» »

Dodeljevanje RAMa grafični

Dodeljevanje RAMa grafični

romancretnik ::

LP, po novem imam prenosnika Lenovo 3000 N100 z integrirano Intel grafično kartico. Ker se mi je zdela resolucija nekam slaba -ikone so zelo nerazločne - (čeprav nastavljena na 1280x800), sem pogledal v nadzorni plošči pod rubriko Sistem, kako je z grafiko. Razbral sem, da lahko grafiki dodelim 128 MB RAMa, trenutno pa je dodeljenih le 10 MB.

Predvidevam, da je vir težav ravno v tem, da ima grafična premalo spomina.
Je to možno?
In sploh, kako ji dodelim več spomina?
l.r.

trek@s ::

Katera je pa nazivna ločljivost za tvoj monitor? Nastavi tisto, pa ne bo nič zmazano. Dvomin, da imaš samo 10MB. Jaz sem enkrat nastavil na 16MB, pa se xp-ji sploh niso hotli zagnat. Preveri v biosu, na koliko imaš nastavljeno.

trek@s ::

Aha, sem zdaj opazil, da je ravno ta ločljivost, ki si jo navedel, deklarirana za ta monitor.:\

romancretnik ::

Sem pregledal BIOS, pa ni notri nič uporabnega. Lenovo ima en svoj servisni program "Lenovo Care", ki pa ga še nisem povsem pregledal.

Sem upal, da obstaja kak enostaven postopek, za katerega še jaz pač ne vem...

Prosim za nadaljne namige!
l.r.

Zgodovina sprememb…

OZZY ::

kaj pa če maš za barve nastavljeno samo na 256 in ne na 16/32 bit?

Al pa da je tud osveževanje krivo..
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

SasoS ::

RAM sigurno ni kriv za tvoje težave. RAM na grafični se nuca za shranjevanje tekstur od špilov (ker je hitrejši od sistemskega....pri navadnih grafičnih, pri integriranih je pak vseeno a so teksture v sistemskem ali "grafičnem" ramu ker sta oba itak enoinisto), za sliko ga porabiš le delček. Za 1280x800 nucaš 3MB pomnilnika, vse kar je več ne bo porabljeno.

romancretnik ::

Resolucijo sem poštimal, še vseeno pa piše, da je za grafiko dodeljenih sam 10 MB RAMa.
Kje se praviloma spreminjajo te nastavitve, če bi na primer hotel grafični dodeliti maximalno količino RAMa (128 MB)?
l.r.

Zgodovina sprememb…

alum ::

To tudi mene zanima. Kje se nastavlja, koliko rama želiš dodeliti grafični kartici.

Senitel ::

Ja ce ti pise, da graficna trenutno kuri 10MB rama ji lahko nastavis kolikor ti pase pa ga bo se zmer samo tolk pokurila. Drgac se pa to stima v BIOS-u. Probi pognat kaksno okensko 3D aplikacijo in povej ce poraba rama kaj zraste.

Šimpanz ::

Imel sem podoben primer z intlovo grafiko na PC matični plošči (asrock). Nikjer nisem našel nastavitev kjer bi povečal količino dodeljenega spomina grafični kartici, saj mi je v BIOSU vedno kazalo 16MB, možnih pa je bilo 128MB. Potem sem na Intlovi strani našel podatek da plata samodejno dodeljuje spomin grafični kartici kolikor ga trenutno potrebuje. Se pravi če delaš v Wordu ji da recmo 32MB če pa špilaš kakšno "igro" pa 128MB. Mislim da je tudi v tvojem primeru enako.

Izi ::

Točno tako. Nič ni treba nastavljati.
Grafična kartica si vzame toliko RAMa, kolikor ga potrebujejo zagnani programi.
Trenutne integrirane grafične kartice imajo nastavljeno edino zgornjo mejo in to je 128 MB.

Ker normalni uporabni programi grafičnega RAMa skorajda ne rabijo, ti večino RAMa ostane za poganjanje uporabnih programov, kar je dobro.
Ko pa boš pognal igro pa si bo ta vzela med 64 in 128 MB RAMa oz. kolikor pač potrebuje glede na nastavitve, ki si jih izbral v igri sami.

Ndrej ::

Romancretnik, a si imel težave z resolucijo pri tem prenosniku za 190k

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Kako si pa rešil to?

Sem sprobal ta prenosnik v BOF-U, pa se je tudi meni zdela resolucija nekam zmazana. Najbrž ga bom kupil, zato me zanima...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4GB Rama, prikazanega 2,75GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
241526 (1139) DeeCoy
»

ATI Radeon X1250 - nastavitev 512MB?

Oddelek: Pomoč in nasveti
123652 (2157) Zheegec
»

Pomoč pri hp

Oddelek: Pomoč in nasveti
101235 (1074) Zheegec
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493073 (1833) Azrael
»

Dual core prenosniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706849 (4833) _marko

Več podobnih tem