» »

Greenpeace kritizira energetsko požrešnost podatkovnih centrov

Greenpeace kritizira energetsko požrešnost podatkovnih centrov

Los Angeles Times - Greenpeace je objavil poročilo Kako umazani so vaši podatki, v katerem so analizirali porabo energije vseh oblačnih storitev na internetu ter si podrobneje nekaj največjih podjetij. Ugotovili so, da podatkovni centri porabijo 1,5-2,0 odstotka vse energije na svetu, vrednost pa raste z 12 odstotki letno. Če bi bili podatkovni centri država, bi bili s porabo 662 milijard kilovatnih ur letno (podatek je za leto 2007) na petem mestu za ZDA, Kitajsko, Rusijo in Japonsko. Pri tem dodatno poudarjajo, da večino energije zanje pridobimo iz neobnovljivih nuklearnih in termoelektrarn, namesto da bi uporabljali vetrne in sončne elektrarne.

V drugem delu so si podrobneje pogledali 10 največjih podjetij (Akamai, Amazon, Apple, Facebook, Google, Hewlett-Packard, IBM, Microsoft, Twitter in Yahoo). Primerjali so transparentnost (razkritje, kje in kakšne strežnike podjetje ima), lokacijo infrastrukture (od tega je odvisno, kako se proizvaja porabljena električna energija) in ukrepe za odpravljanje odvisnosti od neobnovljivih virov energije. Najboljše ocene so dobili Akamai, Yahoo, IBM, najslabše pa Twitter.

63 komentarjev

«
1
2

Pyr0Beast ::

Dokler bo greenpeace fural svoje kompe na premog in ladje na nafto se mi milorečeno je* za njihovo mnenje.
(Že to da imajo kompe je popolnoma 'ne-naravno', pa na šiht tudi ne hodijo peš verjetno)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Sicer pa mislim, da je treba Greenpeace dat na črno listo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pyr0Beast ::

Nah. Samo odklopit od štroma in nafte. Naj živijo 'naravi prijazno življenje z minimalnim karbonskim odtisom'.

Se problem sam od sebe reši.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BALAST ::

Greenpeace je neke vrste sodnik, ki si upa obsojati, čeprav pozna samo eno pravno knjigo.
Tako da se postavijo trije tabori, en drži z njimi, drug ne, tretji so pa neodločeni, in ko bosta prvi in tretji tabor postala večina, se začnejo pisati zakoni o "varstvu okolja" oz. vzpostavljati davki na "onesnaževanje".

Ves point je v taki demokraciji, ker lahko kaznuješ zaostale tehnologije, industrijo, prebivalce. In židje imajo tako še eno sredstvo več za bogatenje.

bluefish ::

Se strinjam. Slamo mlatijo dokler imajo polno rit, realnost bi jih najbrž hitro utišala.

kriko1 ::

Vetrne in sončne elektrarne? A se zajebavajajo?
Najboljše da pokrijemo celo kopno z temi, še to ne vem če bi zadovoljilo
vse potrebe po elektriki.

madmitch ::

Pyr0Beast je izjavil:

Dokler bo greenpeace fural svoje kompe na premog in ladje na nafto se mi milorečeno je* za njihovo mnenje.
(Že to da imajo kompe je popolnoma 'ne-naravno', pa na šiht tudi ne hodijo peš verjetno)


Ne pozabi, da večinoma gonijo stare ladje, ki za pogon kurijo "mazut" (heavy diesel) na potratnih dizel dvotaktaših (B&W, Sulzer, MAN...) katerih poraba je enormna, v zrak spustijo čudo... Ladje so slabo vzdrževane, pod vodno linijo je rje in školjk cel kup, kar dramatično pripomore k porabi... Mah, nima smisla.


Pred par leti, ko sem bil če na ladjah, smo šli v portu v Afriki pomagat popraviti glavni motor na eni od njihovih krip (stara je bila okoli 20 let). Vzdrževanje na nuli, umazanija povsod po strojnici, tako da smo jih najprej nagonili, da počistijo, preden vstopimo, ker je bilo nevarno. Da o njihovem obnašanju ne bi, vzvišenost do konca, skratka mah...
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

jype ::

Ja sej vetrno energijo skombiniraš s šparanjem, pa gre. Če mel mal več spoštovanja do narave bi malo bolj premislili, preden prižgemo luč ko gremo po stopnicah v klet!

madmitch> Da o njihovem obnašanju ne bi, vzvišenost do konca, skratka mah...

