» »

Debilnost politike slovenskih IT podjetij

Debilnost politike slovenskih IT podjetij

«
1
2

KernelPanic ::

Spostovani!

Mi lahko kdo, ki je pri zdravi pameti, razlozi sledeco situacijo: Torej, zaposlil sem se in za zacetek sem moral sprogramirati en majhen programcek za komunikacijo z vezjem - izbiro orodja, v katerem bom pisal, je delodajalec/direktni nadrejeni, prepustil meni samemu in ker sem v Nokiinem Qt Frameworku dober, sem v piclih 3eh dneh stvar sprogramiral (rok je bil 14 dni) in stvar deluje flawless. Na sestanku, mi je bilo receno, da naj predlagam, v cem bomo delali in takoj sem se postavil na stran linuxa (Desktop za kompjuter) ter Qt-ja (nadaljni razvoj). Z direktorjem sem se nato pogovarjal o licencah ter kako je z pristopom do baze, ki je tudi se ni. Predlagal sem MySQL in direktor in sef sta se strnijala. Torej, ves zadovoljen (koncno imajo nadrejeni posluh tudi zame >:D) iz sluzbe in na vratih srecam nekoga iz Microsofta - trznika. Torej, danes zjutraj pridem v sluzbo in me direktor klice na sestanek in mi rece: Vceraj je bil tukaj moz iz Microsofta, kupili bomo Windows 7 Ultimate+MS SQL Server+Visual Studio 2010 Ultimate, da bos lahko delal. WTF??? A SE ON ZAVEDA, KOLKO TO KOSTA???? (glede na to, da je 99% programske opreme v tej firmi od gusarjev :D)? Mi lahko kdo razlozi, kako lahko pride do taksnega preobrata v enem piclem popoldnevu??? Za namecek se, kista, na kateri delam, so 5 let stara jajca z 512 MB RAMA (Dell) in nove NE BOM DOBIL. Mi lahko kdo razlozi, kje je tu logika? A so vsi ti ITjevci in vodilni kadri podkupljeni s strani MS al kako je to mogoce???

KernelPanic ::

Olala, stvar se zaostruje :D. Nasli so licenco za Visual C++ 6.0 in izgleda bo to razvojno orodje :D>:D:)). Pa fak, sj to ne mors vec verjet!!

Daedalus ::

Jah, očitno tvoji nadrejeni nima veliko pojma o fahu. Pa se boji probat kaj novega in raje ostaja na "preverjenih" rešitvah. Druge zdravorazumske razlage pa ne iskat.. škoda časa.

Btw - zakaj ne PostgreSQL?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

KernelPanic ::

Cakaj, pa v startu smo se zmenili, da bomo kupili Qt licenco za Desktop OS (stvar potem lahko prodajas za Win, Linux, Mac), kosta cca. 3600 EUR in to je edini strosek. Proti MS navlaki, ki jo bomo nabavili (da ne govorim o izgubljanju zivcev z MS Visual Studio na Windows 7 Ultimate na 512 MB RAMA!!!!!!), je to prav smesno nizka cena ... Prvotni dogovor, da izberem kako "light" varianto je bila prav zaradi starega racunalnika in sem gor namontiral ubuntu ter Qt Opensource paket, ki ze vsebuje Qt Creator IDE in je na teh starih jajcih prav lepo spilalo vse ... Kako rata tistim MS salabajzerjem prodati navlako v enem popoldnevu? In ne vem zakaj ne PostgreSQL, izbral sem si MySQL, ker ga poznam bolje kot PostgreSQL (nisem pa guru v bazah). Mislim, a ni to neumno res? Bojim se, ce bomo dal Visual C++ 6.0 na Windows Ultimate 7, da znajo bit ogromni problemi z .net frameworkom ... Mislim, katastrofa, to je ravno tako, kot ce bi v ficota rinil BMW M5 masino :D.

