» »

Odvezani psi

Odvezani psi

izbrisiracun ::

Živim na vasi in imamo čedalje več problemov z odvezanimi psi. 4 sovaščani imajo stalno odvezane pse, kar nanese približno 9 psov(4 mladiči stari cca 2 meseca).

Dokler je imel samo 1 sosed odvezanega psa(že 5 let) ni bilo nekih problemov, ker se je zadrževal doma, sedaj pa se klatijo okoli in je samo sranje. Oblajajo vsakega, ki gre skozi vas in vznemirjajo tudi privezane pse.

Torej koga poklicat(katero inšpekcijo), da naredi red. Mogoče bi se dalo tudi kaj lepo zmenit, samo potem bi se zadeva samo ponovila čez par let.

bluefish ::

Če se ne motim, je policija tudi dolžna ukrepati v takem primeru.

Pyr0Beast ::

Kakšno zavetišče pokliči pa vprašaj kaj se da glede tega narediti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

noraguta ::

izbrisiracun je izjavil:

Živim na vasi in imamo čedalje več problemov z odvezanimi psi. 4 sovaščani imajo stalno odvezane pse, kar nanese približno 9 psov(4 mladiči stari cca 2 meseca).

Dokler je imel samo 1 sosed odvezanega psa(že 5 let) ni bilo nekih problemov, ker se je zadrževal doma, sedaj pa se klatijo okoli in je samo sranje. Oblajajo vsakega, ki gre skozi vas in vznemirjajo tudi privezane pse.

Torej koga poklicat(katero inšpekcijo), da naredi red. Mogoče bi se dalo tudi kaj lepo zmenit, samo potem bi se zadeva samo ponovila čez par let.

pejd do soseda. mi smo mel psico , pa je bil skos dvorišče polhen. potem smo dobil še močnega psa ja je sm pa tja kdaj kacga cucka skenslu. pol pa so začel neki grozit pa so nihovi cucki pr nas po vratih scal. nč ujem kacko ščene pa konjederca poklič.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

turkx90 ::

noraguta je izjavil:

izbrisiracun je izjavil:

Živim na vasi in imamo čedalje več problemov z odvezanimi psi. 4 sovaščani imajo stalno odvezane pse, kar nanese približno 9 psov(4 mladiči stari cca 2 meseca).

Dokler je imel samo 1 sosed odvezanega psa(že 5 let) ni bilo nekih problemov, ker se je zadrževal doma, sedaj pa se klatijo okoli in je samo sranje. Oblajajo vsakega, ki gre skozi vas in vznemirjajo tudi privezane pse.

Torej koga poklicat(katero inšpekcijo), da naredi red. Mogoče bi se dalo tudi kaj lepo zmenit, samo potem bi se zadeva samo ponovila čez par let.

pejd do soseda. mi smo mel psico , pa je bil skos dvorišče polhen. potem smo dobil še močnega psa ja je sm pa tja kdaj kacga cucka skenslu. pol pa so začel neki grozit pa so nihovi cucki pr nas po vratih scal. nč ujem kacko ščene pa konjederca poklič.


V katerem jeziku je to napisano?

madog ::

slovenščina .... ne razumeš priporočam 2 razred osnovne šole.


/ontopic

pokliči policijo prijavi na veterinarsko inšpekcijo in daj lovcu six pack pa je mir...
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

izbrisiracun ::

Naj še enkrat omenim, da gre za različne lastnike. Nam so glavni problem sosedi, katerih psi tud do nas pridejo(sicer ena ščeneta, ampak laja ko blesav, če greš mimo njih). Potem je ena p(s)ička, katera hodi do privezanega psa drugega soseda in skupaj(kadar je sam vsaj pol manj) oblajata vse kar gre mimo.

Z lastniki se po večini(3 od 4) kar dobro razumemo in psi sami po sebi niti niso nevarni, ampak sedaj pa je nastalo celo krdelo in če še izzivajo kakšne, ki sprehajajo pse(mene recimo) lahko rata še kaj hudega.

In pa glupo je, ker je občni zbor že mimo za letos, tako da ljudi skup dobit in javno obsodit te lastnike bi bilo težko.
Razmišljal sem tudi, če bi bilo možno, da kakšna javna služba pošlje vsem v vasi pismo z "grožnjo" naj privežejo pse.

bluefish ::

Hja, če se ne želiš poslužiti omenjenih ukrepov, potem ti preostane le še pogovor z vsakim sosedom posebej.

Pšenični ::

Najprej poskusi zlepa. Ampak glede na to da živiš na vasi...mej v žepu rajši kakšen priboljšek za tele mrcine.

V Vasi je drugače kot v mestu.....V mestu bi ti svetoval kakšno prijavo, tko pa še sam ne vem...

izbrisiracun ::

telbanc
Ja tako imamo. Sem poslal mejl na VURS in jih vprašal, če lahko oni pošljejo kakšno "opozorilno pismo" naokoli.

Problem je bolj ali manj samo 1 sosed, kater bi nam v povračilo znal tudi psa zastrupit/zabost z vilam(je že enga), če bi mu inšpekcijo pošiljal... blesav je že dost..

mikena ::

izbrisiracun je izjavil:

kater bi nam v povračilo znal tudi psa zastrupit/zabost z vilam (je že enga)

Svašta 8-O

noraguta ::

izbrisiracun je izjavil:

telbanc
Ja tako imamo. Sem poslal mejl na VURS in jih vprašal, če lahko oni pošljejo kakšno "opozorilno pismo" naokoli.