Glede na to da so najbolj osveščeni je njihova vzvišenost povsem upravičena!

opeter ::

jype je izjavil:

Ja sej vetrno energijo skombiniraš s šparanjem, pa gre. Če mel mal več spoštovanja do narave bi malo bolj premislili, preden prižgemo luč ko gremo po stopnicah v klet!


Tako je. Raje dobiš mavec in koristiš zdravniško, zdravstveno zavarovanje ipd.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

opeter> Tako je. Raje dobiš mavec in koristiš zdravniško, zdravstveno zavarovanje ipd.

Seveda, to praktično garantira preživetje deževnega pragozda in severnih medvedov!

Mipe ::

Ma, kdo še resno jemlje te ekološke teroriste?

PaX_MaN ::

Ma, kdo še resno jemlje te ekološke teroriste?

Sej je čist dost, da sami sebe resno jemljejo.

Starodavni ::

Jurček in njegova zelena logika.

Kaj pa primer, ko moraš za izdelavo mavca porabiti elektriko, pa za prevoz do zdravstvenega centra in potem ubijati čas z visenjem na compu, tvju. Še večja poraba električne energije.

No na koncu prideš do tega, da je prižig luči v kleti veliko cenejši kot saniranje posledica neprižiga luči.

In ja, teh ekoteroristov ne jemljem več resno, dokler slednji ne bodo producirali inteligentne ljudi, ki bodo podajali inteligentne rešitve za krizo s hrano, vodo in električno energijo brez da bi okrnili obstoječi sistem in povečali blaginjo tistim, ki tega še nimajo.

jype ::

Starodavni> Jurček in njegova zelena logika.

Nezmotljiva!

Starodavni> Kaj pa primer, ko moraš za izdelavo mavca porabiti elektriko

Za gips pa res ne rabš nobene elektrike, poleg tega sploh ni nujno da ga maš - če si dovolj ekološko ozaveščen komot pri miru ležiš tri tedne, pa še dlje če je treba.

Starodavni ::

ne, ne vem če si mislil sarkastično. Ampak tvoja zelena logika mi ni niti najmanj všeč.

keber ::

jype je izjavil:

Starodavni>Za gips pa res ne rabš nobene elektrike, poleg tega sploh ni nujno da ga maš - če si dovolj ekološko ozaveščen komot pri miru ležiš tri tedne, pa še dlje če je treba.

Kalcijev sulfat, ki je sestavina mavca, pa seveda nabereš na njivi, kajne?

Bravo, kakšna zelena logika. Šparajmo, pa naj stane kolikor hoče.

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Kar se gipsa tiče, zadnje čase prevladuje tisti, ki je stranski produkt pri pridobivanju elektrike....

LP

Jože

fiore ::

Pyr0Beast je izjavil:

Dokler bo greenpeace fural svoje kompe na premog in ladje na nafto se mi milorečeno je* za njihovo mnenje.
(Že to da imajo kompe je popolnoma 'ne-naravno', pa na šiht tudi ne hodijo peš verjetno)

To je morda delno res, ampak jih "furajo" za svoja dobronamerna dejanja in ne iz dobičkonosnih namenov.

In očitno so še premalo glasni, ker zgleda da se marsikdo ne zaveda, da so zaloge energije in drugih virov od katerih smo odvisni, na našem planetu omejene.

Thomas ::

Cvetko ... njihovi "dobri nameni" tukaj malokoga prepričajo. Večinoma jih smatramo za sekto. Kako nevarno, to se pa mnenja mau razlikujejo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pyr0Beast ::

fiore je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Dokler bo greenpeace fural svoje kompe na premog in ladje na nafto se mi milorečeno je* za njihovo mnenje.
(Že to da imajo kompe je popolnoma 'ne-naravno', pa na šiht tudi ne hodijo peš verjetno)

To je morda delno res, ampak jih "furajo" za svoja dobronamerna dejanja in ne iz dobičkonosnih namenov.

