» »

Izšel Chrome 10

Izšel Chrome 10

Google - Danes je izšla deseta verzija Googlovega odprtokodnega brskalnika Chrome. Glavne novosti so hitrejše izvajanje JavaScripta, ki mu je Google v testu V8 nameril 66-odstotno pohitritev, izboljšan videz, še zlasti lažje orientiranje in dodana možnost iskanja v nastavitvah. Mogoče je sinhronizirati shranjena gesla med različnimi računalniki, če imamo gesla v oblaku, pri čemer je seveda prenos šifriran. Za večjo varnost brskanja so v peskovnik vključili tudi vgrajen Flash Player, za večjo hitrost pa je dodano strojno pospeševanje videa. Odpravili so tudi nekaj hroščev. Prenos je mogoč z domače strani ali z izbiro funkcije Posodobi v brskalniku.

59 komentarjev

«
1
2

Mitja358 ::

Ma ni ga čez Chrome.:)

Good Guy ::

Noro kok zadeva hitreje duluje8-O8-O

bond007 ::

Ja res, meni se zdi opazno hitreje od chrome 9.

HardFu ::

Firefoxa sem ze pred casom odpisal.
http://codeable.io

System ::

Res leti tale nov Chrome, Firefox je leta za njim.

hendriks ::

warp 10 ;)

RejZoR ::

Čakal sem Chrome 10 s password syncom in sem ga dočakal. Sicer je RSS glup za znoret v primerjavi z Live Feedi v Firefoxu ampak vse ostalo pa je v Chromu skoraj bolje in bom sedaj verjetno ostal kar na Chromu.

Čeprav bi mouse gestures lahko že vgradil not tovarniško in enako velja za smooth scrolling, ki je nekako standard že od obdobja dinozavrov... Pa tud ne bi škodilo če bi sync znal syncat tud search engine.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

whiteghosted ::

včasih sploh nism hoto slišat za chrome, zej pa sploh nočem več slišat za mozzilo:))

System ::

Skoraj pozabil...se da slučajno nastavit smooth scrolling ter kako?

RejZoR ::

Ne moreš. Razen če si snameš SmoothScroll extension. Nujno zlo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

trnvpeti ::

ne vidim nobene pohitritve

kje ste izmerili tako drastično pohitritev?

Good Guy ::

trnvpeti je izjavil:

ne vidim nobene pohitritve

kje ste izmerili tako drastično pohitritev?


že na uč se vid da dela vse zlo hitrej... ne rabiš nč merit..

deejay2 ::

Mal ste pozni slo-tech.

trnvpeti ::

meni na uc zgleda isto
tudi stoparica isto

RejZoR ::

JavaScript, kar pomeni, da na večini strani ne b neke bistvene razlike.
Če pa boš pognal npr igro FrozenDEFENCE pa bo razlika ogromna.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

trnvpeti ::

torej vecina vidi nekaj, kar ni :)

Good Guy ::

trnvpeti je izjavil:

torej vecina vidi nekaj, kar ni :)


Ma pozab na javoscript..

na splošno se strani zlagajo neverjetno hitreje, kot z verzijo 9.... če pa ti tega ne vidiš oz nočeš vidit ti pa ne morem pomagat

Gregor P ::

LOL meni se je po posodobitvi ujel v neskončen loop; nikakor se noče naložiti in me vedno vpraša, če naj se ponovno zažene:))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

smash ::

uhh. tole je pa zelo hitro..kar ne morem verjet da lahko tako hitro odpira

RejZoR ::

Good Guy je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

torej vecina vidi nekaj, kar ni :)


Ma pozab na javoscript..

na splošno se strani zlagajo neverjetno hitreje, kot z verzijo 9.... če pa ti tega ne vidiš oz nočeš vidit ti pa ne morem pomagat


Proti Firefox 3.6 se mi zdi Chrome 10 polžji za znoret. In to z AdBlockom, ki odstrani ves odvečni šodr. JavaScript leti kot zmešana ampak rendering strani je na netbooku kjer je Forefox 3.6 letel kot zmešan je Chrome 10 prav počasen z zlaganjem elementov vkup. Na istem računalniku kjer je Firefox letel kot sneta sekira.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

System ::

Vsakemu drugače zgleda očitno...

