» »

Prodaja Verizonovega iPhona 'rahlo' pod pričakovanji

Prodaja Verizonovega iPhona 'rahlo' pod pričakovanji

Slabe prodajne številke so pravzaprav logične, iPhone 5 je oddaljen le še približno 4 mesece

vir: CNet
CNet - S težkim pričakovanjem iPhona s podporo CDMA omrežjem, namenjenim ameriškemu operaterju Verizon, z vsemi zbadljivimi reklamami med Verizonom in AT&T-jem, rekordnimi prednaročili in drugimi znaki bi bilo povsem logično pričakovati, da bo iPhone za Verizon rekorde podiral tudi na dan fizične dobavljivosti. A temu večinoma ni bilo tako, saj so bile vrste tako v Applovih kot v Verizonovih trgovinah izredno kratke (nenormalno kratke za prihod nove Applove naprave), čeprav Verizon pričakuje kar 10 milijonov prodanih primerkov do konca letošnjega leta.

Pri Boy Genius Report so prek vira pri Applu dobili poročila, da niti Apple niti Verizon nista pretirano zadovoljna s prodajnimi rezultati prvega dne. To še podkrepijo dejanske številke, ki jih je uspelo dobiti poročevalcem pri Boy Genius Report, ki kažejo, da so se aparati v petih Applovih najpopularnejših trgovinah skupaj v prvih dneh prodajali komaj v nekaj sto primerkih ter da so v najslabših primerih komajda prehiteli prodajo AT&T-jeve različice. Prednaročniška noč naročanja prek spleta naj bi bila sicer odgovorna za 550.000 prodanih primerkov. Anketa med kupci Verizonovih iPhonov kaže, da jih je bila skoraj tretjina (30 %) pred tem uporabnikov Androida, četrtina si je lastila enega izmed Blackberryjev, medtem ko je 14 % novih uporabnikov že pred tem uporabljalo iPhone pri konkurenčnem AT&T-ju. Preostali vprašani (dobrih 30 %) so se odgovora vzdržali.

Prodajne številke, zbrane iz petih Applovih trgovin po ZDA:
  • četrtek, 10.2. - Verizon: 909; AT&T: 539
  • petek, 11.2. - Verizon: 916; AT&T: 680
  • sobota, 12.2. - Verizon: 660; AT&T: 471
  • nedelja, 13.2. - Verizon: 796; AT&T: 701
  • ponedeljek, 14.2. - Verizon: 711; AT&T: 618

82 komentarjev

«
1
2

opeter ::

... saj so bile vrste tako v Applovih kot v Verizonovih trgovinah izredno kratke (nenormalno kratke za prihod nove Applove naprave)


Saj to dejansko ni nova naprava. Nova naprav bo iPhone 5, ko bo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

_Dormage_ ::

Še preveč so jih prodali glede na to, da najavljajo ze 5-ko :)

narodno ::

Petka bo prišla čez prbl. štiri mesece, pa niti niso tako majhne številke, če predpostavljamo, da so tisti ki so ga želeli kupiti že kupili.

Bor H ::

Pomoje je bolj tako, da iPhone ali res hočeš al ti je pa meh. V prvem primeru si verjetno že zdavnej prešel na AT&T, v drugem pa ne boš lih skakal na relativno drag mobitel.

jlpktnst ::

Om, kje ma pa usb to čudo, ga nima? Aja točno... to je zato da bom poleg vseh usb kablov moral nosit še en specialen kabel. A ni EU sprejela da bo v par letih obvezno usb za smartfone?

JanezekNovak ::

http://www.euroairsoft.com/

koyotee ::

eu hoče samo micro usb polnilec
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tody ::

Ja zarad vsake neke nove pizdarije pa spet nemore bit kilometrskih kolon.

LuGi ::

Kolona bo ko izzide i5 :D

gulfstream ::

Meni tudi ni jasno zakaj se pričakuje kolono, če pa je telefon že dlje časa zunaj - tisti ki ga *morajo* imeti so že odčakali svoje v kolonah pri AT&T.

