» »

Fotoaparati in DxOmark

Fotoaparati in DxOmark

technolog ::

Skratka, rad bi vas povprašal za mnenje. Odprite spodnji sliki, in povejte, kateri "sample shot" je po vaše boljši. (Hint: Robovi krpic in obešene nitke)...

Sony A580: http://tinyurl.com/3b2f9nj
Nikon D3100: http://tinyurl.com/3h2vq6t

Po mojem mnenju ima Nikon boljšo kakovost, pa vendar ima po DxOmark (ki je alpha in omega test senzorjev v svetu fotografije) kar konkretno nižjo oceno kakovosti slike (67 napram 80).

Zdej ne vem - je problem ker so moje oči čudne ali kje drugje?

technolog ::

No dejte vsaj povedat, katera fotka se vam zdi bolj kakovostna.

Good Guy ::

dejstvo je da na samo kvaliteto slik ne vpliva senzor ampak objektivi.

ni več pomembno kok megapixlov ma tvoj senzor, razen če se greš studijsko fotografijo(pa še to je pri amaterjih čisto nepomembno)

BALAST ::

Nikon ima na na tem testu boljši kontrast med vzorci na krpicah in nitkah, ampak ima zato bolj "kockaste prehode" med sivo in črno senca in obrisi.
Drugače pa raje glej primerjave s slikami zunaj prostora, ker v prostoru se ti bo večinoma vklopila bliskavica, ki pa da povsem drugačne slike kot ta studijska kompozicija osvetljena iz večih zornih kotov.

Drekcpekc ::

Bolj kakovostna se mi zdi fotografija Nikona, bolj kontrastna. Je pa zelo majhna razlika in tudi kontrast lahko urediš potem v PS.

Jaz bi vzel Nikona, če kupuješ.

s1m0n ::

Isto Nikon :) Bolj živa slika, toraj boljši kontrast, barve.
Je pa tak jaz ne bi nikoli po sliki primerjal fotoaparata, vsak ma svojo prednost.

sajko ::

Treba je najprej prebrat, kaj pomeni sploh tisti score, potem pa primerjat: klik
Da ne boste vsi klikal:
What does Sensor Overall Score show?
Sensor Overall Score shows:
- the quality of the sensor in terms of noise.
- the ability to render high contrast.
- the formation of colored noise.
- the ability to shoot in low light.
Sensor Overall Score does not show:
- the resolution of the camera, i.e., its ability to render fine details.
- the quality of the lens.
- the optical aberrations.
How is it measured?
The Sensor Overall Score is an average of the Portrait Score based on Color Depth, the Landscape Score based on Dynamic Range and the Sports Score based on Low-Light ISO.


Primerjava od oka, je ponavadi bolj tako, ker je treba poznat pogoje, kjer je bilo slikano, kako je bilo procesirano itd itd... Ponavadi imajo vstopni modeli navite barve/kontrast/ostrino v štartu, da so bolj privlačni za kupce, kar pa ne pomeni da so tudi boljši.

Lp

technolog ::

@rovtar: Vsaj upam, da za test shote uporabljajo isti objektiv za vse fotoaparate.

Stvar je taka, da je zgornji Nikon dejansko 300€ cenejši od Sonya, slika pa je boljša. Imel sem namen kupit Sonya, sedaj pa ne vem več ničesar :)

Super Sonic ::

Ocena fotoaparata se ne poda na podlagi 1 fotogafije. Predvsem je vprašanje in odgovor o nakupu aparata v tem, kaj nameravaš fotografirati.

Sicer je Nikon veliko bolj razširjen, ponuja večji nabor dodatne opreme in objektivov (v razmislek, če boš kdaj prešel v drugo sfero fotografije).

Oglej si več fotografij za Sony: http://www.dpreview.com/products/sony/s...
Oglej si več fotografij za Nikon: http://www.dpreview.com/products/nikon/...

ps.
Osebno sem bližje Nikonu, je pa res, da njihova serija 3000/5000 ni "bogvekva". Meni je uspelo zadnjič na sprehodu narediti tole:



Moja ocena Nikona D5000 = 6.5/10
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

RedDrake ::

Hja, DxOMark meri kako sposoben je senzor!
Tako za oceno, kako in kaj, Nikon D7000 uporablja isti senzor kot Sony A580 (in imata tudi skoraj identicno oceno na DxOMark).
Zakaj je v tvojem primeru slika direktno iz fotoaparata taksna kot je (Sony-eva izgleda slabsa)?
Ker razlicni proizvajalci fotoaparatov uporabljajo razlicne "default" nastavitve. Sony je znan po tem da je default precej bolj usmerjen v saturirane barve in manj ostrine, predvsem zato da printi (oz. "razvite" fotografije) izgledajo lepse. Na zaslonu to seveda izpade slabse.

Sta pa fotoaparata povsem neprimerljiva!
A580 je po specifikacijah v Nikonlandu nekje med D5100 in D7000, cena je seveda temu primerna.

Poleg tega je veliko vprasanje za kaj sploh zelis uporabljati fotoaparat?
Recimo A580 ima mnogo vec direktne kontrole za nastavitve, izjemno mocno baterijo zelo dober nagiben LCD in se kaj bi se naslo. Ce si zacetnik v svetu DSLR, ti priporocam katerega od vstopnih modelov - Nikon D3100 ali Canon 1100D.
Sonyevi vstopni modeli imajo precej slabse senzorje in ti jih ne priporocam!

