» »

21. stoletje, v Sloveniji pa še vedno ljudje brez vode

21. stoletje, v Sloveniji pa še vedno ljudje brez vode

1 2
3
4

energetik ::

jype je izjavil:

Ne, ne bi ga oddal takim, ki bi to počeli. Ampak jaz nisem tiste vrste teslo, ki stanovanja ne bi oddal takim, ki tega ne počnejo, ne glede na to, kako se pišejo, kakšne barve polt imajo in kakšen jezik govorijo.
Zaradi mene je lahko kodrlajsaste barve in govori culukafrščino, pa mu bom z veseljem oddal stanovanje/imel za soseda, če bo spoštoval običajne moralne vrednote in če bo po zakonu enakopraven.
Če mi bo pa pred vhod pripeljal kup železja, pod balkonom žgal gume in za novo leto streljal s pištolo v zrak, ga pa pač ne bom toleriral. Tudi če se piše Janez Novak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

detroit ::

O glej no glej opiram se na ustna izročila joj prejoj, očitno imam tudi jaz pravice strelat kozle nevede. Hail to the internetz. Ampak od kje tebi podatek, da temu ni tako oz. da je daleč od resnice....
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

amigo_no1 ::

In reakcija organov pregona? Se policisti delajo, da se jih problematika ne tiče?

Da.
Prej bodo tebe kot cigota zezali (te recimo ustavijo prometniki).Cigo se jim reži v obraz, položnice itaq ne bo plačal.

gendale ::

Nevem kaj se nekateri grete nekih advokatov,kojikurac so tebe kdaj romi zagovarjali al zakaj se grete svetovljane pa nevem kakšne angele.Dvomim da furali tako zagovarjanje ,ko bi vam cigan nameniš par zaušk,al pa prebrcal in vam policija sploh nebi pomagala.Pun kurac vas že mam s tem dobrotništvom..
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Vajenc ::

Vajenc> In to je za komisijo razlog za neodobritev neprofitnega stanovanja?
Jype> Ne, obratno.

V tem primeru ni treba, da so romi. V AI poročilu pa piše:
naj pri vseh stanovanjskih politikah in programih, vključno pri dodeljevanju neprofitnih stanovanj v najem in stanovanjskih subvencij, dajo prednost romskim skupnostim, ki živijo v neformalnih naseljih, in drugim zapostavljenim skupnostim.

Torej, če živi neromska skupnost v črni gradnji, na tuji zemlji, je treba hišo porušit, črnograditelja pa kaznovati z visoko kaznijo, ker takšno skupnost ponavadi ne imenujejo "zapostavljena skupnost". V primeru romske skupnosti pa prednostno dodeliti neprofitno stanovanje?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

gendale ::

moramo biti strpni do romov, mi ne moremo razumeti njihove kulture in potrebe po nočnem divjanju po mestnih cestah, pri tem početju jih nebi smeli ovirati, ker s tem oviramo njihovo pravico do lastne kulture
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

detroit ::

hitler:(
Skero

gendale ::

Saj pravim da se fine in strpne delajo iz svojih foteljev daleč od realne resnice,ker so cigana verjetno vidil samo na tv al pa v cajtngah.Nimajo blage veze kako je živet z njimi v neposredni bližin....
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

marvin42 ::

energetik je izjavil:

Zaradi mene je lahko kodrlajsaste barve in govori culukafrščino, pa mu bom z veseljem oddal stanovanje/imel za soseda, če bo spoštoval običajne moralne vrednote in če bo po zakonu enakopraven. Če mi bo pa pred vhod pripeljal kup železja, pod balkonom žgal gume in za novo leto streljal s pištolo v zrak, ga pa pač ne bom toleriral. Tudi če se piše Janez Novak.


Pod tole se pa takoj podpišem.
Mostly Harmless

detroit ::

Se strinjam z energetikovim postom, ni boljš mogu opisat, pa pod glendala isto.
Skero

Keyser Soze ::

jype je izjavil:

Keyser Soze> A je kakšna ovira, da AI (brez povezave z inteligenco)

Je, ja. AI nima zakonske podlage za počet karkoli razen objavljanja takih poročil, država pa nima zakonske podlage za križem rok stat poleg in gledat, pa to vseeno počne.

