» »

Win7 - rant time ! (nov laptop)

Win7 - rant time ! (nov laptop)

1
2
»

imagodei ::

Verjetno je MrStein "proceduro Next, Next, Next" le nekoliko preveč dobesedno vzel >:D
- Hoc est qui sumus -

MrStein ::

V čem je finta, da se UAC dialog pojavi pod drugimi okni (oziroma kjerkoli pač je, v ospredju ni).
Ko butec čakam, da se en proces naredi, potem vidim, da odzadaj UAC čaka na potrditev...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

techfreak :) ::

Si že videl OS brez napak? Tudi za Windows XP bi lahko napisal kakšen podoben, če ne celo hujši rant.

Zaenkrat se mi še ni zgodilo, da bi se mi UAC v Vista/7 pojavil v ozadju.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

A si kaj "hekal" UAC nastavitve za zatemnjevanje? Ponavadi se to tistim dogaja.
The truth is rarely pure and never simple.

logit ::

MrStein je izjavil:

V čem je finta, da se UAC dialog pojavi pod drugimi okni (oziroma kjerkoli pač je, v ospredju ni).
Ko butec čakam, da se en proces naredi, potem vidim, da odzadaj UAC čaka na potrditev...

To se rado zgodi če delaš dve ali več stvari hkrati.

der_Alte ::

logit je izjavil:

MrStein je izjavil:

V čem je finta, da se UAC dialog pojavi pod drugimi okni (oziroma kjerkoli pač je, v ospredju ni).
Ko butec čakam, da se en proces naredi, potem vidim, da odzadaj UAC čaka na potrditev...

To se rado zgodi če delaš dve ali več stvari hkrati.

Amm, čakaj, hočeš povedati, da so Windows 7 namenjeni opravljanju samo enega opravila in ne zmorejo več opravil hkrati?>:D
Umri mlad! Bodi lepo trupelce!

darkolord ::

Ravno obratno. UAC lahko počaka v ozadju, če delaš nekaj drugega.

Zheegec ::

Jap, vedno lahko atl+tab iz UAC, sploh je to nujno če imaš več monitorjev.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

andrejus ::

Dobro si to ti komentiral. Meni gre tudi na živce to postavljanje sistema. Porabim cel vikend za namestit Win in eno soboto za namestiti Linux, tako da se ne grem več. Ubuntuja ne tikam več dokler ne pride novi LTS.

Liuxu malce zamižim ker je zastonj, sam Billa Gatsa bi pa s pajserjem po glavi. Tisti njihovi updajti pa nobenga pametnega programna ni zravem razen tistega IE, ne Puttija, ne torrenta, ne norlmlnega video predvajalnika. Pa kaj Win 7 nima navideznih namizij? A niso rekli d ajih imajo. Vse je treba pobrat ročno iz njihove strani ali iz drugih strani. Pa še driverji ne delajo. Na koncu pa imamo težave zaradi 64 bitnega sistema. Upam, da ne bom več tikal (nameščal) Windowsov 7 dokler prenosnik ne fizično crkne. Sam ne vem ker zadnjič pri uporabi Citirxa na navideznih Win XPjih v Win 7 je prišlo do Blu Skrina na Win 7. Jebemti Bill.

poweroff ::

Ja ne vem kaj vi to delate. Jaz imam Ubuntu postavljen v dveh urah. Z updejti vred. In prenosom starih profilov.
sudo poweroff

para! ::

Sej, za Windows velja približno enako, vsaj za Vista/7. Dve urci pa je sistem postavljen kompletno. Nekateri pa nimajo sreče (ali pa znanja).

lp
Death before dishonor!

Zheegec ::

komplet Win7 (z driverji, codeci, openoffice,...) naložim mimogrede v službi (6ur), vmes seveda počnem druge stvari.
Večino driverjev najde sam, včasih ne najde network controllerja in pa na applu ne deluje zvok, drugače pa vse lavfa brez težav...
Ne vem, kaj je tako komplicirano, sploh na win7.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

poweroff ::

para! je izjavil:

Sej, za Windows velja približno enako, vsaj za Vista/7. Dve urci pa je sistem postavljen kompletno. Nekateri pa nimajo sreče (ali pa znanja).

Z Winsi nima izkušenj, ampak se mi je zdelo, da bo tako, ja. Torej je tle en drug problem... podben, kot ga opažam pri linux temah MrSteina...
sudo poweroff

andrejus ::

para! je izjavil:

Sej, za Windows velja približno enako, vsaj za Vista/7. Dve urci pa je sistem postavljen kompletno. Nekateri pa nimajo sreče (ali pa znanja).

lp


To je šala dneva :)

Če mislis z besedo "sistem" OS + updajti, potem DA (če si na optiki). Če pa moraš zraven še kak program namestit ni šans in tudi tega posodobit potem ni šans.

