» »

Fukušima - jedrski incident, peti dan

Blisk ::

Lonsarg je izjavil:

TEŠ proizvede VEČ radioaktivnosti, kot pa JE Krško. Poleg tega v krško to radioaktivnost izolirajo(ker morejo in lahko, ker je koncentrirana) v TEŠ pa jo zakopavajo z zemljo ali pa eno jezero na velko polnejo. Sicer res da ta radioaktivnost dokaj hitro zgine in si upajo to delat.

Pa če se gremo zeleno debato, ločit morate, kok je eno pridobivanje elektrike zeleno, in koliko je nevarno.
JE je zelo zelena(tok kot vetrnice,BOLJ kot kake sončne celice) je pa najbolj nevarna. TE je pa najmanj zelena in ni nevarna.

@Blisk, tisto iz vode pridobivanje se pa reče fuzija in tisto bo MOGOČE čez par desetletij, ko bo francoski fuzijski raziskovalni objekt uspešno pozitivne razultate prinesel. Če si pa z svojim omejenim znanjem namigoval na elektrolizo in ne fuzijo si ga pa polomil, ker elektroliza + kurjenje vodika je v najboljšem primeru baterija, v praksi pa ima še izgube zraven, ni pa vir energije:)


Zanivo, 5 let sem delal v TE, pa očitno nekateri več veste kot jaz.....
Radioaktivna je tudi tvoja ura, pa ti to škodi????

Govorite o nekih Ultra škodljivih učinkih TE, edini ki je vreden omembe proti JE, so izpusti v ozračje, ki pa so zaradi čistilnih naprav 95% manjši kot so bili brez čistilnih.

In tisto ne govorim o fuziji, poznam elektrarno, ki deluje in je testna.

Govorim o pridobivanju vodika, ampak ne z elektrolizo, ker je dolgotrajen un zahteven postopek.
Pač pa precej lažji način, tega je na netu full

Pyr0Beast je izjavil:

Isto so govorili Japonci in kaj zdej ko so zajebali????

Nuklearka še vedno stoji za razliko od vseh okoliških mest.

Kaj zdej, bojo nekateri najebali in kaj to pomaga na tisoče ljudem, ki morajo od doma????

Od doma ? WTF ?



LOL, kaj ti misliš, da je Tsunami porušil celo Japonsko????
Ljudje še ponekod kljub temu živijo....pravzaprav se zdaj odseljujejo iz svojih domov, da te seznanim z novicami...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Malajlo ::

Govorim o pridobivanju vodika, ampak ne z elektrolizo, ker je dolgotrajen un zahteven postopek.
Pač pa precej lažji način, tega je na netu full

Elektroliza je eden bolj preprostih postopkov. Ampak res preprostih. Da pa v vodo mečeš natrij ali pač nekaj, da reagira z vodo, pa ne vem, če je ravno ekonomsko opravičljivo. Razen če je govora o alu-alloy ;)

TESKAn ::

Zanivo, 5 let sem delal v TE, pa očitno nekateri več veste kot jaz.....

Zanimivo, nekateri se celo življenje ukvarjajo z JE, jih načrtujejo, delajo noter, pa očitno nekateri več vejo, kot oni...

Pač pa precej lažji način, tega je na netu full

Aha. Pa kakšen deluje ali so vsi "lih še mal, zdej pa res lih še mal, pa bo" tipa?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

hamax ::

In tisto ne govorim o fuziji, poznam elektrarno, ki deluje in je testna.

What? Kje? Kaksna elektrarna? Kaksna cena elektrike?

Govorim o pridobivanju vodika, ampak ne z elektrolizo, ker je dolgotrajen un zahteven postopek.
Pač pa precej lažji način, tega je na netu full

Facepalm. Na netu je full tega, ja :DDDD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

Pyr0Beast ::


Zanivo, 5 let sem delal v TE, pa očitno nekateri več veste kot jaz.....

Delal kot ... PR ?

Radioaktivna je tudi tvoja ura, pa ti to škodi????

Takih ur ne prodajajo več.

Govorite o nekih Ultra škodljivih učinkih TE, edini ki je vreden omembe proti JE, so izpusti v ozračje, ki pa so zaradi čistilnih naprav 95% manjši kot so bili brez čistilnih.

95% je manj SO2 !

