» »

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave

««
21 / 22
»»

omahni slip ::

Ahoi!

Sem, vse brez uspeha. Grafični vmesnik lepo pokaže njegovo ime (leva stran, drevesni pogled), klik na njega pa se izpiše cannot mounted zaradi neznane napake. :( Gparted tudi zazna vse, ampak tista začetna "zagonska particija" mu nekaj ni ok. Ravno to me skrbi. Popravit jo gparted pa ne zna. Verjetno problem, ker je bil prvič formafiran po nakupu še na Windowsu. Ne upam pa delati nekaj na slepo, kar ne znam. Bom pa preživel tudi na Minut, čeprav sem ravno iz njega šel na Manjarota. :P

LP!

LightBit ::

A je na tem disku sistem inštaliran da je zagonska particija?

omahni slip ::

Ahoi!

Ne. Manjaro sem inštaliral normalno brez tega diska. EFI, /, swap, home na notranji disk. Nobenih dualboot. Potem se dal ta disk v usb port, ga je zaznalo in delalo vse normalno, dokler se takrat ni na kratko iztaknil kabel. Torej disk je vrglo takoj ven brez varne zaustavitve (kar redno delam s klikom ma tisti "trikotnik" ob imenu diska) in ga spet zaznalo. Od takrat pa noče prklopit na nobenem portu, čeprav v terminalu pa vidim vse kar je na disku, tudi dodeli mu normalno dev/sdb. Ker ne dela niti v Manjaro ISO live načinu, sumim na okvaro priklopne točke na tem usb disku, tam ko Manjaro zapisuje karkoli že, ker so bile takrat odprte datoteke (samo slike). Kernel je bil obeh primerih enak. 6.x. Samo problem pa da Mint nima težav. Aja poiskus mount preko terminala ni pomagal. Preiskušanje z novejšim ISO pa še nisem probal. Težav z zaznavanjem drugih naprav ni. Ključi, telefoni nobenega problema na Manjaro live načinu.

LP!

Zgodovina sprememb…

LightBit ::

Predvidevam da je particija NTFS. Si probal disk check na Windows? Linux ne vem če zna tako dobro popravljati NTFS.

omahni slip ::

Ahoi!

Ja bo verjetno v NTFS, ker sem ga kupil zato, da bi kopiral vse iz Windowsa 7. Si mi pa sedaj dal delo. Imam še nekje enega starega laptop ACER z XP-jem, namizni je na Lubuntu, laptop pa Mint. :)) Se bom potrudil. Hvala za pomoč.

LP

LightBit ::

Ali pa kopiraš vse iz diska na Mintu, formatiraš pa nazaj na disk.
Je pa zanimivo da se Mint ne pritužuje, Manjaro pa. Bi pomaglo, če bi izbrskal kakšen error iz kakega loga.

MrStein ::

Mogoče imata različen gonilnik za NTFS.

Sta oba up-to-date?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LightBit ::

Ja samo pravi da je pred dogodkom deloval tudi na Manjaro. Lahko bi se updejtal Manjaro, ampak pravi da na Live Manjarotu ne dela sedaj.
Razen če so tudi Manjaro disk posodobili.

tomlin ::

Manjaro je precej nestabilen sistem, ko si ga prehitro izstaknil se ti je sesul. Ne sekiraj se, znova na novo ga inštaliraj, ali pa še bolje drži se Minta, bo manj težav. So pa itak vsi distrosi občutljivi na nenamerni prehitri izklop, neprimerno bolj kot winsi. Preizkusil sem Manjaro - v glavnem mnogo problemov. Manjaro je too overrated!
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

broken/link ::

manjaro je nestabilen sistem?