Ej, oprosti, samo WTF?

Kdo meni preprečuje, da pridem v romski tabor in tam prosim za nastanitev, z razlogom, da jim pomagam do boljšega življenja? Resno, kje meni ali AI-ju to zakon preprečuje? Samo en člen prosim.
OM, F, G!

;-) ::

Prebral sem uvod in videl zakaj gre.

Spet ti po********** romi. Pridejo v Slovenijo, kupijo neko parcelo ki je namenjena njivi in bi radi zastonj vodovod, elektriko, zraven pa še denarne pomoči itd.

Potem "so hoteli" kupiti neko nepremičnino ampak jim je lastnik ni hotel prodat in sedaj jokajo...kolikokrat sem hotel kaj kupit pa nisem prišel z lastnikom skupaj pa pač greš po oglasih dalje.

Jaz jim dam parcelo in vse naj delajo kaj hočejo, ko zaspijo pa z bageri pokopat golazen.

detroit ::

Ojej čistunom za računalnikom krvave ušesa in oči
Skero

Mipe ::

Potem ne morejo biti čistuni, ker arijska rasa nima nobenih napak!

gendale ::

verjamem, da tisti, ki ste v tej temi napisali kok so romi bogi in oh in sploh, verjamem, da jih še nikoli niste videli v živo. k boste pa jih videli in "spoznali" v živo, kaki so to, pol me pa zanima če boste še zmerej govorli kok so bogi.


verjamem da je v sahari ali kje drugje kak košček zemlje frej, kamor bi jih lahko slovenska vlada naselila. kle pač menim da za take necivilizirane ljudi ni prostora.
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Vajenc ::

Jype> Država naj izpolnjuje naloge, ki ji jih nalaga njen lasten zakon, pa se bo izkazalo, da je problem že rešen.

To je rešitev, ampak ne po AI smernicah. Podreti bi bilo treba črnogradnje na stroške črnograditeljev in postaviti družine na cesto. Otroke bi v tem primeru prevzela sociala, starši pa bi se potikali bohvekje.

Tudi po mojem je rešitev v tem, da se jih začne ostalim državljanom enakovredno kaznovati. S tem bi se jim preprečila memvgradnja, da se luftat splača. Naslednji korak bi bila bolj kontrolirana osnovna izobrazba, razselitev po vsej Sloveniji in predstavitev ostalih zaposlitev, ki niso v povezavi z bakrom, krajo in prosjačenjem.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

detroit ::

Mipe je izjavil:

Potem ne morejo biti čistuni, ker arijska rasa nima nobenih napak!

:D
Skero

opeter ::

jype je izjavil:

opeter> Problematični so pa predvsem tisti, ki so se v zadnjih letih začeli priseljevati. Ampak oni se ne razumejo prav dobro niti s "staroselci".

In reakcija organov pregona? Se policisti delajo, da se jih problematika ne tiče?


Ni reakcije.

Glede odvzema romskega otroka:

Edini primer, katerega se spominjam, je, da je prišlo okoli 100+ oklepljenih policajev iz Maribora v Dolgo vas, v romsko naselje, ki so odvzeli otroka starim staršem. Kajti mama, ki živi nekje na Hrvaškm je po sodni poti zahtevala nazaj svojega otroka. Ampak to je bilo pred leti ...

Toliko oklepljenih policajev na enem kupu pri nas (v živo) še nisem videl. Ne pred in niti potem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

TESKAn ::

Lahko, ja. Ampak tvoj problem ne bodo sosedje ki tvojim otrokom pravijo, da so na stopnji živali, zato te nihče ne bo resno jemal.


Se pravi edini kriterij, ali lahko gradim na nezazidljivem kmetijskem zemljišču in potem zahtevam od države, da naj mi zrihta elektriko + kanalizacijo + vodovod, je to, da me vsi, ki živijo v bližini ne marajo in me šikanirajo??? Če me sosedje ne marajo in mi delajo težave, si lahko privoščim, da ne plačujem položnic?