Mavrik ::

KernelPanic:

WTF??? A SE ON ZAVEDA, KOLKO TO KOSTA???? (glede na to, da je 99% programske opreme v tej firmi od gusarjev )

To stane presenetljivo malo, kar kaže na tvoje neizkušnje. Glede na to da si novo zaposleni in da (očitno) ne poznaš Microsoft ekosistema, obenem pa sam razlagaš da si pristranski kar se tiče OSS rešitev.

Zakaj točno te čudi da ti direktor ne zaupa? Si mu probal lepo razložiti zakaj ima Qt prednost (in ne, KOLK TO KOŠTA!!!!!! LINUX PWNZ!!! je nekaj kar ne dela). Namreč če boš do njega pristopo s takim odnosom, kjer bo on vido da si očitno pristranski, obenem pa šao na forume razlagat kako debilno politiko ma, ga to lih ne bo prepričalo da bi ti zaupal veš?
The truth is rarely pure and never simple.

KernelPanic ::

Mavrik je izjavil:

KernelPanic:

WTF??? A SE ON ZAVEDA, KOLKO TO KOSTA???? (glede na to, da je 99% programske opreme v tej firmi od gusarjev )

To stane presenetljivo malo, kar kaže na tvoje neizkušnje. Glede na to da si novo zaposleni in da (očitno) ne poznaš Microsoft ekosistema, obenem pa sam razlagaš da si pristranski kar se tiče OSS rešitev.

Zakaj točno te čudi da ti direktor ne zaupa? Si mu probal lepo razložiti zakaj ima Qt prednost (in ne, KOLK TO KOŠTA!!!!!! LINUX PWNZ!!! je nekaj kar ne dela). Namreč če boš do njega pristopo s takim odnosom, kjer bo on vido da si očitno pristranski, obenem pa šao na forume razlagat kako debilno politiko ma, ga to lih ne bo prepričalo da bi ti zaupal veš?
Cakaj malo, zakaj se pa sedaj spravljas name, oprosti, Moje podrocje ni financo, temvec TEHNICNO in se v finance ne spuscam, sem pa preprican, da omenjena MS navlaka nikakor ni poceni, pa se mocnejsi stroj potrebujes za te stvari. In ne govori mi o mojih neizkusnjah in ne govori mi da sem pristranki, ce pac preferiram linux bolj od windowsow, ker imam vec kontrole nad racunalnikom. Zahteve so bile: stvar je urgentna, povej sam, na cem bomo delali in bomo to tudi kupili, samo za monitor program se pa mudi - max. 14 dni, naredil sem v 3eh dneh (v Qt) in ne govori mi o zaupanju, sem se zelo izkazal!

P.S.: Tipicni MS ameriski odgovor sem dobil od tebe: Ce ne poznas MS "Ekosistema", nisi nic vreden (kljub temu, da sem spisal ze marsikaj v Visual Studiu), alternative so katastrofa in bog ne daj to dati v javnost (ker se o tem ne sme govoriti). Ali jaz nimam pravice imeti svojega mnenja, ga javno izraziti ter povrpasati se po drugih mnenjih?

Zgodovina sprememb…

jan_g ::

Jaz mislim, da je stvar zelo preprosta (ni potrebno iskati nekih divjih teorij). Microsoftov tržnik mu je predstavil vse prednosti, ki jih njihova orodja ponujajo, kar je seveda njegova naloga, če želi kaj prodati. In tvoj šef v svojem navdušenju do prezentacije verjetno misli, da ti je s tem naredil uslugo (čisto nova oprema/orodja) in da boš zaradi tega delal še hitreje. Mogoče analogno, ko dostavljalcu firma kupi nov, uber-leet kombi. Ne razume pa, da so za nas programerje orodja zelo pomembna (iz več stališč, se mi niti ne da razpredati), zato je tako skakanje iz enega ekosistema v drugi prej problem kot prednost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

Monster ::

mogoče pa ma šef vizijo, da boste kot firma dobili razne MS certified zadeve recimo ...
Ka zaboga...

