» »

Najboljši plačljivi antivirus (2011)?

Najboljši plačljivi antivirus (2011)?

guest #44 ::

Se opravičujem, če takoj odpiram drugo temo, a rabim nasvet.

Ta stran

http://anti-virus-software-review.topte...

trdi da je BitDefender najboljši. Kaj bi vi rekli?

AngelOfDeath ::

Kaspersky verjetno...
edit: Slovnica

RejZoR ::

Karkoli iz toptenreviews.com je toliko za verjeti kot meni o raketni znanosti in kvantni fiziki. Torej nič.

Raje glej teste od AV-Test.org in av-comparatives.org. Oba sta neodvisna testerja, ki imata za sabo kar dober track record kot zelo zanesljiva. Pa nakoncu samo surova detekcija v on-demand testu ne pomeni toliko kot dober rezultat v whole product dynamic testu kjer na pravem sistemu dejansko poženejo neko zalego in vidijo ali jo izdelek kakorkoli prestreže ali ne. Ker dandanes ima večina antivirusov tehnologije, ki se aktivirajo samo ko se škodljivec dejansko hoče zagnati. Večinoma gre v teh primerih za Behavior Blockerje, ki so zelo učinkoviti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

guest #44 ::

http://av-comparatives.org/images/stori...

BitDefender definitivno ni med slabšimi, boljše se je odrezal od kaspersky-ja. Je na strani boljših in cenovno sprejemljiv. F-secure pa ne najdem vsaj ne za 3 licence.

urosh ::

kak ne najdeš: http://www.f-secure.si/index.php?option...
1 leto, 3 rač za 49,90+ddv :)
ali pa tu: http://www.f-secure.com/en/web/home_glo...

Sharky ::

jst mam že skos Eset Smart Security 4 pa nikol nobenih problemov. Itak je pomoje čist vseen kaj maš
Core i7 6700K | Asus ROG HERO VIII |
Gigabyte GeForce GTX 780 Ti | Kingston HyperX Savage 32 GB |
Samsung 850 Pro 256 GB

guest #44 ::

Kje pa je možno ta F-secure dobit na običen način, naročit po pošti? Mimovrste, enaa ga ne prodajata. Prek interneta pa nimam možnosti nakupa zaradi kreditne kartice.

rokos ::

Osebno trenutno navijam za AVG. Prvič zaradi popularnosti, ki ga je prinesla brezplačna različica, drugič zaradi ugodne cene, tretjič zaradi ekstremno hitrega delovanja, četrtič zaradi posodobitev in petič, ker ne gnjavi za vsako malenkost.
Izdelava spletnih strani: www.rokos.si

Nextor ::

Jas ti priporočam, da prvo preizkusiš Kaspersky Internet Security, ki ga dobiš tukaj in ga samo aktiviraj kot trial, kar je za testiranje čist dovolj! Če ti bo všeč kasneje samo dokupiš licenco ali pa ga preprosto odstraniš...

fosil ::

Zakaj pa hočeš met plačljivega?
Kaj je narobe z brezplačnimi?
Tako je!

guest #44 ::

Lastna preizkušanja so meni neuporabna. Kako pa naj sploh vem če deluje? Če AV ne zazna nič, kaj to pomeni...da je čist računalnik ali da je preslab antivirus, da bi kej zaznal? Namreč, avast mi ni najdu nekaj kar bratov PC z BitDefender-jem je. Vse preizkušat pa se zna zavlečt in vprašanje kolk je natančno. Le vpliv na hitrost računalnika lahko nekako preverim, ampak to ni glavno merilo za oceno AV. Zaupat morem strokovnjakom, ki so ga preizkusili tako kot se za antivirus spodobi, žal pa je najt neodvisnega strokovnjaka dokaj težka zadeva.

Nagibam se za:

-Avira
-FSecure
-Symantech
-BitDefender

Zadnji je cenovno zelo ugoden.

guest #44 ::

Sm najdu enega slo ponudnika F-secure 50 EU za tri licence...je dražji od bitdefenderja.

