» »

Jamranje

Jamranje

«
1
2

Fizikalko ::

A se le meni zdi, da folk zna samo še jamrat? Ko hočem dobit en ok kader, imam že resne probleme, folk pa jamra,da ni služb, denarja,... OK, razumem, da 60 let stara šivilja nima kej dost izbire, ampak načeloma je to za ostale samo beden izgovor. People, get a handle! Spoznajte svojo relano vrednost in če je ta kaj vredna, naj bo plačana, sicer pa... get real in predvsem.. vzemite se v roke in NEHAJTE ŽE JAMRAT!
  • spremenilo: Fizikalko ()

noraguta ::

Fizikalko je izjavil:

A se le meni zdi, da folk zna samo še jamrat? Ko hočem dobit en ok kader, imam že resne probleme, folk pa jamra,da ni služb, denarja,... OK, razumem, da 60 let stara šivilja nima kej dost izbire, ampak načeloma je to za ostale samo beden izgovor. People, get a handle! Spoznajte svojo relano vrednost in če je ta kaj vredna, naj bo plačana, sicer pa... get real in predvsem.. vzemite se v roke in NEHAJTE ŽE JAMRAT!

hja dobit za kaj ?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Fizikalko ::

Ma niti ni to bistvo, za kaj. Po moje je v vsaki branži podobno. Samo jamranje in stokanje, pa kao kriza in buhuhu. Da bi se pa kdo znal v ogledalo svoje dejanske dodane vrednosti pogledat, pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

jernejl ::

Kaj pa, če bi zgodbo malo obrnili.

Morda ne ponudiš dovolj dobrih pogojev za to, da bi dobil ok kader - potem pa jamraš, da ga ne moreš dobiti?

Vsaka palica ima dva konca.

mtosev ::

Priporočam uvoz kakšnega tujca. Bo 100% bolj pripravljen delati in se več potruditi kot kakšen 'slovenček':))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Fizikalko ::

Hja, sej to je to. Do pogajanja o plači niti ne prideš. Je že prej užas.

noraguta ::

Fizikalko je izjavil:

Ma niti ni to bistvo, za kaj. Po moje je v vsaki branži podobno. Samo jamranje in stokanje, pa kao kriza in buhuhu. Da bi se pa kdo znal v ogledalo svoje dejanske dodane vrednosti pogledat, pa ne.

tko bom reku men je bad vlagat , kake zahteve za likvidnostno poravnavo, ob enem pa nekomu ne morm plačat za dogovorjeno vsoto. zdej , če maš pa lep konstanten donos , sem ti sicer posvoje po slovensko nevoščljiv , ti pa tudi privoščim, da ti gre dobro.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

lonz ::

Na splošno vlada neka down klima. Folk se boji za službe. V veliko primerih se ne ve kako bo z naslednjo plačo, kredite je pa treba plačat... Opažam, da ni nekega jipiiiii vzdušja.
...arrrrrr, shiver me timbers...

noraguta ::

ne da ni vzdušje to se nardi , fedra ni.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

IceIceBaby ::

Ko hočem dobit en ok kader, imam že resne probleme


Welcome to the club. Pred časom sem imel oglas za službo za 4k bruto + bonusi. Res sem zahteval konkretno znanje ampak je tudi plačilo nadpovprečno. Dobil sem 3 prijave, se je pa na enem forumi razvila debata o tem, kako to ne more bit realno in, da gre sigurno za nateg :) Go figure. Z drugimi delovnimi mesti je bilo podobno. Samo jamranje kako ni dela pa v isti sapi jamranje kako je težko 8 ur na dan sedeti v pisarni za računalnikom.

Ampak zdaj imam na srečo urejeno, sem imel veliko srečo, da sem dobil dobre sodelavce, oz. sposobne ljudi, ki smo jih lahko naučili iz nule. Pa predvsem take, ki jih ni strah dela.

Konkretno. Sodelavka je cca 1 leto nazaj začela s skoraj minimalno plačo (nekih 650 neto) in se je 3 mesece konkretno izobraževala ter uvajala. Danes ima plačo nad slovenskim povprečjem, precej udobno delo + neomejen dopust.