nhjghvfhj ::

Povej koliko ljudi dela v firmi (programira), in ja nekaj takega kot je mavrik rekel, za začetek lahko ms produkte opisuješ brez besede "navlaka".

blue ::

Microsofov tržnik je bolj uspešen prodajalec, kot si ti zagovornik OSS :)

dolenc ::

Licence pa to so v primerjavi z drugimi stroški dokaj zanemarljiva zadeva. Če bi te rad uturil v MS je to čisto ok(sej firma plača ne ti), MS server je bistveno bolša baza kot mySql, prav tako razvojno orodje VS. Če boš delal v c++ pa še toliko bolje, ker boš nabral znanja, ki jih boš lahko enostavno prenesel na vse ostale jezike in na bilokero vrsto dela. Plus MS orodja so zelo razširjena, malo bolj resne firme se ne grejo z linuxom zajebavat (delaš za stranko, ugani kaj bo uporabljala?, ne zase) tako da ti znanje samo koristi za naprej.

Daedalus ::

Plus MS orodja so zelo razširjena, malo bolj resne firme se ne grejo z linuxom zajebavat (delaš za stranko, ugani kaj bo uporabljala?, ne zase) tako da ti znanje samo koristi za naprej.


Dobro da delam v neresni firmi:))
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

dolenc ::

No sej, tudi pri nas je linux divizija, za nekatere stvari je bolši, samo glavnina je pa MS, je le najbolj razširjen os.

BigWhale ::

Happy troll is happy!

KernelPanic je izjavil:

Cakaj malo, zakaj se pa sedaj spravljas name, oprosti, Moje podrocje ni financo, temvec TEHNICNO in se v finance ne spuscam, sem pa preprican, da omenjena MS navlaka nikakor ni poceni


Kako si v to preprican? A kar VES? Meni je moja kristalna krogla ravnokar povedala, da ti v resnici pojma nimas. Ji bolj verjamem kot tebi. Ker je en mesec nazaj pravilno napovedala potres na Japonskem in tezave v nuklearki.

KernelPanic je izjavil:

In ne govori mi o mojih neizkusnjah in ne govori mi da sem pristranki, ce pac preferiram linux bolj od windowsow, ker imam vec kontrole nad racunalnikom.


Ampak si pristranski in hkrati neizkusen. Izkusen bi bil, ce bi poznal oba sistema. Ker ju ne poznas si na enem podrocju manj izkusen kot na drugem.

Tvoja argumentacija je nicna. Temelji na tvojem prepricanju. Se ene uboge 'paper napkin' raziskave nisi naredil, kaj sele, da bi se zadeve lotil bolj resno. S taksnim pristopom delas vec skode kot koristi odprto kodnim resitvam.

KernelPanic je izjavil:

Zahteve so bile: stvar je urgentna, povej sam, na cem bomo delali in bomo to tudi kupili, samo za monitor program se pa mudi - max. 14 dni, naredil sem v 3eh dneh (v Qt) in ne govori mi o zaupanju, sem se zelo izkazal!


To, da si ti svojo nalogo opravil v treh dneh lahko pomeni, da si dobro opravil nalogo. Lahko pa pomeni, da si slampasto spacal skupaj neko zadevo brez vsakrsnega nacrtovanja in premisleka o tem kako bo slo z razvojem v prihodnosti. Bojda rec deluje 'flawlessly', se pravi imas en kup opravljenih unit testov, hkrati pa ze napisane regression teste in test case za nadaljno testiranje. In ce jutri tebe avto povozi, bo tvoj naslednik brez tezav za tabo dograjeval stvari, ker je koda napisana jasno, se drzi vseh firminih standardov in ker so komentarji tam kjer morajo biti. Avtomatsko generirana dokumentacija je pa itak ze na firminem intranetu, ker se ti zgenerira takrat, ko buildas projekt.


