» »

Internet Explorer 9 v prvem dnevu solidno

Internet Explorer 9 v prvem dnevu solidno

vir: Heise
Download Squad - V prvem dnevu od izida je Microsoftov Internet Explorer 9 zabeležil vsega 2,3 milijona prenosov (in najverjetneje namestitev), kar je nekajkrat manj od konkurenčnega in mnogo starejšega izida Firefox 3, katerega števec prenosov se je v prvem dnevu ustavil pri 8 milijonih. A dosežek Internet Explorerja je vse prej kot slab, sploh če upoštevamo znatne olajševalne okoliščine. 8 milijonov Firefox 3 je absolutni rekord pri prenosu programske opreme s spleta, izid Firefox 3.5 pa je npr. zabeležil le 5 milijonov prenosov v prvem dnevu. Obenem je ciljna publika Firefoxa praktično vsak uporabnik osebnega računalnika, medtem ko je ta številka za Internet Explorer 9 mnogo manjša.

Microsoftov najnovejši brskalnik je jasno namenjen le za operacijske sisteme Windows, pa še to le za Visto in sedmico. Slednja sta imela v preteklem februarju glede na NetMarketShare.com skupaj le 34,1 % tržnega deleža, medtem ko je Windows XP še vedno nameščen na 55 % računalnikih (skupen delež vseh Windowsev znaša 89,7 %). Če bi s primerjavo čez palec glede na odstotek ciljne skupine primerjali število prenosov Internet Explorer 9 in Firefox 3, vidimo, da bi si bili številki lahko mnogo bolj podobni. Obenem smo zanemarili precej večjo konkurenco na trgu brskalnikov, saj je bil ob izidu Firefox 3 le-ta praktično edini konkurent takratnemu Internet Explorer 7, medtem ko imamo zdaj med seboj po lastnostih močno konkurenčne Internet Explorer 8 in 9, Firefox 3.6 in 4, Chrome, poleg manj zastopanih Opere in Safarija.

40 komentarjev

Mipe ::

Koliko Windows Vista in 7 licenc je zunaj? Toliko IE9 se bo preneslo.

mathjazz ::

Za primerjavo: Firefox vsak navaden dan zabeleži 2,5 milijona prenosov.
www.getfirefox.com

win64 ::

mathjazz je izjavil:

Za primerjavo: Firefox vsak navaden dan zabeleži 2,5 milijona prenosov.

vir

antonija ::

A je tale IE slucajno med posodobitvami za winse (pomoznosti kot obvezna posodobitev)? Ker pol stevilo prenosov nima nobene veze s tem kolk ljudi ga dejansko zdownloada ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Frgazor ::

Jaz sem tudi že takoj prvi dan prenesel najnovejši IE, tako kot ga vedno. Samo zato, ker ga je fino imet, da se sistem posodobi in ni neprijetnosti. Uporabil ga ne bom nikoli.

Jeremias ::

Lepo bi bilo, da bi se dalo pri IE9 izklopit clear type :)
Lp
Jernej

Relanium ::

Ni mi jasno, zakaj si MS namerno dela škodo z nepodporo XPjev.
Kater bukselj bi sploh menjal windows zarad IEja
Al pa če so izračunali da raj žrtvujejo brskalnik za več Win7 licenc

mtosev ::

Relanium je izjavil:

Ni mi jasno, zakaj si MS namerno dela škodo z nepodporo XPjev.
Kater bukselj bi sploh menjal windows zarad IEja
Al pa če so izračunali da raj žrtvujejo brskalnik za več Win7 licenc

Nič si ne delajo škode.XP je 10 let star OS in je čas da gre v pozabo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mkoco ::

Ma, če bi bil M$ pameten, bi delal na naslednji generaciji
brskalnika tudi za druge operacijske sisteme (Mac, Linux,
anyUnix) tako pa ostaja zabarikadiran v svojih winsih...
Money will say more in one moment than
the most eloquent lover can in years.

Malajlo ::

Ampak če tkole pogledaš, XP očitno ni tako slab sistem. Nekateri ga bodo drajsali še par let in dvanajst let za OS ni tako malo.