Dati prednost romski problematiki _zato ker romski otroci živijo v bistveno slabših razmerah_ se meni ne zdi niti narobe, niti slabo za kogarkoli.

Problematike ne moreš rešit tako, da se greš diskriminacijo do _vseh_, ki so jim porušili črne gradnje v Sloveniji in so imeli pač to nesrečo, da so bili Slovenci. Če starši ne skrbijo za svoje otroke (kot je razvidno iz poročila), je na CSD, da to reši.

Ne. Prednost bi jim morali dati zato, ker tudi ko imajo denar, ne morejo najeti stanovanja. Nisi prebral poročila AI, ali kaj?

Če nekateri ljudje nočejo prodat, pa kaj? Njihova odločitev. Lahko mu zaradi tega rečeš naci, ampak če ga prisiliš, da proda, nisi ti nič boljši naci od njega.

Romska kultura obstaja še iz časov, ko večina zemlje ni bila last kogarkoli (in v nekaterih državah to še vedno drži). Nomadsko se temu nič ne reče.

No, danes je večina zemlje v lasti nekoga. Je irelevantno, kako je bilo včasih.

Država naj izpolnjuje naloge, ki ji jih nalaga njen lasten zakon, pa se bo izkazalo, da je problem že rešen.

V tem primeru bi to bil buldožer na parceli + nekaj dni kasneje račun za rušenje, če se ne motim.

Torej, če živi neromska skupnost v črni gradnji, na tuji zemlji, je treba hišo porušit, črnograditelja pa kaznovati z visoko kaznijo, ker takšno skupnost ponavadi ne imenujejo "zapostavljena skupnost". V primeru romske skupnosti pa prednostno dodeliti neprofitno stanovanje?

Jah, neromska skupnost živi v črni gradnji, romi pa v "neformalnih naseljih". Je razlika:P.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

marvin42 ::

poweroff je izjavil:

USS Nimitz:
Vode v Sloveniji nima tudi marsikateri Slovenec

Res? Jih lahko našteješ 10? Ali pa recimo raje 5. Pa imena in priimke ter naslove prosim.


Sem vedel, da moram spremljati poročila. Par ur nazaj je bilo po radiu, da je v občini Žužemberk še vedno okrog 1000 (tisoč!) ljudi brez vodovoda. Na izbiro imajo zbiranje deževnice, naročanje drage vode iz cistern, itd... Ko bi jih bilo res samo 5 ali 10...

In ti ljudje so na svojih zazidljivih parcelah zgradili hiše, plačujejo davke in položnice.

Nasploh se v tej temi pojavlja kar nekaj ljudi, ki so se z Romi srečali samo iz fotelja. Sploh se ne zavedajo KAKO ZELO se motijo.
Mostly Harmless

dela ::

marvin42 je izjavil:


Nasploh se v tej temi pojavlja kar nekaj ljudi, ki so se z Romi srečali samo iz fotelja. Sploh se ne zavedajo KAKO ZELO se motijo.


Kakšni so Romi, sploh ni pomembno. Če bi država izvajala svoje zakone oz. sprejemala zakone, ki bi jih lahko izvajala, bi se vse uredilo samo od sebe. Če je med Romi večji procent kriminalcev, bi pač večji procent romov moral sedet, pa zaradi neučinkovitih organov ne. Z raso se sploh ni treba ukvarjat, je že dost drugih stvari, s katerimi se je treba. Če Rome izženeš, lahko pa pridejo Kurdi (recimo, da je stereotip o njihovi kulturi podoben) ali kdo drug in nisi naredil nič - sistem imaš še zmeraj luknjast, lahko samo izganjaš raso za raso.

revvs ::

V Afriki še od kolinialnih časov dalje imajo beli v lasti vodo in jo prodajajo črnim in hkrati govorijo preko različnih organizacij kako primanjkuje vode. Čudno in smešno kako malo ljudje obvladajo logiko in povezovanje ene in druge stvari.