Manjaro bazira na arch linuxu. odpreš si arch wiki. poiščeš ntfs in si prebereš članek
https://wiki.archlinux.org/title/NTFS

pa preveri naslednje, po korakih, maš zapisano v poglavju "Unable to mount with ntfs3 with partition marked dirty":
vklopiš disk
zaženeš terminal, in vpišeš: sudo dmesg
če najdeš tale zapis: sdXX: volume is dirty and "force" flag is not set!
maš v dokumentaciji, kako to rešt.

LightBit ::

Verjetno bo to potem. Očitno Mint še vedno uporablja NTFS-3G.

MrStein ::

Sem malo bral in zgleda ta novi ntfs gonilnik (ntfs3 by Paragon, vključen v kernel nekje 2021) ni ravno "to".

Pripombe o zmogljivosti (načeloma je sicer hiter, hitrejši od ntfs-3g¸, ampak tu in tam ni), pa o korupciji datotek.
Verjetno le v določenih primerih, ampak če se to zgodi tebi...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LightBit ::

Saj tudi ntfs-3g ni ravno najbolj zanesljiv.
Če kompatibilnost z Windows ni potrebna, je bolje uporabit ext4, XFS ali Btrfs.

omahni slip ::

tomlin je izjavil:

Manjaro je precej nestabilen sistem, ko si ga prehitro izstaknil se ti je sesul. Ne sekiraj se, znova na novo ga inštaliraj, ali pa še bolje drži se Minta, bo manj težav. So pa itak vsi distrosi občutljivi na nenamerni prehitri izklop, neprimerno bolj kot winsi. Preizkusil sem Manjaro - v glavnem mnogo problemov. Manjaro je too overrated!


Ahoj!

Ja bom kar ostal na Mintu, laptop sem itak dobil gratis in podarjenemu konju se ne gleda v zobe. Manjaro sem hotel uporabljati samo zato, ker je rolling release distro tisto, kar mi je ok. Večjih težav pa z njim še nisem imel. Tisti Lubuntu LXQt na namiznem sem pa oskubil do kraja, da sem dobil hitrost in proste rame. Rabim samo za branje velikih načrtov v PDF, pa seveda Firefox da radio igra.

broken/link je izjavil:

manjaro je nestabilen sistem?

Manjaro bazira na arch linuxu. odpreš si arch wiki. poiščeš ntfs in si prebereš članek
https://wiki.archlinux.org/title/NTFS

pa preveri naslednje, po korakih, maš zapisano v poglavju "Unable to mount with ntfs3 with partition marked dirty":
vklopiš disk
zaženeš terminal, in vpišeš: sudo dmesg
če najdeš tale zapis: sdXX: volume is dirty and "force" flag is not set!
maš v dokumentaciji, kako to rešt.


Se bom malo pozabaval, ko bo čas dopuščal. Ker sem vedno samo polnil disk, ni nikoli bil formatiran na Linuxu, da bi dal kot ext4.


LP

tomlin ::

Moje izkušnje s ntfs-3g niso dobre. Za distrose že dolgo striktno uporabljam ext4, vsi ostali formati so mi nagajali. S particije ext4 brezhibno prenašam vse vrste datotek in jih odprem v winsih.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zvezdica27 ::

zanimivo... upam, da si rešil,

zz

omahni slip ::

Ahoj!

Ne, rešil še nisem, bolezen pa je diagnosticirana.



LP

P.S. je live uporabnik in datum ni pravilen, ker sta bateriji zanič. Kaj sic moreš, to je HP.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Mi lahko kdo napiše kaj rabim narediti, da imam dual boot windows 11 in Ubuntu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

HolyFuck1 ::

mtosev je izjavil:

Mi lahko kdo napiše kaj rabim narediti, da imam dual boot windows 11 in Ubuntu


https://www.xda-developers.com/dual-boo...

