» »

Fukušima - jedrski incident v teku (V)

hamax ::

"Sodobni človek živi na tem planetu najmanj sto tisoč let. Jedrsko energijo uporabljamo manj kot sto let. Zakaj torej ne moremo brez nje?"

Oh wow, kaksen blesav zakljucek clanka.
Tudi moderno medicino imamo sele dobrih 100 let, pa kljub temu nihce ne zeli biti brez.

revvs ::

Če bi to tako preprosto bilo, da uresničiš nek plan ni pomembno samo znanje, rabiš tudi zakonsko podporo in podporo pomembnih ljudi, tako kot na tem forumu rabiš podporo operatorjev.

s1m0n ::

Napaka v verižni reakciji

#
1753: Six workers at the Fukushima Daiichi nuclear plant have been exposed to more than 100 millisieverts of radiation (Japan's normal limit for those involved in emergency operations) the AP news agency reports. As the crisis escalated, the government raised that limit to 250 millisieverts.


Toraj vedno višje dajajo to mejo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

st0jko ::

Haha... te omejitve so samo zato, da lepo zgleda. Ko pa pride do problemov pa zvišajo. Enako je baje nekje pri nas z vodo. Neka kemikalija je prišla not, pa so preprosto zvišali dovoljeno vrednost te kemikalije v vodi. (ne vem kje, pač profesor je razlagal.)
keks?

Matrin ::

"Sodobni človek živi na tem planetu najmanj sto tisoč let. Jedrsko energijo uporabljamo manj kot sto let. Zakaj torej ne moremo brez nje?"

Js bi rek da sodoben človek živi na tem planetu zadnjih 200 let. Brez industrijske revolucije bi nas večina še vedno sam po dreku pacala.

cholt45 ::

Tak to je. S polno ritjo je čahko srat ne.

energetik ::

Kaj je zdej, so že zalaufal pumpe al ne?

JayKay ::

http://www.targetmap.com/viewer.aspx?re... za pogledat, ni pa v zvezi s pumpami

s1m0n ::

Ja za pogledat je samo prav tam kjer bi morale bit meritve jih ni!
Verjetno zato, da ne bi preveč strašli ljudi :)

Pyr0Beast ::

Murphy na delu :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

s1m0n ::

No ja saj pri nas tudi Šoštanj in Krško ne delujejo :) Zanimivo a ne ?

gulfstream ::

Na CNN so povedali, da so reaktorji 1,2 in 3 pod nadzorom. Zaenkrat jih še hladijo z vodnimi topovi, ampak naj bi bili stabilni.

revvs ::

Koliko milisiverov so največ izmerili ?

Griffith ::

Prestrašeni Avstrijci imajo še več merilnih postaj kot mi.

http://www.umweltnet.at/article/article...

SuperVeloce ::

Pa visje vrednosti tudi :O :))

Spc ::

Griffith je izjavil:

Prestrašeni Avstrijci imajo še več merilnih postaj kot mi.

http://www.umweltnet.at/article/article...

Pa vsi so offline ??

:))
 

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

DamijanD ::

zdajle ne

roCkY ::

Spc je izjavil:

Griffith je izjavil:

Prestrašeni Avstrijci imajo še več merilnih postaj kot mi.

http://www.umweltnet.at/article/article...

Pa vsi so offline ??

:))

uber zeleni
prek noči serverje izklopijo?

SuperVeloce ::

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

Ta je fajn - sleeping next to someone (0.05microS):D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

s1m0n ::

Kdo piše te novice/objave na Delo ?
http://www.delo.si/clanek/144821
Med vsemi našimi mediji so vsaj meni imeli najboljše opisano in tudi najboljša mnenja in ostalo...

Keyser Soze ::

s1m0n je izjavil:

Kdo piše te novice/objave na Delo ?
http://www.delo.si/clanek/144821
Med vsemi našimi mediji so vsaj meni imeli najboljše opisano in tudi najboljša mnenja in ostalo...

That's no good. IMO. Povprečno slabo. Sem kar malo užaljen, ker sem misli, da bom res prebral kakšen masterpiece.
OM, F, G!

s1m0n ::

No ampak od naših je meni najboljše :) Posebaj proti dva4ur

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

jype ::

delo.si> Po dramatičnih in šokantnih dogodkih pretekle dni v jedrski elektrarni Fukušima je jasno, da se je zgodilo tisto, kar se ne bi smelo.

Podn. Dramatični so bli samo tolk, kot je to zrihtal tisk. V okolje je ušlo izjemno malo radioaktivnih snovi, pa še to po katastrofi, ki se ponovi na več kot vsakih sto let, pa še to samo na 40 let starih reaktorjih, pa še to šele po dvojni katastrofi, ki je prej že pobila 15.000 ljudi, pa kljub temu zaradi te nesreče ni zbolel še nihče in resni ljudje že zdaj pravijo, da verjetno vplivov na okolje ne bomo mogli izmeriti, ker bodo premajhni.

