» »

Windows 7 na vrhu v ZDA

Windows 7 na vrhu v ZDA

Deleži operacijskih sistemov v ZDA v začetku aprila

vir: engadget
engadget - Marec so pri StatCounterju zaključili z zanimivim opažanjem - Windows 7 je bil med deleži operacijskih sistemov v ZDA tik za petami Windows XP, kjer je slednji imel 32,17 % vseh uporabnikov, Windows 7 pa 30,84 %. S tem so napovedali, da bo v aprilu Windows 7 praktično nedvomno prehitel Windows XP, kar naj bi se zgodilo že kar v prvem tednu tega meseca. To se je očitno že zgodilo, saj StatCounter trenutno za april kaže, da ima Windows 7 31,98 %, Windows XP pa 31,2 % delež.

S tem je Windows 7 postal najbolj razširjen operacijski sistem v ZDA ter je po zelo dolgih letih (po skoraj desetletju) s prestola izrinil Windows XP. Predhodniku, Windows Vista, to namreč ni uspelo doseči, trenutno pa je na 19,23 %. Tako ima le še dobre 4 odstotne točke pred Applovim OS X, ki je na svojem najmočnejšem tržišču, v ZDA, v preteklem letu zrasel s slabih 13 na skoraj 15 %, medtem ko je bil najnižji delež v lanskem juliju, ko je znašal 11,95 %.

V svetovnem merilu je Windows XP še daleč pred Windows 7, predvsem na račun manjših deležev Windows Vista (13,27 %) in OS X (6,43 %). Tudi v svetovnem merilu bo Windows 7 v kratkem presegel 32-odstotni tržni delež, a je XP še vedno nameščen na skoraj polovici vseh računalnikov, povezanih na splet - natančneje na 47 %. A tudi tu delež močno upada, samo v preteklem letu je Windows XP upadel za prek 10 odstotnih točk, medtem ko se je delež Windows 7 skorajda potrojil s slabih 12 na slabih 32 %. Linux je še vedno majhen igralec z manj kot odstotnim deležem.

70 komentarjev

«
1
2

mumbo ::

Win XP FTW :-)

ninja4it ::

Tuki je tudi neki dobrih statistik: http://www.w3schools.com/browsers/brows... Tudi za brskalnike itd ...

Drugače pa pričakujem, da bo Windows 7 64-bit v prihodnosti postal najbolj razširjen OS.

r0ker ::

BLASPHEMY, mumbo!! ;)
ne ampak resnično, kolko "starih" kišt sem upgrejdal z 1GB rama in naložil Win7 in delajo enako dobro, večina pa še boljše kot XP... tistim ta res bogim sem moral izklopit Aero in je bomba.

Bor H ::

Indeed, Win7 delajo odlično, sploh če jim daš še kak dodaten Gb rama za se futrat. Škoda sam da se bo kak osamljen primerek našel in zdj že stopetinosemdesetič začel razlagat kako so Win7 drek, ker njemu ne delajo.

nekikr ::

Dvomim, Bolhce že neki časa ni na spregled :) Najbrž se ukvarja s tem svojim problemom, ki je itaq na vseh računalnikih z Win 7. Or so we are told by him in every topic :)

jlpktnst ::

Zato ker imajo ameri najceneje... 100$ ali 100€ je konkretna razlika skoraj 50% in domnevam da je tako. Da ne govorimo o nižjih plačah drugje (razen par zahodnoevropskih držav kjer pa je verjetno stopnja višja).

Edino pazite sp1 na win7, ne ga isntalirat skupaj z drugimi updati ker ti lahko sesuje sistem :)

Bor H ::

Res je, so cene precej take (newegg vs enaa)
Win7 home premium OEM 105$ vs 103€
Win7 home premium retail 180$ vs 175€

ampak osebno mislim da je to zanemarljivo (sploh ker US cene nimajo davka vključenega) in večina ne kupi sistema v škatli ampak skupaj s PCjem, kjer pa nima neke hude izbire ponavad.

smash ::

hehe..se kar nasmejem, ko vidim ta graf...verjetno bo pa letos LETO LINUXA :)

bluefish ::

Edino pazite sp1 na win7, ne ga isntalirat skupaj z drugimi updati ker ti lahko sesuje sistem :)
Moj računalnik mora biti pa res posebnež, da je šla namestitev SP1 čez kljub vsem nameščenim popravkom.