In očitno so še premalo glasni, ker zgleda da se marsikdo ne zaveda, da so zaloge energije in drugih virov od katerih smo odvisni, na našem planetu omejene.


Greanpeace je politična organizacija. Ne se zdaj zezati z 'nedobičkonosnimi' nameni

Njihova 'dobronamerna' dejanja pa nam lepo zvišujejo ceno elektrike, brez kakršnega koli efekta. Ne vem pod kaj ti šteješ dobronamernost, samo pustiti ljudi da crkavajo v mrazu, ker ni štroma pa pač ne gre.

Tudi ne vem kaj te skrbi omejenost resoursev. Pokurili jih bomo tako ali drugače, deset let gor ali dol. Kar mi trenutno rabimo je rudarjenje za Uranom in podobnimi energetskimi derivati s rovarjenjem po luni in marsu. Mogoče še po kakšnem drugem planetu. Ciljam na še vsaj 10x večjo človeško populacijo. _VSAJ_
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tarzan ::

Grenpeace skenslat, takoj skenslat Unicef, skenslat Amnesty International. Skenslat vse barabe, ki na račun tuje nesreče bašejo mastne vsote v lasten žep.

Dokler zelenkoti, kot že povedano, trošijo več energije od 99% ostalih prebivalcev modro-zelenega planeta, nimajo komu soliti pameti. Če bodo 5 let večerjali ob svečah in še vedno zagovarjali amiševski slog življenja, potem pa ok, mogoče za kak dan probam.

Gavran ::

Greenpeace??? Ko sem na njihovem blogu objavil tiste slikice merilnih postaj globalnega segrevanja sem bil takoj izključen. Od takrat me njihovo mnenje zanima toliko kot lanski sneg.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Elysium ::

Gavran je izjavil:

Greenpeace??? Ko sem na njihovem blogu objavil tiste slikice merilnih postaj globalnega segrevanja sem bil takoj izključen. Od takrat me njihovo mnenje zanima toliko kot lanski sneg.

Za kaj se je pa šlo pri teh slikah merilnih postaj? Me res zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elysium ()

jype ::

Pyr0Beast> samo pustiti ljudi da crkavajo v mrazu, ker ni štroma pa pač ne gre.

Če ljudje crkavajo še ni sile, če pa ličinke od komarjev, pol je pa to hud ekološki problem!

Zheegec ::

bile so postavljene zraven klim, jaškov,...
No, pa saj so še vedno...

Drugače pa, najbolje je biti "zelen" tako, da zmanjšaš porabo ane? No, vse člane Greenpeaca odključimo iz električnega omrežja pa naj furajo svoje "odlične" sončne in vetrne rešitve, pa da vidimo, če jim bo kdaj luč delovala :))
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Alexius Heristalski ::

Seznam ljudi, ki jim je crknil detektor sarkazma:

- Starodavni,
- keber;
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

jype ::

Thomas> Sicer pa mislim, da je treba Greenpeace dat na črno listo.

Kako pa to zgleda?

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Potrjujem!

fiore ::

Pyr0Beast je izjavil:

fiore je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Dokler bo greenpeace fural svoje kompe na premog in ladje na nafto se mi milorečeno je* za njihovo mnenje.
(Že to da imajo kompe je popolnoma 'ne-naravno', pa na šiht tudi ne hodijo peš verjetno)

To je morda delno res, ampak jih "furajo" za svoja dobronamerna dejanja in ne iz dobičkonosnih namenov.

In očitno so še premalo glasni, ker zgleda da se marsikdo ne zaveda, da so zaloge energije in drugih virov od katerih smo odvisni, na našem planetu omejene.


Greanpeace je politična organizacija. Ne se zdaj zezati z 'nedobičkonosnimi' nameni

Njihova 'dobronamerna' dejanja pa nam lepo zvišujejo ceno elektrike, brez kakršnega koli efekta. Ne vem pod kaj ti šteješ dobronamernost, samo pustiti ljudi da crkavajo v mrazu, ker ni štroma pa pač ne gre.

To zgolj kaže na to, kako zelo smo odvisni od energije. In po tvojem kratkovidnem mnjenju je moč sklepati, da bi bilo te ljudi potrebno preseliti na toplo v podatkovne centre.