PrimozR ::

Rejzor hvala za smooth scrolling tip ;)

gendale ::

ne opazim razlike v hitrosti
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

RoSeR ::

Raje si dajte gor dev (11 trenutno) verzijo.

nUUb ::

Morda je malo hitrejši...še vedno pa ostaja ChromeFast.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Mipe ::

Kako je z iskanjem po polju za vnos besedila? Zadnjič ni nič scrollal, zato ostajam pri FF.

PrimozR ::

RoSeR je izjavil:

Raje si dajte gor dev (11 trenutno) verzijo.

Kaj pa je tako zanimivega v enajstki? Itak bo v kratkem beta prešla na 11.

techfreak :) ::

RejZoR je izjavil:

Proti Firefox 3.6 se mi zdi Chrome 10 polžji za znoret. In to z AdBlockom, ki odstrani ves odvečni šodr. JavaScript leti kot zmešana ampak rendering strani je na netbooku kjer je Forefox 3.6 letel kot zmešan je Chrome 10 prav počasen z zlaganjem elementov vkup. Na istem računalniku kjer je Firefox letel kot sneta sekira.

Chrome 9/10 je proti Firefox 4 veliko hitrejši.

blackbfm ::

Nevem kje vidte to hitrost, men se zdi isto. Kar me je motlo pri 9ki je to da je sem pa tja kar zaštekal vse, kakšen memory leak ali kaj podobnega. Bomo vidl če je zdej kej bolš :p

RejZoR ::

techfreak :) je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Proti Firefox 3.6 se mi zdi Chrome 10 polžji za znoret. In to z AdBlockom, ki odstrani ves odvečni šodr. JavaScript leti kot zmešana ampak rendering strani je na netbooku kjer je Forefox 3.6 letel kot zmešan je Chrome 10 prav počasen z zlaganjem elementov vkup. Na istem računalniku kjer je Firefox letel kot sneta sekira.

Chrome 9/10 je proti Firefox 4 veliko hitrejši.


Jah na netbooku ni prav nič hitrejši. Vse je isto samo browser je drug.
In to na straneh, ki sem jih že obiskal. Kot da caching ne dela dobro. Ker novo odprta stran pa traja še dlje. Lahko imajo najhitrejši JS engine ampak tle je očitno feler nekje drugje.

Ampak vseeno ga bom uporabljal ker imam občutek, da je syncing malce bolj zanesljiv kot pri drugih...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

A prenese vse tabe, linke in shranjene accounte itd iz FF?

smash ::

men že slotech odpira hitreje, vsaj tak občutek je, sploh ne vem če kaj nalaga...ko spustim gumb na miški, je stran že naložena

joebanana ::

smash je izjavil:

men že slotech odpira hitreje, vsaj tak občutek je, sploh ne vem če kaj nalaga...ko spustim gumb na miški, je stran že naložena


Jst če refrešam sploh ne opazm na slo-techu. Drugje se pozna. Dejansko je res hitr, pa tut slo-tech ni zelo zakompliciran. V prejšnji verziji mi je edin flash neki nagaju včasih(ni blo slike kdaj na youtubu, če je biu youtube v več tabih odprt). Upam da bo zdej kul.

Iluvatar ::

Ravno sem probal. Odpiranje slo-tech z IE 8 in Chrome 10. Ne opazim razlike v hitrosti nalaganja. Je pa velika razlika če odprem 24ur.com. Chrome veliko hitreje naloži 24ur.com kot pa IE8.

Frgazor ::

RejZoR je izjavil:


Proti Firefox 3.6 se mi zdi Chrome 10 polžji za znoret. In to z AdBlockom, ki odstrani ves odvečni šodr. JavaScript leti kot zmešana ampak rendering strani je na netbooku kjer je Forefox 3.6 letel kot zmešan je Chrome 10 prav počasen z zlaganjem elementov vkup. Na istem računalniku kjer je Firefox letel kot sneta sekira.


Chrome z adblockom je na počasni mašini zelo, zelo počasen. Brez tega pa je zelo hiter.

