» »

Zenska predsednica.

Zenska predsednica.

«
1
2

Azz_Kikr ::

Zanima me, ce ste mnenja, da lahko zenska upravičeno nosi ime predsednica države, torej ali mislite, da ženska lahko "vodi" državo?
Pa še to: včeraj smo se z družbo pogovarjali in kolegi pravijo, da baje še nikoli nikjer ni bilo ženske predsednice. Je to res? Jaz sem slišal, da je v neki manjši državi že bila.
In še nekaj: kaj so v bistvu vse funkcije predsednika in do kod sega njegova moč?
Hvala vnaprej, LP, Azz_Kikr
If sometimes you feel yourself little, useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

Thomas ::

A ti moraš nove teme odpirat al kaj?

Sicer pa to že prežvečena reč, tvoja družba pa bolj neznalice - vsi. Sem že dal link na seznam zgodovinskih prelomnic v ženski politiki.

Mah ..
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mirage ::

Prvi mož se malo smešno sliši.

Azz_Kikr ::

Thomas hvala za odgovor. S tvojo pomocjo vedno vem vec. Blazen jaz.
LP
If sometimes you feel yourself little, useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

Koci ::

Če se ne motim je to kršenje predvolilnega molka.
Panta rei!!

Thomas ::

Na!

Toliko, da ne boš rekel da te zatiram!

Preberi si.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Ja ne vem no, če je ravno kršitev volilnega molka. Mogoče tudi.

Bolj je kršitev pravil, da se sorodnih tem ne odpira.

Še bolj je pa to (verbalna) diskrimacija žensk, s strani vrlega Azz_Kikra. Tudi ni zaželeno.

Še bolj je pa to smejurina, ker cela družba pojma nima - očitno.



:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Azz_Kikr ::

Ce bi imeli vsi tako idealno pametne prijatelje, kot jih (kot kaze) imas ti, bi bil svet popoln. Tega pa ne zelimo, kajne? Smejurina pa taka.
If sometimes you feel yourself little, useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

undefined ::

> Zanima me, ce ste mnenja, da lahko zenska upravičeno nosi ime predsednica države, torej ali mislite, da ženska lahko "vodi" državo?

[sarcasm]Kje pa, kaj je s tabo? Ženske so alieni, ti pa ne morejo oz. ne znajo voditi naših držav. Ženska predsednica? Smešna misel.[/sarcasm]

Se opravičujem, nisem si mogel pomagat. :)

Azz_Kikr ::

Koci: motis se.
If sometimes you feel yourself little, useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

Thomas ::

Mene je sprovociralo točno isto kot IceMana.

Po eni strani bi družba odpisala kar cel ženski spol, po drugi pa še nihče od njih ni nikoli slišal za Indiro Gandhi ali Margaret Tacher.

Ugotavljam samo, da za tisto mizo so pa res vsi neprimerni za predsedniško funkcijo.



:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

darh ::

Nene.. jest tud mislm da so ženske čist nesposbne za kaj bolj zahtevnega kot je pranje perila, pomivanje posod in kuhanje hrane... Da pa bi imeli kot predstavnika države (ki itak nima nobenega vpliva pri nas in državo le predstavlja), to pa sploh ni za prebavit...:\


(tole je le dodatek k IceManovem sarkazmu)
Excuses are useless! Results are priceless!

sketch ::

Itak! A še ne veste? Če ženske preveč razmišljajo, se jim pregrejejo možgani (ker imajo tok krvi v prsnem predelu)!! Znanstveno dokazano!

:\

Kristus. Zdaj mi je jasno zakaj je bil rezultat referenduma o umetni oploditvi tak, kot je bil.

George Carlin je enkrat lepo rekel: "First, think about how stupid the average person is. Then remember - at least half the people out there are stupider that that."

