» »

Pc se ne zažene

Pc se ne zažene

bdoxx ::

Lp
mam en komp, dokaj nov pa moram diagnosticirat napako.
spec:
i3 3220
7870 xt
500gb disk
optična enota
asrock b75
2dodatna ventilatorja
8gb rama
napajalnik pa je mislim da nek i-tec 650W ima 26A NA 12v liniji.
Problem pa je sledč:
Računalnik se ne prižge. Ko pa se ga izklopi iz elektrike, in nazaj vklopi v elektriko in se stisne power gumb se za sekundo zavrtijo ventilatorji na CPU, PSU in ohišju, nato tema!. Ponoven stisk na power gumb ne nardi ničesar.
Ponoven izklop in vklop rač. v električo omrežje se postopek ponovi.... prvi stisk power gumba se zavrtijo za 1sec vsi ventilatorji nato tema....
Še info PC se pred to težavo ni uporabljal cca. 1teden, pred tem je deloval brezhibno.
kaj bi lahko šlo rakom žvižgat?
PSU?
MOBO?

Lp
M
  • spremenil: bdoxx ()

damonstr ::

Poskusi stestirat napajalnik če sploh dela:

vse kable odklopi, on/off gumb zadaj daj v off pozicijo. Nato stakni na 24-pinskem konektorju zemljo(črn kabel) in zelen kabel.
link

potem prižgi napajalnik in če se bo ventilator zavrtel, potem je napajalnik OK.

Sicer preglej vse povezave v računalniku, če so vsi kabli pritrjeni, kot je treba. Na matični poglej, če ni kakšen kondenzator napihnjen, to se še vidi.

Sicer pa je krivec skoraj 100% napajalnik. Če se da, si od koga sposodi drugega in poglej, če bo kaj.

Toliko z moje strani.

bdoxx ::

kabli so vsi vredu pritrjeni, kondiči so OK, plata je skoraj nova.
Sam tud sumim PSU, samo bega me to
Računalnik se ne prižge. Ko pa se ga izklopi iz elektrike, in nazaj vklopi v elektriko in se stisne power gumb se za sekundo zavrtijo ventilatorji na CPU, PSU in ohišju, nato tema!. Ponoven stisk na power gumb ne nardi ničesar.

solatko ::

Najlažje je sprobat napajalnik. Ste imeli kakšne strele v bližini?
Delo krepa človeka

hojnikb ::

bdoxx je izjavil:

kabli so vsi vredu pritrjeni, kondiči so OK, plata je skoraj nova.
Sam tud sumim PSU, samo bega me to
Računalnik se ne prižge. Ko pa se ga izklopi iz elektrike, in nazaj vklopi v elektriko in se stisne power gumb se za sekundo zavrtijo ventilatorji na CPU, PSU in ohišju, nato tema!. Ponoven stisk na power gumb ne nardi ničesar.

lahk da je kr en rail fuč...
je pa to skor 100% napajalc, sploh če je neka noname varjanta
#brezpodpisa

STU-III ::

Lahko bi bilo tudi kaj drugega. Enako mi je delalo na enem P4 računalniku, če sem drugo grafično vstavil, mogoče je tudi grafična.
Line secured.

hojnikb ::

za grafično je manjša šansa da je fuč, sploh ob takih simptomih...

Tolk o tem da se splača šparat na napajalcih :)):)):)):))
#brezpodpisa

STU-III ::

"za grafično je manjša šansa da je fuč, sploh ob takih simptomih..."

Je res ampak tak simptom sem imel že nemalokrat pri starejših kompih in nikoli ni bil kriv psu.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

hojnikb ::

starejši kompi majo svoje muhe...
nov bi se glih tako pržgal, ker ma itk ondie gpu ...
#brezpodpisa

STU-III ::

Drugače pa, če je to q-tec napajalec niti ni videti slab, sploh z dvema ali mogoče celo tremi ventilatorji: http://www.amazon.co.uk/Q-TEC-650W-Trip...
Line secured.

hojnikb ::

omg če maš tega q-teca ga vrži stran tut če ni kaput...
šrot od šrota, še večji od lcpower...

http://www.bit-tech.net/custompc/labs/7...