Realist ::

Ali ima verzija za linux GUI za dodajanje certifikatov?

Kenpachi ::

Placebo...
Zaraki Kenpachi.

Zmajc ::

Kenpachi je izjavil:

Placebo...


verjetno ... samo chromov placebop je hitrejsi od mozillinega :D

r0ker ::

Ko bi otroci že enkrat dojeli, da kar tebi dela hitreje ni nujne da dela drugim... to smo se že na visti naučili pred več kot 5 leti. dajte no malo vklopit možgančke, ne pa, da v prazno nabijate kaj je najboljše v računalništvu in kaj ni.

Srachko ::

Men je všeč zaradi uporabniškega vmesnika. Vse kar rabim, mi visi "pred nosom", vse ostale stvari, ki pa se ne uporabljajo tako pogosto/niso za navadne uporabnike, so pa lepo elegantno "skrite" očem. Lahko mirne duše predam pc sestri, brez da bi se bal da mi "zaštrika" kakšne pomembnejše nastavitve.

Poleg tega se mi zdi, da moj mlinček nekak lažje oz. z manjšim naporom žene Chrome kot pa FF 4 beta, ki sem ga pred kratkim preizkušal.
I can see clearly now, the brain has gone...

smash ::

ma poglej samo start time....

..FF uporabljam samo zaradi FireBug plugina, ampak kot vidim, ga bo tudi tukaj Chrome prehitel

koramberger ::

Kako jim rata vsakič tolk pohitrit javascript?
A je bil v štartu tako nepremično počasen al kaj...?

System ::

Mogoče zato, ker gre tehnologija naprej... Pa ni samo Javascript kar so pohitrili.

Zmajc ::

r0ker je izjavil:

Ko bi otroci že enkrat dojeli, da kar tebi dela hitreje ni nujne da dela drugim... to smo se že na visti naučili pred več kot 5 leti. dajte no malo vklopit možgančke, ne pa, da v prazno nabijate kaj je najboljše v računalništvu in kaj ni.




Osebno sem več kot 7 let uporabljal Opero in nisem verjel da bom kdaj posegel po drugem browserju, sedaj sem pa prešaltal na chrome in sem več kot zadovoljen.

Dejstvo je da Chrome kot celotna browser izkušnja postaja vedno boljši, in to je to. Za tistih par miliskund vecje hitrosti se noben ne sekira.

Verjamem da je podobno pri monogih drugih.

drejjerd ::

Chrome ftw. Firefox samo še za razvoj (Firebug, Fiddler, Web developer), ker nazadnje ko sem pogledal chrome še ni mel za ponudit dobrih nadomestkov naštetim vtićnikom

koramberger ::

@System, si sploh prebral kaj sprašujem?

smash ::

drejjerd je izjavil:

Chrome ftw. Firefox samo še za razvoj (Firebug, Fiddler, Web developer), ker nazadnje ko sem pogledal chrome še ni mel za ponudit dobrih nadomestkov naštetim vtićnikom


res je...danes se že cel dan matram z developer toolom za chrome in moram reč, da je delo z firebugom še vedno veliko hitrejše in predvsem je firebug veliko bolj odziven

Zero0ne ::

Ne uporabljam javascripta in ne maram, da mi Google sledi na vsakem koraku. Zakaj bi uporabljal Chrome?
uname -o

Lion29 ::

lol, ne uporabljas javascripta? shit... pol res ne rabis modernih browserjev.. cisto zadosti je ff2 ali opera 9
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemčija: najvarnejši brskalnik je Firefox (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6016659 (12165) Meizu
»

Chrome prispel do verzije 50

Oddelek: Novice / Brskalniki
96016 (4196) ZigaZiga
»

Bitcoin: nesluteni milijonar, pripravlja se Dark Wallet

Oddelek: Novice / Kriptovalute
2413065 (8086) simnov
»

Twitter dobiva izboljšane varnostne ukrepe

Oddelek: Novice / Varnost
53386 (2874) Mavrik
»

Izšel Chrome 14

Oddelek: Novice / Brskalniki
95788 (3256) Lion29

Več podobnih tem