Ampak sem od nje sem zahteval nek vložek v obliki nižjega plačila in uvajanja na začetku. Večina ljudi bi pa kar na začetku imela najvišjo plačo in vse ugodnosti brez, da bi v delo vložili kanček truda ali vsaj samozavestno pokazali kaj znajo.

Smurf ::

Opažam enako, poleg jamranja je zelo opazno tudi prelaganje krivde. Oni niso nikoli krivi, če nimajo službe/slabo službo, kriva je država/politiki/FDVjevci/uradništvo/... V primeru, da ima sosed boljšo plačo, je do nje prišel preko vez ne pa zaradi svojih sposobnosti, ker nekdo že ne more biti boljši od tebe.

Fizikalko ::

kst & Smurf, my point exactly!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Narayan ::

kst si že sestavil ekipo?

petrus ::

Eni grejo celo tako daleč in se pritožujejo nad pritoževanjem.
stati inu obstati

Matako ::

Osebno se mi zdi, da je "jamranje" bolj simptom precej globlje značajske poteze, ki je vedno bila zelo razširjena med Slovenci.

Samopomilovanje.

V vsaki zgodbi o revščini, nesolidarnosti, "krutih novih časih" (vključuje strah pred tehnologijo ipd.) ipd. je čutiti smiljenje samemu sebi.

POZOR!! To, da se nekdo smili samemu sebi NIKAKOR ne pomeni, da mogoče res ni v težavah - to upam, da vsi razumemo in ne namigujem na to. Vendar na žalost človeku, ki se samopomiluje ne moreš pomagati pa naj je v resničnih ali namišljenih težavah. Izgubljen primer - ga moraš pustit za sabo, čeprav s težkim srcem.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

ABX ::

Firma je kot avtobusna postaja, ljudje pridejo in gredo. Če je delodajalec pameten bo zadržal dobre, ampak po mojih izkušnjah je vse prepuščeno naključju.

Glede jamranja, itak, ljudje so žalostni in iščejo krivdo v drugih.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Daedalus ::

OK kader dobit je vedno problem. Je pa vedno dovolj sralcev, ki "znajo vse", pokažejo bolj malo, plačo bi pa milijonsko. Pa še božičnico poleg. Obenem pa seveda nikogar ne zanima, kako gre firmi in kako lahko kaj prispevajo k uspehu. Ne, sedet, se delat, da delaš in kasirat.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

LordTado ::

Napiš kaj delaš...

Beli_Zajcek ::

Mah ja. Ta štorija ima dve plati. Delodajalci venomer jamrajo, da ni dobrega kadra in da je kader predrag, delavci pa pač obratno. Oboji mislijo, da so zlobneži na drugi strani. Je pa res, da je situacija v Sloveniji taka, da je več narobe na strani delodajalcev.

EDIT: Zanimiva mi je štorija s stavko žerjavistov v Luki Koper. Načeloma so vsi polni besed o kapitalizmu in trgu dela, ki da sam določa ceno dela. Ampak takoj ko pa delavci dobijo preveč moči in v skladu s to močjo (hej trg v igri) ne zahtevajo toliko kot zaslužijo (ali pa tudi pač, samo moja osebna ocena) ampak toliko kot lahko dobijo, potem je pa vik in krik. Delavci so poredneži! Nehvaležni paraziti, ki imajo v teh težkih časih 2500EUR bruto in kar niso zadovoljni.

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

Delavci so poredneži! Nehvaležni paraziti, ki imajo v teh težkih časih 2500EUR bruto in kar niso zadovoljni

nč hudga, kar naj stavkajo, jih bomo prej z roboti lahko zamenjal, tako kot v Rotterdamu :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

RockyS ::

Fizikalko je izjavil:

A se le meni zdi, da folk zna samo še jamrat? Ko hočem dobit en ok kader, imam že resne probleme, folk pa jamra,da ni služb, denarja,... OK, razumem, da 60 let stara šivilja nima kej dost izbire, ampak načeloma je to za ostale samo beden izgovor. People, get a handle! Spoznajte svojo relano vrednost in če je ta kaj vredna, naj bo plačana, sicer pa... get real in predvsem.. vzemite se v roke in NEHAJTE ŽE JAMRAT!