Bor H ::

sej res, a una črtkana črta spodej je "meja za resno jemanje"?

bluefish ::

Če znaš brati graf, potem boš videl besedo Other v legendi.

Bor H ::

Ah sorry, sm pozabu napisat "/troll"

amigo_no1 ::

1 gb je ravno dovolj za win xp (če nimaš ravno odprto samo pasjanso).

AmokRun ::

Na grafu je linux kar namesto x osi. :D

mtosev ::

smash je izjavil:

hehe..se kar nasmejem, ko vidim ta graf...verjetno bo pa letos LETO LINUXA :)

Leto Linuxa bo leta 2083.:D

Bor H je izjavil:

Res je, so cene precej take (newegg vs enaa)
Win7 home premium OEM 105$ vs 103€
Win7 home premium retail 180$ vs 175€

ampak osebno mislim da je to zanemarljivo (sploh ker US cene nimajo davka vključenega) in večina ne kupi sistema v škatli ampak skupaj s PCjem, kjer pa nima neke hude izbire ponavad.

Amazon UK ima za 110pound=124EUR
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

r0ker ::

ja ja mtosev, saj... če se gre iz funta na euro se pridno zviša, če se gre iz US dolarja na euro pa se ne spreminja kaj veliko :D

PrimozR ::

Kaj naj bi bilo sploh pod other? Mobilne platforme?

SkipEU ::

To ne pomeni, da je za Američane Windows kaj cenejši. Če zaslužiš 1500 evrov, pa daš 100 evrov za windowse, je isto kot da zaslužiš 1500 dolarjev, pa daš 100 dolarjev za windowse.

c00L3r ::

Spominjam se časov, ko so po ST in drugih forumih vsi na veliko šimfali Visto. Trdili so da bodo še dolgo časa ostali na XP. Potem pa je MS prepakiral Visto v 7-ko in ljudje so očitno zadovoljni, čeprav je Vista SP2 v bistvu 7-ka.

Priznam da je 7-ka bolj dodelana in so spremenjeni nekateri meniji. Ampak prehod iz Viste SP2 na Windows 7 je razen start menija skoraj neopazen. 90% ne bi ločilo Viste od 7-ke, če bi jim izklopili start meni. Če pa jih vprašate kaj si mislijo o Visti, jo bodo šimfali 7-ko pa hvalili :)

Bor H ::

Sedmica dejansko lepš laufa kot Vista, pa še vmes so se zmigale firme in driverje porihtale. Je pa nov start meni fantastičen, pa tudi tisto lockanje oken na pol zaslona ni od muh. Pa UAC so umiril, kar tut ni slabo.

jest10 ::

Ma Vista SP2 res prav nič ne zaostaja za W7 po hitrosti. Pred SP2 je bila pa res za rezat žile;((

mtosev ::

Tudi XP je bil jajc pred SP1.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Bor H ::

Tolk velik jajc ubistvu, da ga potem nisem mogu nikol resno jemat. Hudič ta psiha in pri Visti je blo enako, sam mogoče je manj ljudi pri XPjih na prvi dan inštaliral in mel pol probleme.

PrimozR ::

c00L3r je izjavil:

Spominjam se časov, ko so po ST in drugih forumih vsi na veliko šimfali Visto. Trdili so da bodo še dolgo časa ostali na XP. Potem pa je MS prepakiral Visto v 7-ko in ljudje so očitno zadovoljni, čeprav je Vista SP2 v bistvu 7-ka.