Vsekakor pa bodo kolone ko pride 5ka ven. Občudujem nekatere, kako se jim za en telefon da 3 dni kampirati pred trgovino :D

BALAST ::

Gizmo, ki ni vreden slovenije oz. banana republike.

borisk ::

BALAST je izjavil:

Gizmo, ki ni vreden slovenije oz. banana republike.


tale z CDMA je res samo obtežilnik papirja pri nas :) oziroma ipod

gulfstream ::

Škoda da ga ni, verjetno bi se lepo prodajal. Vidim kar nekaj ljudi da jih posedujejo.

drejc ::

Applu se nikamor ne mudi že tako je display najboljši (960px) na trgu, kvaliteta materialov pa tudi...sumim da bo letošnji iphone dobil na koncu eno črko "G" in bo tako Iphone4G, z podporo LTE oz ameriškim "4g" tehnologijam, mogoče popravljeno anteno in 8 ali 10mp fotičem.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

nekikr ::

To novico so že "zanikali", o 8MP ali več fotoaparatu, slabši bi bil kot ta sedaj, zaradi svetlobe itd. Drugače pa ja, ravno kolone ne bodo, za leto dni staro napravo, ki čez nekaj mesecev dobi naslednika. Kar poglejte BigBang in iPad...žalost.

JaVonTech ::

iPhone 4 pri Verizonu ni CDMA!

mtosev ::

Rajše kupim Androida, ker stane 3x manj:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mavrik ::

JaVonTech je izjavil:

iPhone 4 pri Verizonu ni CDMA!


Ja je, CDMA/EV-DO pri 800/1900 MHz.
The truth is rarely pure and never simple.

Ramon dekers ::

sem pa opazil da so iphonu dodali led svetilko, škoda samo da je baterija samo 1420 mah, sicer pa je za moje pojme najbolša napravica ta sedaj kakšna motoral Atrix.

narodno ::

mtosev je izjavil:

Rajše kupim Androida, ker stane 3x manj:D

Ne pretiravaj, jaoooo... Cene so dost podobne, in tudi Android vas lepo molze, če se že tolažite s tem.

Lonsarg ::

@mtosev tvojo izjavo bi lahko prevedel na: Raje kupim Linux, ker mi HP4536 ni všeč. Wtf?

Daj že loči enkrat OS od mobitela jao. Like "raje kupim HTC Desire kot iPhone4, ker je cenejši pa mi nudi isto" al pa "raje kupim Samsung Galaxy S, ker je cenejši in boljši hkrati"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

jazbec ::

drejc je izjavil:

Applu se nikamor ne mudi že tako je display najboljši (960px) na trgu


don´t make me laugh
super amoled display je dosti boljši
applou retina display ima samo boljšo resolucijo in to je to
super amoled ima manjšo in je dosti boljši

to povem iz lastnih izkušenj
iz iphone4 na sgs-->best choice ever

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

techfreak :) ::

jazbec je izjavil:

super amoled display je dosti boljši
applou retina display ima samo boljšo resolucijo in to je to
super amoled ima manjšo in je dosti boljši

http://www.engadget.com/photos/iphone-4...

PrimozR ::

Bor H je izjavil:

Pomoje je bolj tako, da iPhone ali res hočeš al ti je pa meh. V prvem primeru si verjetno že zdavnej prešel na AT&T, v drugem pa ne boš lih skakal na relativno drag mobitel.

Ja boš, če greš z operaterja, kot je Tuš (oz. s še slabšega recimo) na operaterja, kot je Mobitel (po kakovosti signala in storitev seveda).

techfreak :) ::

In kako lahko Tuš uporabiš kot primer slabega operaterja? Signal je v večjim mestih dober, drugje pa tako omogočajo uporabiš Mobitel omrežja.

para! ::

techfreak, ali Tuš že ima soft handover?

lp
Death before dishonor!

PrimozR ::

In kaj ti pomaga Mobitelovo omrežje pri obiskovanju Interneta? No, lahko plačaš. Morda primer res ni najboljši, želel sem le pokazati point - mnogi uporabniki želijo imeti nek telefon na dobrem omrežju, da bo ta telefon dejansko uporaben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

narodno ::

LOL, kako se napenjate android fani, sploh pa kaj smetite v jabolčni temi.

