» »

Fukušima - jedrski incident, peti dan

whatever ::

@Mavrik - kje črpaš te kronološke informacije?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

poweroff ::

Hmm, jaz pa Thomasa precej pogrešam v tejle debati!

Sicer sem pa ravno lani poleti za foro gledal kolk stanejo merilniki sevanja... samo kolikor se spomnim, so bile dosti visoke cene.

Sem pa našel tlele ena zanimiva navodila: Build your own Geiger Counter
sudo poweroff

brbr21 ::

fosil je izjavil:

Men pa nekaj ni jasno pri tehle jedrskih zadevah.
Kot vemo sta na japonsko padli dve atomski bombi. Hirošima in Nagasaki. Ampak to sta danes čist običajni mesti, kjer živijo ljudje.
Po drugi strani, pa imamo Černobil, kjer tudi vemo kaj se je zgodil, ampak to mesto, je pa danes mesto duhov.
Kje je tukaj logika?


nak. černobil ni in ni bil nikoli mesto duhov. je cisto normalno zivece mestece. pripyat pa je mesto duhov.

Pyr0Beast ::


Sicer sem pa ravno lani poleti za foro gledal kolk stanejo merilniki sevanja... samo kolikor se spomnim, so bile dosti visoke cene.

~100EUR
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

guest #44 ::

Kje bi lahko dobu kak kos radioaktivne snovi...po možnosti, da seva le alfa delce?

s1m0n ::

@jverne, mislim, da ga v zelo mali količini oddaja detektor dima :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

A. Smith ::

@Mavrik - kje črpaš te kronološke informacije?


En precej dober seznam: Timeline of the Fukushima nuclear accidents @ Wikipedia

Pa še en manj dober: http://www.zurnal24.si/katastrofa-na-ja...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

guest #44 ::

s1m0n je izjavil:

@jverne, mislim, da ga v zelo mali količini oddaja detektor dima :)


Jz isto razmišljam, sam zdej gledam pa piše da so te detektorji fotoelektrični al neki takega...what the hell does that mean?

darkolord ::

Da niso tapravi :)

Fotoelektrični so optični, ti pa "rabiš" ionizacijskega (tej so cenejši)

AngelOfDeath ::

Spiegel sporoča da so skoraj že dokončali novo električno povezavo do jedrske elektrarne.
edit: Slovnica

s1m0n ::

Hm a ni to malo pozno (prepozno) ? Vprašanje, če še bodo primarni sistemi za hlajenje delovali.
Kakšno linijo so mogli potegnit ?

Pšenični ::

Vprašanje če ne bo vse skupaj razneslo, ker je zadeva že precej pregreta.

Bellatrix ::

According to the World Health Organisation, the average person is exposed to about 3.0 millisieverts (mSv) a year of radiation, from naturally-occurring, medical and other sources.
But monitoring at the Fukushima Daiichi site has recorded radiation as high as 400 millisieverts an hour -- a level known to be a risk to human health.
Exposure to 1,000 millisieverts (1 Sievert) of radiation can cause radiation sickness.



http://www.ndtv.com/video/player/news/f...
http://www.ndtv.com/video/player/news/t...
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Jap to ni dosti, piloti majo letno mejo 20 mSv!
Kadilci so malo bolj obsevani, kot ostali :) Letno ca dodatno 9 mSv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

whatever ::

Neimnovan vir ameriške administracije je za ABC news povedal, da se v ZDA pripravljajo na najhujši možni scenarij, po katerem bi Japonska posledice čutila še več desetletij.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

guest #44 ::

Damn it...ionskih detektorjev dima sploh ne prodajajo v sloveniji!

whatever ::

Mislim, da bo šla cena rama precej gor.:D

Nivo vode naj bi se znižal tudi v reaktorju številka 5, piše Telegraph.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

energetik ::

Tega pa ne razumem, kako da se nižajo nivoji vode v bazenih z izrabljenim gorivom. Zaradi česa že?

whatever ::

@energetik: Jaz tudi ne. Najbrž je potres naredil kake razpoke v bazenih.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

s1m0n ::

Ali so bazeni poškodovani, cevi...
Nekje je blo tudi povedano da je možno, da so vodo iz bazena uporabli za hlajenje reaktorja :)

guest #44 ::

Izhlapevanja? sej izrabljeno gorivo ni hladno

genesiss ::