Moti te da folk jamra, po drugi strani pa ti jamraš na forumu kak ne dobiš kadra, ne gre skupaj.
In ne se izgovarjat, da niste prišli niti do pogajanja o plačilu. Ker potem predvidevam da želiš 10urni delovnik, tudi z vikendi in s plačilom 700€/mesec.

Povej kaj več o ponujeni službi in potem ti bomo povedali če je problem v tebi ali v kandidatih, do takrat je to samo eno jamranje več in nisi nič boljši od tistih kandidatov.

genius11 ::

Delo je, toda ta trenutek je mogoče res težje.

korenje3 ::

Fizikalko je izjavil:

A se le meni zdi, da folk zna samo še jamrat? Ko hočem dobit en ok kader, imam že resne probleme, folk pa jamra,da ni služb, denarja,... OK, razumem, da 60 let stara šivilja nima kej dost izbire, ampak načeloma je to za ostale samo beden izgovor. People, get a handle! Spoznajte svojo relano vrednost in če je ta kaj vredna, naj bo plačana, sicer pa... get real in predvsem.. vzemite se v roke in NEHAJTE ŽE JAMRAT!


kaj pa ti pravkar delaš? jamraš!

ttommy ::

A iščeš delovno silo?Kaj ponujaš za kakšno delo in kje?
Gamer

Fizikalko ::

Res je, jamram in to argumentirano ter z dejstvi, da ni kadra, tisti, ki pa se imajo za kvaliteten kader, pa jamrajo.

Iščem res kvalitetne razvijalce na Websphere Commerce platformi.

RockyS ::

Če si ti iskal kader ni čudno da nisi bil uspešen.

Jamraš da ni kadra, da se naj zamislimo nad sabo in se vzamemo v roke, v zadnjem postu pa poveš da iščeš profesionalca za WSC. Kot da je to takšen poklic, ki ga obvlada vsak z SŠ izobrazbo.

Upam, da nisi iskal preko študentskega servisa, poleg pa navedel zahtevo "vsaj 3 leta delovnih izkušenj".

thramos ::

Fizikalko je izjavil:

Iščem res kvalitetne razvijalce na Websphere Commerce platformi.


Plačilo?

Fizikalko ::

Ah, RickyS, ni tako preprosto. Tudi običajne Java razvijalce z veliko ambicije za šolanje in z neko resnostjo bi vzel, sploh take, ki ne težijo takoj za plačilo in se zavedajo, da morajo najprej nekaj pokazat...

thramos, plačilo je zelo odvisno od obstoječega znanja. Prvega pol leta čisto uvajanje in temu primerno plačilo, potem pa zelo odvisno od efekta.

Kenpachi ::

Heh, to me spomni, ko sem šel enkrat na razgovor v [ni važno ime], kjer so mi rekli, ja, lej na začetku bi delal mau brez plačila, ker sej veš, to je naša dobra volja, da te imamo na probi, pa potem čez mesec, dva, bomo videli, kako bo.

Solution: Sem šel delat drugam, kjer so me plačali. Očitno spadam med jamrače, jebiga. [ni važno ime]'s loss, I guess. Zdaj se imam prav fino.
Zaraki Kenpachi.

korenje3 ::

heh fizikalko ima na zaposlene pogled kot na služnjičad. obnaša se kot naš direktor in vem kakšni so taki...

IceIceBaby ::

Solution: Sem šel delat drugam, kjer so me plačali. Očitno spadam med jamrače, jebiga. [ni važno ime]'s loss, I guess. Zdaj se imam prav fino.


Če imaš možnost oz. izkušnje, ki dokazujejo tvoje sposobnosti potem ni problema. Problem nastane, ko na razgovor dobiš popolnega začetnika direktno iz faksa, ki vpraša kakšna bo plača še preden se dobro vsede za mizo.