No. kaj te potem tako JE skrbijo, če očitno TE nima nobenih škodljivih emisij ?


In tisto ne govorim o fuziji, poznam elektrarno, ki deluje in je testna.

URL PLZ.


Govorim o pridobivanju vodika, ampak ne z elektrolizo, ker je dolgotrajen un zahteven postopek.
Pač pa precej lažji način, tega je na netu full


Bullshit detector is way off scale now.



LOL, kaj ti misliš, da je Tsunami porušil celo Japonsko????

LOL a ti misliš da jaz to mislim ?

Ljudje še ponekod kljub temu živijo....pravzaprav se zdaj odseljujejo iz svojih domov, da te seznanim z novicami...

= Izseljujejo ker tam ni več za živeti
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

_sem_ ::

djordjevic je izjavil:

VEČKRAT so strokovnjaki iz same nuklearke, odgovorni iz pristojnih državnih institucij in drugi strokovnjaki s področja razlagali, kako in kaj je z JE Krško, ampak folk ni zadovoljen, dokler ni sliši, da nas lahko čez približno tri tedne zaradi nuklearke vrag vzame. Mene so prepričali in spanca zaradi JEK ne izgubljam.


Hm. Sej nimam vtisa da gre za akutno nevarnost. Ugašat na vrat na nos se mi ne zdi smiselno. Od njih tudi ne moreš pričakovat da bodo govorili drugače. Vseeno upam da bodo par mesecev dobro premišljevali in v naslednjih par mesecih kaj ukrenili.

djordjevic ::

_sem_ je izjavil:

Ugašat na vrat na nos se mi ne zdi smiselno.
Tako je. Prepričan sem, da bi bili soočeni s precej večjo grožnjo, če se kar naenkrat lotimo ustavljat veliko število nukleark po Evropi, kot če jih pustimo laufat pod budnim nadzorstvom. Ameri imajo en dober rek: Don't try to fix something that isn't broken.
No grave is deep enough to keep us in chains.

s1m0n ::

No je sploh kakšna logična, pametna alternativa jedrskim ? ne mi začet z veternimi ker nimamo tolko prostora za ca 600MW...
Sončne bi tudi pokrile celotno slovenijo!

Pravkar so nemci meli na TV za Polsko, da je odločena gradit JE po Černoblu so prekinili gradnjo ker je bilo preveč protesta!
Pravijo, da druge možnosti kot JE nimajo. Trenutno proizvajajo 90 iz TE in zaradi tega najbolj onesnažujejo v evropi!
Sončne elektrarne ne morejo postavi v taki meri ker ni denarja.

KandazaR ::

No je sploh kakšna logična, pametna alternativa jedrskim ?


Je! Redukcije. :|

Pyr0Beast ::

Ne; Uvoz 'zelene' energije !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

whatever ::

Bioenergija.:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

jest10 ::

No je sploh kakšna logična, pametna alternativa jedrskim ? ne mi začet z veternimi ker nimamo tolko prostora za ca 600MW...


ma glih z vetrno energijo ti loh začnem tupit.

No kar začni. Pa še povej, kaj početi, ko veter ne piha/piha premočno? Ozeroma ko piha premalo, da bi veternice delale s 100% močjo.
Kajti nuklearka lahko stalno dela na 100%

šernk ::

Za ukinjanje obstoječe JE Krško nisem. Naj dela kolikor mislijo da je prav.
(in o tem noben zelenc ni odločal (za npr.: +20 let podaljšanja kokr nekateri razpravljajo)


pa še kako so zeleni krivi, ker ne pustijo gradnje novih. elektrike pa vsi rabijo vedno več in ne manj!

tudi mene zanima dobra alternativa JE in veterne bi bile že postavljene, pa so se vsi vzdignili...torej očitno niso alternativa.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

cyber_killer ::

@Blisk
Vse lepo in prav, da si delal 5 let v TE. Samo veš, to ni noben pokazatelj, kot vidiš tudi največje glavce tega sveta se zmotijo in potem pride do katastrof.

sprasujem ::

pa še kako so zeleni krivi, ker ne pustijo gradnje novih.

Nove JE rastejo skor kot gobe po dežju. Edin zaradi zdejšnje nevšečnosti je mal kao ratu problem.
http://www.perspektiva.si/fileadmin/per...