Pomoje zato, ker več vode izpari kot doteče

whatever ::

Čemu bi se to dogajalo? V bazen 5. in 6. reaktorja bi morali brez problema dovajati vodo, saj tam ni bilo nobene radioaktivnosti, ker sta bila že davno prej ugasnjena! Potres je pomoje povzročil razpoke v teh bazenih.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Pyr0Beast ::

no cooling = boiling

Tudi bazene je treba hladiti
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

whatever ::

In noben od teh TEPCOv tega ni vedel?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

AngelOfDeath ::

whatever je izjavil:

Čemu bi se to dogajalo? V bazen 5. in 6. reaktorja bi morali brez problema dovajati vodo, saj tam ni bilo nobene radioaktivnosti, ker sta bila že davno prej ugasnjena! Potres je pomoje povzročil razpoke v teh bazenih.



Če bi imeli elektriko tam bi jo najbrž imeli tudi 30m vstran. Samo razmišljam...
edit: Slovnica

mTjay ::

guest #44 je izjavil:

Damn it...ionskih detektorjev dima sploh ne prodajajo v sloveniji!


Jaz imam "varno spravljene", mislim da štiri (4) detektorje dima, ki vsebujejo radioaktivno snov. Čakajo na zbiranje posebno nevarnih odpadkov...

guest #44 ::

Kje živiš?

whatever ::

Če lahko hladijo oziroma so vsaj poskušali hladiti reaktorje 1., 2. in 3., ki so bili v popolnem razsulu, bi verjetno tudi našli +10 delavcev, da bi hladili bazene v 5. in 6. reaktorju, kjer domnevno sploh ni bilo radioaktivnosti. Samo razmišljam...
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

guest #44 ::

Side note:

Govori se, da naj bi skupno število atmosferskih jedrskih poskusev povečalo možnost nastanka raka za 500x po celem svetu.

energetik ::

Za bazen verjetno ni treba nekega hudega hlajenja, bi rekel da bi z eno gasilsko pumpo komot dovajali dovolj sveže vode za hlajenje. Oz počasi dotakali tisto, kar izpari. Saj tam pa lahko ja direktno spelješ navadno cev v bazen in pumpaš not vodo, ni treba nobenih pravilnih nastavkov, pritiska itd. Čudno.

hamax ::

kjer domnevno sploh ni bilo radioaktivnosti.

Seveda je bila. V reaktorjih in v bazenih. Tako kot v vseh nuklearkah.

Verjetno niso sli takoj zalivati z morsko vodo, ker zelijo te reaktorje se resiti. Ko bo kriza, bodo pa verjetno tudi zaceli.

whatever ::

Kurac skušajo še kaj rešiti.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Bibi ::

Borzniki se že veselijo razbite Japonske in težav tam.

Japonski jen je pridobil v zadnjih 15 minutah 5 % - noro!

Ojačitev je bila tako močna, da med bančne platforme sploh kotirale niso? (imam eno).

Jen je pridobil na podlagi sklepanj o tem, da se bo Japonska morala zadolžiti za renovacijo uničene države. Tako sklepanje je potegnilo tudi EURCHF par, ki je prav tako danes pridobil cca 3%. Kreditiranje japonske bo prisilio državo v dvig obrestne mere, da bodo ljude začeli varčevati denar - ga bodo banke lahko posojale. Sedajšna obrestna mera je bila skoraj nična....

Tisti z CHF krediti primite se za kapo, ker bo se še CHF ojačal...

hamax ::

Govori se, da naj bi skupno število atmosferskih jedrskih poskusev povečalo možnost nastanka raka za 500x po celem svetu.

A "govori se" slucajno pomeni "peer review clanki govorijo"? Ce ne, potem bom to mirno ignoriral.

AngelOfDeath ::

energetik je izjavil:

Za bazen verjetno ni treba nekega hudega hlajenja, bi rekel da bi z eno gasilsko pumpo komot dovajali dovolj sveže vode za hlajenje. Oz počasi dotakali tisto, kar izpari. Saj tam pa lahko ja direktno spelješ navadno cev v bazen in pumpaš not vodo, ni treba nobenih pravilnih nastavkov, pritiska itd. Čudno.



