» »

problem z vodo

problem z vodo

ViperR ::

ker mi je 1 del vodnega hlajenja počil sem ga mogu menjat in med menjavo se mi je malo vode polilo na matično, sedaj pa se računalnik noče prižgat. Ko napajalnik priklopim se lučke na matični za power on in reset prižgejo, ko pa kliknem power on sploh matična nič ne reagira, sploh noče se užgat. Je mogoče zaradi polite vode to nastalo(ko sem polil račulnalik ni bil priklopljen v elektriko), ali je morda kak stik na matični(ker sem jo moral vzeti ven). imam pa P6t Deluxe V2, 5870 grafo, 850W napajalnik, 6gb Hiperx, i7 920.
  • spremenil: ViperR ()

Icematxyz ::

Pa si posušil matično ploščo preden si šel prižigat vse skupaj?

IvoJan ::

pusti kakšen dan da se dobro posuši in upaj da nisi česa zjebal ker te bo drag ostalo :S
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

ViperR ::

Ja ni se prov vse posušilo. Neki je ostalo sem komaj potem opazil. Sem mel destilirano vodo + antifriz.

IvoJan ::

jao...

plato bi lahko dal v pečico za par minut da se posuši
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

BALAST ::

Pomagaj si s fenom za lase, za kakšne 2minuti priklopi fen 30cm stran od matične, pa boš lahko takoj preizkusil ali dela ali ne.

Pa ne pozabi vklopit vseh kablov v matično in grafično. ;)

IvoJan ::

še bolje pa če imate doma sušilni stroj :) xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

ViperR ::

Zdej sem z pumpo za gume izpohaval vodo iz rež pri grafični in ramih. Bom pa ju3 še s femon probal. Samo ta antifriz se je zažrl notr sploh vn noče:S

_koki_ ::

Zato pa je*eš vodno za tistih 200mhz 24/7 višjega OC, da ne govorimo o znatno višji ceni ob nakupu glede na dobr zračni hladilnik...

ViperR ::

Če da ven ram pa grafo se bo comp prižgal?

KoMar- ::

Ne.

ViperR ::

Hvala vsem, računalnik se je uspešno prižgal, ko sem ga z enom pol ure sušil:D Nekaj sem po frumu bral da je dobro matično s kakim sprejem prešpricati, da spoji ne oksidirajo. Je res nujno, to narediti?

opeter ::

Voda in elektronika nista prijatelja.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ViperR ::

bobby :: 3. avg 2006, 14:56:36
citiraj

* #

prej al slej ti bo oksidiralo.
en nov čopič vzam pa recimo kakšen kontakt sprej (je malo masten, ne prevaja štroma) pa spicaj celo plato, posuši in to je to. ampak jst bi vseen kontroliral na vsake toklk cajta...


To sem mislil. če kdo ve kaj več o tem naj napiše. ker nočm da mi spet cez kak mesec kaj crkne.

PacificBlue ::

Skodit ne more, koristi pa(sprej stane okoli 5 evrov). Čeprav, če si v redu posusil tud ne bi smelo zdaj kr crknit..

ViperR ::

Ok zdej je pa se neki. 1 uro nisem računalnika vžgal in ko sem ga potem po 1h hotel prižgati se ni hotel! Sem spet s fenom še malo po rami za grafo in po konektorjih za maticno in sedaj se je spet prizgal. Kaj je se vedno kaj vode noter al kaj bi lahko bil problem z to? kaj ce pride kaj v stik ko imam odprt računalnik kaj se lahko zgodi?

IvoJan ::

zdej ko je prižgan ga sploh ne ugašaj. se bo sam segrel in posušil. tako se je meni :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Pyr0Beast ::

Ugasni, izklopi iz elektrike in konkretno posuši.

To nekaj na pol ni nič.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Opkow ::

Ne se igrat s tem, k imas vse neki napol posuseno. naj bo par dni na zgocem soncu, da se orenk posusi.

IvoJan ::

lahko bi pa dal plato v pečico kot sem že napisal??
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

ViperR ::

Če bi hotu dat v pečico, pol bi mogu cel comp razštelat, kar pa mi ravno ne odgovarja. Saj sedaj ze vse deluje(prej mi pol ure ni razpoznalo grafičnei n nisem mogel driverju naložit). Bom pa bolj pazliv z vodo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polita grafična kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
253279 (2111) b00mer
»

Sušenje telefona (voda)

Oddelek: Mobilne tehnologije
253010 (2067) GeForce
»

Telefon padel v vodo (BlackBerry Curve 8900) pomoč...

Oddelek: Pomoč in nasveti
436941 (5641) clothes
»

laptop polit s šabeso

Oddelek: Pomoč in nasveti
91674 (1381) arkas
»

polita voda po maticni plosci

Oddelek: Strojna oprema
161331 (1028) asus

Več podobnih tem