Vikking ::

V zadnji izdaji revije VIP imaš test protivirusnih programov. Tako plačljivih kot tistih ki so zastonj.

še link: http://www.zps.si/tehnologija/racunalni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

guest #44 ::

Za brat članek morem plačat.

Vrjamem, da so plačljivi boljši. (@fossil)

Zgodovina sprememb…

Vikking ::

evo:



fosil ::

Vrjamem, da so plačljivi boljši. (@fossil)

Narobe verjameš.
Sam AV je popolnoma isti, ne glede na verzijo.
To se lepo vidi tudi iz tega članka ZPS.
Plačljivi imajo samo dodatne funkcije. Vprašanje je, ali te dodatne funkcije rabiš.

Če jih rabiš, pa zna bit zelo dobra kombinacija Comodo Internet Security, ki je zastonj + eden od brezplačnih Av-jev.
Comodo ima zelo dobro HIPS zaščito in enega najboljših požarnih zidov, ima pa relativno slab AV, ampak lahko instaliraš brez in uporabiš drug AV.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

valvoline1 ::

comodo free in plačljivi vseeno.

RejZoR ::

Od free verzij sta avast! in AVIRA daleč najboljša. Panda Cloud tud ni slaba izbira. Vse ostalo je bolj meh oz z nekimi fintami.

Od plačljivih, mogoče Symantec, ki je v zadnjih različicah res super zadeva, svetlobna leta od tistega kar je včasih bil Symantec. Pa avast! ker mi je že free verzija daleč najboljši program.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ted ::

Sam sem bil vedno zadovoljen z zastonjsko verzijo Avasta. Dokler drugi niso poklikali par linkov in so udarili trojanci ;). Od takrat imam zaradi drugih, ki včasih uporabljajo moj računalnik nameščen F-secure. Če si slučajno Amisov uporabnik dobiš licenco za 1. userja zastonj.
Mah...

masterpsi ::

Imel sem bitdefender, ampak mi 2x ni zaznal virusa in se mi je okužil PC, nakar je še antivirus onesposobil... potreben je bil format. Osebno, slaba izkušnja.

Sedaj imam nod32. Mislim, da včasih prepozna kaj, kar ni potrebno, sicer pa sem zadovoljen.

fosil ::

Noben AV ni 100%.
Prav tako ni noben foolproof, če ti javi trojanca, ti pa kljub temu klikneš zaženi, potem ni kriv AV.
Tako je!

particle ::

Najboljši antivirus so možgani. Sicer ni plačljiv, ampak zna biti samo zajeban za uporabljat.

jazbec ::

sam ostajam na avast+Malwarebytes' Anti-Malware
uber kombinacija-virusa nisem imel že dosti časa

c0dehunter ::

particle je izjavil:

Najboljši antivirus so možgani. Sicer ni plačljiv, ampak zna biti samo zajeban za uporabljat.


Za Linux okolje ja, za Windows pa zdrava kmečka pamet že par let ni več kos vsej nesnagi iz divijine.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

fosil ::

c0dehunter je izjavil:

particle je izjavil:

Najboljši antivirus so možgani. Sicer ni plačljiv, ampak zna biti samo zajeban za uporabljat.

Za Linux okolje ja, za Windows pa zdrava kmečka pamet že par let ni več kos vsej nesnagi iz divijine.

Kmečka morda ne, dovolj izkušena pa brez problema.
Osebno ne uporabljam AV programa, vseeno pa na kakšne pol leta naredim kompleten pregled računalnika z več AV različnimi programi.
In še nikoli ni bilo nič.
Torej se da tudi brez AV, ampak povprečnemu uporabniku tega vseeno nebi priporočal.
Tako je!

blackbfm ::

jazbec je izjavil:

sam ostajam na avast+Malwarebytes' Anti-Malware
uber kombinacija-virusa nisem imel že dosti časa

Sej hec je v tem da ko oz. če ga boš imel, verjetno ne boš sploh vedel:)

Kmečka morda ne, dovolj izkušena pa brez problema.
Osebno ne uporabljam AV programa, vseeno pa na kakšne pol leta naredim kompleten pregled računalnika z več AV različnimi programi.
In še nikoli ni bilo nič.
Torej se da tudi brez AV, ampak povprečnemu uporabniku tega vseeno nebi priporočal.