RejZoR ::

mtosev je izjavil:

Relanium je izjavil:

Ni mi jasno, zakaj si MS namerno dela škodo z nepodporo XPjev.
Kater bukselj bi sploh menjal windows zarad IEja
Al pa če so izračunali da raj žrtvujejo brskalnik za več Win7 licenc

Nič si ne delajo škode.XP je 10 let star OS in je čas da gre v pozabo


Povej to podjetjem z recimo 3000 sistemi, ki tečejo na WinXP in so strojno nezmožni poganjat Win7 ampak vseeno dobro služijo namenu v takem stanju kot so. Z izjemo IE, ki ne bo najnovejši. Doma se lahko igrajčkaš s piratskimi Polkni pa nalagaš naokoli pa menjaš browserje vsak drug dan. V firmah kjer morajo stvari delovat si takih stvari ne morejo privoščit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

antonija ::

Povej to podjetje z 150k sistemi ki tecejo na WinXP in so strojno zmozni poganjat Win7 (z lahkoto) ampak vseeno sluzijo namenu v takem stanju kot so. Zamnejat 150k OSov ni taka mala malica, odzvat se pa na vse napake, zadrege in nesposobnosti 150k uporabnikov je pa se toliko tezje.

Sploh pa: Kaj zavraga prinasa win7 tako novega enmu workstationu na kerem laufa vecinoma namneski SW + M$ programje v primerjavi z winXP?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Looooooka ::

Zdej pa obrni vprasanje pa se vprasaj.
Koliko stane eno samo firmo, ki more podpirati par 10 tisoc ce ne se vec takih firm....PLUS firme, ki so sle na nov OS?

antonija ::

Stvar je sila preprosta ce od M$ja kopujes 100k+ licenc za workstatione za OS in office, zdraven pa verjetno se grmado dnarja za serverje in support (tisti, taprav support, ne nas kreativno consumer support). Ce pac nocejo takih dnarjev se bo firma (ja, firma, tle ni drzavnih lobistov in "strokovnjakov ki delajo raziskave o smiselnosti prehoda") odlocila za ekonomsko najbolj ugodno resitev. In ce bojo ugotovili da bi jim prehod iz stare verzije na novo povzrocil prevec tezav, guess what?

Tko da bo M$ kar lepo se naprej podpiral XPje (mogoce na za rajo, za takele firme pa 100%), al bojo pa pri M$ju zlo pridni kar se tice orodij za nadgradnjo, pa sodelovanje pri vseh probolemih ki bojo zdraven, etc. Kakorkoli obrnes, M$ bo porabil veliko casa in dnarja ce bo hotel se naprej prodajat licence, pa ce bo to z starim OSom ki preverjeno deluje in ga je treba malo flikat, al pa z novim sistemom ki bo verjetno deloval in bo rabis se vsaj kaksen SP do izteka zivljenske dobe.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Phobias ::

antonija je izjavil:

A je tale IE slucajno med posodobitvami za winse (pomoznosti kot obvezna posodobitev)? Ker pol stevilo prenosov nima nobene veze s tem kolk ljudi ga dejansko zdownloada ;)



Tukaj je tvoj odgovor:

http://arstechnica.com/microsoft/news/2...
Thank you. We're all refreshed and challenged by your unique point of view

Ales ::

win64 je izjavil:

mathjazz je izjavil:

Za primerjavo: Firefox vsak navaden dan zabeleži 2,5 milijona prenosov.

vir

Ne vem če tistih 2,5 MIO ravno drži, ampak Firefox 3 ima Guinessov rekord v dnevnih downloadih. Prvi dan po izidu so uradno dosegli 8,002,530 unikatnih downloadov.

Za dnevno statistiko je pa na njihovi strani podatek za Firefox 3.6 in sicer 396,351,602 downloadov od 21.01.2010. To je v povprečju okoli 950.000 dnevno za Firefox 3.6.

Drugače pa, kakor je napisal Phobias, IE 9 bo 21.03.2011 uvrščen med pomembne popravke. Po tem bo statistika neprimerljiva.

Looooooka ::

Matr....sam menubara se pa ne da na vrh spravit.

matejdro ::

Phobias je izjavil:

antonija je izjavil:

A je tale IE slucajno med posodobitvami za winse (pomoznosti kot obvezna posodobitev)? Ker pol stevilo prenosov nima nobene veze s tem kolk ljudi ga dejansko zdownloada ;)



Tukaj je tvoj odgovor:

http://arstechnica.com/microsoft/news/2...


Super. Tole še naj naredijo na XP updejtih z IE6, da se bo avtomatsko posodobil na osmico. Tiste firme, ki IE6 rabijo, bodo že prekinile update.

LukaSLO ::

Nameščeno imam IE 9 RC verzijo, pa me zanima zakaj mi ne zazna Update posodobitve??? Ko sem imel Beto mi je prek Update namestilo RC - posodobitev.

Ales ::

LukaSLO, kateri datum je danes..? ;)

Phobias ::

LukaSLO - malo še boš pa res moral počakat... preberi si članek ;)
Thank you. We're all refreshed and challenged by your unique point of view

Rippy ::

Uu sem spregledal novico, da je izšel. Zgleda zelo lepo atm.

antonija ::

Super. Tole še naj naredijo na XP updejtih z IE6, da se bo avtomatsko posodobil na osmico. Tiste firme, ki IE6 rabijo, bodo že prekinile update.