BlueRunner ::

Pyr0Beast je izjavil:

Navadna zalega, ki jo je potrebno uničiti, v kolikor se je ne da porabiti kot suženjsko delovno silo.

Spet si žrtev lastnega pisanja.

Nacisti so o nas slovanih imeli natančno takšno mnenje. Nekateri se tudi v tej debati že nagibajo v smer, da bi tako morali "poskrbeti" tudi za rome. "Prepovedati imeti otroke", mi ne zveni nič drugače, kot poziv k temu, da morajo v očeh tega predlagatelja romi izginiti.

Govorima pa o temu:

detroit je izjavil:

Vidim, da ne berete, se quotam:
Namesto, da bi cigane tkole ujčkal in dajali nadomestila se jim odvzame otroke in vloži denar v njih.


Eko vsi progipsisti srečni?

En problem obstaja, takim je potrebno prepovedat imeti potomce

energetik ::

dela je izjavil:

Kakšni so Romi, sploh ni pomembno. Če bi država izvajala svoje zakone oz. sprejemala zakone, ki bi jih lahko izvajala, bi se vse uredilo samo od sebe.
Točno tako. Če bi ustrezno izvajali vsi zakoni, še mnogo drugih problemov ne bi bilo.

jype ::

So šli naciji že spat?

Fino, torej se lahko pogovarjamo o resnemu reševanju romske problematike - kako tistim, ki so se sposobni asimilirat omogočiti, da postanejo romski trendsetterji, ne pa romski odpadniki, ki se jim odpove družina, namesto da jih silimo v geta, kjer se njihovi nezaželjeni kulturni vzorci samo krepijo?

Z denarjem.

BlueRunner ::

Težka bo. Romska problematika obstaja samo v relaciji do večinskega naroda. Diskriminacija, če tudi pozitivna, ni obrodila sadov, je pa dala ekstremistom če več goriva, da ga dolivajo na ogenj. Ravno tako imamo za opraviti z veliko latentnega rasizma, ki ga je težko pokazati in še težje preganjati. Romov ne gre spreminjati, večinskega naroda se ne da spreminjati.

Morda pa se bi dalo poglobiti v razlike med Prekmurjem in Dolenjsko, kjer je "problematika" verjetno enaka, kljub temu pa so signali iz Prekmurja kako je tam s sobivanjem mnogo bolj pozitivni, kot pa se to dogaja na Dolenjskem.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Morda pa se bi dalo poglobiti v razlike med Prekmurjem in Dolenjsko, kjer je "problematika" verjetno enaka, kljub temu pa so signali iz Prekmurja kako je tam s sobivanjem mnogo bolj pozitivni, kot pa se to dogaja na Dolenjskem.


Dvomim da boš od nas prekmurcev, ki smo meli direktno interakcijo z Romi dobil kaj veliko drugačne kot je so tu napisali energetik, detroit in še kdo. Lokalci ne marajo sobivanja z Romi, ki se ne držijo pravnega reda RS, policija pa prav tako ne ukrepa, kar tak rasizem podžiga - kar je navsezadnje tudi razumljivo.

Pozitivna diskriminacija pa stanje samo še slabša.
The truth is rarely pure and never simple.

jest10 ::

Res me zanima, kako bi se tole končalo, če akterja ne bi bila cigana.

poweroff ::

Kako se bodo pa končali menedžerski "odkupi", kjer gre škoda v milijone EUR? Tisto so pravi "cigani", ne tehle par Romov, ki ukradejo nekaj malenkosti...

Sicer pa - dajmo si biti na jasnem. Naselje Žabjek. Je bil kdo kdaj tam? Precej svetlopoltih in plavolasih Romov živi tam.

How that come?

Zelo preprosto. Pred desetletji (vprašanje kako je danes) so lokalni veljaki hodili "jagat Romkinje". Jup, prostitucija je cvetela, da je bila zraven vojašnica, je pa samo pomagalo pri vsem skup

Zanimivo, da taisto lokalno prebivalstvo, ki se je v Žabjek hodilo "zabavat", sedaj Romov nikakor noče sprejeti medse.