Problem je bolj ali manj samo 1 sosed, kater bi nam v povračilo znal tudi psa zastrupit/zabost z vilam(je že enga), če bi mu inšpekcijo pošiljal... blesav je že dost..

pejd raj na pir z domačini. sicer pa tud ti tvojga nimaš skoz na štrik če prov zastopm?
ja pa tud tko , jst svojga na nivo uzamem , pol pa en sprehaja eno mešanco med podgano pa psom tm mim. pol pavrešči če ga naš povoha. sam jast bom dal naslednič tm tablo , da uporabljamo fitofarmacutske proizvode pa ga bom prjavu. ker kr tkole ene pse šetat po njivah ne gre!!!! naj grejo v pase parke , ne pa da se pasji sprehajalci iz lublane pa vse okrog gonjo po poljedelskih povšinah pol se pa še ogrožene počutjo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

izbrisiracun ::

Naš peso je, privezan, kadar sem pa jaz zraven ga pa pač odvežem, pa na njivo gre zraven. Če ga peljem čez vas ga mam na povodcu, izven vasi pa ne. Je pa prijazen in igriv kot malokateri tle okoli. Je pa večji od teh ščenet in je enega od njih že mel v gobcu(ker ga je mali pesjan u nogo ugriznu), samo sem ga potem nadru in povleku stran, da ga je spustu(je vreden okol 400EUR baje).

Nagi Bator ::

Pravis, da so mladici?
Pobasi jih, ter jih odpelji v zavetisce kot najdene/zavrzene/izgubljene pse.
Vendar je to zacasna resitev. Problem je v tem, da bodo ti ljudje kmalu imeli nove sceneta.

Karaya 52 ::

Ravno se odpravljam v državo kjer cuckov na cesti mrgoli, prisoten je tudi strah iz otroštva - problem.

Nabavil sem to reč, bear pepper spray:



Js nebi zapustil bajte če bi se okoli klatilo 9 psov, ki delajo sranje. Sem preštudiral dosti scenarijev, pepper spray zmaga.

noraguta ::

izbrisiracun je izjavil:

Naš peso je, privezan, kadar sem pa jaz zraven ga pa pač odvežem, pa na njivo gre zraven. Če ga peljem čez vas ga mam na povodcu, izven vasi pa ne. Je pa prijazen in igriv kot malokateri tle okoli. Je pa večji od teh ščenet in je enega od njih že mel v gobcu(ker ga je mali pesjan u nogo ugriznu), samo sem ga potem nadru in povleku stran, da ga je spustu(je vreden okol 400EUR baje).

eh moj je , frderbu pri nas doma sosedovega ščeneta , pa je bilo mejhn manj kot čeferin na vratih. zdejšn pa na zastop nič in se ga vsi bojijo ker mislijo , da je ta str kiler edin punce ga avtomatično na sprehod jemlejo. ker je kao kul , mater mu , mene nej.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Vikking ::

noraguta je izjavil:


eh moj je , frderbu pri nas doma sosedovega ščeneta , pa je bilo mejhn manj kot čeferin na vratih. zdejšn pa na zastop nič in se ga vsi bojijo ker mislijo , da je ta str kiler edin punce ga avtomatično na sprehod jemlejo. ker je kao kul , mater mu , mene nej.


Zakon ej, se prav nasmejem tvojim zloženkam, kar si napisal tako ne razumem. Ampak za ob osmih ob kavici, boljše kot časopis v roki.

izbrisiracun ::

Karaya 52 kje si to kupil? V Lovcu?

r0ker ::

Mene ful motijo takšni psi, ki se klatijo okrog... Lepo poveš lastniku enrkat, dvakrat, da to ni dovoljeno, ker lahko pride do incidentov, pol bo mu pa žal. Naslednjič pač pokličeš policijo. Kolko vem so oni pristojni za to oziroma, da izvedejo primeren postopek.

Scorpia ::

Pri nas je tudi isti problem, ker se z lastniki ne da rešiti, sem pa rešil z psom. Sem kupil lepo prigrizke za dva evra, lepo mu dal za jest, ampak seveda tako da podrediš psa. Lahko mu rečeš da pred vsakim dobrotom se vsede itd... zdaj pes več ne napada našega, ampak je vesel ko greš mimo :) in upam tudi da tako ostane. Sosed pa ne ve kaj sem naredil (upam).
////

mat xxl ::

Jaz vem za en bolj krut ali pa ne način umiritve lastnika, ki je veselo spuščal zvečer haskya, ki pa je bil rahlo agresiven in se je spravljal na manjše pse.

No psa je oseba, ki ji je husky zaupal ujela in na namazala po glavi in okoli gobca z prašičjo krvjo, na način, kot, da je nekoga raztrgal ..... in ga spustil.

Drugi dan pa srečal lastnika in ga vprašal, če je on slučajno, kaj včeraj psa spuščal, ker je menda en tak belo črn pes raztrgal do smrti enega maltežana. In je tip odgovoril, da sploh ne, saj je bil ravno včeraj nekje na obisku in se je vrnil šele sredi noči domov in ni spuščal psa.

Odveč je povdariti, da je vzgojna metoda delovala, saj je pes po tem hodil samo še pod nadzorom lastnika na sprehode ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprej proti psom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8710138 (7521) WizzardOfOZ
»

Kako se braniti pred psi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9614903 (9209) Vice
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955954 (45801) Massacra
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17452095 (48118) BRBR
»

Pasji teror (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1389364 (5393) Utk

Več podobnih tem