Če nič drugega bi lahko vsaj za Margaret Thatcher slišali...
Adapt and overcome.

smash ::

briga me...če bodo stanvanja cenej, dam glas tud za opico v živalskem vrtu

Elemen_T ::

smash: Go ahead :D

City ::

Se mi zdi, da določeni tukaj zaradi svojega neznanja, imajo manjvrednostni kompleks in se počutijo ogroženi. ;)

Aspirinix ::

No, no. A se vrnemo na začetek?
Tudi ženska je lahko dober predsednik države (v tem primeru predsednica, da me ne bi kdo na besede lovil :D ).
Menim, da je to bolj vprašanje pameti in vedenja in ne vprašanje pripradnosti spolu.
Drgač pa mora nekaj biti o predsedniku na vladni strani.

Kaboom ::

azz_kikr - prav da si dal vodi v narekovaje... ker je samo predstavnica države... pokaže se ko gre državi lepo in pokaže se ko gre državi slabo... v naši državi več ni predsednik-ca bog i batina, ni več "dick"tature... :D
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

madmitch ::

Indiro Gandhi ali Margaret Tacher


Samo malo, a nista bili to ministrski predsednici in ne predsednici držav. Za Tacherjevo sem skoraj prepričan, ker se ne spominjam, da bi angleška kraljica odstopila.

Sam tolk, ne bi rad bil pikolovski. :\
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

iration ::

Na Irskem in na Finskem imajo predsednico.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Thomas ::

Obe sta bili predsednici vlade. Kar je v obeh državah (Indiji in GB) odgovornejša naloga od head of state.

Torej ni nobene ovire, da ne bi bili tudi to, če GB ne bi bila monarhija.

Tako kot je bila Evita Peron predsednica Argentine.

And many more.

p.s.

Pikolovstvo se ne obnese vedno.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Edina vladarica Slovencem doslej, je bila Marija Terezija. Ki jo je njen cesarski oče s pragmatično sankcijo določil za naslednico in cesarico.

Razen mogoče Milke Planinc, predsednice ZIS, ki pa je nad seboj imela še precej (partijskih) šefov.

Prime Minister Benazir Bhutto of Pakistan (1988-1990)

Prime Minister Golda Meir of Israel (1969-1974)

A bi še?



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kivi113 ::

Sposobna ženska je lahko predsednica. Gre zgolj za-to, da smo moški inteligentnejši in predvsem odgovornejši. Z ženskami je precej lahko manipulirati, zato si na predsedniškem mestu ne želim ženske.


Da pa je ženska lahko dober predsednik priča ravno primer Margareth Tacher. A ona je zgolj izjema med ženskami in zato je tudi dobila vzdevek "železna lady".

madmitch ::

Ah Thomas: nikakor nisem mislil izničevati pomena katerekoli funkcije, zgolj pripomba, ker je Azz_Kikr pač spraševal za predsednico in ne ministrsko predsednico.

Sicer pa spolh ne vidim vzroka, zakaj ženska nebi mogla biti predsednica.

Edino kar mi pade na pamet, je vseslovensko vprašanje, "Kaj bodo pa drugi rekli". Ja, po tem merilu bi bilo sigurno najbolje, da nimamo ne predsednika ne predsednice, da ne bomo koga užalili.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Thomas ::

Kim Campbell, prime minister of Canada (1993)

Edith Cresson, prime minister of France (1991-92)

Maria Pintasilgo, prime minister of Portugal (1990-91)

Kazimiera Prunskiene, prime minister of Lithuania (1990-91)

Mary Robinson, president of Ireland (1990- )

Hanna Suchocka, prime minister of Poland (1992-93).

Pa še so.

Azz_Kikr pa ne pozna fine distinkcije med predsednico države in predsednico vlade.

A veš, Azz_Kikr?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Luka Percic ::

peqi; ne posplošuj.

Yohan del Sud ::

Ženski predsednik? Kaj pa sledi pol. Peder predsednik? Orangutan predsednik? Saj nismo v Maleziji. Amebo za predsednika? Kos silicija za predsednika?

(nadgrajujem sarkazem iz prejšnjih postov)

Luka Percic ::

Sploh pa kdor misli da Brezigarjeva ni sposobna biti predsednik(ca),ta je krompir. Glede na to koliko so jo (brezpredmetno) napadali, se je držala presenetljivo dobro in suvereno odgovarjala na očitke. Prav tako je ostala na kulturni ravni, kar Jelinčiču (nažalost) nikoli ne bo uspelo.

undefined ::

> Gre zgolj za-to, da smo moški inteligentnejši in predvsem odgovornejši.