Njihova agenda je pač pihati na dušo prestrašenim, ker s tem služijo denar.

s1m0n ::

Pri reaktorjih 3 in 4 bi jim naj že potes onemogočih hladitev (ničil).
Zato pa verjetno poskušajo usposobit elektriko na reaktorju 2

SuperVeloce ::

Se strinjam. Sramotno, kako se je pozornost odvrnila stran od prave dvojne katastrofe...

S1m0n, saj to ni bila edina elektrarna, ki je imela tezave... je pa edina, kjer je slo narobe skoraj vse kar lahko gre narobe.

Zgodovina sprememb…

jype ::

s1m0n> Pri reaktorjih 3 in 4 bi jim naj že potes onemogočih hladitev (ničil).

To ne drži in lepo bi bilo, če bi podal vir, da izvemo, kdo si je to izmislil.

Timeline of the Fukushima nuclear accidents @ Wikipedia zelo dobro povzema vse preverljive informacije in tam piše:

14:46
A 9.0 magnitude earthquake strikes off the coast of Honshu Island at a depth of about 24 kilometres (15 mi). Fukushima I power plant's nuclear reactors 1, 2, and 3 are automatically shut down by the shake. Nuclear reactors 4, 5, and 6 were undergoing routine maintenance and were not operating, (reactor 4 was defueled Nov 2010). The tremor has the additional effect of causing the power plant to be cut off from the Japanese electricity grid, however, backup diesel generators kick in to continue cooling. Tokyo Electric Power Company (TEPCO), the plant's operator, finds that units 1 and 2 are not operating correctly and notifies the proper officials.[2]

15:01 (approximate)
The tsunami unleashed by the earthquake strikes the Fukushima facility damaging the backup generators required to cool the reactors. With the loss of power from the grid and the damage to the generators, the plant has become "dark". Later, reports indicate that only the generator for unit number 6 remained working in full operational capacity.

According to a report in the New York Times, "[A]t the start of the crisis Friday, immediately after the shattering earthquake, Fukushima plant officials focused their attention on a damaged storage pool for spent nuclear fuel at the No. 2 reactor at Fukushima I, said a nuclear executive who requested anonymity.... The damage prompted the plant's management to divert much of the attention and pumping capacity to that pool, the executive added. The shutdown of the other reactors then proceeded badly, and problems began to cascade."[3]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

s1m0n ::

Japan's defense minister says the surface temperatures of all 6 reactors at the Fukushima Daiichi nuclear power plant are lower than 100 degrees Celsius.

Kar dobro kaže, če gre tak dalje! In če jim deluje ali jim začne delovati hlajenje na vse reaktorjih!
Vprašanje pa tudi kakšno je stanje bazena v reaktorju 4 se nič ni poročalo.

@luka88, vem vendar drugje niso imeli takšnih problemov z oskrbo elektrike ali od zunaj ali z agregati!
@jype, mislil sem na hlajenje bazenov! To jim je nekalo delovati po potresu. Hlajenje reaktorjev je delovalo.

jype ::

s1m0n> @jype, mislil sem na hlajenje bazenov! To jim je nekalo delovati po potresu. Hlajenje reaktorjev je delovalo.

Hlajenje bazenov je sicer nujno za stabilno stanje, a nevarnost za kakršnokoli eksplozijo, ki bi povzročila resno kontaminacijo okolja, je zanemarljiva (kar ne drži za reaktorje, v katerih se mora gorivo še nekaj dni učinkovito hladiti, da ne pride do takšnih poškodb na reaktorju, ki bi lahko privedle do močne eksplozije).

Ne morem sicer zagovarjati japonskega sporočanja o dogodkih, pa tudi TEPCO je že v preteklosti lagal tako državnim organom kot javnosti, ampak v tem primeru so ukrepali korektno in zagotovili varnost daleč prek parametrov, znotraj katerih naj bi elektrarna obratovala.

s1m0n ::

To se tudi jaz strinjam, da je ukrepanje blo korektno!
Pa tudi, če se bo zdaj vse umirilo (toraj, da so temp normalne) nekega vpliva na okolje ni bilo.
Tudi sevanja ob reaktorju niso bila uh pa joj visoka kakor npr. Černobil s katerim Fukushimo vsi primerjajo.

gulfstream ::

Hehe, če si spremljal naše novice to ni bil samo Černobil, ampak vsaj Černobil krat 6. Saj nič ne rečem, vsak jedrski dogodek kjer gorivo uhaja v okolico je resen, ampak pumpanje ljudi in povzročanje panike nebi smelo imeti prednosti pred treznim razmišljanjem.

Ah, nekako pač morajo dobiti bralce, da potem dobijo nadvse pomembno nagrado, viktorja.

s1m0n ::

Saj verjetno se ob takšnih novical število bralcev kvadratno poveča.