KernelPanic je izjavil:

P.S.: Tipicni MS ameriski odgovor sem dobil od tebe: Ce ne poznas MS "Ekosistema", nisi nic vreden (kljub temu, da sem spisal ze marsikaj v Visual Studiu), alternative so katastrofa in bog ne daj to dati v javnost (ker se o tem ne sme govoriti). Ali jaz nimam pravice imeti svojega mnenja, ga javno izraziti ter povrpasati se po drugih mnenjih?


Ves kaj je huje, huje je, da je bil tvoj odgovor tipicno zealotsko skropucalo in traparija. Natresel si en kup neumnosti, sklicujes se na lastno avtoriteto, nekomu, ki stoji zraven in opazuje si pa dal jasno predstavo kaksni so open source zagovorniki. Neumni troli, ki ne povedo nic pametnega in samo gonijo svoje, ko pridejo v novo sluzbo pa takoj mislijo, da so najbolj pametni in da je prav edino tisto kar oni naredijo in povedo.

Na, zdaj pa odgovarjaj, ce upas.

poweroff ::

Mavrik je izjavil:

Glede na to da si novo zaposleni in da (očitno) ne poznaš Microsoft ekosistema, obenem pa sam razlagaš da si pristranski kar se tiče OSS rešitev.

No, moj pristop bi bil, da bi direktorju prijazno razložil prednosti svojega predloga.

Ne samo stroške, pač pa celoten ekosistem, zlasti kaj pomeni vendor lock-in, kako se s prehodom na MS platformo na dolgi rok odpoveš širitvam na druga področja (programiralo se bo lahko samo za MS ekosistem) in kako se zakleneš na dolgoročno plačevanje sicer razmeroma nizkih licenc, ki pa na dolgi rok precej nanesejo.

Potem bi mu predstavil prednost odprtokodnih baz podatkov napram MS SQL (če govorimo o Postgres), pa tudi dejstvo, da bo namenski računalnik manj na udaru raznih virusov itd., če bo na njem tekel Linux.

Na koncu bi mu rekel, da je odločitev vsekakor njegova, da pa naj dobro pretehta svojo odločitev zlasti v luči dejstva, da gre za pomembno dolgoročno odločitev.

V končni fazi pa še vedno lahko daš odpoved oz. si začneš iskat novo službo, če mislijo takole nadaljevat...
sudo poweroff

Mavrik ::

Matthai:

Ja, in to bi bil pravi pristop - namreč na KernelPanicu je, da prepriča direktorja v svoj prav (navsezanje je on tehnično podkovan in ma vse argumente in znanje na svoji strani). Microsoftovc bo itak poskušal prodati oblake direktorju.

Problem pa je da za to da delaš dober argument moraš biti izkušen v obojih tehnologijah, da lahko jasno tam narišeš ZAKAJ je brezveze za podjetje zapravljati denar z MS rešitvami :)

S tem da kličeš MS rešitve "navlaka", da ne poznaš cene ter da se obnašaš arogantno pa ne boš nikogar prepričal v svoj prav - tudi če si tehnično osebje so dobre sposobnosti komunikacije kritične. Če jih nimaš, pa boš pač delal v tistem kar ti drugi prodajo :)
The truth is rarely pure and never simple.

poweroff ::

Da. S tem, da je treba jasno poudarit, da MS tržnik nikakor ne pozna odprtokodnih altenativ, da bi bil pristojen sodit o tem koliko so slabše ali boljše. Če jih pa pozna, pa definitivno ni pristranski.

KernelPanic pa se kot notranji človek v firmi lahko postavi na stališče "nepristranskega svetovalca".

Kar se tiče BigWhala...

