» »

kako naviti procesor??

kako naviti procesor??

«
1
2

biokill ::

trenutno imam procesor AMD Athlon(tm) XP 2800+, matično Asrock K7VT4A+ in 512mb rama...zanima me kako bi navil ta procesor...ali je to težko,,ali zato potrebuješ kakšen program??...nič ne vem še o tem........zato bi prosil za pomoč

vsi odgoviri zaželjeni

hvala in L.P.

biokill ::

zanima me še nekaj, glede rama.....dodal bi ga še 512mb.......ali je važno od katere firme je, pa da je frekvenca ista.....zanima me tudi, če lahko medtem ko je računalnik ugasnjen, uzamemo ram iz računalnika (da bi pogledal katere znamke je) ter ga potem vrnemo nazaj v računalnik in ko bi računalnik spet vklopil bi deloval... ?????.....ali je treba imeti za ram kakšne gonilnike??....ali kdo ve, kje bi ga staknil zelo poceni??

res sem čisti začetnik pri tem, nimam pojma o teh stvareh....

L.P.

jest10 ::

V BIOSu nastavi voltažo na +10% in postopno višaj frekvenco FSBja. Ko sistem ne bo več stabilen, si dosegel mejo. To je vse.

itak37 ::

Ta procesor se ne bo dosti navil, po mojem se ti ne splaca se s tem ukvarjat. Ce te pa vseeno zanima navijanje, potem pa malo pogooglaj.
Za preverit RAM pa ugasni racunalnik, izklopi stikalo napajalnika na ohisju, razelektri se (dotakni se radiatorja), in vzemi ven RAM in poglej in ga dej nazaj noter.

biokill ::

hvala za dozsajšne odgovore, morda bo zvenelo malo čudno, samo kaj je bios??? program? če je , kje ga dobim???......ram sem pogledal, sam nič gor ne piše....sam neki ...pqi... se mi zdi......a potem je vseeno kater ram dokupim, samo da je ddr1, pa 512mb......ker jst za svojga ne vem čist kater je, vem samo da je 512bm........pa a potem ko ga kupim, morem kakšne gonilike naložit, al kaj podobnega..?????



hvala in L.P.

paljer ::

Glej, če ne veš kaj je BIOS ne začet navijat, k bodo kmalu solze v očeh. Pa za ram ti tudi svetujem, da neseš računalnik na svoj servisi in ti oni to poštimajo.

michel ::

Naredi si uslugo in se ne dotikaj ničesar v računalniku.
Prvo se moraš malo seznaniti z osnovami. Eno po eno. Pa začni z vsako komponento posebej, potem si poglej BIOS,...
Na začetku bo malo težko, samo ko boš ugotovil delovanje in medsebojno povezanost vseh komponent bo veliko lažje.
S tem da zgolj "naviješ" procesor, ne boš ratu noben frajer.

Tattoer ::

Jah no Biokill pomojo bol da zaenkrat nič ne navijaš:) ! Se kr mal ustrašiš, ko vidiš "kaj je bios???" Za začetek si preber kake osnove o OC in biosih.

Če bi mal pogledal PREBERI ME, stavim, da ti bo kaka stvar mal bol jasna. Sicer maš pa že kar oldtimer kišto in če že kje je bol da na tej probaš počas mal navijat.
C2D E6750 @ 3.4 Ghz // ASUS P5K DELUXE //
GeForce 8800GTS 640MB ( 660/1512/1000/Efektive takt 1998 MHz ) //
PATRIOT 2GB 800MH 4-4-4-12 // XILENCE POWER 550W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tattoer ()

biokill ::

prvo kot prvo, se opravičujem, če sem vas ustrašil zaradi biosa....sem se mal pozanimal (pc format)

Kje ga najdemo:Pritisnit moraš tipko delete, takoj zatem ko zaženeš računalnik in tako se ti odpre bios....tara:D .....in zdaj tam štimaš nastavitve...