Najboljše da si gasilsko pumpo narišejo. Vodo pa pričarajo. Verjetno bi delovalo ?
Ali pa še boljše, naredijo si še eno elektrarno v 1 ali dveh urah. Jupejjj pa problemov sploh nebi bilo.
edit: Slovnica

whatever ::

hamax je izjavil:

Govori se, da naj bi skupno število atmosferskih jedrskih poskusev povečalo možnost nastanka raka za 500x po celem svetu.

A "govori se" slucajno pomeni "peer review clanki govorijo"? Ce ne, potem bom to mirno ignoriral.


To je bluz. Življenjska doba je danes najvišja v zgodovini.

AngelOfDeath je izjavil:

energetik je izjavil:

Za bazen verjetno ni treba nekega hudega hlajenja, bi rekel da bi z eno gasilsko pumpo komot dovajali dovolj sveže vode za hlajenje. Oz počasi dotakali tisto, kar izpari. Saj tam pa lahko ja direktno spelješ navadno cev v bazen in pumpaš not vodo, ni treba nobenih pravilnih nastavkov, pritiska itd. Čudno.



Najboljše da si gasilsko pumpo narišejo. Vodo pa pričarajo. Verjetno bi delovalo ?
Ali pa še boljše, naredijo si še eno elektrarno v 1 ali dveh urah. Jupejjj pa problemov sploh nebi bilo.


Potem pa razloži, na kakšen način so domnevno hladili 1.,2. in 3. reaktor takoj po cunamiju?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

genesiss ::

Tudi raka je vedno več.

Zheegec ::

genesiss je izjavil:

Tudi raka je vedno več.

Linearno več, kot je daljša življenjska doba ali ne? Kakšen link s statistiko?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

djordjevic ::

Ja, ker je veliko več ljudi, ki doživijo 80 let in več kot prej, ko telo že pospešeno crkuje, ergo imajo rakave celice field day. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

whatever ::

Eh... to se ti sam zdi, raka je blo isto pred 500 leti, sam da je takrat rak odnesel samo tiste, ki jih prej že ni kuga ipd.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

s1m0n ::

Veter na vzhodni obali trenutno piha večinoma proti zahodu!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

AngelOfDeath ::

whatever je izjavil:

hamax je izjavil:

Govori se, da naj bi skupno število atmosferskih jedrskih poskusev povečalo možnost nastanka raka za 500x po celem svetu.

A "govori se" slucajno pomeni "peer review clanki govorijo"? Ce ne, potem bom to mirno ignoriral.


To je bluz. Življenjska doba je danes najvišja v zgodovini.

AngelOfDeath je izjavil:

energetik je izjavil:

Za bazen verjetno ni treba nekega hudega hlajenja, bi rekel da bi z eno gasilsko pumpo komot dovajali dovolj sveže vode za hlajenje. Oz počasi dotakali tisto, kar izpari. Saj tam pa lahko ja direktno spelješ navadno cev v bazen in pumpaš not vodo, ni treba nobenih pravilnih nastavkov, pritiska itd. Čudno.



Najboljše da si gasilsko pumpo narišejo. Vodo pa pričarajo. Verjetno bi delovalo ?
Ali pa še boljše, naredijo si še eno elektrarno v 1 ali dveh urah. Jupejjj pa problemov sploh nebi bilo.


Potem pa razloži, na kakšen način so domnevno hladili 1.,2. in 3. reaktor takoj po cunamiju?



Gorivo je seegrevalo vodo, le ta je izhlapevala, nato kondenzirala in se spet vračala nazaj. Problem je bil v tem da je bila nekje luknja in vode je zmanjkovalo. Ker "čira - čara" črpalk in vode niso imeli...

In če imaš ti 3 grozeče reaktorje in 2 stabilna. Verjetno ne greš reševati 2, ki sta še vredu ali ?
če zadev ni, jih enostavno ni. Gre to v tvojo primanjkuje IQ glavo.
edit: Slovnica

Vikking ::

Blisk je izjavil:


Poleg vsega najbolj izraba vodika iz vode, katerega lahko dobiš na zelo enostaven način!

Imaš sončne elektrarne, vetrne elektrarne, elektrarne ki delujejo na morske tokove, itd....

Sicer pa je vsaka TE bolj varna kot pa Jedrska elektrarna in nimaš radioaktivnih odpadkov in nimaš 300km okol sevanja v primeru explozije...

http://www.te-sostanj.si/

Ti pa še vedno zagovarjaš jedrsko bombo.
Očitno res ne živiš v Krškem, pač pa daleč stran!