Bojda rec deluje 'flawlessly', se pravi imas en kup opravljenih unit testov, hkrati pa ze napisane regression teste in test case za nadaljno testiranje. In ce jutri tebe avto povozi, bo tvoj naslednik brez tezav za tabo dograjeval stvari, ker je koda napisana jasno, se drzi vseh firminih standardov in ker so komentarji tam kjer morajo biti. Avtomatsko generirana dokumentacija je pa itak ze na firminem intranetu, ker se ti zgenerira takrat, ko buildas projekt.


tole je itak pravljica. "Slovenski standard" je, da dokumentacije ni, testiranje pa minimalno. Če developer leti iz službe, se izkaže, da je podjetje totalno odvisno od njega. Temu se reče insurance... :D
sudo poweroff

KernelPanic ::

Joj, se ze tresem kot siba na vodi! :D

Sedaj pa lepo počasi z odgovori BigWhalu:
1) Se strinjaš, da počakava na predračun in ti potem povem točno cifro, ker tukaj priznam, da nisem doma. Lahko da se motim in če se, vzamem nazaj! (Moj namem ni brezpredmetni kreg ali žaljenje drugih ljudi)

2) Še enkrat ti ponavljam, da ne ocenjuješ mojih kompetenc na podlagi enega posta in se motiš: ZELO DOBRO POZNAM ustroj obeh sistemov (spisal sem že ogromno driverjev za najrazličnejše naprave v Qt in Visual Studiu - C++, pa v Cju samem in nenazadnje tudi v samem assemblerju za najrazličnejše mikrokontrolerje in mikroprocesorje), torej poznam ustroj in delovanje Desktop, Embedded ter na koncu tudi RTOS operacijskih sistemov.

3) Projekt, ki mi je bil predstavljen kot prvi in urgenten, sem dokončal z odliko - oba, moj nadrejeni in direktor sta me pohvalila, koda pa ustreza vsem zahtevam, ki mi jo je delodajalec predstavil - doxygen komentiranje, builda se knjižnica in ne končna aplikacija, unit testing pa po navedkih nadrejenga ni potreben, kar se sam sicer ne strinjam, ampak dobil sem takšne napotke in se ne spuščam v detajle.

4) Ne vem, s čem sem te tako razjezil, da se spuščaš na osebni nivo in žališ mene in ostale zagovornike OSS. Najbolje je, da me postaviš pred strelski zid, ker se v linuxu bolje znajdem kot v gnidowsih. Jaz se zavedam, da niti nisemn najbolj pameten niti da je edino prav, kar naredim jaz. In v novi službi je moja naloga opraviti delo, ki ga dobim, vendar, če se mi je dalo na izbiro orodja, ki jih poznam, torej Qt ali pa MS Visual Studio, bom vedno izbral Qt Framework nad .net, prvič zato, ker je prenosljiv. Vsaka stvar ima svoje dobre in slabe lastnosti, vendar jaz osebno vidim v Qt prednost in zato ga tudi zagovarjam.

P.S.: Sprejmem, da sem tukaj nastopil arogantno in malo pristransko in to obžalujem, ne bom več uporabljal besedne zveze "MS navlaka", ampak bil sem v afektu, upam, da to razumeš/razumete. Generalno gledano, podjetje, v katerem sem dobil službo, je dobro stoječe, plače so redne in solidne (kar je v Sloveniji v teh časih redkost), osebje je super, moja celotna poanta je bila, kako je zavraga MS tržniku ratalo obrniti stvari na glavo (iz mojega stališča), ker sem jaz po prejnšnem (ustnem) dogovoru z direktorjem in direktnim nadrejenim že pripravil svoj računalnik za drugo stopnjo projekta z linuxom, qt okoljem, pripravo linux jedra točno za to mašino, zajebancijo z USB-to-SERIAL pretvornikom (v windowsih, priznam je takoj delal :D) ... Hočem povedati, da ko sem dobil zeleno luč s strani vodstva za uporabo linuxa in qt, veliko postoril (žena je jezna, ker sem prihajal pozno domov :D) in sedaj bo šlo moje delo v nič, kar roko na srce, ne paše prav nobenenmu udeležencu te debate po moje.

S spoštovanjem,
M.