.Zdaj računalnik je že kr star...tako da kakšne velike škode nebi bilo če bi šlo kaj u pm. ampak vseeno hvala za vašo skrb8-) ....no zdaj dokler ne dobim novega kompa(kar se da zavlečt) bi rad tega mal "osvežil" .......zdej si bom malo sramote naredu, ampak kaj čmo, še sims 2 mi štekajo na minimum.....sramota...grafično imam pa ati radeon gigabyte 9200se series...to mi je še praded zapustu......

zdaj pa bi rad kupil še 512 mb rama......malo procesor navil,pa grafično(če bi se dalo kaj).......ali pa kakšno rabljeno grafično kupil, da bi bla vsaj malo boš od tele.....

torej glede rama, če dobim novo palčko, jo samo ko komp ugasnem(pa napajalc), se razelektrim(radiator) in vtaknem še tisto palčko rama noter in bi moglo delat.....u teoriji (pomoje):D kako je pa v praksi pa bi mi lahko kdo razložil.....

Hvala in L.P.:))

bluefish ::

nič čudnega, če ti sims 2 šteka - pri R9200 in 512MB RAM-a. :D

dzinks63 ::

:)) Ko bi vsaj bil pravi 9200, tako pa je SE verzija, ki je še veliko slabši

Za procesor navit se zmeni z kakim dobrim prijateljem, ki to obvlada , da ti pomaga. Sicer pa veliko se ga tako ne bo dalo, nekaj malega pa bi šlo. Tako da z navijanjem procesorja ne boš veliko pridobil.

Drugače pa kar nabavi eno novo ali rabljeno 7600gt,7900gs,x1950pro in še rama rukni noter, pa se boš še kar nekaj časa igral z kakimi povprečnimi igrami, za tiste najnovejše ki pa prihajajo, bo pa še to z nadgradnjo bolj slabo in boš moral igrati na nizkih resolucijah in low detaljih, če sploh.

michel ::

Drugače pa kar nabavi eno novo ali rabljeno 7600gt,7900gs,x1950pro

Preveč, ne bo izkoriščeno. 6600 ali 6800 si nabavi.

michel ::

Začni tukaj.
Vzemi eno palčko DDR 400, 1GB ali 512MB (svetujem ti 1GB). Znamka tukaj niti ne igra pomembne vloge, glede na tvoj sistem.

Pri grafični pa pazi da ima AGP vodilo. Ni jih veliko, pa dražje so od pci-e vodila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: michel ()

biokill ::

sej u bistvu tolk dnara nimam da bi si kupil 6600....:D

kaj menite o Ati raedon 9600? dobil bi jo že za 15eurou...:\

ali predlagate kakšno drugo

michel ::

Ja bo boljše kot maš sedaj, samo razlika se bo opazila le pri starejših igricah. Novih s to kartico ne boš mogel igrati.
15€ ni noben denar, pridobil boš pa nekaj znanja in spretnosti, torej kupi.

biokill ::

sej jst bi igral kšn gta san andreas, nfs most wanted...kšn rally, kj podobnega...

..pomoje bi bilo kr dost...bi bilo??

biokill ::

če bi kupil 6600 grafično, s katerim pomnikam, ker ene so z 128mb ene pa z 256mb........

The_hammer ::

Več je bolje je,...:D



Lp
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

biokill ::

se mi je zdelo :D

na kolikšni ločljivosti bi mi deloval gta san andreas, nfs most wanted in podobne igre na agp 6600 256mb ????(z 1gb rama-2x512)

ali bi mi morebit deloval tudi nfs carbon??če, na kakšni resoluciji?

hvala in L.P.

biokill ::

anybody???

bluefish ::

brez problema na najmanj 1280 x 1024.