Rippy ::

@techfreak :)

oprosti ampak te primerjalne fotke so neuporabne razen če kupuješ telefon za robota. Nemogoče je s prostim očesom videti takšne detalje in po tem lahko sklepaš, da je galaxy na nivoju prvih barvnih LCD ekranov.

techfreak :) ::

@PIPI odvisno kje se nahajaš večino časa in koliko časa potuješ. Jaz se večino časa nahajam na območju, kjer je kar v redu signal in mi internet na iPhone 3G deluje s hitrostjo 2,6 do 3 Mbps, kar je celo več od tega kolikor dobim preko WLANa (~2Mbps).

@Rippy: Vseeno to pomeni, da je slika na iPhonu 4 bolj "čista" kot tista od SGS.

Zgodovina sprememb…

jazbec ::

mislim kira logika ej
večja resolucija in manjši ekran
itak, da bo malj bolj čista
ima pa sgs lepše barve itd.
vse iz prve roke poveddano

v uporabi se vidi kako ima sgs boljši ekran-iz prve roke

Super AMOLED offers a better contrast ration then 800:1 OLED does not need a backlight so black is black. The Super AMOLED is much more better visibillity in sunlight! Samsung suggested that this new Super OLED is five times more vivid than regular and performs 20 percent better when it is used outdoor. So excuse me but with your Iphone 4 the display is not really optimal for outdoor using. The LCD Display on the Iphone 4 is 960x640, 326 ppi resolution and 800:1 contrast ratio, the Super Amoled at the Galaxy S has a resolution of 800x480, 260ppi and a contrast ratio 100.000:1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

Furbo ::

20% bolje na soncu neverjetno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

blackbfm ::

Men so barve na iphonu čist kul, nevem kaj težite s kontrastom. Kar se pa ločljivosti in čistosti slike tiče je pa sigurno neprimerljivo:D

Elysium ::

blackbfm je izjavil:

Men so barve na iphonu čist kul, nevem kaj težite s kontrastom. Kar se pa ločljivosti in čistosti slike tiče je pa sigurno neprimerljivo:D

Isto so govorili par let nazaj za Copy-Paste ko ga iOS še ni imel. Takrat to sploh ni bil pomemben feature.

Ko bo pa iPhone enkrat imel Super AMOLED bo pa to spet nekaj najboljšega in edinstvena inovacija na svetu. Isto kot pri tisti basni o lisici in kislem grozdju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elysium ()

smash ::

jlpktnst je izjavil:

Om, kje ma pa usb to čudo, ga nima? Aja točno... to je zato da bom poleg vseh usb kablov moral nosit še en specialen kabel. A ni EU sprejela da bo v par letih obvezno usb za smartfone?


zakaj bi sploh rabil kak kabel s sabo nosit...mam telefone že kar nekaj časa, pa kablov ne nosim s sabo, razen za nafilat

blackbfm ::

Ko bo pa iPhone enkrat imel Super AMOLED bo pa to spet nekaj najboljšega in edinstvena inovacija na svetu.


Iphone ima trenutno enak tip matrike kot profesionalni LCD zasloni, tako da barv res ne moreš naprej metat.

Verjamem pa da je super AMOLED boljši kar se tega tiče...samo naj raje porihtajo da se displej ne bo tako hitro strošil, kot berem zna bit stvar po nekaj mescih že opazna>:D

Se pravi če nardimo en simpl plus in minus spisek

iphone
+ločljivost
+brez degradacije
-barve

sgs
+barve
-ločljivost
-degradacija oled


Torej kaj imaš raje? Jaz sigurno iphone :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

jeanmike ::

nihče nič ne piše o Jobs-u. Kakšen vpliv bo imelo njegovo stanje na prihodnjost Appla?

PrimozR ::

techfreak :) je izjavil:

@PIPI odvisno kje se nahajaš večino časa in koliko časa potuješ. Jaz se večino časa nahajam na območju, kjer je kar v redu signal in mi internet na iPhone 3G deluje s hitrostjo 2,6 do 3 Mbps, kar je celo več od tega kolikor dobim preko WLANa (~2Mbps).