Priznam da je 7-ka bolj dodelana in so spremenjeni nekateri meniji. Ampak prehod iz Viste SP2 na Windows 7 je razen start menija skoraj neopazen. 90% ne bi ločilo Viste od 7-ke, če bi jim izklopili start meni. Če pa jih vprašate kaj si mislijo o Visti, jo bodo šimfali 7-ko pa hvalili :)

O ne, Microsoft je dejansko zrihtal svoj OS do te mere, da so ljudje switchnili nanj. Grdi grdi Microsoft ki si je drznil izboljšati svoj izdelek in grdi grdi uporabniki, ker so se odločili ta boljši izdelek uporabljati...

darkolord ::

Delno je tudi res, tisto kar je reke cooL3r. Saj še pomnimo Mojave Experiment?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Spc ::

c00L3r je izjavil:

Spominjam se časov, ko so po ST in drugih forumih vsi na veliko šimfali Visto. Trdili so da bodo še dolgo časa ostali na XP. Potem pa je MS prepakiral Visto v 7-ko in ljudje so očitno zadovoljni, čeprav je Vista SP2 v bistvu 7-ka.

Priznam da je 7-ka bolj dodelana in so spremenjeni nekateri meniji. Ampak prehod iz Viste SP2 na Windows 7 je razen start menija skoraj neopazen. 90% ne bi ločilo Viste od 7-ke, če bi jim izklopili start meni. Če pa jih vprašate kaj si mislijo o Visti, jo bodo šimfali 7-ko pa hvalili :)

Niti ne.
Jaz ziher nebi hvalil ne 7ke in ne viste.
XPji so še vedno najboljši za moje pojme plus tega pa je večina špilov delana za DX 9.0c
 

Bor H ::

Ker OS menaš zarad špilov?

c00L3r ::

PrimozR je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Spominjam se časov, ko so po ST in drugih forumih vsi na veliko šimfali Visto. Trdili so da bodo še dolgo časa ostali na XP. Potem pa je MS prepakiral Visto v 7-ko in ljudje so očitno zadovoljni, čeprav je Vista SP2 v bistvu 7-ka.

Priznam da je 7-ka bolj dodelana in so spremenjeni nekateri meniji. Ampak prehod iz Viste SP2 na Windows 7 je razen start menija skoraj neopazen. 90% ne bi ločilo Viste od 7-ke, če bi jim izklopili start meni. Če pa jih vprašate kaj si mislijo o Visti, jo bodo šimfali 7-ko pa hvalili :)

O ne, Microsoft je dejansko zrihtal svoj OS do te mere, da so ljudje switchnili nanj. Grdi grdi Microsoft ki si je drznil izboljšati svoj izdelek in grdi grdi uporabniki, ker so se odločili ta boljši izdelek uporabljati...

Vista je bila zanimiv OS že ko je izšla. Je pa seveda bila nov OS z kar nekaj težavami. Ena večjih je bila pomakanje gonilnikov. S SP1 se je stanje že zelo izboljšalo, s SP2 pa ni več večjih težav (ali pa ne večjih kot pri ostalih OS-ih).

Windows 7 pa je Vista SP2 s spoliranim grafičnim vmesnikom. Seveda je bil boljše sprejet, saj je že "vse delalo". Seveda je delalo, ko pa so ob izidu bili na voljo gonilniki. Od kje so le prišli? Windows Vista/7 imata praktično enako jedro in večino komponent, zato je tudi "vse delalo" skupno z gonilniki.

Vse te spremembe, ki jih je 7-ka prinesla, bi lahko bile v Visti. Lahko bi jih poimenovali SP3 ali pa kaj drugega. Mojave experiment je definitivno pokazal, da je Vista bila čist OK. Le ljudje so predvidevali da je slaba.

Kakorkoli pa je bilo preimenovanje Viste v Windows 7 ena najboljših MS marketinških potez.

Pa da ne bo kdo mislil, da sem proti MS. Visto sem preizkusil ko je izšla. In bila je katastrofa. Od SP1 naprej pa jo redno uporabljam. Tudi Windows 7 uporabljam od Beta 2 različice naprej.

In ja so zrihtali OS, da so ljudje switchnili nanj. Ampak glavno je bilo preimenovanje oz. izdaja izdelka, ko ni vseboval besede "Vista". Če bi izdali Windows 7 pod imenom Vista 2 ali pa Vista SP3 bi bil dosti, dosti, dsosti manj uspešen.

