» »

Win7, kako namestim Language pack ?

Win7, kako namestim Language pack ?

«
1
2

PrimozBo ::

Torej iz MSDNAA sem si potegnil Win7 PRO in pa Windows 7 Language Pack (x64) - DVD (Multilanguage).
Ko pogledam vsebimo tega language pack DVD-ja je tam gori samo mapa za vsak ezik in notri po en *.cab file.
Kako sedaj to namestim ?

opeter ::

Na PRO ne bo šlo, razen če uporabiš Vistalizator.
http://www.froggie.sk/

V osnovi ima podporo za jezikovne pakete le verzija Ultimate.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ZePe ::

Kaj niso "Language packi" v Microsoft Windows 7 na voljo med posodobitvami sistema kot "Optional updates"?
Moj blog: http://office.blog.siol.net in http://www.finance.si/blog.php?id=25

mtosev ::

ZePe je izjavil:

Kaj niso "Language packi" v Microsoft Windows 7 na voljo med posodobitvami sistema kot "Optional updates"?

Če imaš Enterprise ali Ultimate.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Rotaidal ::

Ne nameščaj vistalizatorja, ker boš imel nelegalen windows. A ni nek slo jezik na msdnaa za windows 7?

chittax ::

Na FERI-ju ga imamo..., če poznaš koga iz FERI-ja naj ti on potegne samo DVD, kodo pa uporabiš svojo...

Za professional language pack ne velja, ker obstaja tudi slovenska različica, kot so mi pojasnili na MS Slovenija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chittax ()

IceBoX ::

Jaz imam originalne windowse Home Premium in tudi meni ne pripada slovenska verzija windowsov. Sem si potegnil vistalizator in mi ni nikoli javilo, da so windowsi nelegalni. Moraš pa inštalirati kot internal, pa bo vse v redu.
Huh...

ZePe ::

mtosev je izjavil:

ZePe je izjavil:

Kaj niso "Language packi" v Microsoft Windows 7 na voljo med posodobitvami sistema kot "Optional updates"?

Če imaš Enterprise ali Ultimate.


Windows 7 home Premium - Licenčni, prednaloženi na Asus EeePC.
Moj blog: http://office.blog.siol.net in http://www.finance.si/blog.php?id=25

opeter ::

IceBoX je izjavil:

Jaz imam originalne windowse Home Premium in tudi meni ne pripada slovenska verzija windowsov. Sem si potegnil vistalizator in mi ni nikoli javilo, da so windowsi nelegalni. Moraš pa inštalirati kot internal, pa bo vse v redu.


Tako je. Ne izbrati express načina namestitve, ker bo cvilil, da je Windows nelegalen ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

nomad_soul ::

link

Sem naredil po tem postopku na win7 pro iz msdnaa, deluje kot mora.

Pač moraš path pri postopku na slovenski .cab spremenit

Zgodovina sprememb…

flukturr ::

nomad_soul je izjavil:

link

Sem naredil po tem postopku na win7 pro iz msdnaa, deluje kot mora.

Pač moraš path pri postopku na slovenski .cab spremenit


Hvala, odličen info.
Pa se ti zdaj lepo posodablja - nekje sem zasledil da potem zacvili da so nelegalni (ali je bilo to z Vistalizatorjem...)
LP F

urosh ::

to je blo z vistalizatorjem.
Meni v glavnem na dveh mašinah (pro in home) ni šlo to izvest. vedno dobim en error...

lebang1 ::

Pa že nekajkrat povedano na tem forumu,
lepo ti piše vse tukaj!
(Vistalizator ti bo javljal da imaš piratske windowse).

lp

flukturr ::

lebang1 je izjavil:

Pa že nekajkrat povedano na tem forumu,
lepo ti piše vse tukaj!
(Vistalizator ti bo javljal da imaš piratske windowse).

lp


Krasno, hvala!
LPF

feryz ::

Pa koji vistalizator!?
Potegnite si dol slovenske različice svojih Winsov in uporabite ključ, ki ga imate na nalepki.
Preprosto in brez problema.
Če pa so gusarski, potem pa spoh ni dileme.

flukturr ::

feryz je izjavil:

Pa koji vistalizator!?
Potegnite si dol slovenske različice svojih Winsov in uporabite ključ, ki ga imate na nalepki.
Preprosto in brez problema.
Če pa so gusarski, potem pa spoh ni dileme.


Ja, zdaj pa mi ti dobi W7 pro 64 SLO. Redkejša roba kot lanski sneg! Na MSDNAA pa imamo samo ENG verzijo z lengvič-pekom s katerim moraš čarat...