Rias Gremory ::

Beri tole

Če boš dual bootal in hotel v Linuxu mountat particijo od Oken boš moral izklopiti Fast startup v Oknih.
https://unix.stackexchange.com/question...
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Instaliraj ubuntu:)
Če imas instalirane windowse, si polovico dela ze opravil.
Torej lahko namestis linuxe na isti disk kjer imas windowse ali pa na drugega.
Priporocam na drugi disk. Da je loceno.
Linux instalacija ti namesti tudi Grub(multiboot boot order), ki se ti prikaze ob zacetku zagona. Tam izberes OS, katerega zelis zagnati.
Namestitev windows poleg namescenega linuxa, ti pa povozi Grub oziroma je instalacija bolj komoleksna. Tako da prvo windowse namestit potem pa linux. Predvidevam pa da windowse ze imas.
Ubuntu iso fajl si potegni z neta, z Rufus ali podobnim programom, priporocam program Etcher, si ustvaris usb boot disk od tam naprej pa kot je omenieno v zgornjih linkih:)

bluefish ::

Ali pa enostavno kreiras virtualko v HyperV, če nimaš ravno nekih posebnih razlogov za dual boot.

Opcija je še WSL, ki že nekaj časa podpira GUI. Z nekaj telovadbe celo "poln" desktop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Rad21 ::

bluefish je izjavil:

Ali pa enostavno kreiras virtualko v HyperV, če nimaš ravno nekih posebnih razlogov za dual boot.


V Ubuntu v Hyper-V zvok ne deluje. Ne vem, če sploh podpira.

https://www.elevenforum.com/t/how-to-ge...

One of the weaknesses of Hyper-V is that you cannot get sound unless VM has an RDP server.



Hyper-V does not support audio to Linux guests.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rad21 ()

LightBit ::

Hyper-V skoraj nič ne podpira. Rabiš prilagojen OS da sploh dela.

MrStein ::

LightBit je izjavil:

Hyper-V skoraj nič ne podpira. Rabiš prilagojen OS da sploh dela.

Off topic, ampak meni Windows in Linux virtualke tam lepo* delajo.

* razen kake muhe, za kar obstaja workaround
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

bluefish je izjavil:

Ali pa enostavno kreiras virtualko v HyperV, če nimaš ravno nekih posebnih razlogov za dual boot.

Opcija je še WSL, ki že nekaj časa podpira GUI. Z nekaj telovadbe celo "poln" desktop.

Jaz bi Linux uporabil zaradi (recimo "low-level") funkcij, ki v tem primeru ne delajo.
Kot : driver za kaki specifičen hardver, posebne oblike particij (RAID, LVM in podobno) in še kaj.

Zdaj imam recimo Linux VM le zato, da poganja Oraclovo bazo. Kar bi lahko komot v Windows tudi.
(v VM imam, ker je legacy in je že vse nastavljeno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LightBit ::

MrStein je izjavil:

LightBit je izjavil:

Hyper-V skoraj nič ne podpira. Rabiš prilagojen OS da sploh dela.

Off topic, ampak meni Windows in Linux virtualke tam lepo* delajo.

* razen kake muhe, za kar obstaja workaround

Očitno sem ravno muhe probaval. Ne spomnim se več točno katero distribucijo sem probal (verjetno Ubuntu, Fedora, ali Debian). Resolucije se recimo ni dalo spremeniti. Sam ti pa predlaga samo neke 5 let stare verzije Ubuntuja.
Moj workaround je bil da še naprej uporabljam VMware, čeprav je tudi bolj slab nadomestek QEMU z KVM. Še VirtualBox je bolj uporaben kot Hyper-V za večino uporabnikov.
Hyper-V mi res zgleda kot nekaj da imaš virtualizirane Windows brez neke GUI interakcije.