PrimozR ::

To je to, marketinška poteza. Težko bi naredili boljšo, s prežvekovanjem Viste pa vprašanje, če bi jim uspelo bistveno spremeniti mnenje o Visti. Tako so pa lahko uleteli z Windows 7 in dejali 'lejte nov OS, ful je boljši od Viste!!!zomg', sami pri sebi se pa najverjetneje hahlajo, kako dobro jim je kot nov OS uspelo prodati starega.

V končni fazi se ne sekiram preveč, novi fičrji v sedemki v primerjavi z XP so odlični (lockanje oken na robove zaslona, nov taskbar in podobne zadeve), Viste TBH sploh testial nisem (jo imata sicer starca na svojem računalniku, za lahko uporabo ni nekih večjih težav), to je pa to. V vskame primeru je dobro, da smo se končno 'znebili' XP-jev. Čeprav je OS dober, nihče ne more zanikati, da je zadeva že STARA.

Spc je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Spominjam se časov, ko so po ST in drugih forumih vsi na veliko šimfali Visto. Trdili so da bodo še dolgo časa ostali na XP. Potem pa je MS prepakiral Visto v 7-ko in ljudje so očitno zadovoljni, čeprav je Vista SP2 v bistvu 7-ka.

Priznam da je 7-ka bolj dodelana in so spremenjeni nekateri meniji. Ampak prehod iz Viste SP2 na Windows 7 je razen start menija skoraj neopazen. 90% ne bi ločilo Viste od 7-ke, če bi jim izklopili start meni. Če pa jih vprašate kaj si mislijo o Visti, jo bodo šimfali 7-ko pa hvalili :)

Niti ne.
Jaz ziher nebi hvalil ne 7ke in ne viste.
XPji so še vedno najboljši za moje pojme plus tega pa je večina špilov delana za DX 9.0c

Kaj pa Datacenter Server Windowsi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Spc ::

Bor H je izjavil:

Ker OS menaš zarad špilov?

To ne ampak vsi pravijo ja češ win7 podpira DX11.
Z win XP lahko naredim vse kaj se da z Win7 ali še več.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

PrimozR ::

Jah, DX10/11 gejmov in benchmarkov ne moreš poganjati. Pa lockati oken na rob displeja out of the box (vseh, pustimo Chrome ob strani).

Spc ::

PrimozR je izjavil:


Kaj pa Datacenter Server Windowsi?

Kaj pa 12GB rama in QuadCore itd ?
To ja ni za domačo uporabo.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

revvs ::

PrimozR je izjavil:


Kaj pa Datacenter Server Windowsi?

Niso dobri za igre in največji problem so gonilniki in programi kot požarni zid, določene stvari kot je video prevajalnike, thumbse pa tudi moraš doinštalirat (to kar je že v drugih home verzijah), itd...ker redkokdo dela programe specifično za ta sistem.

techfreak :) ::

Windows 7 pa je Vista SP2 s spoliranim grafičnim vmesnikom.

Windows 7 je veliko več in ima tudi več featurejev, ki jih na Visti nikoli ne boš videl.

Visto sem preizkusil ko je izšla. In bila je katastrofa. Od SP1 naprej pa jo redno uporabljam. Tudi Windows 7 uporabljam od Beta 2 različice naprej.

Visto sem uporabljal na računalniku od Beta 2 naprej brez težav.

nekikr ::

Tudi jaz. Na prenosnik z 2GB rama sem jo inštaliral in uporabljal kar nekaj časa. Še konkretno preko izida final verzije. Nobenega problema samo Skenerja mi ni pravilno zaznala -je bil pa zastarel skener. Ostalo je delovalo kot je treba. Nobenih sesutij, nič. Kar se mene tiče je bila Vista čisto ok, če si imel novejšo mašino (recimo staro max. 1 do 1,5 leta).

PrimozR ::

revvs je izjavil:

PrimozR je izjavil:


Kaj pa Datacenter Server Windowsi?

Niso dobri za igre in največji problem so gonilniki in programi kot požarni zid, določene stvari kot je video prevajalnike, thumbse pa tudi moraš doinštalirat (to kar je že v drugih home verzijah), itd...ker redkokdo dela programe specifično za ta sistem.