Meni je všeč praksa, ki jo imajo odvetniki. V znanih odvetniških pisarnah ponavadi pripravniki delajo za male denarje. Ko se dokažejo se pa zadeve bistveno spremenijo.

WarpedGone ::

Res je, jamram in to argumentirano ter z dejstvi, da ni kadra, tisti, ki pa se imajo za kvaliteten kader, pa jamrajo.

Kvaliteto kandidatov si preverjal kako?

Kvalitetnen kader ne bo zadovoljen z začetnimi 700 EUR, ker je v prejšnji službi kasiral trikratnik tega.

Think about that.
Zbogom in hvala za vse ribe

korenje3 ::

dobro povedano warped.

MonkeyHead ::

No konkretno jaz sem brez izkušenj lansko leto sem končal SŠ tehnik elektrotehnike in te nihče ne ****. Iščem delo kakršno koli samo, da se dotika moje stroke (trenutno delam na bencinski črpalki so much about that). Poslal sem xx prošenj, eni niti ne odgovorijo povsod pa hočejo izkušen kader. Občasno sem res obupan kaj se tega tiče seveda je krivda na meni, ker brez izkušenj ne pomagaš nikomur.

Zgodovina sprememb…

SleepLess ::

Kot študent in iskalec dela, morem rečt, da se strinjam s Fizikalko-om in kst-em ter razumem težave ob najemanju kadra. čeprav gledam na zadevo iz druge perspektive. Veliko ljudi misli, da če so na faxu predelali osnove /*vstavi poljubno tehnično znanje tukaj*/, da pa lahko potem gre delat za direktorsko plačo v katerokoli podjetje in se ne rabi nič priučiti. Veliko krat imam priložnost videti in slišati kako ljudje sprašujejo za plačilo, še preden vedo kaj sploh bodo delali. Za take takoj vidiš, da jim dol visi za celotno firmo in za dodano vrednost, ki naj bi jo oni prinesli k firmi, le da delajo čim manj in imajo čim večjo plačo.

Npr. jaz sem se zmenil za plačilo po končanem projektu, ker nisem bil sploh prepričan, da ga bom lahko v celoti izpeljal. Pa v bistvo mi je bilo vseeno, tudi zastonj bi delal, saj je bila to moja prva "prava" delovna izkušnja iz stroke in nujno potrebna referenca.

Morem pa še povedati, da imam veliko izkušenj enakih kot MonkeyHead, da pošljem prošnjo za delo (ponavadi študentsko), izpolnjujem vse pogoje + dodatno, oni pa niso niti toliko dobri, da bi sploh odpisali nazaj.

Me pa tudi zelo zelo razkurijo ljudje, ki nonstop samo jamrajo, kako je vse v Slo v kurcu, bla bla bla, a na koncu ima večina teh ljudi hišo, dva avta pa še veliko ostalega luksuza. Sočustvujem s tistmi, ki jim gre res slabo, ampak zaradi ostalih "jamračev" sploh ne pridejo do izraza.

Pyr0Beast ::

Ja no, nekateri pa nočejo delati zastonj in cenijo znanje, katerega so si pridobili s trdim delom.

Šiht se začne in konča pri denarju. Če ne zmorejo ponuditi poštenega plačila za opravljeno delo, ali pa sploh ne izplačujejo plač redno, se nimam z njimi kaj pogovarjati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

IceIceBaby ::

Jaz sem na razgovorih vedno povedal kakšno plačo želim, hkrati pa sem povedal, da sem pripravljen na testno obdobje 1 do 3 mesece, ko je plača lahko precej niža oz. ko dobim neko minimalno osnovo + dodatek na uspešnost.

Danes se VSE stvari prodajajo z neko garancijo. Ko kupiš avto ga prej pelješ na testno. Še zobno ščetko lahko neseš nazaj v trgovino, pa ti bodo vrnili denar. Pri delovnih mestih ste pa še vedno trmasti in in nočete delodajalcu pokazati, da ste prepričani v svoje znanje.