Zgodovina sprememb…

HeMan ::

Blisk veliko pišeš, a malo poveš. Že večkrat si omenil nove varne in čiste vire energije ter dejal, da je tega polno po internetu. Vendar nisi prilepil niti ENE povezave! Ubistvu nobene svoje izjave ne podkrepiš s kakšnim virom, vse ti moramo verjetni na besedo. Jaz ti bom povedal iskreno, ne daješ občutka, da se karkoli spoznaš na temo in s tem nimam razloga da bi ti verjel. Če hočeš, da se to spremeni, boš moral začeti citirat vire...

Bellatrix ::

Kako se to sevanje širi, oz. kako ti ioni potujejo. Padajo, zavijajo ali vozijo naravnost ?

Piše da so sledi našli tudi v vodi, torej se lahko ta stvar nekako spoji z vodo in "miruje", če kdo lahko razloži ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

nurmaln ::

Tako kot vsi drugi atomi se pač tudi radioaktivni atomi pomešajo z zrakom, vodo...
Vodni tokovi ali veter jih potem raznaša naokoli po svetu, sevanje pa prihaja od vsakega posameznega radioaktivnega atoma.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

gulfstream ::

Kako se to sevanje širi, oz. kako ti ioni potujejo. Padajo, zavijajo ali vozijo naravnost ?

Ne ioni. Atomi urana, plutonija, cezija, joda in ostale nepotrebne zalege se pomešajo z vodo, in tam razpadajo dalje. Ni nekega sevanja na razdaljo, tu nam pomaga r kvadrat :)

Edit: malo me slovenćina muči danes

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Še glede morebitnih razpok v reaktorju; Te niso kritične. Bile bi, če bi reaktor obratoval. Sedaj je pa le pod minimalnim tlakom, hladivo pa že tako sproti hlapi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pegasus ::

Evo še ena kost za glodat, tokrat iz sveta letalstva ali kako so rusi naredili nočno osvetlitev instrumentov brez uporabe električnih svetil:

Another classy feature of An-2 night flight is the instrument panel. All the dial markings are painted with radium, a technique outlawed in the U.S. decades ago. The "floodlights" are actually ultraviolet, to excite the radium. "It's the only airplane I know of that you can fly at night and get a sunburn," one An-2 owner said.

http://www.seqair.com/Other/UnFalco/UnF...

SasoS ::

Samo sevanje se širi naravnost, tako kot vsako elektromagnetno delovanje. Kar predstavlja problem je, kako se širi sam izvor sevanja (radioaktivni izotopi). Lahko se ne širijo (čepijo v prahu...ob cesti, v stavbah - zato je okoli Černobila relativno varno sredi ceste, bognedaj da se pelješ ob robu ali celo bankini), lahko pa atome zanese veter, voda, podtalnica...itd. To potovanje niti ni tako kritično, saj če ravno ne gre za neke hude delce goriva, izotopi hitro razpadejo ali pa sevajo bolj šibko oz. njih sama koncentracija ne predstavlja večjega problema. Problem pa je, če tak delec zaužiješ ali vdihneš, saj imaš potem izvor sevanja znotraj telesa in tisto pa je težava. Zato se daje tabletke kalijevega jodida, da se radioaktivni izorop joda ne nabira v ščitnici ampak se izloči. Ne pomaga pa to naprimer proti ceziju, saj se ta nalaga v kosteh in izpodriva kalcij...

Pyr0Beast ::

V okolici černobila je relativno varno na cesti - tam je dež že spral vso radiacijo stran. Trava je pravtako OK. Tam je šla v globino.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

Blisk je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

TEŠ proizvede VEČ radioaktivnosti, kot pa JE Krško. Poleg tega v krško to radioaktivnost izolirajo(ker morejo in lahko, ker je koncentrirana) v TEŠ pa jo zakopavajo z zemljo ali pa eno jezero na velko polnejo. Sicer res da ta radioaktivnost dokaj hitro zgine in si upajo to delat.

Pa če se gremo zeleno debato, ločit morate, kok je eno pridobivanje elektrike zeleno, in koliko je nevarno.
JE je zelo zelena(tok kot vetrnice,BOLJ kot kake sončne celice) je pa najbolj nevarna. TE je pa najmanj zelena in ni nevarna.