LPF

feryz ::

Potegni torrent!!!!!
Saj imaš ključ, nalepko, račun, whatever!!!

flukturr ::

feryz je izjavil:

Potegni torrent!!!!!
Saj imaš ključ, nalepko, račun, whatever!!!


Ja, ja. Daj mi link od torrenta W7 PRO 7 SLO 64 bit, to govorim...
Da vidimo kdaj boš obupal ;)

lpF

brodul ::

A ni to banalno da leta 2011 ne moreš, po neki simple poti, imeti legalno Winsov v svojem jeziku.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

feryz ::

Če jih res ne najdeš, mi daj naslov na ZS.
Jaz jih imam na ključu in DVD-ju.
Vse verzije Windows 7 so tako ali tako 30-dnevna trial zadeva in je popolnoma vaša stvar, ali jih po tem izbrišete, aktivirate ali karkoli podobnega.

compaq ::

nevem kje ste to slišali, da imate po namestitvi slovenskega jezika z vistalizatorjem nelegalne windowse ker meni oziroma osebam ki sem jim naložil slovenski language pack lepo deluje in ni nikoli javil da bi bilo piratsko.


L.p

opeter ::

compaq je izjavil:

nevem kje ste to slišali, da imate po namestitvi slovenskega jezika z vistalizatorjem nelegalne windowse ker meni oziroma osebam ki sem jim naložil slovenski language pack lepo deluje in ni nikoli javil da bi bilo piratsko.


L.p


To se zgodi, če namestiš v "express" načinu, namesto v "internal" načinu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bolf3nk ::

Kako pa poteka ta internalni način namestiteve??

gantar8 ::

Najbolj preprosto narediš tako. Da vse pomembne podatke ki jih potrebuješ daš na tvoj sekundarni disk, si vržeš s partisa Windows7 s langiuge packom SLO, naložiš na tvoj primarni disk na novo windowse, in če maš licenco zanj pač aktiviraš kot originalne windowse če ne pa potegni s partisa Windows7 Activator (da ti aktivira windowse kot da so pravi, seveda ilegalno).

LepPozdrav Wizll

opeter ::

Bolf3nk je izjavil:

Kako pa poteka ta internalni način namestiteve??


 Mode: Internal

Mode: Internal



Pri "mode" mora biti nastavljeno na "internal" (v zadnjih različicah je to tako privzeto).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

flukturr ::

nomad_soul je izjavil:

link

Sem naredil po tem postopku na win7 pro iz msdnaa, deluje kot mora.

Pač moraš path pri postopku na slovenski .cab spremenit


Prosim za malo več info, če si kaj naredil drugače. Namrečm jaz sem naredil po:

Run CMD as administrator and type: DISM /Online /Add-Package /PackagePath:c:\temp\sl-si)

Vprašalo me je Restart Y/N, dal sem N.

Then type
bcdedit /set {current} locale sl-si
bcdboot %WinDir% /l sl-si

Then in regedit
HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlMUIUILanguages
delete en-us

Tu naj povem da nisem videl mape sl-si, kljub temu da mi je sproti za vsak postopek javljalo da je bil uspešen.

Restart and we have win 7 pro rtm in ...


Tu se moja avantura konča z BSOD in sporočilom da ni nameščen noben veljaven ali licenčen LIP.
Obrnjen postopek za nastavitev ANG ni več deloval ker sem delal iz repair funkcije in DISM ni hotel /online opcije zagnati, niti ni deloval restore registra. Rešilo me ni nič drugega kot restore celega sistema ki sem ga na srečo prej naredil.

Imam licenčne MSDNAA W7PRO x64 in še dodatni DVD z jeziki za to verzijo...

Vsak info bo dobrodošel.

LPF

lebang1 ::

Run CMD as administrator

Si po tem postopku:?
start run:
lusrmgr.msc
users, desni gumb na administrator, lastnosti, odkljukaš : account is disabled
Sedaj imaš administratorski račun,
odjavi in prijavi vanj


type: DISM /Online /Add-Package /PackagePath:c:\temp\sl-si)

Tukaj bi moral pomojem na koncu dodati še \lp.cab (od slo jezika).

Tu naj povem da nisem videl mape sl-si, kljub temu da mi je sproti za vsak postopek javljalo da je bil uspešen.
To bi moralo biti OK.

Potem bi moralo delat...

lp

flukturr ::

Bom probal še na tvoj način s tistim administratorskim računom. Javim.
lpF

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flukturr ()

flukturr ::

lebang1 je izjavil:



Potem bi moralo delat...

lp


Žal, natančno, identično po zgornjih navodilih, BSOD again...
lpF

worf ::

Pozdravljeni!

