» »

Prenosnik se ne užge

Prenosnik se ne užge

MilanTomic ::

Par dni nazaj je lepo deloval moj ThinkPad A31, ampak zdaj se ne užge več. Baterijo sem dal ven, ampak ne pomaga. Ko na novo priklopim napajalni kabel se za en tren užgejo vse lučke kot da se bo užgal (včasih se tudi zaslon užge za 1 sec), ampak potem se vse ugasne in je prenosnik 'mrtev'. Kaj bi lahko bilo?

solatko ::

Brez čarobne krogle ali kart, odgovor ni možen. Najmanj kar je potrebno je podroben pregled, če ne obvladaš, potrebuješ servis.

MilanTomic ::

Delno obvladam. Če to ne bi bil prenosni računalnik bi bilo veliko lažje ker sem že odpiral neprenosne računalnike in dodajal komponente. Prenosni računalink mi je nov izziv. Na tujih forumih sem prebral nasvet, da trebam odklapljati eno po eno komponento dokler ne ugotovim katera je 'kaput'. Fajn bi bilo, če bi obstajala kakšna navodila korak po korak kako to narediti... nenavadno je to, da je po 1 sekundi 'mrtev'.

solatko ::

Poizkusi dobiti service manual iz uradne strani - za HP se dobi na uradni strani, za tvojega pa ne vem. Potem slediš navodilom in to je to. Poglej na you tube, če je kak filmček za tvoj PC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

MilanTomic ::

Tnx ;)

MilanTomic ::

solatko je izjavil:

Poizkusi dobiti service manual iz uradne strani - za HP se dobi na uradni strani, za tvojega pa ne vem. Potem slediš navodilom in to je to.


Našel sem navodila. Res je lepo razloženo. Žal, glih zdaj ko sem spet našel čas za tisti prenosnik pri sebi nimam tako majhnega šraufcigra da ga odprem. :(

Ampak sem še enkrat priklopil napajalnik v prenosnik in ga pustil (škoditi ne more...) da fila baterijo (zelena lučka baterije veselo utripala) kakšnih 20-30 min in sem opazil nekaj kar sem zadnjič spregledal. Tisti kot prenosnika v kateri pride kabel napajalnika je ratal zelo vroč, celo rahlo smrdeti je začelo. Potem sem hiter odklopil kabel napajalnika. V tem kotu prenosnika je procesor in ventilator. Se pravi, nekaj od tega se je segrelo/užgalo? Najbrž ventilator ne dela? Opomba: se pravi, prenosnik sem le dal v elektriko, nisem pritisnil ON gumba, ki prižge prenosnik.

solatko ::

Verjetno rabiš izvijač T8, zadnjič sem ga dobil v eLeclercu v kompletu s kakšnimi 15-imi izvijači, za 7,6EUR. Poleg so od T6 do T12. Poglej če imajo še, so kar kvalitetni.

Pyr0Beast ::

Lahko je unicen tudi vtikac od prenosnika. Ali pa je kaj spohalo, ne bo ne prvic ne zadnjic.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MilanTomic ::

MilanTomic je izjavil:

Ampak sem še enkrat priklopil napajalnik v prenosnik in ga pustil (škoditi ne more...) da fila baterijo (zelena lučka baterije veselo utripala) kakšnih 20-30 min in sem opazil nekaj kar sem zadnjič spregledal. Tisti kot prenosnika v kateri pride kabel napajalnika je ratal zelo vroč, celo rahlo smrdeti je začelo. Potem sem hiter odklopil kabel napajalnika. V tem kotu prenosnika je procesor in ventilator. Se pravi, nekaj od tega se je segrelo/užgalo? Najbrž ventilator ne dela? Opomba: se pravi, prenosnik sem le dal v elektriko, nisem pritisnil ON gumba, ki prižge prenosnik.


Odprl (odšraufal) sem prenosnik. Nič se mi nenavadnega ne zdi. Upam, da je le ventilator pokvarjen, ampak ne znam preveriti, če je to res. Ko dam kabel v elektriko (prenosnik ni prižgan) se ventilator ne obrača, ampak se tudi ne bi trebal, dokler ni prenosnik prižgan. Kako lahko preverim, če je ventilator, plošča ali procesor pokvarjen? Se da to kako stestirati? S katero opremo? Najbrž rabim imeti rezervne dele in zamenjati dele v mojem prenosniku dokler ne najdem kateri je pokvarjen? Se da kako drugače, če nimam delov? Najbrž ne.

Pyr0Beast ::

CPU je v 99% primerih cisto OK.

Najbolje ti je nabaviti eno novo plato preko eBaya ali pa pogledati za rabljeno po bolhi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

rh^ ::

Moj stari Asus se mi pred leti tudi ni hotel prižgati. Lučke so gorele vse, baterija je bila ok, napajalnik isto. Sem ga odprl, razšraufal, dajal eno po eno komponento vn ampak brez učinka. Peljal na servis kjer so rekli da je šla plata.

MilanTomic ::

Se da vsaj kako preveriti če hladilnik/ventilator procesorja v prenosniku deluje? Ko je izklopljen (shutdown) prenosnik in vštekan v ekektriko se itak ventilator ne vrti, a ne?

blaz87 ::

Vzami dol tipkovnico in ga prižgi brez nje. Saj se vidi če se ti bo vrtel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hp probook se več ne prižge, lučka on sveti

Oddelek: Pomoč in nasveti
253309 (2254) jukoz
»

Težave z baterijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
101229 (918) urostech
»

Računalnika ne boota, rabim nov PSU, kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
151527 (1144) Infusion
»

Problem z ekranom Asus Pro52L Laptop!! Prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
71031 (909) solatko
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7922506 (21317) LukaTCE

Več podobnih tem