Sem imel filing da je tako narejeno (al pa da je vsaj bilo) za XPje s starim browserjem, ampak firm, ki tega ne updateajo je ogromno... Pa velike so.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mipe ::

Malajlo ::

FF 3.6 sicer pokaže planete, in to je to. Obtičiš na enem planetu in ne naprej ne nazaj. Kaj je torej ta izpit?

zeleni ::

Kaj je ta izpit?

Slamparija. Objavijo ga na mozillademos in dodajo firefox link, firefox pa, kot pravi Mipe - pade na izpitu.

zeleni ::

Mogoce pa dela z novo beto.

Vidim, da se v 3.6 tudi tekst napacno izpise (prekriva). V glavnem. Deluje bol kot polizdelek.

Malajlo ::

http://ie.microsoft.com/testdrive/HTML5...
IE9 dela. FF36 ne (ahm, message je pa kot iz Simpsonov ;)
http://ie.microsoft.com/testdrive/Graph...
IE9 gladko, FF36 šteka.
Iz vsega tega lahko sklepam, da so tile HTML5 testi narejeni namerno tako, da ne dela vsak browser normalno.

Mipe ::

Probajte raje z FF4, ki bo izšel nasledni teden.

Phobias ::

Mipe je izjavil:

Probajte raje z FF4, ki bo izšel nasledni teden.


Saj je že beta zunaj. Zdaj bo samo prešlo še na release.
Thank you. We're all refreshed and challenged by your unique point of view

Ales ::

Če ne najdejo kakega čisto novega buga, bo trenutni RC kar končna različica Firefox 4.

Zgoraj omenjena Mozillina stran je demo za nove html5 zmogljivosti v Firefoxu 4, seveda se Firefox 3.x in drugi starejši browserji tukaj ne morejo ravno izkazati.

MrStein ::

V Chrome tudi fajn šteka. Sicer nimam 8 jerdnika na 4,7 GHz, ampak vseeno, samo par slik skrola levo desno...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bor H ::

Meni na Chrome delajo tisti planeti BP, imam pa quada, ce koga res zanima lahko preverim load cpuja.

NorK ::

Slovenski MS ima na Facebooku nagradno igro za uporabnike IE9. Če kdo potrebuje majico s kratkimi rokavi ali pa želi na izlet - http://www.facebook.com/microsoft.si. Lahko pa sodelujete še v nagradni igri za Windows 7 Ultimate.

BlueRunner ::

Ali imajo tudi kakšne nagrade za odkrite buge? Meni en že najeda. ;((

techfreak :) ::

Bor H je izjavil:

Meni na Chrome delajo tisti planeti BP, imam pa quada, ce koga res zanima lahko preverim load cpuja.

Na žalost nimamo vsi quadov. Meni na 720QM planeti ne delajo tekoče ne na Chrome-u, kot tudi ne na Firefoxu.

mtosev ::

techfreak :) je izjavil:

Bor H je izjavil:

Meni na Chrome delajo tisti planeti BP, imam pa quada, ce koga res zanima lahko preverim load cpuja.

Na žalost nimamo vsi quadov. Meni na 720QM planeti ne delajo tekoče ne na Chrome-u, kot tudi ne na Firefoxu.

Meni cpu čez 10% ne gre.i7 930
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Bor H ::

Evo techfreak, sam zate sem preveru: požre mi nekje 10-20% CPUja tako da sumim da quad niti ni potreben. Mogoče Chrome uporablja grafiko pa je v tem hec?

hm...ne, tut to ne bo ker tut grafa ne skoči čez 3%. Pa tudi rama požre manj kot 50MB.

PrimozR ::

Kaj drugega je pa 720QM kot pa quad?? o_O

Bor H ::

Sem zagnal zdj tale Planetarium na laptopu 2.4 C2D in je zadeva v Chromu čist lepo laufala, manjše štekanje je bilo opazno sam pri zoomiranju na planet in vračanju v "vesolje". Load pa ni šel čez 50%.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox 4 bolje drugi dan

Oddelek: Novice / Brskalniki
214676 (3689) k4vz0024
»

Prvi dan skoraj 7 milijonov prenosov Firefox 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6018780 (15595) ]Fusion[
»

Chrome daleč najpočasnejši v HTML5 izrisovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6218453 (15781) MrStein
»

Firefox 3.6 in 4.0 zamujata

Oddelek: Novice / Brskalniki
214551 (3498) mtosev
»

Windows 7 za petami Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6210006 (6968) Utk

Več podobnih tem