Pa ne govorim o tem, zakaj ti ljudje nimajo vode. Govorim o tem, da je NESPREJEMLJIVO iz KATEREGAKOLI RAZLOGA, da otroci v 21. stoletju sredi Evrope nimajo čiste pitne vode. To je vse.

Ostale zgodbice ste sami napletli.

(Je pa vseeno fino vsake toliko časa preverit stanje duha v tej deželici in se tako opomniti, da se izven zaprtih oddelkov psihiatrije sprehaja kup nacistov, ki so mnenja, da Romi niso ljudje, da so živali in da bi jih bilo potrebno kar pobiti. Koristen reality check.)
sudo poweroff

jest10 ::

poweroff je izjavil:


Pa ne govorim o tem, zakaj ti ljudje nimajo vode. Govorim o tem, da je NESPREJEMLJIVO iz KATEREGAKOLI RAZLOGA, da otroci v 21. stoletju sredi Evrope nimajo čiste pitne vode. To je vse.


Se tudi za te sekiraš? Tudi otroci so vmes, brez skrbi.
Par ur nazaj je bilo po radiu, da je v občini Žužemberk še vedno okrog 1000 (tisoč!) ljudi brez vodovoda. Na izbiro imajo zbiranje deževnice, naročanje drage vode iz cistern, itd... Ko bi jih bilo res samo 5 ali 10...
In ti ljudje so na svojih zazidljivih parcelah zgradili hiše, plačujejo davke in položnice.


Sicer pa, kdo so to okvirji??
SSKJ: okvir - ròm rôma m (ȍ ó) nižje pog. priprava iz lesa ali drugega materiala, ki obdaja sliko ali druge predmete; okvir: izdelovati rome; dati sliko v rom ∙ pog. ta je pa za v rom zelo je lepa ♪

Reče se cigan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

BlueRunner ::

Mavrik je izjavil:

Dvomim da boš od nas prekmurcev, ki smo meli direktno interakcijo z Romi dobil kaj veliko drugačne kot je so tu napisali energetik, detroit in še kdo. Lokalci ne marajo sobivanja z Romi, ki se ne držijo pravnega reda RS, policija pa prav tako ne ukrepa, kar tak rasizem podžiga - kar je navsezadnje tudi razumljivo.

Da ne bom skočil na napačno žogo... in narobe prebral, kar si napisal.

"Romi se v splošnem ne držijo pravnega reda in civili z njimi ne marajo sobivanja" ali "Civili ne marajo sobivanja samo s tistimi Romi, ki se ne držijo pravnega reda"?

Prvo me skrbi, ker to v isto škatlo tlači vse. Drugo se mi zdi samoumevno ne glede na to katere narodnosti je oseba, ki krši zakonodajo - poudarjanje narodnosti se mi zdi v takšnih primerih odvečno.

Še vedno pa me žuli na kakšen način Policija ne ukrepa... kateri podatki bi bili potrebni, da se bi to večkrat ponovljeno stališče lahko nekako objektivno preverilo?

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Govorim o tem, da je NESPREJEMLJIVO iz KATEREGAKOLI RAZLOGA, da otroci v 21. stoletju sredi Evrope nimajo čiste pitne vode.

Kaj pa je narobe z ustekleničeno vodo?

marvin42 ::

Matthai: lepo je v fotelju, ne?
Mostly Harmless

poweroff ::

marvin: mislim, da si ravno ti trenutno v fotelju...

Sicer pa - policija ima en projekt. V romska naselja hodita en policist in ena policistka (ki je sicer tudi sama Romkinja) in se ukvarjata z njimi. In ne rabijo več specialcev. Več tule: http://www.delo.si/clanek/142163

To je rešitev problemov, ne pa foteljaško bluzenje izza domačega računalnika.
sudo poweroff

marvin42 ::

Matthai:nimam fotelja, sem za kuhinjsko mizo, delam za šiht in se vmes smejem nebulozam v tej temi.

spet moram ponoviti: tvoje ideje so dobre in jih podpiram. Ampak tvoj osebni pogled na zadevo je pa tak kot pogled 9 letnika na sex. Drži se računalniških tem, te so ponavadi zame obvezno branje.