Če si moški, je potem tole pravo protislovje. Namreč, tole ni bila najbolj inteligentna izjava.

Valentin ::

Ali ne mislite, da je za tako odgovorno funkcijo, kot je predsednik države, vseeno treba imeti - jajca ?

:D

kivi113 ::

luka veliki, seveda lahko posplušujem. ženske so "vse iste".

ali pa argumentiraj, zakaj ne bi smel posploševati.

darh ::

Gre zgolj za-to, da smo moški inteligentnejši in predvsem odgovornejši. Z ženskami je precej lahko manipulirati, zato si na predsedniškem mestu ne želim ženske.


peqi: mislm da je procent žensk ki bi tebe lahko zmanipulirale precej večji od procenta žensk ki jih lahko zmanipuliraš TI.
Excuses are useless! Results are priceless!

kivi113 ::

seveda, za predsednika države je treba imeti jajca.

kivi113 ::

xbite, ne, v mojem primeru to ne drži. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kivi113 ()

darh ::

mislim da, ali pa argumentiraj nasprotno :\

kako da si zbrisal trditev da jih predobro poznaš? A temu potem ni tako al kaj ?
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

Tassador ::

DEBILNO!! Sem preprican da je lahko predsednica veliko bolj odgovorna in sposobnejša voditi državo kot kaki predsednik!
Še posebej v primeru BREZIGAR : DRNOVŠEK! Mislim da bi bila Barbara veliko boljša predsednica kot Janez predsednik!

kivi113 ::

trditev sem zbrisal, ker je neuporabna in neargumentirana.

gre zgolj za to, da se z njimi da lažje manipulirati, ker pri njihovih odločitvah bolj izrazito nastopajo čustva. ženske so čustvena bitja, medtem ko moški naj bi bili razumska.

Zgodovina sprememb…

kivi113 ::

Tassador, zakaj mislis, da je predsednica bolj odgovorna od predsednika?

darh ::

peqi.. ti si smešn... jest se ne mislm več "kregat" stabo... naj se kdo drug...
Excuses are useless! Results are priceless!

MTB ::

Azz_Kikr, Yohan del Sud in podobni: Mislim, da vas je treba v Afganistan k talibanom poslat, pa razmišljajte o moških kot večvrednih...
Ostali smo namreč v 21. stoletju. Če lahko v Pakistanu izvolijo predsednico vlade, ne vem zakaj v razviti Sloveniji ne bi imeli predsednico države.
Če bi slišal vajino govorjenje kje na cesti, bi mislil, da živita še v kolibi iz slame in blate, žal pa vem da ni tako, saj uporabljata računalnik.
Ah nič, premislita malo.

matter ::

peqi: Če bi malo znal biologijo, bi vedu, da ženske v Brezigarjevih letih postanejo bolj "moške." Namreč raven hormonov se po 40 letu nekako izenači. Nažalost ne poznam imena hormonov, ampak je takole: raven moškega hormona se zviša v ženski (testosteron, tega poznam) medtem ko se ženskega zmanjša, pri moških pa ravno obratno.
To se nanaša na izjavo o čustvenosti žensk. Očitno ne poznaš prave ženske, ker bi v nasprotnem primeru malo drugače govoril. Če poznaš samo "i am pretty girl" je to tko ja.

Sicer pa bo blo fajn met predsednic ker je sposobna in bi bili malo bolj razpoznavni.
Slovenija kaj??? Aja tista država, ki ima predsednico. so pa res enakopravni.

Hehe ženske zagovarjam :)

Funkcije predsednika so zastopanje države in biti vrhovni poveljik vojske. Nima neposrednega vpliva na gospodarstvo in državne zadeve nasploh, ampak ima moč medijev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

Ziga Dolhar ::

Enakovrednost propade s trenutkom, ko nekdo zapiše "Mislim, da je tudi ženska čisto lahko predsednica."

