» »

Kako dolgo mi bo sistem zdržal?

Kako dolgo mi bo sistem zdržal?

DJ-Ayi ::

Kako dolgo bo še moje računalo vredu za prihodnje stvari (Igre, Programe, in nasploh stvari ki še pridejo,...)?

Osnovna Plošča: ASUS A7S333
Procesor: AMD Duron 1200MHz
Hladilnik: TITAN TTC-D5TB
Grafikulja: 3Dfx Banshee 16MB
Spomin: 128MB DDR266 RAM
Trdi disk: MAXTOR 40GB 7200rpm
Mehki disk: SONY 1.44 3'5
CD-ROM: TEAC 32x
Modem: TRUST 56K V92
Ohišje: MIDI Tower 300W
Zvočna kartica 1: C-MEDIA 6 channel on board
Zvočna kartica 2: GENIUS PCI Sound Maker 32x2
Operacijski Sistem: Windows XP Professional

V prihodnje bom dokupil 256MB DDR333 RAM, pa novo grafično, samo ne vem katero.



Pa še to če bi se odločil za nakup RADEONA 8500le, kateri bi to bil: -Transcend RADEON 8500le
-3D Prophet fdxRadeon 8500le
-...................................,.,.,.,.


>>>>>>>>Hear the music deep inside!<<<<<<<<

undefined ::

Če hočeš imeti dobro kompatibilnost, kupi GF4 Ti4200 128MB.

freejack ::

Se strinjam z IceManom; Radeon 8500 sicer ni slaba kartica, sam se pojavlja vedno več ljudi, ko se pritožujejo, da jim ne dela kot bi morala.nVidia ima glede tega pr GF boljše poštimano in skoraj ni pritožb čez delovanje, razen od kakih Inno ipd. kartic.

Grimlord ::

Mislim da je vprašal kako dolgo mu bo zdržal sistem, ne katero grafično naj kupi.


Torej, jaz mislim da bi ti moral zdržati vsaj eno leto, čeprav moraš dokupiti malo več rama in grafično, to pa si omenil. :))


i have a question : od koga GeForce4 Ti 4200?

San ::

A res freejack ? Ne bi vedel nič o tem, da imajo kakšne probleme. Mislim da je ravno obratno - ko je prišel ven UT2003 demo, je moral kolega z GF čakat na peč, jest sem pa ta čas lepo nažigal do jutra. Da ne govorimo o tem da barve na Ati karticah res ZAŽIGAJO.

Ram 256 in grafa (8500le malo denarja - GF4 malo več denarja - vendar obe nujno z 128 Rama), s časom pa en proc. (po novem letu)pa imaš mir za dve leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()

undefined ::

> Ne bi vedel nič o tem, da imajo kakšne probleme.

Očitno ne slediš dosti na temu forumu? Je kar dosti postov napisanih na temo ATIjevih kartic. Kot sem nekje že napisal, teževa ni v karticah, temveč v odločitvi večine razvijalcev iger katero firmo bodo podpirali v prvi vrsti, to je, žal ali na srečo, nVIDIA. iD Software in podobne firme pa ne sledijo temu trendu in podprejo najboljše, v tem primeru ATI. Vendar je možno slednje prešteti na prste ene roke.

Senitel ::

Če nameravaš banshee-ja obdržat bo po moje hardwaresko pospeševanje šlo po gobe v momentu, ko boš gor DX 9 inštaliral >:D.

San ::

Sej veš sam pregovor - ena lastovka...Tudi GF crkujejo -vsaj meni je. Pač gre za Hi-Tech stuff, ki lahko mimogrede crkne, pa če je to Ati, WD ali TEAC.
Res je da nVidio podpira večina firm za igre, pa to ne pomeni da Ati slabše deluje v njih - vsaj ne preveč očitno, da bi lahko brez testerjev rekel ''Ati pa res smrdi, bljak''. Pa tudi podpora (driverji) je zdaj kar na nivoju.

Mislim, da je tu zelo podobna zgodba kot intel in AMD (cena, podpora,...)

morphling1 ::

>:D hehe Senitel
Jaz pravim da je ta sistem že zdaj zelo podhranjen, 128mb za xp je komaj dovolj, 1200 Duron pa je za današnje standarde in grafične tudi na meji , kakšen xp1600+ pa navit na 2000-2200+ zračno bo dosti bolše za nekaj časa.
Če že zbiraš med tistimi dvemi Ati karticami vzemi Herculesa, ker so res dobre kartice predvsem kar se tiče navijanja (po flashu) če ti bo hitrosti manjkalo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019660 (12725) Janac
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737957 (4759) floyd1
»

Kje kupiti Radeona?

Oddelek: Kaj kupiti
191513 (1208) pilatus9
»

Rabim grafikuljo za dalj časa...

Oddelek: Kaj kupiti
321449 (995) DJ-Ayi
»

nVIDIA vs. ATi

Oddelek: Kaj kupiti
191474 (1180) Lime

Več podobnih tem