Sam sem se preselil iz enega okolja, v katerem živijo Romi, v drugega. Situaciji sta različni, tudi moji vlogi v prvem in drugem okolju, pa se vendar hitro da potegniti smernice. Med Romi najdeš krasne ljudi. V bistvu bi bili, če ne bi bilo njihove precej čudne skupnosti, večina sami fejst ljudje. Njihov problem ni v nas, ampak v njih. V zadnjih nekaj letih sem imel priložnost spoznati nekaj mešanih parov, če lahko uporabim ta izraz... torej Rom-Slovenka ali pa Romkinja-Slovenec. Glavni problem teh parov je vedno bila romska skupnost, ki je take zadeve skušala "zatreti v kali". Ko se je fant, Rom, zaposlil, so ga njegovi romski vrstniki zajebavali do onemoglosti, ker "pravemu Romu ni treba hoditi v službo". Problem je torej v njihovih glavah. To se pa da spremeniti. To naredi šola, izobrazba. Na vseh nivojih, ne samo pri otrocih. NIČ ne pomaga, če jim napelješ elektriko, vodo in super hiter internet. Če razmišljanje ostane isto, si jim naredil medvedjo uslugo.

p.s.
skoraj popolnoma vsi Romi, ki sem jih prej imenoval "fejst", sami sebe imenujejo Cigani.
Mostly Harmless

Pyr0Beast ::


To je rešitev problemov, ne pa foteljaško bluzenje izza domačega računalnika.

S tem se umiri izključno odpor do policistov in posledično tudi poveča efektivnost njihovega dela, sama mentaliteta zadaj pa je popolnoma enaka.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

opeter ::

marvin42, podpis po tvoj zadnji post! Zelo lepo napisano.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

d0rK ::

Tisto so pravi "cigani", ne tehle par Romov, ki ukradejo nekaj malenkosti...

Boš ti govoril, kaj je sprejemljivo krasti in kaj ne. Sorodnikom na dolenjskem so pokradli kar se je dalo odnesti z vrta, rutinsko je kaj zmanjkalo iz vrtne ute, njihovim prijateljem pa so med gradnjo nove hiše dvakrat pobrali vso bakreno žlebovje.

detroit ::

Mislim ena kot ena taki kot so za matthaia pravi cigani bi moral dobit črn karton in bit za clay pidgeon (Yep ne maram kraje in me malček razburi). Ampak to je zavestna kraja pri cdromu sploh ne veš če se mu sploh zdi narobe da krade...od malih nog krade in to je to. Še kakšni nadebudni "mafijc" jih sm pa tja najame da okol mal prevetrijo čeljusti seveda o tem noben ne sliši nič, ker policija napiše zapisnik in zaključi zadevo čim omeniš, da so bli cigoti. Problem je seveda višje od policije....BlueRunner vidim da še vedno ne prebere celotnega posta ampak kvaka po svoje. Če bi bi mogoče opazu da ne mečem vseh v isti koš ampak...oh well

Kakšno zatišje ko amnesti international slovenia spi:) Ampak vseeno vas foteljske zabavljače in poznavalce problematike vabim da se ponovno udeležite debate

P.S. če se prav spomnim se cigani imenujejo cigani sami med sabo in po moje je rom bolj žaljivo. Po evropi se jim pravi med drugim tud tsygani oz. različne izpeljanke naj bi pa bili to egipčani v originalu.
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Vajenc ::

dOrK> njihovim prijateljem pa so med gradnjo nove hiše dvakrat pobrali vso bakreno žlebovje.

Območje z romi je kot potresna cona. Moraš vedet kako se gradi hiša na takem območju ;p
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

poweroff ::

marvin42 je izjavil:

Problem je torej v njihovih glavah. To se pa da spremeniti. To naredi šola, izobrazba.