PacificBlue ::

Ja, samo je razlika a rečeš Fedora ali pa Debian ali Ubuntu, Mint itd.
Fedora je najbolj podprta z novejsimi driverji, tam ti bo verjetno delal novejsi hardware, ki pri drugih distribucijah se ni podprt.
Ima pa drugačen UI in pa sistem sloni na rpm
Za začetnega uporabnika pa ne bi predlagal Ubuntuja, bolj kaj v stilu linux Mint-a.

mtosev ::

Hvala za nasvete. Sem uspešno namestil poleg Windowsa.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Rias Gremory ::

Super mtosev! Še je upanje za prave avtohtone računalničarje. Kapo dol.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Ijus ::

okey. kot rečeno bom tukaj vprašal kaj mi je za storiti:

ko zaženem ubuntu mi v default modu neče zagnat ubuntu sistema.
ko izberem safe graphics gre naprej. sam je tukaj resolucija 800x600 pix. kar je nesprejemljivo.
ko izberem posodobi sistem appe pa driverje za grafo... če izberem une generične...
... se sistem ustavi nekje sredi boota v "CMD" okolju. najdlje sem probal 5 minut čakat. nič.
enako se zgodi če dam kere od nvidia gonilnikov. sem probal dva različna pa v obeh priemrih je isto. isti izpiše in na isti točki se ustavi.

prilagam slike:

 slika 001

slika 001



 slika 002

slika 002



 slika 003

slika 003



 slika 004

slika 004



 slika 005

slika 005



 slika 006

slika 006



 slika 007

slika 007



 slika 008

slika 008



 slika 009

slika 009





ps: če po pravici povem sem jaz z win11 zadovoljen. tudi če moram za nekatere appe plačevat. sej ni veliko. 12,50€ za adobe photography plan. pa 20€ za reason studios daw mesečni plan. sploh ni problema. ni veliko. zdej glede linuxov... rad bi jih sprobal. pa pogledal mal ta njihov market al store od ubuntu sistema. sam kot sem rekel pri 800x600 to ni glih prijetno. ... če bomo rešili zadevo... pol bom z veseljem sprobal pa počekiral. mogoče pa v končni fazi naredim dual boot. neka novega je vedno dobrodošlo. sej nekako če tako rečem simpatijo do linuxov imam že od nekdaj. edino to no da ne vem načeloma še kar velja da so gui zadeve linux ekosistema bedne pa moraš bit die hard računalničar kar nisem več. hehe. čeprav s časoma se je to spremenilo v prid laikom in povprečnih advanced userjev. no kakor koli že... upam da rešimo to zadevo.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

PacificBlue ::

Vnesi v terminal spodnji ukaz in pritisni enter:

sudo ubuntu-drivers install

Ijus ::

ok.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

LightBit ::

Tisti errorji nimajo veze z grafično.
Če prav razumem, posodabljaš in dodajaš gonilnike na live USB? To ne vem kolk je podprto (odvisno kako je ključek narejen).
Morda probej najprej namestit na disk.

tomlin ::

In zakaj ravno ubuntu, meni ga je podobno lomil z grafiko? Probaj mint, meni dela grafika 1920x1080 brez problema že z vgrajenim driverjem, tako da sploh nisem uporabil ponujenih originalnih.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

Ijus ::

PacificBlue je izjavil:

Vnesi v terminal spodnji ukaz in pritisni enter:

sudo ubuntu-drivers install


sem probal. se je inštaliralo.
samo je še vedno potreben restart.
ker resolucije ne morem spremeniti.
po restartu spet obvisi nekje sredi bootanja v "CMD" okolju.

bom zdej najprej probal linux mint.
pa poročam.
live verzijo.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Ijus ::

okey. jaz ze pol ure nazigam goa trance prek mint distribucije nek live radio lol hehe full dobr
dobro nic posebnega sam dobro no hehe puste mi veselje :))

okey

driverje sem spremenil iz genericnih v nvidia
dela

mint linuxi so kar lepi ni panike sploh background wallpaper mi je vsec

zdej bom probal instalirat steam app pa cyber hunterja da vidim ce bo slo

se porocam

naceloma pa vse dela b.p.

edin se probal bom aktivirat raysvetljavo tipkovnice na laptopu pa spremenit keyboard layout (language)
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

tomlin ::