MrBrdo ::

Obe možnosti imajo svoje prednosti, odločitev mislim da je bolj odvisna od vsakega posameznika... Že pri prehodu uprave na odprto kodo se je izkazalo, da tudi z odprtokodnimi rešitvami stroški so. Strijam se z ostalimi, da je treba vodstvu predstaviti prednosti IN slabosti obeh možnosti in se nato odločit. Ne pa kar tako čez prst in na hitro odpisat Microsofta, ker je treba plačat licence... Na to kaj je bolje uporabit vpliva veliko dejavnikov, med drugim tudi usposobljenost vseh zaposlenih.
MrBrdo

poweroff ::

Tukaj ne govorimo o prehodu. Govoriomo o tem: ali se boš ustrelil v koleno in se zaklenil na eno platformo, ali pa boš že v osnovi eliminiral stroške prehoda in se šel prenosljivost.
sudo poweroff

ABX ::

Win 7 na 512Mb rama? HAHAHAHAHA
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

KernelPanic ::

Da, vendar je problem, da še sam naročnik ne ve, kje bi on poganjal aplikacijo: Na desktop, mobile ali industrial embedded platformah in sodelavec, ki je z mano na tem projektu kot svetovalec, je predstavil kot najbolšo varianto drugo in tretjo, vodstvo pa na vsak način sedaj hoče (od prihoda tržnika) desktop varianto). In ker sem bil vedno razvojnik (nikoli nisem vodil projekta), ta sodelavec je pa direktno iz faksa (nadebuden, mlad dečko, vendar brez izkušenj), enostavno ne veva, kako naj prepričava vodstvo, da sta druga in tretja varianta v tej panogi (industrijski software - aplikacija teče v tovarni - polavtomatsko testiranje proizvoda) boljša rešitev.

ABX ::

Če vodstvo raje posluša zunanjega trgovca kot interni tehnični kader je konec.

Predlagam da daš noge na mizo in se ti jebe za firmo. Vmes si išči kaj drugega.
Žal.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

nhjghvfhj ::

@ABX kot sam sistem Win 7, torej brez visua studia in ostalega, je laufal super na mojem starem laptopu z 512Mb rama, edina razlika ki jo na zdajšnji mašini opazim je hitrejši zagon ter grafika (aero).

LeQuack ::

Upam samo, da ti direktor obljublja izredno dobro plačilo, da se ti da prenašat te njegove zdrahe. Šparanje na običajnem računalniku definitivno ne sodi v kontekst dobrega razvoja.
Quack !

KernelPanic ::

LeQuack je izjavil:

Upam samo, da ti direktor obljublja izredno dobro plačilo, da se ti da prenašat te njegove zdrahe. Šparanje na običajnem računalniku definitivno ne sodi v kontekst dobrega razvoja.


Ja plača je solidna :D, sam živci so pa res na preizkušnji ... :D

poweroff ::

KernelPanic je izjavil:

Da, vendar je problem, da še sam naročnik ne ve, kje bi on poganjal aplikacijo: Na desktop, mobile ali industrial embedded platformah
...
enostavno ne veva, kako naj prepričava vodstvo, da sta druga in tretja varianta v tej panogi (industrijski software - aplikacija teče v tovarni - polavtomatsko testiranje proizvoda) boljša rešitev.

Jah, škoda, ker nimaš kakšnega tečaja iz mešanja megle opravljenega - pardon, sem hotu rečt trženja.

Jaz bi lepo rekel, da je zelo verjetno, da bodo slej ko prej hoteli poganjat aplikacijo na mobilnih napravah (oz. da jim to kasneje dodatno prodate), zato je sedaj treba mislit na prihodnjo portabilnost. Ker če ne bodo potem stroški višji.

V glavnem, bodi prijazen a odločen. Predvsem naštej čim več argumentov, takih, ki jih bo štekal direktor, ki se spozna le na posel.
sudo poweroff

ABX ::

nhjghvfhj je izjavil:

@ABX kot sam sistem Win 7, torej brez visua studia in ostalega, je laufal super na mojem starem laptopu z 512Mb rama, edina razlika ki jo na zdajšnji mašini opazim je hitrejši zagon ter grafika (aero).


