» »

Server za lokalni sharing pošte preko imap...

Server za lokalni sharing pošte preko imap...

zlobcek ::

Pozdravljeni,

naj torej opišem moj problem, ki ga bom rešil čez vikend.

V podjetju je 15 workstationov. Imamo dva e-mail naslova. Trenutno stoji na posebnem mestu v firmi en računalnik "pošta", preko katerega se pošta prebira (POP) in pošilja in seveda avtomatsko sproti arhivira in ustvarja back-up na serverjih.
No in ker je potreba po taki komunikaciji velika, je tam zdej gužva in folk pizdi.

Zahteve so - da je še vedno en oz. dva e-maila (da nima vsak svojega z našo domeno). Da ima vsak workstation možnost prebiranja in pošiljanja pošte.
In sedaj še glavno - da se na računalniku "pošti" vidi, na kater mejl je bilo odgovorjeno in da se še vedno dela arhiv v *.msg formatu, kot sedaj.

Rešitev po moje: na "pošto" se postavi nek e-mail server na windows (na primer hmailserver), ki preko pop pobira pošto iz siola. Na ta server se priklaplajo na isti račun preko LAN vsi klienti (IMAP). Istočasno na računalniku "pošta" laufa pač microsoft outlook kot še en imap klient, ki tako kot sedaj sproti arhivira vse poslano in prejeto, tako da je sistem v bistvu enak kot prej.

Mislim, da se potem tudi pri vsaki odgovorjeni pošti avtomatsko na vseh klientih pojavi tista puščica o odgovoru na mejl, ane?

A je to uredu?

LP

Brane2 ::

Kako mehanizem "vidi" na kateri mail je bilo odgovorjeno ?

A doda beležko v originalni mail ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

ABX ::

@zlobcek
Na hitro, da.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Brane2 ::

Meni se zdi, da bi lahko že postfix nahecal v nekaj takega, mogoče z dodatkom ali dvema...
On the journey of life, I chose the psycho path.

zlobcek ::

Hvala za odgovore. :)

Brane2 mnja, najbrž se tiste puščice odgovora in posredovanja pri običnem prejemanju in pošiljanju v microsoft outlooku dodajajo v samem programu in nima veze z mail serverjem kali?

Bom jest še mal pogledu tole, vključno s postfix.

zlobcek ::

Še eno vprašanje - ali ma kdo občutek, a je 100Mb/s lan dovolj za tako igračkanje z imap, ali bi blo pametno imet gigabit?

Mejli so tam povprečno ene 2M, vendar dostopov do računalnika bo nekaj.

ABX ::

100Mbit = ~10MB/s

Ja, je dovolj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

zlobcek ::

Evo stvari delajo u piko.

U vsakem microsoft outlooku se še pokaže tud, če je bilo na mejl odgovorjeno. Že po defoltu.

Hvala za pomoč:D

LP

Mr.B ::

http://www.google.com/apps/intl/en/grou...

???? Free google apps z gmailom. NE vem, bo 50 mailboxov po 8 GB dovolj.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ABX ::

Gmail za zaupne dokumente??????
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mr.B ::

Obstaja cca N free in ne Free primerov dokumentnega sistema. Me pa zanima, koliko je v uporabi podpisovanje in kriptiranje elektronskih sporočil interno in externo, tako da ne mi nakladat z zgodbo : Gmail za zaupne dokumente?????? , ja uporabljaj siol >:D
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375273188 (18119) Matko
»

Gmail in domena

Oddelek: Pomoč in nasveti
131480 (1379) ThomasSGS
»

Prehod na Google apps

Oddelek: Omrežja in internet
202543 (1883) bastadu
»

Infrastruktura serverjev v podjetju - problem oz. vprašanja

Oddelek: Strojna oprema
242793 (2035) gokky
»

gmail - obupno trapast (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
667707 (6266) Tody

Več podobnih tem