For its rediculously low cost, the QTec Triple Fan 650W can only be described as a clown's supply. Buy at your own peril and don't say we didn't warn you. The worst supply on test by quite some margin and a complete misadvertisement of capabilities, suckering people into a poor purchase.

Recommended system: None whatsoever.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

The Q-TEC passed the 50 and 75 per cent voltage stability tests, although its efficiency at the latter setting dropped below the ATX spec to 68 per cent. This means that it was drawing a quite ridiculous 725W from the mains to produce 498W. The Q-TEC barely managed a few seconds at 100 per cent load before the voltages on all the rails started jumping up and down by as much as 20 per cent. After approximately a minute, it triggered the trip-switch of the testing lab.

težko rečeš temu napajalnik za karkoli..
#brezpodpisa

Enron x86 ::

Madona, kaj se zadnje dni odvija vojna napajalnikov na ST-ju? :) Sta že prav nadležna. @maticko, svetujem, da odstraniš grafično, kakšno palčko rama (če jih je več), odklopiš vso periferijo (tipkovnice, diski itn), narediš Clear CMOS ... Poročaj, kaj bo.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

hojnikb ::

@maticko
najprej testiraj z eno palčko rama, potem testiraj brez grafike (iGPU) in nazadnje z drugim napajalnikom...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bdoxx ::

grafiko sem odstranil, simptomi so ostali isti. palčka rama je samo ena - sprobal drugi slot simptomi isti. odstranil tud večino periferije - simptomi isti.
Napajalnik pa je mislim da ta ološ http://www.i-tec-europe.eu/?t=3&v=134

dzinks63 ::

Če je napajalnik še ok, bi to moral poganjat bp, tako da ti preostane za preverit osnovno ploščo . Drugače, je vse dobro in pravilno priklopljeno, konektorji potisnjeni do konca, pri kakšnem transportu se lahko kaj razrahlja.

Enron x86 ::

@maticko, kaj pa, če zaženeš računalnik brez RAM-a, a ti potem piska? Sem imel isto situacijo (sicer s starejšim računalnikom).

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

bdoxx ::

grem še dans enkrat pregledat ta rač. bilo kaj sem sprobal se je zgodilo
to
Računalnik se ne prižge. Ko pa se ga izklopi iz elektrike, in nazaj vklopi v elektriko in se stisne power gumb se za sekundo zavrtijo ventilatorji na CPU, PSU in ohišju, nato tema (PC je kot ugašjen). Ponoven stisk na power gumb ne nardi ničesar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bdoxx ()

bdoxx ::

Enron x86 je izjavil:

@maticko, kaj pa, če zaženeš računalnik brez RAM-a, a ti potem piska? Sem imel isto situacijo (sicer s starejšim računalnikom).

lp

brez rama nardi isto vsi venti se zaženejo za 1sec. naredil clr cms, stanje isto, iz napajlinka(modularen) izklopil vse kable razn napajnja matične. zgodi se isto vsi venti se zaženejo za 1sec nato se ne zgodi nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bdoxx ()

solatko ::

Si vzel ven baterijo (vse na plati mora bit izklopljeno) in z izvijačem naredil stik na ležišču. Če se zaženejo venti za kakšno secundo in kratki stik na bateriji ne bo pomagal, je verjetno šla plata. Lahko pa je šel tudi procesor.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Strojna oprema
12916 (721) b3D_950
»

Nov laptop se prižge samo ko je narobe obrnjen (wtf?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
264290 (2743) Dzhimen
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535359 (4295) svetetko
»

Asus p8z77 deluxe problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
232191 (1948) Brias
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
5607 (541) draciel

Več podobnih tem