Žensk ne podpiram, ni potrebe.

Zakaj bi jih, če pa tako pravite, da so enakovredne?

Thomas ::

Yohan se zajebava, oziroma se gre sarkazem - MTB.

Kar se pa tiče tele debate je na dveh nivojih.

Barbara in Janez imata tukajle cca enako pristašev oziroma nasprotnikov.

Moško žensko enalopravnost v politiki pa predpostavljajo praktično vsi.

Tolk v pojasnilo. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DavidJ ::

Tole, da so zenske manj sposobne, primerne za predsednisko mesto je ze dobrih 250 let prezivela stvar.

Na maturi bom letos pisal sociologijo in profesorica (mogoce jo kdo pozna, uci se na mb fakullteti (ne vem kateri.. :) - dr. Tavcar-Krajnc) s tem, da so zenske bolj sposobne intelektualnih del, ze malo pretirava, imo.

Enkrat je nekdo pripomnil nekaj podobnega kot tule trdi peqi in naslednja ura je bila burna. >:D

Prinesla je statisticne podatke, da so tzenske v srednjih in visokih solah bolj uspesne od moskih. Statistika kaze razhajanje pri ocenah med fanti in dekleti za vec kot eno celo oceno v korist slednjih.

Seveda sva se s sosolcem, ki poglabljava maturo pocutila zelo lagodno, ko pa je v razredu poleg naju se 25 punc...

Crno na belem. Meni se zdi kar dober argument. :)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Thomas ::

Heh, srečkotov! (Mislim hornet in njegov pajdaš.)

:D :P
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borinho ::

Kam hodiš hornet(šola) a se lohk pri 24ih vpišem tja????>:D

undefined ::

Ženske imajo eno veliko prednost v politiki proti moškim. In sicer to, da se njih ne da tako zlahka sprovocirat kot moške. Samo poglejte za primer Jelinčiča, tipu glih malo manjka, da ne skoči vsakemu, ki nasprotuje njegovemu mnenju, v lase in mu razbije nos. Tega pri Brezigarjevi sigurno ne boste opazili. Ženske na splošno delujejo bolj premišljeno in ne bodo skakale iz zaključka v zaključek zgolj zaradi tega, ker so "ženske" in morajo ta status braniti; to se zaenkrat dogaja le pri feministkah in moških (stereotipih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

Tr0n ::

Heh, to je vse igra. Gradnja medijskega imidza. Jelincic se pac obnasa tako, da pridobi tisto svojo kriticno maso ljudi. In to mu dosedaj zelo dobro uspeva (tretje mesto na predsedniskih volitvah) :).

madmitch ::

IceMan: narobe, to kar ti praviš je odraz ČLOVEKA kot individuuma in ne spola. Kako lahko primerjaš Jelinčića in Brezigarjevo. Histeričnih ispadov so pač sposobni ljudje, ki ne vzdržijo argumentirane debate, neglede na spol.

Določene izjave tukaj so takšne, kot da jih je pisal Vseved Rugelj.
Le kako mi je on padel na misel.

Zdi se mi, da sta tako Drnovšek kot Brezigarjeva več kot kvalificirana za predsedniško mesto, neglede na spol, raso, politično prepričanje ali veroizpoved.

Drnovšek ima majčkeno prednost - slovenski prastrah pred novim. Mi smo srečni v tem kar poznamo in si ne želimo velikih sprememb.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

iration ::

"slovenski prastrah pred novim"
to, da je kariero naredil kot predsednik predsedstva SFRJ kot predstavnik ene in edine ZKJ, se mi ne zdi ravno prednost. ali pač? kakor za koga :\
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iration ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kandidatka za predsednico (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
543632 (3629) Avby
»

Sklepno soočenje predsedniških kandidatov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
865111 (4065) Thomas
»

Novi predsednik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1869993 (7982) Thomas
»

Cime podprl Barbaro Brezigar

Oddelek: Loža
211607 (1254) AlienGT
»

Koga boste volili na predsedniških volitvah???

Oddelek: Loža
321866 (1401) Santa

Več podobnih tem