V vednost. Pepel iz TE je radioaktiven, odnaša ga v zrak, na zemljo, ter spira v vodo, podtalnico. Poleg tega zaradi izpustov segrevaš ozračje ter prispevaš k visoki prašni onesnaženosti področja. Potem potrebuješ kupovati kupone zaradi izpustov, ki so precej dragi. Precej ljudi umre v rudarski nesrečah ki so pogoste (mogoče si slišal nazadnje za reševanje čilenskih rudarjev).

- V Sloveniji ni možno imeti elektrarn na morske tokove.
- Za sončne elektrarne mi povej kako bodo obratovala podjetja ponoči?, ko dežuje?
- Vetrne elektrarne pri nas gradijo že 20 let, pa mi povej koliko jih že stoji? saj so vsi proti, od zelenih, do ljubiteljev ptic, do prebivalcev.
- JE ni jedrska bomba!

Za normalno delo vseh prebivalcev in podjetij, se potrebujejo konstanten vir energije, ki ne glede na naravo omogoča 24/7 neprekinjeno dobavo električne energije. To omogoča JE in TE.

Seveda je pametno razmišljat v smeri drugih alternativ, a da bi popolnoma odrezal JE se še dolgo dolgo časa ne bo zgodilo. Saj vidiš kaj se dogaja z nafto, ko sploh nimaš svojih virov, ali pa so ti minimalni. Si odvisen od nekoga, na katerega nimaš nikaršnega vpliva, ter ti postavi ceno katero hočeš/nočešmorašsprejeti. Si pripravljen še za elektriko biti odvisen od drugih držav.

Pa še v razmislek. Prometne nesreče so v EU leta 2009 zahtevale 39.000 življenj. Koliko JE ter atomske bombe skupaj v vsej zgodovini?

KuntaKinte ::

trenutno so palice izpostavljene,skoraj brez vode,radioaktivnost narašča,z nekim gasilskim avtekom mislijo špricat na reaktor

gruntfürmich ::

guest #44 je izjavil:

Kje bi lahko dobu kak kos radioaktivne snovi...po možnosti, da seva le alfa delce?

legalno? pojdi s sesalcem v slabo prezračeno klet, daj filter papir na ustje, par minut sesaj in WOLA, imel boš filter poln radona ki je alfa sevalec!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

genesiss ::

Zheegec je izjavil:

genesiss je izjavil:

Tudi raka je vedno več.

Linearno več, kot je daljša življenjska doba ali ne? Kakšen link s statistiko?

http://dsol-smed.phac-aspc.gc.ca/dsol-s...

Največ ga odkrijejo pri ljudeh starih med 45 in 69 let. Ne, ne narašča linearno z daljšanjem življenjske dobe.

Moram pa preveriti še za:
Lung cancer
Skin cancer
Multiple myeloma
Breast cancer
Stomach cancer

ki so vsi "reaktivni" na radiacijo.

//V obdobju 92-2007 se je število incidenc naštetih tipov zmanjšalo oziroma ostalo nespremenjeno (v Kanadi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

ozbolt ::

Meni je pa fascinantno, da noben več ne ve za Libijo. Kot da se je vse ustavilo dole, noben medij ne poroča več :/

gruntfürmich ::

gruntfürmich je izjavil:

guest #44 je izjavil:

Kje bi lahko dobu kak kos radioaktivne snovi...po možnosti, da seva le alfa delce?

legalno? pojdi s sesalcem v slabo prezračeno klet, daj filter papir na ustje, par minut sesaj in WOLA, imel boš filter poln radona ki je alfa sevalec!

še druge možnosti radioaktivnega materiala: zidaki iz elektrofilterskega pepela, stara ura z svetlečimi številkami, mrežica za kamp lučke z torijem, elektrode za tig varienje (rdeče) z torijem. vendar nisem siguren če so ti samo A sevalci.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

djordjevic ::

ozbolt je izjavil:

Meni je pa fascinantno, da noben več ne ve za Libijo. Kot da se je vse ustavilo dole, noben medij ne poroča več :/

Ja, super gre situacija na roke vodji revolucije. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fukušima - jedrski incident v teku (IV) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
24569020 (56199) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident v teku (II) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
398109653 (86991) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident, peti dan (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
380110284 (93143) Keyser Soze
»

Fukušima - jedrski incident stopnje 4 v teku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
20877377 (63982) Pyr0Beast

Več podobnih tem