» »

2,2 € za menjavo PIN kode

2,2 € za menjavo PIN kode

1
2
»

Manu ::

Glede zaračunavanja za menjavo PIN kode bančne kartice:

če ga zaračunajo potem jim ni mar za varnost komitentov, saj menjava PIN kode poveča varnost. To bi moralo biti brezplačno.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

ameba ::

Ne sekeri se to te je en nategnu pa si uzev za per :-)

Sicer pa pojdi na banko in se tm zmen.

Highlag ::

Če imaš toliko denarja, da si lahko privoščiš kartico imaš tudi za nov pin.

:P

Še malo, pa bodo zaračunali krepke denarje, da lahko pri njih denar hraniš.
Tako kot v Southparku. We invested 100$ to... and its gone..... :D
Never trust a computer you can't throw out a window

Apple ::

BlaY0 je izjavil:

Apple je izjavil:

BlaY0: Stroški z upravljanjem računov komitentov čisto nič ne padajo, ker je potrebno vedno prilagajati/razvijati podporo za odredbe Banke Slovenije, prilagajati se je potrebno zakonodaji, etc... Še vedno se plačuje licenčnina, etc...

??? Ti se hecaš. Se pravi po tvoje si Banka Slovenije non-stop zmišljuje neka nova pravila samo zato da stroški ne padajo. Kje živiš?

Največji strošek bank na pram komitentom je (bil) strošek dela. Se pravi strošek Jožic za šalterji, ki so morale po možnost na roke klofat 20 različnih obrazcev. Danes, ko je praktično že vsak proces informatiziran do konca in se odpušča te Jožice ter celo zapira poslovalnice, ne bi rekel da je problem v Banki Slovenije. Res da so informacijski sistemi dragi vendar tu ne gre za tekoče stroške (kot je recimo strošek dela v primeru zaposlene Jožice) ampak dolgoročne investicije, ki ne bi smele drugače kot blagodejno (cenejše storitve) vplivati na komitente. Dobro, tukaj je še generalna rast življenskih (standardnih) stroškov recimo v vrednosti 3% na leto, ampak ne, banke dražijo storitve kot sem že dal primer tudi za 10% letno, poleg tega pa uvajajo nove fantomske storitve kot so recimo knjiženje transakcije ali vpis passworda pri vstopu v spletno banko, podobno kot je Simobil hotel pričeti zaračunavati upravljanje s številko. WTF?


Živim v SI in delam za banko, tako da vem, da dela ne bo zmanjkalo, dokler bomo krpali in prilagajali zakonodajo ter s tem dobivali odredbe... samo od sebe se ne bo nič naredilo... Kaj pa licence? Banka ima po tvoje vse zastonj?
LP, Apple

Yohan del Sud ::

Banke živjo (naj bi) iz finančnih transakcij, posojanja, kreditiranja in sličnega, ne pa od salami slicinga. Še en primer - kot s.p. že nekaj let dajam 10 centov za vsak incoming transaction. Ker je pošta še dražja in zamudnejša, mi drugega ne preostane. Petdeset takih transakcij sicer zavzame samo 5 eur, ampak pri povprečni vrednosti transakcije manj kot 20 eur se človeku to začne zdet neumno. Vem, da je primerljivo z moneto, kar se tiče mikro nakazil, ampak gre tu vseeno le za neprostovoljen strošek prejemalca.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Apple je izjavil:


Živim v SI in delam za banko, tako da vem, da dela ne bo zmanjkalo, dokler bomo krpali in prilagajali zakonodajo ter s tem dobivali odredbe... samo od sebe se ne bo nič naredilo... Kaj pa licence? Banka ima po tvoje vse zastonj?

Hočeš reči, da se zadeve nalašč kompllicira in zamotava zato, da slučajno ne bi zmanjkalo dela? Se pravi se dela zato da se dela? Ja, saj to rad verjamem.

Ko se bo trg v EU popolnoma odprl tudi na bančnem področju, NLB-ju niti NKBM-ju ne bo pomagala nobena dokapitalizacija več, ker kljub temu da so zelo majhni imajo zmožnost prilagajanja kot en dinozaver. Skratka ne znajo izkoriščat svojih prednosti na trgu in to jih bo pokopalo, meni pa gre samo na živce da me do njihovega pokopa ne bo nihče vprašal ali jih želim vsakič znova dokapitalizirati ampak mi bodo enostavno spulili denar iz denarnice in se "dokapitalizirali" ker je to kao v nacionalnem interesu.

Manu je izjavil:

Glede zaračunavanja za menjavo PIN kode bančne kartice:

če ga zaračunajo potem jim ni mar za varnost komitentov, saj menjava PIN kode poveča varnost. To bi moralo biti brezplačno.

Čakam, da bodo začeli zaračunavati menjavo gesla za dostop do spletne banke...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Apple ::

Nisem prava oseba, ki bi ji lahko očital, da se zadeve nalašč komplicirajo...

Upam, da se bo kdaj trg odprl na vseh področjih in ne samo na bančnem... ampak to pomeni tudi težavo za podjetje, v katerem ti delaš :) .
LP, Apple

BlaY0 ::

Jaz delam sam in sam bom odgovoren za to, če se ne bom (se že nisem) prilagodil trgu. Ti pa pač nisi prava oseba in ti je vseeno.