Mogoče kdo ve, kako se language pack instalira na windows 7 pro x64?
Na x32 sem že naredil po zgoraj opisanem postopku in pri tem nisem imel niti najmanjših težav, ko pa hočem instalirat na 64 bitne windowse pa v cmd vnesem ukaz DISM /Online /Add-Package /PackagePath:c:\sl-si\lp.cab , ki se uspešno izvede, vendar v regeditu enostavno ni slovenščine.
V mapi HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlMUIUILanguages se nahaja samo angleščina.

Hvala za pomoč!

worf ::

Naj dodam še, da sem iz MDSNAA naložil ustrezno verzijo jezikovnega paketa, torej za 64 bitne windowse, vendar to ne pomaga.

flukturr ::

worf je izjavil:

Pozdravljeni!

Mogoče kdo ve, kako se language pack instalira na windows 7 pro x64?
Na x32 sem že naredil po zgoraj opisanem postopku in pri tem nisem imel niti najmanjših težav, ko pa hočem instalirat na 64 bitne windowse pa v cmd vnesem ukaz DISM /Online /Add-Package /PackagePath:c:\sl-si\lp.cab , ki se uspešno izvede, vendar v regeditu enostavno ni slovenščine.
V mapi HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlMUIUILanguages se nahaja samo angleščina.

Hvala za pomoč!


Pri meni isto. Zato BSOD. Repair je danes zadevo popravil, tako da ni bilo treba restore delat.

Sicer sem na vprašanje dobil odgovor kot spodaj:

VPR: Tu naj povem da nisem videl mape sl-si, kljub temu da mi je sproti za vsak postopek javljalo da je bil uspešen.
ODG: To bi moralo biti OK.


a lahko jaz povem da NI ok ;)

lpF

worf ::

jaz BSOD sicer ne dobim, povsod mi napiše da se je operacija uspešno zaključila vendar se nikjer nič ne spremeni. Še vedno je instalirana izključno samo angleščina.

čudno da stvar v 32 bitni verziji deluje, v 64 pa ne.

flukturr ::

worf je izjavil:

jaz BSOD sicer ne dobim, povsod mi napiše da se je operacija uspešno zaključila vendar se nikjer nič ne spremeni. Še vedno je instalirana izključno samo angleščina.

čudno da stvar v 32 bitni verziji deluje, v 64 pa ne.


Jaz dobim BSOD pri ponovnem zagonu, in napiše da ni inštaliran noben jezikovni paket.
Repair danes je popravil register (dodal en-us mapo), ostalega pa ni spreminjal.
Potem je normalno delalo kot prej (ENG seveda).

A tebi po restartu dela? Ne zamleje?

Naj nam da nekdo torrent od FERI-jeve verzije x64 SLO...

lpF

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flukturr ()

worf ::

Jaz niti ne grem brisat angleškega jezika ker mi je logično da bo prišlo do problemov ker drugega jezika ni...v mapi kjer je angleščina bi se moral nahajat tudi slovenjski jezik...angleščino bi zbrisal in bi se slovenščina lepo naložila. Ker pa slovenskega jezika ni, pa revež ne ve kater jezik mora naložit.

imam x64 SLO paket iz MSDNAA, sem pa na slo-techu našel povezavo do istega paketa: http://www.megaupload.com/?d=WD5IJGXH

Tu imaš lp.cab 64 bitne verzije windwos 7. Poizkusi če bo mogoče delalo s tem..

vir paketa: slo-pack , objavil je lebang1 :: 4. jan 2011, 19:39:50

btw ko boš instaliral lp.cab in šel v register brisat angleški jezik, ga ne pobriši če v isti mapi ni slovenskega jezika, drugače boš zopet doživel bsod. Če pa se bo v isti mapi nahajala slovenščina, pa si zmagal.

še en vir, kjer se lahko naloži slovenski paket za 64 bit windows 7 pro: http://www.rtwincustomize.net/index.php...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: worf ()

flukturr ::

Jaz imam oboje iz MSDNAA, tako da ni panike, hvala vseeno...

Samo še delat mora...

LPF

lebang1 ::

ne vem kaj vas zajebava, vendar meni je delalo po postopku ki sem ga tukaj opisal v 32 in 64 bit. različici.

V registru kolikor imam v spominu ko sem brisal en-us ne vem če je bila takrat tudi slovenska tam, se je po restartu naredila, nisem siguren.

lp

worf ::

lebang1

na tak način kot si ga opisal sem 32 bitne windowse v slovenjske spremenil že približno 7 krat in je vsakič delovalo brez problema, 64bitne verzije pa mi nikakor ne uspe spremenit v slovensko... popolnoma nerazumljiv problem..

oldguy ::

A ni to banalno da leta 2011 ne moreš, po neki simple poti, imeti legalno Winsov v svojem jeziku.