biokill ::

sem malo gledal po bolih, pa sem našel veliko kartic (6600 in 6800)......pa so bile ene z 128mb pomnika neznato dražje kot tiste z 256...zdj newem

jst se na to niti ne spoznam, pa bi prosli enega prijaznega fanta, če mi na BOLHI najde grafo 6600 ali 6800, za ceno okoli 50eurou....pa da zgleda kr solidna.....:) res bi bil hvaležen


hvala, L.P.

bluefish ::

za 50€ bolj težko.

dzinks63 ::

biokill ::

katera od teh dveh bi bila primirnejša za igre???

dzinks63 ::

:)) Primerjava : Head to Head

biokill ::

hvala:D :D :D

zdaj me seamo še zanima, kako bi novo grafično kartico namestil:)
Izklopim računalnik, se razelektrim,odklopim staro, uklopim novo, zaženem računalnik, naložim gonilnike , ki jih dobim kje??

ali je vsaj približno tako????

a glede ram naredim isto, vtaknemn še eno palčko po 512mb notr in zaženem sistem (brez kakšnih gonilikov:??:\ :D

hvala,L.P.:D :D :D

bluefish ::

najprej odstrani gonilnike za obstoječo grafično, potem vsatvi novo in namesti najnovejše. Ko boš vstavil RAM boš morda moral resetirati BIOS zaradi morebitnih drugačnih lastnosti novega RAM-a.

biokill ::

glede rama imam kar srečo, da mi ne bo treba resetirat biosa(ga tudi ne znam), ker sem našel eden ravno tak ram kot ga imam:D KLIK je iste kapacitete, znamke, je ddr400 in po zunanjosti je čisto enak.......:D

glede grafične, kot si omenil, prvo zbrišem stare gonilnike, potem pri vklopljenemu sistemu odstrani grafo, vstavim novo in naložim nove gonilnike...??? nism čist razumel....

hvalaa,L.P.

bluefish ::

zbriši stare gonilnike, !ugasni sistem!, vstavi novo kartico, namesti nove gonilnike.

biokill ::

zdaj me še samo zanima, če bo moj napajalnik(300w) kos tej nalogi:
-amd athlon (tm) XP 2800+
-matično Asrock K7VT4A+
-LeadTek Winfast 6600 gt AGP8X 128MB DDR3
-2x 512MB,PQI DRR400 (PC3200), CL2.5 RAMA
-hdd ide 80GB
-NEC DVD-R/RW
-17" LG flatron L1715S
-miška+tipkovnica

bluefish ::

verjetno ja. Sicer pa stvari priklopi in boš videl.

biokill ::

ok, najlepša hvala vsem, ki ste mi pomagali

hvala in L.P.

vans ::

jst mam nvidia gedorce 6200 pro agp8x 128mb pa mi san andreyas dela na hig...

m0LN4r ::

@vans

na 640 x 480 ???
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

biokill ::

zanima me, če bi kaj pridobil, če bi zamenjal procesor.....

matična podpira slednje:

Processor: Support AMD Sempron™, Athlon, Athlon XP, Duron
FSB 333/266MHz processors

katerega bi se mi splačalo vzet??

Zdaj sem se malo opogumil in se bol lotil razdiranja računalnika, da malo vidim kako gre kaj skupaj (gre za pridobitev znanja)

zamenjal bom grafično kartico za 6600GT AGP 8x;
dodal še paličico rama, tako da bo 2x512mb ddr400,
zamenjal trdi disk za 120GB
in procesor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

arag0n ::

jest10 mene zanima kako ves ce je sistem stabilen?

Blinder ::

Imas athlona 2800, zmogljivejsi so le še athlon 3000 in 3200. Pa mogoce kakšen z nizjo nazivno hitrostjo in z izjemnim overclockarskim potencialom.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

biokill ::

samo nekaj me zanima, kako naj jst vem kam potem vse kable spelat...??



iz trdega diska gre titi trak v Ide conector, pol grejo eni pa v čitalec diket..WTF???

pa nekateri kabli niso nikamor priključeni.....kako naj bi se jst zdj znajdu:D :D :D sm pa res noob>:D 0:) :D

BlueNik ::

Vzami navodila od matične in tam ti vse lepo piše.