Pri linuxu gre lažje ker so repozitoriji, samo tudi tukaj ne gre v 2 urah. Bolj res je tam okoli 3-4h. Pa še vse moraš imeti pripravljeno vnaprej, točno moraš pozanti trike ipd. Upam, da bo čim prej nekaj podobenga repozitorijem uvedel tudi MS. Če imaš še VM, tako kot jaz potem pa še dodatni dve do tri ure prištej zraven.

Seveda, ko čakaš, da se zadeva instalira lahko kaj pametnega počneš.

poweroff ::

Jaz sem resda delal na 100 Mb linku, pa vnaprej sem imel vedel seznam paketov, ki jih želim (v glavnem so vsi v restricted-extras) in je trajalo manj kot 2 uri.

Pa še vmes sem lahko surfal po netu. :)
sudo poweroff

imagodei ::

> "Torej je tle en drug problem... podben, kot ga opažam pri linux temah MrSteina... "

Ja sej... Je že en napisal, da gre za PEBKAC ;)
- Hoc est qui sumus -

para! ::

andrejus? Namestitev sistema (Win Vista ali Win 7) na povprečni računalnik, s posodobitvami OSa, morebitno potrebnimi dodatnimi gonilniki, osnovnimi orodji (rar/zip, multimedijske zadeve, browser, mail, ipd) in kakšnim programskim paketom (tipa Office, ipd) - več kot dve uri nimaš kaj počet.

Zdaj, če čutiš potrebo po kostumizaciji vsega možnega in nemožnega v OSu, potem je klasična inštalacija napaka že v osnovi, pri unattended gre pa itak še hitreje.

Če pa med konfiguracijo sistema zapiraš lid in se čudiš, da se laptop ugasne, hja, potem pa zna trajat tudi kakšen dan. Če o tem točiš solze po forumu, pa še več :P

Tko, da si boš mogu zmislt novo šalo dneva!

lp
Death before dishonor!

andrejus ::

@para!: Tukaj ne govorimo o nekih system restorih, backupih ipd. Štancat standardno instalacijo na standardno opremo zna vsak oz se nauči če ima potrebo. Enostavno ni res, da v 120 minutah nastaviš povprečni Win 7/Vista sitem za povprečnega uporabnika. Prej se to da naredit na Linuxu, kjer z par kliki na začetku postoriš že praktično vse. Če odštejemo čas za downlodanje potem je teh 120 min mogoče res. Na Win, ko je treba 10 programčkov pobrat ročno iz interneta pa teh 120 min komajda zadostuje.

Ja, res je da tistih dodatnih 6 ur gre na račun prirejanja sistema lastnim željam in potrebam. Kaj ko sistem sam po sebi ni dovolj uporabniku prijazen. Jaz se tudi čudim zakaj se sistem ugasne, ko mu je oddana naloga in se pokrije lid. Spremmeba tega ti vzame 30 sekund. Koliko je takih drobnarij, ki vzamejo po 30 sekund? Moraš imeti cel seznam na papirju, če želiš ujeti čas :)

logit ::

Tudi zame velja 6 ur. S tem da največ časa vzamejo drobnarije. Če se gre samo za OS in office potem res 2 uri, za vse ostalo je potrebno dol vlečt zadnje verzije, inštalirat, posodabljat, prilagajat,..., pa vseeno kaj spregledaš (hočeš gledat avi datoteko pa se ti le ta odpre v winampu).

para! ::

Ne, andrejus, govorimo o tem, koliko časa traja, da se na povprečen sistem (povprečen pomeni, da ne vsebuje eksotičnega hardware-a, za katerega ni podpore) namesti operacijski sistem, posodobitve, z vsemi orodji, potrebnimi za uporabo v najpogostejših situacijah (torej web, email, multimedija, pisarniški paket) ter izvede osnovno konfiguracijo (pravila požarnega zida, osnovne prilagoditve UIja, ipd) ter seveda posodobitve posameznih programov (browser, mail client).

In to v času Windows Vista ali 7 ne vzame več kot 2 uri, če veš kaj delaš in si organiziran.

Je pa res, da če si na počasni povezavi, moraš čakat na download updejtov predolgo. Ob povprečni (spet) DSL/FTTH povezavi pri nas, pa je prenos posodobitev ravno dovolj hiter/počasen, da medtem opraviš osnovno konfiguracijo OSa.
Death before dishonor!

poweroff ::

Hja, pri Linuxu si jaz lahko naredim seznam pogosto uporabljanega softwera in potem copy pastam tishit par vsrtic paketov v konzolo pred tem vpišem sudo apt-get install, na koncu pa stisnem enter. Pri Windowsih je pa res to, da je treba na stran, pa doplpotegnit, pa setup.exe zagnati.