Dude, insajdersko zbadanje...

Spc je izjavil:

PrimozR je izjavil:


Kaj pa Datacenter Server Windowsi?

Kaj pa 12GB rama in QuadCore itd ?
To ja ni za domačo uporabo.

In quadcore??? Ni za domačo rabo?!?! Ne bodi no smešen. Glede RAMa pa kje si staknil 12 GB? 8 GB počasi postaja standardna količina pri nakupu novega računalnika, vsaj za povprečnega slo-techarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Spc ::

PrimozR je izjavil:


Spc je izjavil:

PrimozR je izjavil:


Kaj pa Datacenter Server Windowsi?

Kaj pa 12GB rama in QuadCore itd ?
To ja ni za domačo uporabo.

In quadcore??? Ni za domačo rabo?!?! Ne bodi no smešen. Glede RAMa pa kje si staknil 12 GB? 8 GB počasi postaja standardna količina pri nakupu novega računalnika, vsaj za povprečnega slo-techarja.

Zgleda, da ne ker Windows 7 32bit ne podpira več kot 4GB rama.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library...

Pa ne mi zdaj z tem, da 64bitni pa podpirajo.
Zato je server 2003 (32bit) dosti boljši za uporabo v "modernih" domačih računalnikih za tiste.

Bor H je izjavil:

Občutek mam da je večina STja že itak na 64bitov, še celo gamerji so šaltal: (kopirano s Steam HW/SW surveya)
Windows 7 64 bit 36.77%
Windows XP 32 bit 22.70%
Windows Vista 32 bit 13.19%
Windows Vista 64 bit 10.93%
Windows 7 10.67%

Jaz sem na server 2003, 32bit ravno iz tega razloga ker imam 6GB rama ampak seveda mi hardware ne deluje v 64bitnih sistemih - ni driverjev.
Če pa uporabim 32bitni client pa mi več kot 3.0GB ne zazna oz. ne uporablja.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Bor H ::

Občutek mam da je večina STja že itak na 64bitov, še celo gamerji so šaltal: (kopirano s Steam HW/SW surveya)
Windows 7 64 bit 36.77%
Windows XP 32 bit 22.70%
Windows Vista 32 bit 13.19%
Windows Vista 64 bit 10.93%
Windows 7 10.67%

PrimozR ::

Spc je izjavil:

Zgleda, da ne ker Windows 7 32bit ne podpira več kot 4GB rama.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library...

Pa ne mi zdaj z tem, da 64bitni pa podpirajo.
Zato je server 2003 (32bit) dosti boljši za uporabo v "modernih" domačih računalnikih za tiste.

LOL? 64-bitni podpirajo več kot 3/4 GB RAM-a. There, i said it. Zakaj točno ne bi prišel ven s tem? Zakaj točno bi bil Server OS boljši za domačega uporabnika? Ker nima multimedijske funkcionalnosti?


Če ni driverjev za tvoj sistem imaš pač neko eksotiko, ki ni znak običajnega domačega uporabnika. Meni ni bilo potrebno namestiti niti enega gonilnika (vseeno sem to naredil za grafično).

Looooooka ::

Tole z ramom je bl licencing issue.
http://www.howorks.com/2011/02/24/how-t...

Spc ::

PrimozR je izjavil:

Spc je izjavil:

Zgleda, da ne ker Windows 7 32bit ne podpira več kot 4GB rama.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library...

Pa ne mi zdaj z tem, da 64bitni pa podpirajo.
Zato je server 2003 (32bit) dosti boljši za uporabo v "modernih" domačih računalnikih za tiste.

LOL? 64-bitni podpirajo več kot 3/4 GB RAM-a. There, i said it. Zakaj točno ne bi prišel ven s tem? Zakaj točno bi bil Server OS boljši za domačega uporabnika? Ker nima multimedijske funkcionalnosti?


Če ni driverjev za tvoj sistem imaš pač neko eksotiko, ki ni znak običajnega domačega uporabnika. Meni ni bilo potrebno namestiti niti enega gonilnika (vseeno sem to naredil za grafično).