Zanivo, 5 let sem delal v TE, pa očitno nekateri več veste kot jaz.....
Radioaktivna je tudi tvoja ura, pa ti to škodi????

Govorite o nekih Ultra škodljivih učinkih TE, edini ki je vreden omembe proti JE, so izpusti v ozračje, ki pa so zaradi čistilnih naprav 95% manjši kot so bili brez čistilnih.

ja, pravzaprav je pepel iz TE 'zelo' radioaktiven. gajgerca zelo lepo hrešči, če se približaš pepelu ali pa, kar je bilo učasih moderno, zidakom iz elektrofilterskega pepela. radona je v tistih stanovanjih ogromno. lahko greš potem še v krško preverit, pa boš videl da tam tega ni.
poleg tega se izpušča ogromno težkih kovin; pač odvisno od premoga. ter nekaj od filtrov, vendar ne vem kako uspešno filtrirajo težke kovine...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Truga ::

Blisk je izjavil:

Govorim o pridobivanju vodika, ampak ne z elektrolizo, ker je dolgotrajen un zahteven postopek.
Pač pa precej lažji način, tega je na netu full

To drzi, obstaja precej lazji nacin. Stopis na spacebus stevilka 43 do jupitra in ga tam kar z lavorjem zajames. Za samo nekaj sto miljard evrov/lavor.

Prosim lepo, ce navedes vir/dokaze za tele buce ki jih kotalis. Ce tak vir energije res obstaja, si pravkar resil velik kos problemov clovestva. Nobelova nagrada, to je za amaterje. Folk se bo za Bliskovo nagrado grebel tko da se bo kr bliskalo.

gruntfürmich ::

Blisk je izjavil:

LOL tud na Japonskem niso pričakvali potresa 9.0
Se pravi, če ga ne pričakujemo potem je OK da zgradimo še par JE, ki zdržijo potres 7.0

dj blisk še tebi je treba razložit da ni bil nobeden problem potres, temveč cunami. štekaš?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

Lahko je s tujim k***m po koprivah mahat.

Saj so navadni delavci, niti vojaki niso.


seveda je najlažje pobegniti, pa se naj jebe nuklearka in cel svet:D
v prihodnje je potrebno sestaviti kakšno pogodbo za zaposlene v JE, da v kriznih trenutkih MORAJO tvegati življenje. seveda s finančno spodbudo.:)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

s1m0n ::

Bo potrebno pač za takšne primere imel rusko vojsko!
Posebaj tak kot je blo pri Černoblu jaz si tega ne bi upal, verjetno pa se oni niso zavedali v kaj se podajajo!
Je pa njim v zahvali in znanstvenikom, da se je vsaj koliko se je dalo zaščitlo!

jlpktnst ::

sparklyslo je izjavil:

Če bi v Sloveniji bil potres 8 ali 9 stopnje oz. podoben, kot ta na japonskem, bi bila JE Krško verjetno še najmanjši problem.
Če koga skrbi kaj bo z JE Krško v primeru takšnega potresa, naj se prvo vpraša v kakšni zgradbi živi, dela, študira...


Te kar malo zmraziš če živiš v kakšnem 30 metrskem bloku v LJ iz sedemdesetih ali šestdesetih... jap...

Posledica jedrske nesreče je ponavadi dolgoročno več rakavih obolenj, teh je pa itak več zadnje čase že zaradi vsega sranja ki ga šopajo v hrano.

sonac ::

Zanimivo, da se nikjer nič ne govori o LFTR.
Priporočam ogled naslednjih videov: Google Tech Talk @ Youtube, Kirk Sorensen @ twit.tv

noraguta ::

Govorim o pridobivanju vodika, ampak ne z elektrolizo, ker je dolgotrajen un zahteven postopek.
Pač pa precej lažji način, tega je na netu full

ja na netu je tega full , pa znanstvene fantastike ravno tako . energije katera bi prišla do odjemalcev pa začuda ni.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

WarpedGone ::

Zanimivo, da se nikjer nič ne govori o LFTR.

Ker iščeš manj-popularno/specifično ime, išči MSR.
Zbogom in hvala za vse ribe

whatever ::

WarpedGone je izjavil:

Zanimivo, da se nikjer nič ne govori o LFTR.

Ker iščeš manj-popularno/specifično ime, išči MSR.