Blinder ::

Ta najozji listast trak je za disketnik. Osebno se mi dogaja, da redkokdaj uganem kako ga priklopit, da mi pol disketnik dela. Eh sej disketnika ne rabis:)

Pol ta sirok ide gre v maticno in cdrom. Drugi sirok ide(tisti z 80 zickami namesto 40, so bolj goste zicke) gre pa v maticno in trdi disk.

Vsi tri zgoraj nasteti pogoni potrebujejo tudi napajanje iz napajalnika, sej ne mores zgresit.

Maticna tudi potrebuje napajanje, torej en kabel iz napajalnika se priklopi na maticno - tega niti ne mores zgresit, ker je tak velik in drugacen od ostalih.

Tisti, ki pravis, da niso nikamor prikljucljeni so verjetno kabli viška od napajalnika.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

biokill ::

ali bi bila tale grafična ql????

Zdaj, igral bi samo call of duty1, na 1024x1280, pa detajle na max........

cela konfiguracija, je pa gor napisana....




Imam še en problem, še nikoli nisem inštaliral windowsa niti gonilnika.......Ali bi mi lahko kdo povedal postopek......ker bi formatiral disk:D :D

L.P. hvala za pomoč noobom:D :D

Urc ::

Ja.:)

Za inštalacijo windowsa malo poišči po temah ker je bilo že dosti povedanega. Driverje pa boš znal inštalirat, če znaš igrico. Samo pazi da so tapravi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

biokill ::

tnx, ali bi bila morda boljša tale grafikulja???? samo ni gt

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

Urc ::

Boljša sigurno ni. 6600 se ne more primerjat niti z 6600 GT, kaj šele z 6800 serijo.

Moje mnenje: Kupi 6800 in boš igral cod in še kakšno igrico brez problema:)

biokill ::

thx, pa bo LeadTek 6800le agp pasala na matično Asrock K7VT4A+ ????

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

j3rn3jk ::

bo pasala

biokill ::

no vodiče za windows sem si prebral, tko da bom znal inštalirat....a potem moraš pa inštalirat še gonilnike za grafično, pa za kj še??:D :D :D pa ali morš gonilnike zapečt na cd pa pol naložit al kako :D :D

pa ali so na windoesu že slikar, računalo, pa to osnovno orodje????

Ubistvu me zanima, kaj in kako narest, ko je windows že inštaliran....


L.P.

bluefish ::

ko je Win nameščen najprej namestiš gonilnike za matično ploščo, potem za grafično kartico in še za zvočno, če je samostojna in ne integrirana na matično ploščo. Priporočljivo je namestiti tudi gonilnike za procesor. To pa je ponavadi tudi vse. Seveda sledi še namestitev gonilnikov za razne druge naprave (wifi kartica, če jo imaš,...).
V win so seveda že slikar, računalo in druga MS navlaka.

kakšna pa je tvoja trenutna konfiguracija, da ti pomagamo iskati gonilnike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

biokill ::

-amd athlon (tm) XP 2800+
-matično Asrock K7VT4A+
-LeadTek 6800le agp, oz. za grafo še newem, ker morm še kupit...
-2x 512MB, DRR400 (PC3200), CL2.5 RAMA
-hdd ide 80GB
-NEC DVD-R/RW
-300w napajalnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
242759 (1912) herkulx
»

Težave z računalnikom (nova grafična)!!!

Oddelek: Strojna oprema
141475 (1133) eti_
»

Katero grafo kupiti za agp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1169768 (6701) J4CK
»

Radeon x700 ali GF6600? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
714908 (3814) GrimReaper
»

upgrade compa

Oddelek: Kaj kupiti
241235 (1099) Jan987

Več podobnih tem