Ne bluzi. Verjamem da nekateri so manj občutljivi na nizko odzivnost sistema ampak PC je tukaj da pospeši moje delo ne da imam input delay ko delam.

KernelPanic je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Upam samo, da ti direktor obljublja izredno dobro plačilo, da se ti da prenašat te njegove zdrahe. Šparanje na običajnem računalniku definitivno ne sodi v kontekst dobrega razvoja.


Ja plača je solidna :D, sam živci so pa res na preizkušnji ... :D


Tako, ko delaš moraš imeti zadovoljstvo v temu kar boš naredil. Ko je vodstvo zblojeno, delavec nima več ciljev.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Mavrik ::

poweroff je izjavil:

Tukaj ne govorimo o prehodu. Govoriomo o tem: ali se boš ustrelil v koleno in se zaklenil na eno platformo, ali pa boš že v osnovi eliminiral stroške prehoda in se šel prenosljivost.


A se lahko v tej temi vzdržimo Linux vs. Windows flamewara? Ni namreč to poanta.
The truth is rarely pure and never simple.

KernelPanic ::

No sedaj pa drzite pesti, direktor me klice na finalni posvet!!!! :D

Torej, nujno moram:
oceniti tezo argumentov, ki mu jih je podal trznik ms
predstaviti svoje argumente
podati mu vpogled v nadaljni razvoj in dodano vrednost aplikacije, ce je platformsko neodvisna

nov pc :))

Se kaj?

ABX ::

KernelPanic je izjavil:

No sedaj pa drzite pesti, direktor me klice na finalni posvet!!!! :D

Torej, nujno moram:
oceniti tezo argumentov, ki mu jih je podal trznik ms
predstaviti svoje argumente
podati mu vpogled v nadaljni razvoj in dodano vrednost aplikacije, ce je platformsko neodvisna

nov pc :))

Se kaj?


Keep it simple. Če boš ti razvijal aplikacijo potem je logična da si boš sam izbral orodja s katerimi boš najbolj učinkovito delal. Dejansko si prevzameš odgovornost za razvoj aplikacije, in prav je tako.

In vedno se zavedaj da šefi radi poslušajo rešitve, ne probleme.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

KernelPanic ::

Evo me!!!!

Dobil sem bitko, delali bomo na Qt in Linux platformi.:DPrav tako si moram narociti nov komp (max. vrednost 2200 eur :D) ter laptop (max. vrednost 1300 EUR :D). Ampak moral sem priseci, da bo stvar delovala tudi na mobilnikih, kar pa ni problem :D. Hvala vsem za nasvete, bil sem spostljiv (brez "MS navlake" :D) in umirjen in svoje sem povedal in na moje presenecenje, moj nadrejeni me je 100% podprl in zacel lobirati za nov komp. MSesevocu :D smo zavrnili ponudbo.

Lp,
M.

Monster ::

samo da je rešeno :)
Ka zaboga...

Tr0n ::

Kaj je pa narobe z VS2010 in .NET 4? Zadevica rula. :)

Daedalus ::

In teče samo na eni platformi. Kar je kul, če uporabljaš samo tisto platformo. Če pa hočeš podpret še kaj drugega... pa ni več tak kul.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tr0n ::

Kak pogosto pa pri IT resitvah dejansko rabis multi-platform resitev? Ze preden zacnes delat nek projekt se ponavadi zmenis za software in hardware requiremente, ki so vezani na neko platformo.

amigo_no1 ::

Ja lahko tudi razširijo ponudbo na druge platforme s prvotne you_name_it_only in posledično ni treba zadevo napisati z nule.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Daedalus ::

Se rabi. Še boljš pa je, če rešitev dejansko ni vezana na neke točno določene komponente, recimo DB backend, OS na katerem naj teče, ipd... kar ti da pri prodaji neke rešitve večim strankam kr nekaj fleksibilnosti pri ponujanju celovitih paketov in ceni. Pač če se jim zdi Oracle predrag, ponudiš Postgres in podobno. Če pa hočejo točno to in to, pa spet rečeš - ok.