Disclaimer: Uporabljam Sony A900, A700, A500 in A55, tako da sem "rahlo" biased.

technolog ::

Ja, trenutno "nabiram" keš za A580, samo ko sem videl sample shote, moja odločitev ni bila več na tako na trdnih tleh.

Drugače pa vem da sta neprimerljiva (300€ je namreč razlike), zato se mi je tudi taka razlika zdela škandal širokih razsežnosti.

Ste me malo pomirili :D

Ker razlicni proizvajalci fotoaparatov uporabljajo razlicne "default" nastavitve. Sony je znan po tem da je default precej bolj usmerjen v saturirane barve in manj ostrine, predvsem zato da printi (oz. "razvite" fotografije) izgledajo lepse. Na zaslonu to seveda izpade slabse.


RedDrake, je mogoče Sony A580 prislit, da dela bolj ostre slike?

Drugače bi pa fotografiral naravo, landscape fotke ipd...

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Odločam se med tema dvema fotoaparatoma...

Koliko se pozna stabilizacije slike (zamik senzorja A580) proti brez stabilizacije (D3100)? Vgrajen motor za fokus (A580)?

A je kaka katastrofa, če teh dveh stvari ni? Skratka a je ta razlika v denarju vredna vseh prednosti?

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

"Koliko se pozna stabilizacije slike (zamik senzorja A580) proti brez stabilizacije (D3100)? Vgrajen motor za fokus (A580)?"
Za tisto kar jaz mislim, da boš ti počel v fotografiji, bi rekel, da nič. So pa te stvari pomembne ob močnih povečavah in slabi svetlobi.

"A je kaka katastrofa, če teh dveh stvari ni?"

Ni katastrofa. Slika, ki je spodaj, je bila posneta z Nikonom D50 in kit objektivom.



ps.
Fotoaparat te ne bo naredil fotografa.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

technolog ::

Hoj! Sem opazil, da je nikon ravnokar izdal D5100 v istem cenovnem razredu kot je A580...

Kaj kupiti po vaše?

Primerjava: http://snapsort.com/compare/Nikon-D5100...
Sample shot A580:

Sample shot D5100:


No, men se zdi D5100 neprimerno boljši, seveda pa me bolj zanima kaka bo kakovost slike v realnih razmerah.

Zgodovina sprememb…

ALT ::

samo opazka, nikon ima stabilizacijo v objektivih, tako da d3100 (d5100 ravnotako) ni brez stabilizacije, kit objektiv jo ima. je pa za naprej vprasanje ce jo bos imel, objektivi z stabilizacijo so drazji in nekateri je sploh nimajo. seveda pa pride prav zadeva, ne pri hitrih zadevah (sport ali podobno), drugace pa je zelo uporabna.

kaj bos kupil je pa bolj kot ne vseeno. raje kot pipetkat piksle na testnih posnetkih ti priporocam, da se odpravis v trgovino, ki ima oba modela na zalogi in jih oba primes v roke ter vidis, kateri ti bolje sede v roke in ima bolj vsecne kontrole. nato se razmisli, ali mislis kupovati objektive (tudi ce sedaj nimas namena, se lahko to v prihodnje spremeni), ter ali bos placeval raje malo drazje objektive, da bos imel stabilizacijo.

fotoaparata baje uporabljata enak senzor, tako da gre res za pipetkanje glede kvalitete. obenem se zavedaj, da bos aparat po nekaj letih menjal, objektivi pa ti bodo ostali.

aja in seveda se da nastaviti, v koliksni meri fotoaparat ostri (sharpening) fotografije v jpg zapisu. pravtako mu lahko dolocis, koliko saturacije in kontrasta naj uporabi na sliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ALT ()

RedDrake ::

Seveda se da prisilit da dela bolj ostre slike.
Evo, tule spodaj sta po vrsti dva 100% izreza fotografirano v razmaku 20 sekund, samo da sem spremenil nastavitve.
1. fotka je default, 2. ima v fotoaparatu nastavljen sharpness + 2 in contrast + 1. Drugace pa ce ne bos potreboval nekih advanced zadev, ti res bolj priporocam kaj iz vstopnega razreda D3100 ali Canon 1100D, ali pa mogoce celo kak super bridge fotoaparat.
 Sony A500 18-55 kit@18mm f/8 ISO 200 default

Sony A500 18-55 kit@18mm f/8 ISO 200 default


 Sony A500 18-55 kit@18mm f/8 ISO 200 sharpness + 2 contrast + 1

Sony A500 18-55 kit@18mm f/8 ISO 200 sharpness + 2 contrast + 1

technolog ::

Kje nastavim ta sharpness in contrast? Sem pregledal vse menije, pa ni nikjer videt te opcije.

bluefish ::

Kater aparat imaš? Načeloma lahko tudi s programom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

technolog ::

Sony A580.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri D-SLR fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11318806 (15296) dottor
»

Fotoaparat :)

Oddelek: Kaj kupiti
355688 (4667) leil
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023883 (18734) schurda
»

Digitalni fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7612291 (11563) Invictus
»

Sonyjeve fotografske novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7416277 (12579) technolog

Več podobnih tem