Če mi na razgovoru kdo pokaže, da je sicer vreden 2 jurja neto ampak je pripravljen do te številke priti v 6 mesecih ga bom veliko prej zaposlil kot nekoga, ki že v štartu hoče 1500 neto in nič več.

Trg delovne sile deluje povsem enako kot vsak drug trg, če vam je to všeč ali ne. Če se vam to ne zdi fer lahko ščijete proti vetru in pričakujete, da bodo delodajalci sami opazili vašo genialnost. Amapk to si lahko privošči top 1% kandidatov. Vsi ostali se morajo morajo pa naučiti kako se prodaja svoje storitve delodajalcem, če hočejo iztisniti maksimalno plačo.

Fizikalko ::

Točno tako. Moje razmišljanje gre v tej smeri - v času poskusnega obdobja nek minimalc. V kolikor se vzame ta kader potem za redno oz se izkaže, poplačilo za nazaj in orenk plača oz v skladu z znenjem oz prispevkom k projektu.

ABX ::

Za minimalno plačo bojo delali samo obupani, če je kaj vreden po enem leto bo šel stran.

Nikoli nisem razumel firme ki išče veliko število zaposlenih namesto kvalitete.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

thramos ::

Skratka, človek v svoji stroki, eni izmed najbolj iskani in plačani, z več leti delovne dobe in izkušnjami, naj prične na novem delovem mestu za plačilo 600EUR na mesec za prve pol leta.

In potem se čudiš, da ne dobiš kadra?

Tear_DR0P ::

človek v svoji stroki, eni izmed najbolj iskani in plačani, z več leti delovne dobe in izkušnjami,

ima takšne reference, da ne potrebuje uvajanja in preizkusne dobe in lahko takoj prične z delom za polno plačo. človek ki pa je niko i ništa, o katerem ti še google ne zna nič povedat, well tak pa naj dela zastonj/za minimalca, da dokaže kdo je. al misliš da mora delodajalec vsakemu kekcu ki pride mimo nekaj časa dajat bajno plačo, dokler ne ugotovi da je tip v prošnji in CVju lagal?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

thramos ::

Fizikalko piše malo drugače ... ali pa ga narobe razumem.

Sicer pa, že v samo enournem pogovoru se da brez problema vsaj okvirno ugotoviti, kakšno je resnično tehnično znanje kandidata.

In se strinjam, da nekdo brez izkušenj, svež diplomant, ne more takoj pričakovati ogromne plače. Ampak, vseeno se mi zdi malo mimo, da se diplomantu zelo iskane smeri, katerega kasnejše delo bo prineslo visoko dodano vrednost za začetek ponuja minimalca.

imagodei ::

Fizikalko>> "Točno tako. Moje razmišljanje gre v tej smeri - v času poskusnega obdobja nek minimalc. V kolikor se vzame ta kader potem za redno oz se izkaže, poplačilo za nazaj in orenk plača oz v skladu z znenjem oz prispevkom k projektu. "

thramos>> "Skratka, človek v svoji stroki, eni izmed najbolj iskani in plačani, z več leti delovne dobe in izkušnjami, naj prične na novem delovem mestu za plačilo 600EUR na mesec za prve pol leta."

Tole je men tud mal čudno, Fizikalko. Zakaj bi ta nekdo potem sploh pustil svojo obstoječo firmo, ki mu pa dejansko nudi 1.500 ali 2.000 EUR/mes neto in se prišel tebi dokazovat za 600 EUR?

Prvič, človeka na pomembno delovno mesto, ki zahteva čimprej rezultate in kjer ni prostora za zaplete (projekti, roki, vzdrževalne pogodbe, penali) itak vzameš na podlagi nekih kredibilnih referenc in s preverjanjem njegovega dela (ali ti mora prinesti na follow-up razgovor primere svojih izdelkov in jih "zagovarjat"; ali pa se dogovorita za neko prehodno obdobje, ko ga plačaš npr. prek avtorske pogodbe).

