» »

novi SD RAM ne dela CDrom in CD/RW

novi SD RAM ne dela CDrom in CD/RW

richier ::

pri namestitvi novega 128 SD RAMa na obstojece 128 mi pri startu pokaze 196MB rama kar ni logicno saj meni ne,
od takrat naprej mi ne dela CDrom in CD/RW, mislim lucke svetijo vratca se odpirajo toda v exploreru ga ne prikaze
Prosim pomagajte!

boštjan ::

če pa odstraniš novi ram pa je vse ok

ali3n ::

Glede RAMa: rešitev je updejtanje BIOSa ali nakup double sided ramov (z bankami po 16MB). Več o tem najdeš v tem postu

Glede CD Roma - verjetno si pri namestitvi RAMa z roko ruknil kable al pa kej podobnega - preveri če so kabli dobro pritisnjeni v vtičnice.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

richier ::

ven ga se nisem dal toda vse kable sem pregledal to je ok, bom ga se probal vzet ven pa bom videl kaj se dogaja

ali3n ::

richier: zelo verjetno imaš enak problem kot jaz - plata ne podpira ramov, ki imajo banke večje od 16MB. Alzo - za 128MB je potrebnih 8 bank (čipov na modulu), da ga plata prepozna kot 128MB ram. "Novi" SDRAMi majo 32MB banke (4je čipi na 128MB modulu). Reši te lahko update BIOSa matične plošče (preveri na proizvajalčevi strani, kjer boš gotovo našel tudi vsa potrebna navodila) al pa da zamenjaš ta RAM ki ti ne dela za takega ki ima 16MB čipe.

Glede CRromov - jih imaš na istem IDE kablu? Pomojem si ponesreči iztaknil (lahko le na pol) IDE kabel iz matične plate, in ti zato ne zazna obeh. Prever vse kable, vse vtičnice, jumperjev pa verjetno nisi premikal....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

richier ::

Takole da vam bo bolj jasno matična je Matsonic MS7192S, ker se jaz slabo spoznam na te zadeve. Kar se pa tice CDjev sem pregledal vse kable prestekal in nič od njih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako naviti procesor?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
634171 (3874) biokill
»

Dodeljevanje RAMa grafični

Oddelek: Pomoč in nasveti
111323 (1036) Ndrej
»

Crknjen RAM ali kaj drugega?

Oddelek: Strojna oprema
161757 (1539) Jeebs
»

So mi prodali 2x64MB namesto 2x128 MB SDRAM?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141612 (1178) vili
»

Problem z rami

Oddelek: Pomoč in nasveti
9804 (688) element

Več podobnih tem