Tisto na pol leta je bv. Zaščita mora bit non-stop drugače nima smisla. Sem tut jaz kar nekaj časa fural brez avja...dokler nisem opazil nekih čudnih transakcij na visi, potem je bla pa itak cela panika. Okužba je pa bila kolikor sem takrat raziskal preko ranljivosti v brskalniku in potem še v adobe acrobatu, se pravi je bilo vse tako mimogrede in precej potuhnjeno, tako da ti izkušnje prav nič ne pomagajo.

fosil ::

Varnosti ti tudi AV ne more zagotovit. Sem videl že cel kup okuženih računalnikov, ki so imel AV gor.

Kar se kartic tiče je boljša drugačna zaščita. Poseben račun samo za viso electron, kjer gor nimaš veliko denarja, recimo ne več kot 100 eur. Tako ti tudi če ti ukradejo, ne morejo veliko ukrast.
Tako je!

Wox ::

Sej normalno da dropperje AVji ne zaznajo. Še vedno pa je uporabnik tisti, ki ga nevede zažene. Velikokrat okužijo MBR tako, da je po restartu zlobna koda aktivna še preden se sistem naloži. Ni pa posebej težko opazit, da se računalnik nekoliko čudno obnaša - varnostni programi so onemogočeni, dostop do nekaterih, predvsem antivirusnih, spletnih strani je onemogočen, pogosti BSODi, neodzivnost sistema, preusmerjanje na določene spletne strani, problemi z namestitvijo popravkov etc. Tako da ja, uporabnik večino lahko opazi, da je nekaj narobe. Je pa tudi res, da zadnje čase zlobno kodo pišejo že kar izkušeni programerji po naročilu multikorporacij ali celo vlad, tako da je zlobno kodo vedno težje zaznati.
Commodore 64

jazbec ::

blackbfm je izjavil:

jazbec je izjavil:

sam ostajam na avast+Malwarebytes' Anti-Malware
uber kombinacija-virusa nisem imel že dosti časa

Sej hec je v tem da ko oz. če ga boš imel, verjetno ne boš sploh vedel:)


mam še kaspersky-ja gor in pogledam vsake tolko še z njim pa ne najde nič, kar ni našel avast
viruse pa odstranim ko pregledata oba

RejZoR ::

c0dehunter je izjavil:

particle je izjavil:

Najboljši antivirus so možgani. Sicer ni plačljiv, ampak zna biti samo zajeban za uporabljat.


Za Linux okolje ja, za Windows pa zdrava kmečka pamet že par let ni več kos vsej nesnagi iz divijine.


Pri file infectorjih si lahko doktor znanosti pa na pogled ne boš znal ločit čiste datoteke od okužene.
Tle moraš enostavno pregledat fajl v vsebino in edino antivirusi znajo to delat z dost visoko učinkovitostjo čeprav so odvisni od definicij. Ne poznam nikogar, ki bi vsak fajl ročno šli analaizirat in bi z avsakega porabili pol ure če antivirus naredi isto delo v sekundi ali še manj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krneki0001 ::

Že nekaj let uporabljam Aviro. Odlična zadeva, mala poraba delovnega spomina (proti službenem antivirusu, ki potrebuje za svoje delo 525Mb rama), hitro deluje in ne zaustavlja sistema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491620878 (19616) mat xxl
»

Antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11332570 (15004) hdx
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359581 (45381) d4vid
»

Qihoo 360 antivirus sedaj tudi v angleščini! (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
6913918 (11191) RejZoR
»

Virus na USB, se ne da odstranit

Oddelek: Pomoč in nasveti
151830 (1447) Xserces

Več podobnih tem