Je, je...pa nerazumno tudi. Se obnašajo kot da bi bila menjava jezika fakin neprecenljiva. Namesto da bi ponudili vse jezike v vseh verzijah, nerazumno delajo legalnim uporabnikom probleme. Kupim laptopa z OEM licenco v Italiji, pa sem zaradi takšne bedastoče prisiljen bodisi v dvojen nakup, bodisi v piratiziranje.

luky ::

lebang1 je izjavil:

ne vem kaj vas zajebava, vendar meni je delalo po postopku ki sem ga tukaj opisal v 32 in 64 bit. različici.

V registru kolikor imam v spominu ko sem brisal en-us ne vem če je bila takrat tudi slovenska tam, se je po restartu naredila, nisem siguren.

lp


Jaz sem naredil po tvojem navodilu in instaliral SLO lang v Win7 x64 brez vsakega problema.
Kaj jim sedaj naenkrat dela probleme za install lang v Win7 x64 ne vem.
luky!

worf ::

luky ali si instaliral na professional verzijo iz MSDNAA?

flukturr ::

worf je izjavil:

luky ali si instaliral na professional verzijo iz MSDNAA?


To tudi mene zanima.
lpF

worf ::

flukturr
ti je uspelo?

flukturr ::

worf je izjavil:

flukturr
ti je uspelo?


Ne. BSOD. NApiše da nimam nameščenega legalnega LIP.
Imam oboje iz MSDNAA.
Med postopkom nimam si-sl v registru.

lpF

bastadu ::

Kje dobiti angleški x64 CAB file? Namreč imam trenutno original slovenske, pa mi slovenski windowsi nekako ne sedejo ... Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

worf ::

zdravo!

Sem hotel samo sporočiti da sem formatiral računalnik in ponovno poizkusil instalirat language pack z navodilom ki ga je objavil lebang1 in je vse delovalo brez problema, vse je bilo instalirano v nekaj minutah.

Hvala za navodila in lep pozdrav!

flukturr ::

worf je izjavil:

zdravo!

Sem hotel samo sporočiti da sem formatiral računalnik in ponovno poizkusil instalirat language pack z navodilom ki ga je objavil lebang1 in je vse delovalo brez problema, vse je bilo instalirano v nekaj minutah.

Hvala za navodila in lep pozdrav!


Bravo...

A kodo od MSDNAA moraš pa ob reinštalaciji novo dobit a ne?

lpM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flukturr ()

worf ::

ne, uporabiš isto kot si jo prej. Za novo kodo moraš zaprositi če bi rad imel iste windowse na več kot 1 računalniku (recimo na namiznem računalniku in laptopu).

Ko boš naslednjič formatiral računalnik naredi tako kot jaz, najprej namesti jezikovni paket z navodili na slo-techu. Prejšnič sem jezikovni paket instaliral nazadje in očitno sem nekje med inštalacijo drugih programov naredil nekaj kar je onemogočilo inštalacijo jezikovnih paketov saj nobenega jezika ni šlo instalirat, ne samo slovenščine...

aja šele zdaj sem opazil da je bastadu potreboval anglešči cab file. Poglej nekaj postov višje, sem objavil linke do strani kjer se da dobiti jezikovne pakete.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: worf ()

r0ker ::

Nisem vsega čital ampak na kratko:
Jezikovni vmesnik si poiščete na torrentih ali MSDNA. Potrebujete datoteko "lp.cab".
Win7 Ultimate ima itak odprto opcijo v Nadzorni plošči za dodajanje/spreminjanje Jezika vmesnika.
Professional in ostali:
1. zaženeš CMD kot Admin, vpišeš: DISM /Online /Add-Package /PackagePath:(pot do lp.cab, primer E:/Slovenian/sl-SI/lp.cab)
2. v CMD vpišeš: bcdedit /set {current} locale (krajšava tvojega jezika, primer: sl-SI)
3. v CMD vpišeš: bcdboot %WinDir% /l (krajšava tvojega jezika, primer: sl-SI)
4. zaženeš regedit, poiščeš HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/ControlMUI/UILanguages in izbrišeš ključ en-US
5.Ponovni zagon rač.

Dela 429652194%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

Bolf3nk ::

in te ne gnjavi zaradi piratskega windowsa, čeprav je legalen?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 professional slo language pack install

Oddelek: Pomoč in nasveti
715208 (11522) Mobidick
»

win 7 professional SLO lang.

Oddelek: Operacijski sistemi
224445 (4136) Robi :P
»

Win 7 professional, slo to eng

Oddelek: Operacijski sistemi
6806 (756) sirotka
»

Windows 7 Home Premium SLO iso?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2618271 (16568) Rok22
»

slo-pack

Oddelek: Operacijski sistemi
85786 (5544) luky

Več podobnih tem