Kaj je to?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Ales ::

Aggressor ::

Blisk master troll! :D

Drugače pa, zanimivo je, da čeprav naj bi bila eksplozija na drugi enoti najmočnejša, ni resneje poškodovala strehe, ker naj bi do nje prišlo pod reaktorjem.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

st0jko ::

nazaj na temo prosim

16:52 IAEA je potrdila, da so jedra reaktorjev 1, 2 in 3 poškodovana.


8-O
keks?

s1m0n ::

To, da je MSR preprost še ne pomeni, da je kaj bolj varen! Pa tudi stara tehnologija!

Pyr0Beast ::

That's news ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

st0jko je izjavil:

16:52 IAEA je potrdila, da so jedra reaktorjev 1, 2 in 3 poškodovana.

dobro. to je zadnja stvar ki si jo vsak želi. upajmo na čim manjši izpust radioaktivnosti. to je vse kar nam ta trenutek ostane.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

djordjevic ::

Link? BBC live-blog nima tega.
No grave is deep enough to keep us in chains.

st0jko ::

Zgelda da so francozi imeli prav. Gre za incident 6. stopnje.
keks?

s1m0n ::

Me res zanima, če bo slika (Infra), ki jo bo ameriška drona posnela kje objaljena :)

s1m0n ::

A ve kdo kako dolgo rabi reaktor, da se ustavi pod normalnimi pogoji ?
Ter kako dolgo še morajo nato, če gre za dokončno zaustavitev gorivne palice bit hlajene, da se lahko odstranijo in skladiščijo brez hlajenja ?

Keyser Soze ::

st0jko je izjavil:

16:52 IAEA je potrdila, da so jedra reaktorjev 1, 2 in 3 poškodovana.

8-O

Em, če se zgodi delni meltdown, kako se to klasificira? Kot poškodovano jedro?
OM, F, G!

fosil ::

Men pa nekaj ni jasno pri tehle jedrskih zadevah.
Kot vemo sta na japonsko padli dve atomski bombi. Hirošima in Nagasaki. Ampak to sta danes čist običajni mesti, kjer živijo ljudje.
Po drugi strani, pa imamo Černobil, kjer tudi vemo kaj se je zgodil, ampak to mesto, je pa danes mesto duhov.
Kje je tukaj logika?
Tako je!

Primoz ::

bomba ... nekaj (deset) kilogramov materiala, ki gre v stratosfero ob eksploziji

elektrarna ... nekaj ton materiala, ki ostane pod betonom (razen če ne)
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Pyr0Beast ::

s1m0n je izjavil:

A ve kdo kako dolgo rabi reaktor, da se ustavi pod normalnimi pogoji ?
Ter kako dolgo še morajo nato, če gre za dokončno zaustavitev gorivne palice bit hlajene, da se lahko odstranijo in skladiščijo brez hlajenja ?

3 dni do polne zaustavitve. Ali pa en teden. Tam tam.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

fosil ::

Primoz je izjavil:

bomba ... nekaj (deset) kilogramov materiala, ki gre v stratosfero ob eksploziji
elektrarna ... nekaj ton materiala, ki ostane pod betonom (razen če ne)

Je sej pri elektrarni gre tud material v zrak, oziroma ostane pod betonom.
Zakaj torej v Černobilu danes ne živijo ljudje?
Tako je!

Gregor P ::

s1m0n je izjavil:

Bo potrebno pač za takšne primere imel rusko vojsko!
Posebaj tak kot je blo pri Černoblu jaz si tega ne bi upal, verjetno pa se oni niso zavedali v kaj se podajajo! Je pa njim v zahvali in znanstvenikom, da se je vsaj koliko se je dalo zaščitlo!

Nekako v 21.st. že počasi računam na to, da bodo večino nevarnih opravil opravili roboti, še posebej na Japonskem (kjer jih pospešeno razvijajo).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

whatever ::

Mogoče kaka daljinsko vodena mašinerija (ki še vedno nuca operaterja), roboti on their own pa malo morgen.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fukušima - jedrski incident v teku (IV) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
24569314 (56493) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident v teku (II) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
398110202 (87540) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident, peti dan (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
380110796 (93655) Keyser Soze
»

Fukušima - jedrski incident stopnje 4 v teku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
20877729 (64334) Pyr0Beast

Več podobnih tem