Ja zakaj bi bili server os boljši za domačega uporabnika, saj domači uporabnik več kot 3GB tak ne rabi.
In ja govoril sem za x86 client sisteme ne x64, da ne podpirajo več kot 4GB rama.
Serverski os čeprav je x86 pa podpira do 128GB.

Če dela vse out of the box potem pa mi najdi driver za SoundBlaster live!, ki dela v windows 7 x64.
Pa ne mi potem govorit naj zvočno menjam ker ne bom kupoval nove robe samo zato, da lahko nekdo zasluži.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

PrimozR ::

Kupi drugo zvočno, ki ne bo proizvod Creativa. Dobro znano je, da Creative nateguje.

To je ves point, zakaj bi imel serverski x86 OS s podporo več kot 4 GB RAM-a, če imaš lahko popolnoma normalen desktop OS s takšno podporo, ki pa je x64. In imaš obenem še en kup za domačega uporabnika kul fičrjev ter nimaš serverske navlake.

3 GB za domačega uporabnika dovolj? Kje pa ti živiš, v letu 2008? Aja, ja, saj res...

jype ::

Spc> Z win XP lahko naredim vse kaj se da z Win7 ali še več.

Not much, skratka.

Za resno delo se uporablja Linux.

Spc ::

PrimozR je izjavil:

Kupi drugo zvočno, ki ne bo proizvod Creativa. Dobro znano je, da Creative nateguje.

To je ves point, zakaj bi imel serverski x86 OS s podporo več kot 4 GB RAM-a, če imaš lahko popolnoma normalen desktop OS s takšno podporo, ki pa je x64. In imaš obenem še en kup za domačega uporabnika kul fičrjev ter nimaš serverske navlake.

3 GB za domačega uporabnika dovolj? Kje pa ti živiš, v letu 2008? Aja, ja, saj res...

Kot zgleda je za microsoft to dovolj, saj 32bitna verzija win7 več kot 4GB ne podpira isto je z visto in xpji.
Seveda bom zdaj kupoval novo zvočno za 250€, ko pa sb live odlično dela na xpjih.
Microsoft lepo nateguje z tem 3GB - 4GB limitom v client windowsih, 64bitni pa ravno ne delajo z vsakim hardwarejem.
Čudno, da lahko x86 server os od MSja uporabi več kot 3GB.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

techfreak :) ::

Kot zgleda je za microsoft to dovolj, saj 32bitna verzija win7 več kot 4GB ne podpira isto je z visto in xpji.

Očitno že imajo razlog za to, poleg tega pa PAE poslabša performance računalnika. V današnjih časih je 64bitni OS edina logična izbira, če kupuješ nov računalnik.

Bor H ::

jype: troll much?

spc: jasno, 10 let star HW in nov OS ponavadi ni dobra ideja, ni pa MS kriv, ce neka firma ne izda novih driverjev za nov OS

nekikr ::

Poleg tega je onboard zvočna na Asrock matični enako dobra kot tvoja zasterela Live kartica ;)

Spc ::

nekikr je izjavil:

Poleg tega je onboard zvočna na Asrock matični enako dobra kot tvoja zasterela Live kartica ;)

Ja seveda to bo.
Sem probal onboard zvočne pa so drek.
Če pa ti ne slišiš razlike pa ni moj problem.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

nekikr ::

Čisto solidne so, za normalno uporabo. Za kaj bolj profesionalnega pa sigurno ne pride v poštev ena Live za 50€ (ali je celo manj?). Včasih je bila razlika med onboard in to Live, sedaj je ni več (v omembe vrednem smislu).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 vendarle premagal Sedmico

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
107039 (4839) zmaugy
»

Windows 7 je končno prehitel Windows XP

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
319735 (7803) SuperVeloce
»

Delež Windows XP padel pod 50 odstotkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6317785 (15394) MrStein
»

Chrome uporablja vsak peti uporabnik interneta

Oddelek: Novice / Brskalniki
2410004 (8229) DobraKarma
»

Firefox v Evropi prehitel Internet Explorer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10019977 (17576) Lion29

Več podobnih tem