No, saj tukaj se popolnoma strinjava. Samo treba jih je spodbudit, da ne rečem prisilit, da začnejo hodit v šolo. Z odrivanjem v kot pa tega ne boš dosegel...


detroit - kar se tiče kraje se strinjava. Tudi mene kraja moti. Ampak mene moti tudi "ciganska kraja" filmov, muzike in programja iz interneta (piratstvo, ja). Pa tebe? Te moti, ali si tudi sam "cigan"?

Poleg tega dajmo "ciganske kraje" postavit v perspektivo. Zoprne so, ampak vse skupaj nanesejo drobiž proti kriminalu belih ovratnikov. Vegrad, SCT, itd., da ne omenjam dalje.

Verjetno se vsi strinjamo, da so oboje kraje obsojanja vredne. Ampak proti Romom se izvaja prava gonja, proti menedžerjem pa... največ, kar je, je to, da bo morda kdo letel iz "elitnega kluba" menedžerjev in da se bo prisiljen 3x primajati na sodišče, kjer bo oproščen.

Tako da vprašanje, kdo so tisti pravi "cigani"!
sudo poweroff

detroit ::

Kot sem rekel na strelišče z našimi managerji...ampak spet bomo končali pri vladi če bomo šli v teji smeri.
Anyhow, imam original windows 7 ENT, (xp in vista tudi samo sta msdnaa style). Kupim vsako igro, ki se mi zdi vredna dinarja (zadnja je bila dragon age ultimate prejšni teden:P) - v zadnjem času jih niti ni dosti tko da...Loudam sicer serijo supernatural, ki jo predvajajo na tv3 za rescheduling, pač ni časa ko jo oni predvajajo. That's about it. Torej nisem čisti legalc. Samo je pa mal kruta, da bi mene potem primerjal s cdromom^^, sam sebe vidim kot nekoga, ki je na kulturnem nivoju (tukaj se predvsem tika obnašanja ne ravno na nivoju primata), z moralnimi načeli in splošno upošteva zakone. Država ne bo zamižala na vsa kurja očesa, ko bom prestopil mejo zakona
Skero

Vajenc ::

Samo treba jih je spodbudit, da ne rečem prisilit, da začnejo hodit v šolo.

S tem se tudi jaz strinjam, vendar sem obenem prepričan, da bi AI in ostale "človeko..." organizacije protestirale proti takšnim omejitvam svobode. Sploh romske.

kar se tiče kraje se strinjava. Tudi mene kraja moti. Ampak mene moti tudi "ciganska kraja" filmov, muzike in programja iz interneta (piratstvo, ja). Pa tebe? Te moti, ali si tudi sam "cigan"?

To seveda ni primerljivo. Si predstavljaš koliko kazni bi moral dobiti "kartocepač" v kino Vič, še preden so torrenti obstajali. Ali pa npr. prodajalec v VOM glasbeni trgovinici.

Poleg tega dajmo "ciganske kraje" postavit v perspektivo. Zoprne so, ampak vse skupaj nanesejo drobiž proti kriminalu belih ovratnikov. Vegrad, SCT, itd., da ne omenjam dalje.

O teh krajah se govori in špekulira po medijih. Pa napiši v cajtng, da si prepričan, da ti žlebovje in kure kradejo cigani. Boš takoj ob par denarcev za sovražni govor.

Verjetno se vsi strinjamo, da so oboje kraje obsojanja vredne. Ampak proti Romom se izvaja prava gonja, proti menedžerjem pa... največ, kar je, je to, da bo morda kdo letel iz "elitnega kluba" menedžerjev in da se bo prisiljen 3x primajati na sodišče, kjer bo oproščen.

Jaz se strinjam, da bi morali proti obojim izvajati večjo gonjo. Še posebej proti problematičnim romom, ki jih sedaj policija največkrat pusti na miru, če zbežijo v svoj geto (aka Žabjek). Po medijih moraš celo posebej pazit, da ne rečeš kaj proti romom in s tem širit sovražni govor. Lahko pa rečeš, da Hilda smrdi, krade in da jo je treba za jajca obesit, ker je bolj zahebana od najbolj zahebanega deca v tem poslu.