Drugič, če boš takemu človeku ponudil minimalca, sta zaključila pogovor, ker izpadeš totalno neresen. Človek najbrž ne menja službe zato, ker bi ga odpustili, ampak ker išče nove izzive, (še) višjo plačo, službo bližje domu, boljši delovni čas ipd., ne pa zato, da bo lahko delal za polovico svoje prejšnje plače. Če sedaj zasluži 1.500 neto, bi se z njim morda dalo dogovoriti, da pride k tebi poskusno za 1.200 (+ dodatek za uspešnost) za prve 3 mesece ali do nekega milestona v prvem projektu; če mu seveda zagotoviš nekaj stotakov višjo osnovno plačo, ko se dokaže. (Pa še to je odvisno od TVOJIH referenc). Nikakor pa ne za "minimalca".


Drugo je, če iščeš nekoga z "izkušnjami" - tko kot jaz lahko rečem, da imam "izkušnje" s programiranjem Motorolinih mikrokontrolerjev v C-ju, ker sem enkrat v življenju spisal SNTP sinhronizacijo za neko napravico. Tle potem iskalec zaposlitve res nima neke pogajalske pozicije.
- Hoc est qui sumus -

username ::

SleepLess je izjavil:

Veliko krat imam priložnost videti in slišati kako ljudje sprašujejo za plačilo, še preden vedo kaj sploh bodo delali. Za take takoj vidiš, da jim dol visi za celotno firmo in za dodano vrednost, ki naj bi jo oni prinesli k firmi, le da delajo čim manj in imajo čim večjo plačo.
Imaš povsem zmešane pojme (v tolažbo: nisi edini).

Ker je vendar najbolj normalno, da človeka zanima plača - dela namreč zato, da zasluži denar za preživetje (sebe in svoje družine).

Ampak saj je vendar normalno, da te načeloma BK 'za celotno firmo in za dodano vrednost' - za to naj skrbijo lastniki firme oz. manager(ji), ki jih lastniki najamejo (in so BTW managerji v bistvu tudi mezdni delavci, pač s svojimi specifičnimi nalogami).

Seveda je možno, da si zainteresiran za dolgoročni obstoj firme kjer delaš, če je tam delo vsaj znosno in ti dajejo plačo glede na tvoja pričakovanja (so torej plusi trenutno vsaj primerljivi ali večji glede na zaposlitvene alternative, ki so tebi na voljo).

Ampak še enkrat - tvoj primarni cilj v bistvu ni usoda firme, kjer si zaposlen, temveč da boš čimbolje zaslužil ali pa imel čimboljše razmerje zaslužek / vloženi čas+trud.

Zaposlijo te res s tem namenom, da boš dal firmi neko dodano vrednost, v zameno za to pa tebi ponujajo neko plačilo. To je pač menjava in menjalne cene (količina tvoje dodane vrednosti vs. denarni znesek tvoje plače) je pač treba določiti - in povsem normalno je da želiš "delati čim manj in imeti čim večjo plačo". Povsem enako kot želi podjetje minimizirati svoje stroške ter maksimizirati prihodke.

Cilj podjetij je dobiček. Cilj njihovih zaposlenih je čimvečja plača (oz. za vsakega posameznika čimboljša kombinacija prejetega plačila in prostega časa).
Cilj življenja ni 'delati dodano vrednost' v neki firmi (to je kvečjemu proxy cilj).

V kontekstu pain vs. pleasure je delo vsekakor pain* (posebej za odvisno zaposlene, torej najeto delovno silo, kar je velika večina).
Pleasure pa je prosti čas (njegova količina) in kaj lahko v njem počneš (to pa je precej odvisno tudi od zaslužka, čeprav ne izključno).