Ijus je izjavil:

okey. jaz ze pol ure nazigam goa trance prek mint distribucije nek live radio lol hehe full dobr
dobro nic posebnega sam dobro no hehe puste mi veselje :))

okey

driverje sem spremenil iz genericnih v nvidia
dela

mint linuxi so kar lepi ni panike sploh background wallpaper mi je vsec

zdej bom probal instalirat steam app pa cyber hunterja da vidim ce bo slo

se porocam

naceloma pa vse dela b.p.

edin se probal bom aktivirat raysvetljavo tipkovnice na laptopu pa spremenit keyboard layout (language)


Lepo, še jaz sem zadovoljen, da ti dela:)
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Ijus ::

dobro. mint je delal.
sem pol probal še fedoro pa sem vsakič prišel v desktop okolje sam so pa random kraši oz freezi sistema.
tko da pol nisem več probaval. za danes imam dost. sem še nekaj drugega dela imel vmes.
jutri al pa pol ponoč še probam kako live verzijo od teh ta večjih distrojev.

nekako sem mislil da bodo ubuntu delali pa nečejo. sem tud pol še probal zadnjo ne LTS verzijo v23 pa isto error.
ker so kao najbolj user friendly.

:|
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

tomlin ::

sem pol probal še fedoro pa sem vsakič prišel v desktop okolje sam so pa random kraši oz freezi sistema.


Nisi edini, poleg tega pa Fedora ni LTS, stručkotom to paše, meni ne:)
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

PacificBlue ::

Ni tako slabo, sem pa prebral da:

Fedora removed support for hardware-accelerated playback of H.264 and H.265 content. This was done due to the need to avoid licensing complications (and costs) that surround these codecs. While understandable, this is less desirable to those using Fedora and wanting smooth video playback, especially on more limited hardware.

polozweii ::

Iz USB ključa na pc sem inštaliral Linux Mint.
ISO image je bila shranjena v MBR zato sem v biosu pred inštalacijo iz UEFI preklopil na Legacy.

Ko prižgem pc se na začetku za nekaj trenutkov pokaže to:
https://ibb.co/KLgjdGw
Bi moral v biosu spremeniti nazaj na UEFI ali kaj to pomeni?

Ko PC ugasnem se na koncu na že črnem ekranu za desetinko ali dve pokaže cela stran podobnega ¨DOS¨ teksta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polozweii ()

Ijus ::

oy.

sorry za late reply. ozirma pojasnilo kaj je bilo potem z ubuntu in ostalimi distroji ki sem jih sprobal.
ja nič. načeloma nič ne deluje. če pa že pa ali uber počasi ali pa je nabor appov bolj tko no bogi al kako bi rekel.

sej lejte, poslušte, men linuxi niso švoh. sam... pač ta sam. ne dela tko kot mora.

dual boota pol nisem delal. ker tudi ni fore.
ne mi tole zdaj zameriti: izgleda so linuxi doomed to to kar se jih tiče pa kaki so že odkar obstajajo.
ker že 15 let nazaj ko sem ravnotako sprobaval linux distribucije kot prejle par dni nazaj je bilo isto.

sicer pa afterall je pri meni tako:
- za win11pro/home keya sem dal na allkeyshop.com cca 2,50€ za vsazga
- edini mesečni strošek ki ga imam pa da je reden in obvezen je cca. 9,50€ za bitdefender ultimate plan za 10 devices
- ostalo je po potrebi
- vse appe in igre ki jih imam so freeware ali pa sem jih dobil kot giveaway-e

tko da res, sorry, še kar ne vidim razloga, da bi šel na linuxe ali da bi delal celo dual boot.
ni fore pobje. sorry še en krat.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

MrStein ::

polozweii je izjavil:

Iz USB ključa na pc sem inštaliral Linux Mint.
ISO image je bila shranjena v MBR zato sem v biosu pred inštalacijo iz UEFI preklopil na Legacy.

