» »

Težave s polnjenjem

Težave s polnjenjem

Girl222 ::

Pozdravljeni.

Zadnje čase se mi pojavlja zelo nadležna težava z računalnikom.
Ker sem punca in mi je take vrste tehnologija bolj tuja, bom vse napisala po domače in kar se da enostavno.
Uporabljam prenosni računalnik Toshiba. Kabel za polnjenje je sestavljen iz dveh delov - en del ima na eni strani priklop za računalnik, drugi pa za v elektriko - oba pa se priklopita (stikata) v nekakšno "škatlico". Včasih ko ga priklopim v elektriko se računalnik ne napaja (lučka za napajanje ne sveti pa tudi prižgati se ne da), v tisti "škatlici" pa se sliši prekinjajoče piskanje. Sliši se ko je kabel priklopljen samo v elektriko in ne v računalnik pa tudi ko je v elektriko in v računalnik. Zakaj in kaj pomeni ta pisk? Če pa prenosnik ni priklopljen v elektriko pa ne dela - računalnik imam 2 leti in baterija še ni bila zamenjana... je mogoče potekla življenska doba baterije? (namreč prenosnik sem imela vedno priklopljen v elektriko, že od vsega začetka). Ko pa mi končno uspe povezat računalnik z elektriko pa računalik ne smem premikati, sicer se spet prekine povezava med elektriko in računalnikom (čeprav je kabel v njem) in se takoj ugasne (tudi če mi piše da je baterija 100% napolnjena). Je možno da je poškodovan kabel ali da je računalnik poškodovan na mestu kjer se priklopi kabel v njega in ne prejema elektrike da bi se začel polniti? Je čas da zamenjam baterijo (glede na to da ga imam 2 leti)?

Že vnaprej hvala za odgovore.

ToniT ::

v tisti "škatlici" pa se sliši prekinjajoče piskanje

Kot kaže ti je crknila "tista škatlica" - to pomeni napajalnik oz. usmernik, ki pretvarja napetost 220V na okrog 18V.
Vsaj meni je na pokvarjeni napajalnik piskal. Vsekakor je najbolje, da ti vse skupaj pregledajo na servisu in da se ugotovi napaka. Lahko je tudi problem v konektorju na računalniku - ti se radi odlotajo in prekinejo stik. Baterijo pa ti naj preverijo - ni nujno, da je že za zamenjavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik se ne prižge-kratek stik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8914 (713) Maša9
»

Pc se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
191321 (1092) solatko
»

popolnoma mrtev HP prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
101821 (1629) IvoJan
»

problem z vodo

Oddelek: Pomoč in nasveti
201037 (775) ViperR
»

Prenosnik se ne užge

Oddelek: Pomoč in nasveti
122328 (2118) blaz87

Več podobnih tem