*opomba: tudi za ljudi ki pravijo 'jaz uživam v svojem delu' je delo pain. Le da se tega ne zavedajo ali si nočejo priznati. Oziroma, nekatera dela (del. mesta) so lahko za posameznika manj mukotrpna kot druga del. mesta (ali kot bi bilo njegovo del. mesto za ostale), pa mu to opazno zmanjša pain, tudi ob nespremenjeni količini prejetega zaslužka in preostalega prostega časa.
Isti princip kot takrat ko v trgovini nekaj kupiš ceneje kot sicer oz. kot si pričakoval, pa se veseliš prihranka - dejstvo pa še vedno ostaja, da si ob nakupu vseeno moral dati določeno količino denarja, ki je po nakupu nimaš več...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

crniangeo ::

@username : good point. Si lepo razložil kar sem hotel povedati tudi sam :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Kr_Edn ::

Fino. Najprej ljudi 65 ( petinšesdeset) let poneumljaš, jih plačuješ za lojalnost in glasove na volitvah, potem pa ugotoviš, da ne znajo delat in samo jamrajo. Kriza.

ABX ::

Jaz uživam v svojem delu.
Ampak ne v stilu da skakam od veselja ko se zjutraj zbudim, ampak čutim koliko mi paše ko sem preveč dni doma, enostavno mi manjka.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Kr_Edn ::

"Fizikalko :: 21. feb 2011, 21:46:28

A se le meni zdi, da folk zna samo še jamrat? Ko hočem dobit en ok kader, imam že resne probleme, folk pa jamra,da ni služb, denarja,... OK, razumem, da 60 let stara šivilja nima kej dost izbire, ampak načeloma je to za ostale samo beden izgovor. People, get a handle! Spoznajte svojo relano vrednost in če je ta kaj vredna, naj bo plačana, sicer pa... get real in predvsem.. vzemite se v roke in NEHAJTE ŽE JAMRAT!"

Ah, da. Ponavadi kritiki, opaženemu stanju ..... sledi predlog ( konstruktiven). Imaš kakšen ( pa ne samo v tem smislu: ".... nehajte jamrat") predlog kako preiti takšno stanje? Npr.: ceniti strokovnost
in ne lojalnos, moč argumenta in ne argument moči...( Nekateri delodajalci si zaposlene prisvojijo kot inventar....)

Ramon dekers ::

jah tako je, sam grem po dokonačanem študijo delati v Rusijo, leto ali dve, nabirati delovnih izkušenj in osvajati znanja jezika lahko tudi za minamalno plačo toliko da gre skozi, po tem času se vrnem v Slovenijo, dam ponudbo in pričakujem konkreten denar za svoje delo. Če tega ne bo grem v Kanado ali drugo državo, ki iščejo ljudi z iskušnjami, znanjem, mogoče je moj cilj samo utopija, da pričakujem preveč, hey ampak za 700 EUR za začetek in kasneje 1200EUR pri takšnem delodajalcu res ne mislim sanjati celo življenje, je škoda časa + energije, spet pa ni neka konkretna korporacija tipa Microsoft da bi si lahko nabral delovnih izkušenj oziroma referenc in že tato delal zastonj.

Avtor te teme je res naiven, takšen kader ki ga ti iščeč raje spxxx v tujino kot pa dela za tole kot ponujaš ti.

drejc ::

Fizikalko je izjavil:

Točno tako. Moje razmišljanje gre v tej smeri - v času poskusnega obdobja nek minimalc. V kolikor se vzame ta kader potem za redno oz se izkaže, poplačilo za nazaj in orenk plača oz v skladu z znenjem oz prispevkom k projektu.


Vsak sposobn Javanc, ki ma že zdj vsaj 1500neto, ti ne bo šu delat za manj na WSC platformo za kaj manj kot si omenil že v poizkusni dobi.

1. stare tehnologije (struts,..)
2. šusi v koleno z ibm developerworks
3. slo kader z kompletnim wsc stackom nima izkušenj

Pa najami IBM slovenija kot implementatorje pa vidi če se ti izide računica za toj projekt.

Mislim da je visoka plača najlažji korenček za na palico nataknit konkretnim kadrom...ali pa delež.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inženir Povprečna plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
419139722 (29794) dope1337
»

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22156682 (42812) bbf
»

Kdo je bolj kriv? (Politika:Gospodarstvo:Delavci) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10313018 (11013) Mato989

Več podobnih tem