Tako da vprašanje, kdo so tisti pravi "cigani"!

Če ne bomo kaj drastičnega spremenili, bo čez par deset let tudi rom huda kletvica.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

poweroff ::

Vajenc je izjavil:

S tem se tudi jaz strinjam, vendar sem obenem prepričan, da bi AI in ostale "človeko..." organizacije protestirale proti takšnim omejitvam svobode. Sploh romske.

Ej, glejte človeka - on je prepričan. :))

Vajenc je izjavil:

To seveda ni primerljivo.

Seveda ni, ker ti "kradeš"... :D

Vajenc je izjavil:

O teh krajah se govori in špekulira po medijih. Pa napiši v cajtng, da si prepričan, da ti žlebovje in kure kradejo cigani. Boš takoj ob par denarcev za sovražni govor.

Bullshit. Oz. nepodprte domneve, ki nimajo veze z realnostjo.

Vajenc je izjavil:

Lahko pa rečeš, da Hilda smrdi, krade in da jo je treba za jajca obesit, ker je bolj zahebana od najbolj zahebanega deca v tem poslu.

Lahko rečeš. Sam če te Hilda toži, boš ob lepo vsoto denarja.
sudo poweroff

Vajenc ::

Lahko rečeš. Sam če te Hilda toži, boš ob lepo vsoto denarja.

Tožim te lahko jaz, ker mi govoriš, da kradem!

Eni res ne znate preko svojega ega. Je prevelik in precenjen. Sodelovanje v "človeko..." organizacijah je samo futr za vaš ego, ki nima veze s kakim plemenitim ciljem, samo priznati to, bi preseglo vaše zmožnosti.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Keyser Soze ::

Keyser Soze je izjavil:

jype je izjavil:

Keyser Soze> A je kakšna ovira, da AI (brez povezave z inteligenco)

Je, ja. AI nima zakonske podlage za počet karkoli razen objavljanja takih poročil, država pa nima zakonske podlage za križem rok stat poleg in gledat, pa to vseeno počne.

Ej, oprosti, samo WTF?

Kdo meni preprečuje, da pridem v romski tabor in tam prosim za nastanitev, z razlogom, da jim pomagam do boljšega življenja? Resno, kje meni ali AI-ju to zakon preprečuje? Samo en člen prosim.

Evo, še enkrat napišem, počakam da vrli, bistroumni možje odgovorijo na moje vprašanje, potem pa verjetno imam pravico, da jih razglasim za butce?
OM, F, G!

skartizan ::

poweroff je izjavil:

USS Nimitz:
Vode v Sloveniji nima tudi marsikateri Slovenec

Res? Jih lahko našteješ 10? Ali pa recimo raje 5. Pa imena in priimke ter naslove prosim.

Hvala.

Ostali tudi niste prebrali poročila, ne?

Lepo piše, da so hoteli vzeti hišo v najem oz. jo kupiti, pa jim je nihče noče oddati/prodati.



Recimo v občini Črnomelj oziroma v Beli krajini kar nekaj procentov ljudi še nima vodovodne napeljave....pa niso romi..

Vajenc ::

....pa niso romi..

To je bistven podatek. Oni bi si lahko oz. si morajo zrihtati vodovod. Pa tudi, če to pomeni kilometrski priključek na stroške uporabnika. Ampak to avtorja teme in razne "človekoljubne" organizacije ne zanima.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

gruntfürmich ::

a se zopet kregate okoli slovenske zlate kaste?

btw, vidim da samo ljubljančani ne vedo, kako stvari stojijo na terenu... ter da znajo samo govorit in pisat...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Vajenc ::

gruntfürmich je izjavil:

a se zopet kregate okoli slovenske zlate kaste?

btw, vidim da samo ljubljančani ne vedo, kako stvari stojijo na terenu... ter da znajo samo govorit in pisat...

Pa povej kakšno s terena.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkušnje s cigani? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19423213 (2434) Mipe
»

Priviligiranost romov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18011399 (7847) čoko

Več podobnih tem