Pyr0Beast je izjavil:


Tudi ne vem kaj te skrbi omejenost resoursev. Pokurili jih bomo tako ali drugače, deset let gor ali dol. Kar mi trenutno rabimo je rudarjenje za Uranom in podobnimi energetskimi derivati s rovarjenjem po luni in marsu. Mogoče še po kakšnem drugem planetu. Ciljam na še vsaj 10x večjo človeško populacijo. _VSAJ_

In ta populacija bi živela od česa? Za zajtk sosedovo babico in skodelico uranovega čaja, prosim.

Pyr0Beast ::


In ta populacija bi živela od česa? Za zajtk sosedovo babico in skodelico uranovega čaja, prosim.

Ko imaš enkrat stabilen energetski vir - kar RTG-ji so, se ti lahko milorečeno jebe kako boš proizvajal hrano.

Konec koncev je sistem rastlinjakov že dolgo znan.


To zgolj kaže na to, kako zelo smo odvisni od energije. In po tvojem kratkovidnem mnjenju je moč sklepati, da bi bilo te ljudi potrebno preseliti na toplo v podatkovne centre.

Ni štroma tudi za data-centre niti bolnišnice. Pač. Sonca ni več, akkuji prazni, veter pa ne piha.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Thomas ::

Grinpisovci, ne samo da klobasajo očitne traparije, tudi zelo vzvišeni in domišljavi so v svojih trditvah. Kot "custodians of the nature" si pripisujejo ene svečeniške atribute in pridigajo kot kakšen papež, "ex chatedra". Unega (papeža), vsaj njegova doktrina uči neke ponižnosti, tele tazelene farje pa ne omejuje nič.

Skrajno zoprno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

AtaStrudl ::


To zgolj kaže na to, kako zelo smo odvisni od energije.


Ja sej, Kardelj je menda eno kravo ze SKORAJ odvadil odvisnosti od hrane, pa je kurba crknila dva dni preden je objavil clanek.

Borba z entropijo pac stane energije, brez stalnega dotoka slej ko prej dosezes termodinamsko nirvano - pardon, ravnovesje.

Ko smo ze pri termodinamiki, kako lahko nekateri govorijo o "obnovljivih virih energije"?? :-)

MrStein ::

Pyr0Beast je izjavil:

Dokler bo greenpeace fural svoje kompe na premog in ladje na nafto se mi milorečeno je* za njihovo mnenje.
(Že to da imajo kompe je popolnoma 'ne-naravno', pa na šiht tudi ne hodijo peš verjetno)

To je tako, kot če bi rekel, da ne podpiraš francoskega upora, ker uporabljajo strelno orožje, enako kot Nemci. ;)

(na kaj pa naj furajo ladjo, na galjote? Fuzijo?)

AtaStrudl je izjavil:


Ko smo ze pri termodinamiki, kako lahko nekateri govorijo o "obnovljivih virih energije"?? :-)

Nafta je vir energije.
Lahko ga zmanjka (eni so v to prepričani bolj, drugi manj).
Vetra bolj težko zmanjka, sonca pa še manj (baje še vsaj nekaj milijard let ne).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Pyr0Beast ::


To je tako, kot če bi rekel, da ne podpiraš francoskega upora, ker uporabljajo strelno orožje, enako kot Nemci. ;)






(na kaj pa naj furajo ladjo, na galjote? Fuzijo?)

Veter, sonce, plimovanje, slave power. You name it..

Saj so zadeve verjetno bolj zanesljive od fosilnih goriv a ne ? Le zakaj imajo potem jadrnice, ki so ultimat izkoriščanja vetra, dizelski agregat v riti ?

Vetra bolj težko zmanjka, sonca pa še manj (baje še vsaj nekaj milijard let ne).

No. Sonca zmanjka vsakih '~12' ur za enako toliko časa.
Vetra pa kakor se mu ne-sprdne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AtaStrudl ::

No. Sonca zmanjka vsakih '~12' ur za enako toliko časa.