Ko prižgem pc se na začetku za nekaj trenutkov pokaže to:
https://ibb.co/KLgjdGw
Bi moral v biosu spremeniti nazaj na UEFI ali kaj to pomeni?

Poskusi v UEFI načinu, sploh, če je novejši PC.

- preklop načina v BIOS settings
- naredi UEFI instalacijski ključek (a niso že vsi dual, torej delajo tako v legacy kot UEFI načinu?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

polozweii ::

Po naloženem Linuxu ne smem zapret pokrova prenosnika ker takoj povsem zmrzne. Potem lahko samo še ugasnem prenosnik z dolgim držanjem tipke za prižig.
Kako odpraviti težavo?

NuMaN ::

V nastavitvah nastavi da pri zapiranju prenosnika ne gre v spanje ali hibernacijo, naj ne naredi ničesar ali blank screen.

Hibernacija ponavadi ne dela ...

Jesenican2 ::

Ijus je izjavil:

oy.

sorry za late reply. ozirma pojasnilo kaj je bilo potem z ubuntu in ostalimi distroji ki sem jih sprobal.
ja nič. načeloma nič ne deluje. če pa že pa ali uber počasi ali pa je nabor appov bolj tko no bogi al kako bi rekel.

sej lejte, poslušte, men linuxi niso švoh. sam... pač ta sam. ne dela tko kot mora.

dual boota pol nisem delal. ker tudi ni fore.
ne mi tole zdaj zameriti: izgleda so linuxi doomed to to kar se jih tiče pa kaki so že odkar obstajajo.
ker že 15 let nazaj ko sem ravnotako sprobaval linux distribucije kot prejle par dni nazaj je bilo isto.

sicer pa afterall je pri meni tako:
- za win11pro/home keya sem dal na allkeyshop.com cca 2,50€ za vsazga
- edini mesečni strošek ki ga imam pa da je reden in obvezen je cca. 9,50€ za bitdefender ultimate plan za 10 devices
- ostalo je po potrebi
- vse appe in igre ki jih imam so freeware ali pa sem jih dobil kot giveaway-e

tko da res, sorry, še kar ne vidim razloga, da bi šel na linuxe ali da bi delal celo dual boot.
ni fore pobje. sorry še en krat.


Nočem, da tole sedaj zaneti kakšno vojno, ampak če imaš take težave, sem skoraj prepričan, da ti delaš nekaj narobe, ne linux distribucija. Katerakoli že. Sicer pa tako ali tako naj vsak uporablja tisto kar mu je všeč oziroma mu deluje.

Ijus ::

ma ni fora to no. sej je cool. ne ljubi se mi več enostavno za******t s tem.
če s prve ne dela... grem naprje. tko sem pol sprobal ene 7 distribucij pa ni nič delal tko kot mora.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Zvezdica27 ::

pa saj ni frke... win so isto dober sisitem kot linux ali osx... važno je, da opraviš delo... uporabljaj, kar ti paše.

Nam (meni) je pač linux nadmočen - ne ker je linux, ampak zato, ker imam lahko računalo, kot JAZ hočem - openbox in par bombončkov... je a za to treba malo delati. Če bi to win omogočal, bi pač uporabljal win.

Vse dela na linux, sam včasih je treba kako konfiguracijo kaj popilit, kak paketek nadoemstiti itd...

pegasus ::

Medtem pa winsi ne znajo niti USB ključa formatitati, sprobano včeraj. Pa jih kljub temu uporabljajo mase ljudi. Torej funkcionalna popolnost zagotovo ni predpogoj za uporabo sistema. Iz česar sledi, da ijus bluziš.
««
21 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061178009 (46848) poweroff
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194224381 (159515) Zvezdica27
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813182544 (148483) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999134746 (97632) Icematxyz

Več podobnih tem