Me pa prav zanimi zakaj se zdaj nič ne poroča :)
A je že bilo povedano, če je elektrika in s tem delujoče črpalke na reaktorju 2 ?

EDIT: Pravkrar je nekaj merilnih postaj poskočlo kar za nekaj proti prejšnim vrednostim!

merilne postaje

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Pyr0Beast ::

Več pare = Več radiacije.

Verjetno so uspešno pogasili zadevo - ko je para odpihnila ven nekaj radioaktivnih delcev se je vrednost strmo povečala, nato upadla.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

s1m0n ::

Samo to je vseeno kar velik poskok za kraj oddaljen ca 70km :)
Bližje temu kraju je JE Tokai, ki je 2-4km vstran

s1m0n ::

Evo še uradne meritve od ministrstva za okolje pri njih!

meritve

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

jype ::

Videti je, da je sevanje približno tisočkrat manjše od vrednosti, ki bi bile lahko nevarne za prebivalstvo s trenutnimi ukrepi. Glede na to da tudi ves čas pozorno spremljajo stanje (in so praktično takoj odkrili sledove radioaktivnih snovi v vodovodu), se jaz ne bi bal za svoje zdravje, če bi bil tam.

energetik ::

Seveda niso nevarne za radiacijsko bolezen, so pa že lahko nevarne za povečanje nevarnosti raka. Če sem prav prebral je 100 mSv/leto že povezano z večjo možnostjo bolezni. Glede na zgornje meritve to pomeni ~2 meseca življenja na 30km oddaljenosti, pa imaš že dokaj večje možnosti za bolezen.
Tako da jaz ne bi bil čisto ravnodušen, če bi tamle stanoval.

MadMax ::

... dokler verjameš v verodostojnost objavljenih podatkov.
Ne rečem, da jih prirejajo, pa vseeno - ne bi bilo prvič.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

hamax ::

Če sem prav prebral je 100 mSv/leto že povezano z večjo možnostjo bolezni.

Ce sam prav razumel enoto Sv, naj bi 1Sv povecal moznost za nastanek raka za 5%.
Se pravi 100mSv/leto * 10 let = 5% vecja verjetnost za raka.

edit: Vir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

kixs ::

Po Žagarjevih pojasnilih je bil Nek projektiran in zgrajen za 0,3 težnostnega pospeška (g), "lomiti" bi se začel pri 0,6 g. "To je večji pospešek, kot so ga doživeli na Japonskem," je poudaril. Tik zraven Krškega je potresno zgrajen jez, ki zdrži še močnejše potrese, za jezom pa je bazen, ki bi zagotavljal dovolj vode za hlajenje elektrarne, če bi Sava nehala teči. Električno napajanje je zagotovljeno z različnimi vodi, poleg tega ima dva dizelska agregata, gradijo še tretjega na drugi lokaciji in na drugačen način, je pojasnil na okrogli mizi v Ljubljani.


http://www.dnevnik.si/novice/znanost/10...

ali3n ::

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

djordjevic ::

@kixs: Ne takih streljat'. Bodo zeleni še mislili, da je JE varna. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

s1m0n ::

Za zelene NEK ne bi bila varna pa če tudi so stene 20metrov pa še kakih par metrov svinca :)

gruntfürmich ::

Sv je zelo velika enota. v slo je naravno sevanje 2,7mSv / leto, za poklicno izpostavljene pa je limita 20 mSv / leto, interna v NEKu pa je omejena na 10 mSv / leto.
tko da ja, za % verjetnosti raka ne vem, ampak to je zelo veliko.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Alencica ::

Kaj pomeni to, da je kontaminirana voda iztekla v Pacifik? Lahko ona kroži s tokovi po celem oceanu?

jest10 ::

Alencica je izjavil:

Kaj pomeni to, da je kontaminirana voda iztekla v Pacifik? Lahko ona kroži s tokovi po celem oceanu?

To pomeni, da se bo v kratkem zelo, zelo razrečila, tako da se nimaš česa bati

gruntfürmich ::

Alencica je izjavil:

Kaj pomeni to, da je kontaminirana voda iztekla v Pacifik? Lahko ona kroži s tokovi po celem oceanu?

da. in po kakšnem od črnih scenarijev lahko tudi zaluta v sredozemlje. si sploh predstavljaš kakšne posledice bi to lahko imelo???:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pyr0Beast ::

Katastrofalne ! :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

alenčica??
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sidd ::

tista mala količina v vsej oceanski vodi...tole bo tako razredčeno, da bo sonce bolj nevarno od te župce! :))
no idea for signature
signed
I


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fukušima - jedrski incident v teku (VI) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
25044359 (32949) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident v teku (IV) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
24569325 (56504) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident v teku (II) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
398110226 (87564) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident, peti dan (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
380110815 (93674) Keyser Soze

Več podobnih tem