Apple ::

Delam dva šihta, pripravljen sem na vse... ne gre mi slabo, sploh... To, da se zakoni menjajo, prilagajajo, je meni v plus... hvala bogu, da je tako...
LP, Apple

krneki0001 ::

dronyx je izjavil:

Ne vem, mogoče jaz ne znam pogledati v ceniku pod katero postavko se skriva zamenjava PIN kode. Edino kar sem našel v zvezi z PIN je dostava PIN kode, kar stane 3 €. Bogami, tudi to ni ravno poceni. Tile bankirji so od hudiča. Sploh če pogledam, koliko ti zaračunajo opomine:

obvestilo za nedovoljeno prekoračitev sredstev 2,50 EUR
prvi opomin 4,50 EUR
drugi in vsak nadaljnji opomin 6,50 EUR


Dobr, da ti niso nič rubili. Ker če se ti vsedejo na račun (zakonsko s papirji od sodišča), ti bodo za naprimer 10 evrov, ki jih bodo sneli iz računa zaračunali 32 evrov stroškov izterjave.

Yohan del Sud je izjavil:

Banke živjo (naj bi) iz finančnih transakcij, posojanja, kreditiranja in sličnega, ne pa od salami slicinga. Še en primer - kot s.p. že nekaj let dajam 10 centov za vsak incoming transaction. Ker je pošta še dražja in zamudnejša, mi drugega ne preostane. Petdeset takih transakcij sicer zavzame samo 5 eur, ampak pri povprečni vrednosti transakcije manj kot 20 eur se človeku to začne zdet neumno. Vem, da je primerljivo z moneto, kar se tiče mikro nakazil, ampak gre tu vseeno le za neprostovoljen strošek prejemalca.


Si se probal z osebnim bančnikom zdilat, da bi bila provizija za transakcije cenejša? Vse se da samo stopi do poslovalnice in malo nergaj, da je drago in se probaj zmenit za manjšo provizijo na transakcijo.

Apple je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Apple je izjavil:

BlaY0: Stroški z upravljanjem računov komitentov čisto nič ne padajo, ker je potrebno vedno prilagajati/razvijati podporo za odredbe Banke Slovenije, prilagajati se je potrebno zakonodaji, etc... Še vedno se plačuje licenčnina, etc...

??? Ti se hecaš. Se pravi po tvoje si Banka Slovenije non-stop zmišljuje neka nova pravila samo zato da stroški ne padajo. Kje živiš?

Največji strošek bank na pram komitentom je (bil) strošek dela. Se pravi strošek Jožic za šalterji, ki so morale po možnost na roke klofat 20 različnih obrazcev. Danes, ko je praktično že vsak proces informatiziran do konca in se odpušča te Jožice ter celo zapira poslovalnice, ne bi rekel da je problem v Banki Slovenije. Res da so informacijski sistemi dragi vendar tu ne gre za tekoče stroške (kot je recimo strošek dela v primeru zaposlene Jožice) ampak dolgoročne investicije, ki ne bi smele drugače kot blagodejno (cenejše storitve) vplivati na komitente. Dobro, tukaj je še generalna rast življenskih (standardnih) stroškov recimo v vrednosti 3% na leto, ampak ne, banke dražijo storitve kot sem že dal primer tudi za 10% letno, poleg tega pa uvajajo nove fantomske storitve kot so recimo knjiženje transakcije ali vpis passworda pri vstopu v spletno banko, podobno kot je Simobil hotel pričeti zaračunavati upravljanje s številko. WTF?


Živim v SI in delam za banko, tako da vem, da dela ne bo zmanjkalo, dokler bomo krpali in prilagajali zakonodajo ter s tem dobivali odredbe... samo od sebe se ne bo nič naredilo... Kaj pa licence? Banka ima po tvoje vse zastonj?


Tudi jaz lahko potrdim, da se vsak mesec kak zakon ali kaka odredba spremeni, da je treba popravljat na vseh nivojih. Spreminja jo durs, banka slovenije ali pa ajpes. In to resnično vsak mesec, s tem da ti recimo šestega v mesecu povedio, da so nekaj prvega spremenili, pa moraš na horuk vse popravit.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Mogoče kdo ve če na penzionarskih NKB karticah računajo za menjavo pina.

WhiteAngel ::

Malajlo je izjavil:

PIN ni v bazi, ampak na kartici. Načeloma. Sicer bi ga lahko na zahtevo spremenili, pa ga ne. Dobiš (in plačaš) novo kartico.


Mislim, da ni na kartici, ker ga pri N26 lahko menjaš prek neta.

WhiteAngel ::

dronyx je izjavil:

Na Abanki sem odprl nov račun in sem na njihovem terminalu zamenjal PIN kodo nove kartice. Me je pa skoraj vrglo na rit, ko sem se prijavil v spletno banko in opazil, da so mi zaračunali menjavo PIN kode v vrednosti 2,2 €!? Ali se še komu to zdi kraja, saj gre za navaden update v bazi podatkov.


Mislim, da je to zrelo za pritožbo, ker diši po nezakonitosti. Še posebej kakšna pozavarovalnica bi lahko pritisnila na banko. Menjava PIN-a je namreč varnostni ukrep, podobno kot menjava gesla. In tega moraš menjati, ne glede na varnostno politiko, ki jo vzameš v roke. Banka z zaračunavanjem menjave PIN-a ti pa to otežuje.

buttcrack ::

pa ti veš, da si se spravil na 8+ let star post?

crniangeo ::

V bistvu tudi mene zanima ce se je tukaj kaj spremenilo v tem casu :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19053169 (2692) cortez
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330109460 (28310) Vetrpiha
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109819 (37740) Andro457
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452326 (29061) MrStein
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615708 (13562) ...:TOMI:...

Več podobnih tem