» »

TV kartica

TV kartica

Robocop1 ::

Pozdravljeni!

Najprej opravičilo, če sem v napačni temi. Torej, kupujem TV kartico, pa me zanima par stvari:

Sem naročnik Telemach analogne televizije in bi rad tv gledal tudi na računalniku. Občasno pa bi želel priklopiti še kakšen dvd player (in podobne stvari) preko analogne antenske vtičnice.
Zdaj pa gledam opise tv tunerjev... pri vseh piše, da podpirajo digitalno TV. Kako pa je z analogno? Lahko vseeno spremljam analogni signal s tako kartico?

Kako pa je z digitalno na tv kartici? Verjetno moram priključiti samo antento... vprašanje je samo kakšna mora bit?

gensi ::

Pri izbiri moraš biti pozoren, da ima kartica DVB-C in režo za CI modul.
Telemach ti bo po naročilu dostavil CI modul ter kartico, le-to pa bodo tudi nekaj stane (menda okrog 5 EUR/mesec).

V kolikor kupuješ tudi monitor, je vse skupaj lahko že vgrajeno v novem monitorju.
Na kartico/monitor priklopiš TV kabel.

Robocop1 ::

Aha, najprej hvala za informacijo.

Kako pa je z navadnim usb tunerjem, ki ga dobiš v trgovini? Zanima me predvsem to glede analogne in digitalne tv. Pri nekaterih piše "podpira digitalno tv". Je to kot dodatek ali analogne (ali pa če nekaj drugega priključim preko koasialnega kabla) sploh ne podpira?

toset1 ::

Jaz imam doma nekje v omari TV kartico Winfast TV 2000 XP, ki predvaja analogno kabeljsko tv. Uporablju je nisem že par let ampak včasih je dalala dobro. Če si zainteresiran ti jo prodam za simbolično ceno. Dvd player pa nevem če lahka priklopiš. Pa sploh nevem zakaj bi dvd player priklopil na računalnik:|, ka nimaš DVD-ROM?

Robocop1 ::

Imam kombinacijo dvd/video kaseta. Večino časa sem za računalnikom in bi kdaj pa kdaj rad pogledal kaj se dogaja na tv (tv bolj malo uporabljam), pa tudi par stvari imam na kasetah in bi jih rad spravil v digitalno obliko preden se kasete uničijo. A to maš zunanjo ali notranjo kartico?

toset1 ::

Kartica je notranja. Enkrat se spomnem da sm priklopu gor VHS rekorder in je delal, sam ne moreš pričakovat neke kvalitete.

Robocop1 ::

toset1 za koliko bi prodal?

Imam še 1 ponudbo, in sicer Pinnacle PCTV nanostick DVB-T 73e. Zdej me pa zanima kako je s to kartico. Pravi, da podpira digitalni signal. Kako je pa z analognim signalom? Na netu gledam, ampak nič ne najdem, da bi kaj pisalo. A ma kdo kakšne izkušnje s to kartico?

toset1 ::

Prodam jo za 5 €. Tukaj sem najdu nekaj o Pinnacle PCTV pa si lahk pogledaš. Zdi se mi da ne prevaja kabelsko tv ampaj samo DVB-T.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV tuner za PC z DVB-C z digitalnem pretvornikom !?

Oddelek: Kaj kupiti
1311181 (6760) laguna1
»

Samsung SyncMaster T240HD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12524526 (15214) OK.d
»

digitalna kabeelska tv dvb-c izkušnje (cablestar2)

Oddelek: Pomoč in nasveti
208453 (4092) predrag000
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27565121 (22829) k4vz0024
»

Katero TV kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509944 (7753) edublin

Več podobnih tem