@Rippy: Vseeno to pomeni, da je slika na iPhonu 4 bolj "čista" kot tista od SGS.

Saj za mestne uporabnike je tudi SIMobil popolnoma super izbira. Na smučišču na Starem Vrhu so bili pa nedosegljivi. Meni je pa Mobitel vlekel na vse črtice z Edge.

jazbec je izjavil:

Super AMOLED offers a better contrast ration then 800:1 OLED does not need a backlight so black is black. The Super AMOLED is much more better visibillity in sunlight! Samsung suggested that this new Super OLED is five times more vivid than regular and performs 20 percent better when it is used outdoor. So excuse me but with your Iphone 4 the display is not really optimal for outdoor using. The LCD Display on the Iphone 4 is 960x640, 326 ppi resolution and 800:1 contrast ratio, the Super Amoled at the Galaxy S has a resolution of 800x480, 260ppi and a contrast ratio 100.000:1.

Aha, transreflective, dobro znano najboljša tehnologija za na sonce, je slabša od AMOLEDa, ki je dobro znan kot totalen fail na soncu? Ne bom rekel da je retina display boljši, nisem ga še videl na soncu niti se ne spomnim testov iz glave, ampak se pa spomnim AMOLED vs. Super-AMOLED testa, kjer neke bistvene razlike ni bilo. AMOLED je pa na soncu totalen fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

slovenc5 ::

blackbfm je izjavil:


iphone
+ločljivost
+brez degradacije
-barve

sgs
+barve
-ločljivost
-degradacija oled


Torej kaj imaš raje? Jaz sigurno iphone :D


res nevem od kje vam degradacija
js mam sgs odkar je izšel in se še ni pojavila
tudi nobenemu prijatelju ne pa jih ima dosti sgs
pa tudi tle na slo-techu skoraj nobenemu ni degradilral

smash ::

ne spoznam se na zaslone, ampak a se ne da narediti retina super oled display,torej 300dpi OLED, na katerega bi lahko pisal tudi z navadnim pisalom, ne pa z debelim prstom?

matejdro ::

Se da. V bistvu to že obstaja dobri 2 leti, ampak nihče še ni tega vgradil v svoj telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

Bor H ::

Oh kako mi gre izraz retina na živce, k da gre za kako posebno tehnologijo. Pač high res zaslon, ni treba tega prodajat kot nekaj blazno novega.

blackbfm ::

Pač high res zaslon, ni treba tega prodajat kot nekaj blazno novega.


Ker so hi res zasloni standard že 10 let ane..>:D

Bor H ::

Ah ne seri, tut 1Tb diski niso pa nismo šli izumljat novih izrazov za njih, gre za čist normalno evolucijo, ki ne potrebuje novih imen.

Lonsarg ::

Ko bo Apple ponudil 8MP kamero bo rekel da je to "vstavi lep marketinški izraz" kamera hehe.

Bor H ::

Al bojo pa uvedl triple xenon flash, ker tega res noben nima. In bo Magnificent Bright flash.

slovenc5 ::

Bor H je izjavil:

Al bojo pa uvedl triple xenon flash, ker tega res noben nima. In bo Magnificent Bright flash.


:)):)):)):)):))
sgs owna iphone4
js mam sgs in frend iphone4
pa smo si zamenjali za en teden
po enmu tednu mi reče
˝ej kaj zamenjaš˝
in js u smeh pa mu rečem-kaj si ti resen
in o reče ja
in js njemu nazaj-kolko doplačaš

techfreak :) ::

In kakšni so razlogi, da je SGS toliko boljši?

blackbfm ::

Ne dela normalno out-of-the-box za razliko od iphona. In potem so geeki veseli z nalaganjem različnih firmwarov in lagfixov lol:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Death grip na Verizonovemu iPhonu ni odpravljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5919515 (17894) Bor H
»

Prispel iPhone za Verizon

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
175612 (4407) js osebno
»

Predstavljen Verizon Droid, Googlova glasovna navigacija, druge napovedi

Oddelek: Novice / Android
233804 (3312) Mobidick
»

Verizon Droid je serija, ne le telefon

Oddelek: Novice / Android
314119 (3146) ALT

Več podobnih tem