar je pravzaprav logično, saj ima z 2011 kontaktnimi točkami teh skoraj 650 več, kot predhodnik prihajajoče platforme, LGA-1366. Običajno je že, da podnožje s seboj prinese tudi oporo na zadnji strani plošče, LGA-2011 pa to očitno še nekoliko nadgradi, saj na sprednji strani kovinsko ohišje podnožja sega vse do montažnih lukenj za hladilni sistem. Te so še vedno štiri, razporejene na oglišča kvadrata, a razmak med njimi, s tem pa kompatibilnost z obstoječimi hladilniki, še ni znan.
To so glavne novosti na matičnih ploščah, saj so sicer večinoma opremljene z vsaj trojico rež PCIe x16, hladilniki veznega čipovja niso pretirano veliki, saj je samo čipovje tudi tokrat izgubilo dobršen del svojih nalog (poleg krmilnika pomnilnika je tokrat tudi krmilnik rež PCIe x16 vgrajen v procesor, tako kot s procesorji za LGA-1156 in LGA-1155). Vseeno pa še vedno skrbi za hrambo podatkov, kjer bo X79 očitno blestel ter bo dober prijatelj lastnikov sistemov z ogromno diskovnega prostora. Prav vse matične plošče imajo namreč vsaj 12 SATA priključkov, mnoge izmed njih pa jih imajo tudi 14, poleg potencialnih eSATA priključkov na priključnem panelu. Dobro vidnih je 10 notranjih priključkov v isti barvi, ki so tretje generacije SATA in zmorejo prenesti 6 gigabitov podatkov vsako sekundo. Preostala dva oz. štirje priključki SATA ter eSATA priključki so večinoma 2. generacije SATA in so povezani z veznim čipovjem oz. z dodatnimi krmilniki.
Matične plošče so pokazali pri Asusu (plošča je še zgodnji prototip, v barvah stare šole), Gigabytu, ASRocku, ECS-u in Foxconnu (prav BloodRage ima 14 notranjih SATA in 2 eSATA priključka).