Verjamem pa, da tako razmišljanje ni lih standardno tod naokoli.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tr0n ::

Mnja, to potem v praksi pomeni, da moras vseeno veliko stvari drugace zimplementirat, zoptimizirat, spreminjat, testirat,... Nekako dvomim, da pri bolj kompleksnih produktih zadeva dela out-of-the-box ce se gres menjavo platforme/baze/okolja/whatever. Vprasanje, kaj se ti potem na koncu bolj splaca.

ABX ::

Bolj ki spoštuješ open standarde bolj si fleksibilen ko pride do potrebe.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tr0n ::

Multi-platform ti pride bolj prav, ce se gres produkte. Ce pa razvijas specificne IT resitve, potem pac delas s platformo, ki ga rabi stranka. Pa lahko mas odprte ali pa zaprte resitve.

trnvpeti ::

2200e racunalnik hehe

Arto ::

Zdaj pa raje zbrišite temo, da ne bo šef videl :P

Daedalus ::

Prepozno>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BigWhale ::

KernelPanic je izjavil:

P.S.: Sprejmem, da sem tukaj nastopil arogantno in malo pristransko in to obžalujem, ne bom več uporabljal besedne zveze "MS navlaka", ampak bil sem v afektu, upam, da to razumeš/razumete.


Posteno povedano. :)

Jaz sem sicer hard core open sourcar ampak k stvari je treba pristopiti taktno in diplomatsko. Sicer pa me veseli, da ti je uspelo. Biti nov v firmi in tisti 'ki pametuje' ni hvalezno in ponavadi se ne konca najbolje. :)

Tr0n je izjavil:

Multi-platform ti pride bolj prav, ce se gres produkte. Ce pa razvijas specificne IT resitve, potem pac delas s platformo, ki ga rabi stranka. Pa lahko mas odprte ali pa zaprte resitve.


I beg to differ.

Ob izbiri primernih orodij multiplatoformnost pride sama od sebe in se ni treba zelo truditi zanjo. Se pa lahko zgodi, da ti v kljucnem trenutku da tisto malenkost prednosti pred drugimi in ti na dolgi rok mocno skrajsa stroske razvoja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

techfreak :) ::

KernelPanic je izjavil:

... Ampak moral sem priseci, da bo stvar delovala tudi na mobilnikih, kar pa ni problem :D. ...

QT na mobilnikih?

512MB za workstation? Rabiš vsaj 1GB, da ti OS deluje, kje so še ostali programi?

js osebno ::

techfreak :) je izjavil:

QT na mobilnikih?

Symbian, Android, iPhone, kaj še hočeš? Aja, nokiino dumbphone s40 platformo lahko pravtako doleti kompatibilnost :))

Poldi112 ::

Windows phone?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

krho ::

Symbian je mrtev, tako da v bistvu samo iOS in Android. Mogoče Samsungu kaj uspe z Bado, tako da se zna še ta priljučiti..Aja seve Windows Phone točno. No potem bi bila najboljša izbira najbrž Mono in potem različna implementacija GUIja glede na platformo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

js osebno ::

2x toliko deleža na trgu kot eden izmed pozneje omenjenih, pa je Symbian mrtev? Zanimivo :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igre na Linuxu še vedno počasnejše kot na Windows (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
7623234 (18883) MrStein
»

Microsoftov SQL Server prihaja na Linux (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
12627259 (21944) noraguta
»

Delničar pozval Ballmerja k odstopu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6512656 (10493) poweroff
»

Nokia komercialne licence Qt-ja predaja podjetju Digia

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
196433 (5407) Lonsarg
»

Nokia bo le rahlo spreminjala Windows Phone 7

Oddelek: Novice / Windows Mobile
2910362 (9120) Lonsarg

Več podobnih tem