Ampak hej - Linux je ful težko administrirat, v Winsih je vse neprimerno lažje.

Ali kako že...
sudo poweroff

Zheegec ::

Glede na to, koliko ima MrStein za opraviti, bi bilo hitreje integirati vse najbolj pogoste manjkajoče gonilnike in programe v samo namestitev Windows 7, pa seveda na USB ključek vse skupaj. Po mojem za to rabiš ravno eno popoldne, glede na to, da se tukaj nekateri ukvarjajo z enim računalnikom tudi po 2 dneva je to vsekakor prihranek na času!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

poweroff ::

Glede na to, koliko ima MrStein za opraviti, bi bilo hitreje integirati vse najbolj pogoste manjkajoče gonilnike in programe v samo namestitev Windows 7


To pa ne. Ker potem bi Windowsi postali preveč podobni Linuxu. To je pa slabo, slabo, slabo.
sudo poweroff

techfreak :) ::

poweroff je izjavil:

Hja, pri Linuxu si jaz lahko naredim seznam pogosto uporabljanega softwera in potem copy pastam tishit par vsrtic paketov v konzolo pred tem vpišem sudo apt-get install, na koncu pa stisnem enter. Pri Windowsih je pa res to, da je treba na stran, pa doplpotegnit, pa setup.exe zagnati.

Ker na Linuxu pa nimamo aplikacij, ki niso na voljo preko repozitorijev?

poweroff ::

Imamo, samo ne za "privzeto inštalacijo za navadnega userja".

Navadni uporabnik bi recimo rad PDF viewer... v Linuxu je že vključen, v Winsih pa go to adobe.com, klik-klik-klik, download, setup,... In tako dalje po spisku.
sudo poweroff

para! ::

Hja no, če nameščanje OSa opravljaš dovolj pogosto, se splača met nek lokalni vir teh pogostih programov, ki jih namestiš v roku 5 minut, potem pa vsakega posebej updejtaš, če je potrebno. Definitivno hitreje, kot pa za vsako zadevo vzpostavljat HTTP povezavo in potem download :>

(leti na tiste, ki dejansko za vsako namestitev OSa downloadajo browser - ni čudno, da se potem razvijalci hvalijo s toliko downloadov).

lp
Death before dishonor!

CoolBits ::

Meni nekaj pomaga tole:
http://ninite.com/

Spc ::

MrStein je izjavil:

Če ni očitno, to ni tema "Kako spremenim to in to nastavitev".
Ampak "Glupe prednastavitve, ki jih dandanes prodajajo kot laptop".


O neprikazovanju šumnikov v začetnih dialogih sploh ne bom, ker to zbledi napram drugim "dosežkom".

To pa je windows 7.
 

poweroff ::

Ja, to so silne prednosti zaprte kode: http://www.delo.si/clanek/143319.
sudo poweroff

MrStein ::

techfreak :) je izjavil:

Si že videl OS brez napak? Tudi za Windows XP bi lahko napisal kakšen podoben, če ne celo hujši rant.

V bistvu sem že. ;)

(pa ne, ne jaz, ne noben drug človek ni videl OS brez napak. S(m)o pa videli ene boljše in ene slabše...)


Mavrik je izjavil:

A si kaj "hekal" UAC nastavitve za zatemnjevanje? Ponavadi se to tistim dogaja.

Ne, nov laptop je. Nisem nobene nastavitve spremenil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

para! je izjavil:


In to v času Windows Vista ali 7 ne vzame več kot 2 uri, če veš kaj delaš in si organiziran.

Ja, če imaš prakso (vsak teden (re)instaliraš) potem res lahko opraviš prej.
Če pa to počneš enkrat na leto pa je drugače.

Verjetno ste to isti, ki bi ves JU v enem vikendu na odprto kodo migrirali. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

noraguta ::

zakva nis preprost fliknu zadevo v domeno ?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 8.1 Update 1 prihaja že marca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10529412 (23808) kamuee
»

Računalniki na ISS migrirajo na Linux (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17232749 (27154) MrStein
»

Prodaja Windows 7 ne jenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10632613 (30043) MrStein
»

Prvi servisni paket za Windows 7 za končne uporabnike 22. februarja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10928939 (26214) MrStein
»

Ubuntu 10.04 in Windows 7 - kateri je hitrejši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14936587 (31734) noraguta

Več podobnih tem