In enkrat ga bo tudi do konca zmanjkalo. Je samo ena velika fuzijska pec, ki kuri samo sebe. Popolnoma nic obnovljivega ni na Soncu.
Ko bo zmanjkalo Sonca, bo pa tudi veter nehal pihati. V resnici se prej, ker bo pred smrtjo odpihnilo (vsaj) atmosfero Zemlje.

MrStein ::

Pyr0Beast je izjavil:


(na kaj pa naj furajo ladjo, na galjote? Fuzijo?)

Veter, sonce, plimovanje, slave power. You name it..

Prodajaš kako tako ladjo?
Podpiraš suženjstvo?

Ah, forumski argumenti...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PaX_MaN ::

Der ju go:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

MrStein ::

Tipična linux-trol* rešitev: popolnoma neuporabna v praksi, ampak po njihovo čisto resen argument.

(razen če si se hecal)

* - velja za vse vrste trolov, da se eni ne bodo zdaj čutili izključene
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PaX_MaN ::

Kako to, neuporabna?
Pluje (torej JE ladja), prepelje te čez vodo (torej JE uporabna), nima dizla (can't get greener than this!).

Zheegec ::

Jep, ultra green, sem za to, da se to vsili vsem Greenpeasovcem kot edina možnost transporta.
Ubistvu je ta čoln bil narejen z uporabo sodobnih naprav (katere poganja ali nafta ali pa elektrika iz omrežja), torej tudi to ni OK... Rabimo še kaj bolj zelenega.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jype ::

ALIEn3001> Rabimo še kaj bolj zelenega.

Drevake!

Oops, ogenj, CO2, not good.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PaX_MaN ::

Zheegec je izjavil:

Ubistvu je ta čoln bil narejen z uporabo sodobnih naprav (katere poganja ali nafta ali pa elektrika iz omrežja), torej tudi to ni OK... Rabimo še kaj bolj zelenega.

Ah, sej se najde:

MrStein ::

PaX_MaN je izjavil:

Kako to, neuporabna?
Pluje (torej JE ladja), prepelje te čez vodo (torej JE uporabna), nima dizla (can't get greener than this!).

Kje se, razen v športu (ni namen rezultat, ampak sodelovanje) se to uporablja?

Kot sem tekel: trol-argument
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

A greenpeace ni šport?

MrStein ::

Pyr0Beast je izjavil:


To je tako, kot če bi rekel, da ne podpiraš francoskega upora, ker uporabljajo strelno orožje, enako kot Nemci. ;)




1.)
... someone inevitably criticizes some point made in the discussion by comparing it to beliefs held by Hitler and the Nazis.

Nisem tega naredil.

2.)
The rule does not make any statement about whether any particular reference or comparison to Adolf Hitler or the Nazis might be appropriate.

But some like to pretend that is does.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

IceIceBaby ::

Tole je narobe z Greenpeacom:

Pyr0Beast ::

But some like to pretend that is does.

You still get a point.

Tole je narobe z Greenpeacom

P&T sta tudi ena velika kekca.



Tipična linux-trol* rešitev: popolnoma neuporabna v praksi, ampak po njihovo čisto resen argument.

Shiver me timbers Jimmy, shiver me timbers ...

Ja a res ? No. Zdaj pa to isto dopovej greenpissovcem.

Elysium je izjavil:

Gavran je izjavil:

Greenpeace??? Ko sem na njihovem blogu objavil tiste slikice merilnih postaj globalnega segrevanja sem bil takoj izključen. Od takrat me njihovo mnenje zanima toliko kot lanski sneg.

Za kaj se je pa šlo pri teh slikah merilnih postaj? Me res zanima.


Verjetno to, da so vsako leto globje v snegu :)

http://wattsupwiththat.com/2009/02/04/s...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

P&T sta tudi ena velika kekca.


Zakaj?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za Googlove podatkovne centre skrbi umetna inteligenca

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
298071 (4692) antonija
»

Nov način gretja morda podatkovne peči

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
116165 (4801) m0LN4r
»

Facebookova grožnja HP-ju, Supermicru in drugim velikanom

Oddelek: Novice / Procesorji
2411124 (9381) PrimozR
»

Google na Irskem svoj podatkovni center zgradil zaradi (tudi) podnebja

Oddelek: Novice / Ostale najave
2515729 (13550) alexa-lol

Več podobnih tem