» »

Problem z rami

Problem z rami

[SpydeR] ::

Včeraj sem dobil modul (128 MB rama - rabljen). Ko sem s plate vzel star modul z ramom (64 mb pc 100) in dal na isti slot nov ram, ter zagnal računalnik, se mi je ta normalno zagnal. Potem sem računalni izklopil, vzel ram ven in dal novega na drugi slot, starega pa na prvi slot. Ko sem zagnal računalnik, je pričelo piskat. Izklopim, vzamem en modul ven, ponovno vklopim, isto. Nekaj časa sem menjal modula, probal vse možne kombinacije (1.,2.,3. slot).
Potem mi je sploh nehalo tud piskat, a računalnik se še zmeraj ni vklopil.

Kaj naj naredim?

Dax ::

Očitno sta oba rama brezhibna... sam si reku, da se je računalnik zbudu z obema.

Torej si med posegom neki sesul... najbrž si grafično al pa procesor mal ruknu ven iz slota (so dogaja).

Skratka preveri vse, če je še vedno tako kot more bit...

[SpydeR] ::

Ko sta bla oba modula not se v bistvu sploh ni zbudu. Ko sem ga vklopil, je samo piskalo, ekran pa je bil črn.

Dax ::

Že... sam reku si, da z vsakim posameznim modulom je pa na ZAČETKU delalo.

Torej... predvidevam da z RAM-i ni nič... vsaj ne kritičnega... preveri še enkrat vse kable.

asteroidk ::

ce sta oba rama "deblsized" poglej v manual ce ti plata podpira in na katere slote mores dat ...
nekatere mamaplate podpirajo 1 deblsided + 2 singelsided ali samo 2 debl ...

izrazi singl/debl so 100% narobe napisani ampak pac nevem napamet kako se temu rece.. :D:D
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

Loki ::

A ni se ena varianta, da skos, ko das not RAM, da mors ena stikala pretikat??
I left my wallet in El Segundo

[SpydeR] ::

Z rami ni nič narobe (preizkušeno pri sošolcu). Jutri bom pobral vse komponente s plate in pol probal vsako posebej dat nazaj.

srale ::

zelo vrjetno je da so rami med seboj nekompatibilni..ali pa s čipsetom..men se je to dogajalo na neki plati z via čipsetom ter vgrajeno grafično kartico...tko da sploh nisi prvi s takimi problemi..

[SpydeR] ::

Fora je v tem, da mi zdaj ne delajo tud tisti rami, ki sem jih mel prej not, tako, da ne more biti kriva nekompatibilnost med rami.

element ::

Pomoje si ram narobe not stlaču (ne vem, kako ti je to ratal), al pa si med tem, ko si dajal noter drugi ram, si kej prestavu or so... Mal preglej ceu sistem in boš vidu, kaj je narobe. 0:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se čudno obnaša (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
645386 (4550) accord37
»

ABIT NF7-S in Dual channel

Oddelek: Pomoč in nasveti
171131 (870) yoco
»

Zamenjal 2 plati, pa se nobena ne odviza. je mogoče kaj drugega krivo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161527 (1202) DominusSLO
»

1GB ram-a in windowsi XP??? Gre to sploh skupaj?

Oddelek: Operacijski sistemi
382321 (1571) R33D3M33R
»

Hardwerski problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
17998 (793) BlackHole

Več podobnih tem