» »

Rabim grafikuljo za dalj časa...

Rabim grafikuljo za dalj časa...

DJ-Ayi ::

Razmišljam o nakupu grafikulje, pa ne vem katero kupit, rabil bi pa takšno, da bi jo mel nekaj časa, se pravi, da mi bojo najnovejši špili delali.

AMD Duron 1.2GHz :8)
ASUS A7S333 :\
Titan hladilnik
128DDR RAM
16MB 3Dfx Banshee:D
TEAC 32x
300W MIDI ATX
MAXTOR 40GB 7200rpm
Genius SM32x2
C-Media
...
>>>>>>>>Hear the music deep inside!<<<<<<<<

BendeR ::

Kupi prvo še 128 Mb pomnilnika pol pa nabavi eno kartico iz serije radeon 8500 al pa kar 9500 ko pride k nam.
:=)

nodes ::

Prvo bo treba kupit XP potem grafično(za dalj časa ni nobena)....RAM.....disk.....monitor ;((

nodes ::

Kakšno sranje je zdaj toooo? >:D

Thanatos ::

če misliš kupit kakšnega GF4 ali Radeona 8500 in več ti ga bo pomankanje rama vse bremzal. Dokupi si ram (vsaj 128MB)

Redman ::

Gf4200 64mb pa 128mb rama si še dobav.

DJ-Ayi ::

Nameravam nabavit 256 MB DDR PC2700 RAMa. Pol pa graikuljo. V čem pa je finta Radeona 9500? Ali je boljši od NV30?

Aja, kaj mogoče ve kdo do kolko mi podpira matična (ASUS A7S333)?

Nodes: Kaj je zdaj to z monitorjem?
>>>>>>>>Hear the music deep inside!<<<<<<<<

DJ-Ayi ::

Aja, pa še to: Kaj navadni DDR rami, pa 333MHz rami grejo skupaj?
>>>>>>>>Hear the music deep inside!<<<<<<<<

undefined ::

Kupi ATI 8500LE 128MB, ali pa če imaš 49k - GF4 Ti4200 128MB.

BendeR ::

Naj mi kdo razloži zakaj bi naj potreboval Radeona 8500le 128mb.

Prvič igre ne izrabijo niti 64mb grafičnega pomnilnika kaj šele 128.
Drugič ko bodo igre potrebovale 128mb grafičnega pomnilnika bo Radeona8500 le že za odmet.Pa še počasnejši je od različice z 64mb.
Torej kupi 8500le 64mb pa še bolj poceni je.
Kaj se pa tiče 9500 pa poglej 3DMark 2001 SE test na tej
strani.Žal ti ne morem posredovat drugih testov,ker vsaj po mojem vedenju še niso nikjer objavleni.
:=)

undefined ::

> Prvič igre ne izrabijo niti 64mb grafičnega pomnilnika kaj šele 128.

In to sklepaš na podlagi tega, ker sam nimaš več kot 64MB, ali mogoče le 32MB? Ali imaš kak bolj utemeljen argument? Jaz poznam igre, ki imajo na izbiro za izrabo 128MB v opcijah na račun višje kvalitete. Naslednje leto pa bo to že priporočljivo imeti za vse igre. Do takrat pa je le še dva meseca.

Prosim, vsaj pri tehniki ne imejte izpadov 'slovenske fovšije'. Če pa že imate trdne argumente, pa te tudi navedite. Jasno pa je, da kar danes še ne zgleda potrebno, jutri sigurno bo. Zato fant verjetno ne bo danes kupil slabše kartice danes, jutri pa spet ene boljše, ker bo to potrebno takrat.

Thanatos ::

iceman dobr si ga :D

tisti benchi so pa itq fake, poglej kako majhna je razlika je med 4200 in 4600. 800 točk my ass.

kuglvinkl ::

V čem pa je finta Radeona 9500? Ali je boljši od NV30?

To nam je natančno izvedeti ta teden, upam...

In ni boljši od NV30, niti od 9500 Pro (8 cevovodov), niti od 9700 (Pro). Upam pa, da bo razdrmal trg.
Your focus determines your reallity

DJ-Ayi ::

I still don't know.

Pa se to graficne so od različnih izdelovalcev, Inno 3D, Hercules, Leadtek,...

Kero od teh za Radeona, pa kero za geforca
>>>>>>>>Hear the music deep inside!<<<<<<<<

BendeR ::

IceMan: Torej je po tvojem 8500le z 64lmb počasnejši od tega z 128mb?

128 ti ne pomeni avtomatsko hitrosti.Živi primer ti je g3 ti 200 z 128mb,kaj ti bo 128 mb če pa je cpu na kartici "počasen".Noben pa mi nebo reko da je 8500le 128mb nakup za prihodnost.
:=)

Zheegec ::

Kaj pe ce mas pocasne rame. Potem tud 128 mb dela pocasneje.
Drugace pa, kdor neki govori o NV30 = trenutno je se ni :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DJ-Ayi ::

A question (vprašanje): Ali lahko maš, navadne DDR RAMe, pa 333MHz rame skupaj?
>>>>>>>>Hear the music deep inside!<<<<<<<<

undefined ::

> IceMan: Torej je po tvojem 8500le z 64lmb počasnejši od tega z 128mb?

To leto v 80% iger še ne, v 20% pa že. 128MB različica bo hitrejša v vseh prihodnjih 3D igrah.

BendeR ::

Pozabi ti lepo naslednje leto te bo že kartica zastarela.Takrat bo itak preslabotna da bo lahko poganjala nove igre na višjih ločlivostih.Sicer pa ti kartica za ok.40 k nemore bit invisticija v prihodnost.
:=)

undefined ::

Torej mi ti spet hočeš dopovedat, da se grafična kartica kupi le za dva meseca?

Jaz osebno kartico kupim dokaj spodobno in jo obdržim najmanj eno leto v računalniku. Ne raztrošam denarja vsakih nekaj mesecev za vsak novi hype, ki ga proizvedejo firme. Pač pa kupim nekaj, kar me zadovoljuje za dalj časa. 128MB pa bo nuja čez nekaj časa, zaradi same količine, velikosti in detajla tekstur, to pa požre dosti spomina. Kartice podpirajo DirectX 8.1, kar pomeni, da boš lahko igral igre s tako kartico z dobro hitrostjo celo naslednje leto in z zadovoljivo hitrostjo še leto po tem. Saj ne izbruhnejo igre nove DirectX različice takoj po izidu le-tega, pač pa kar dosti časa za tem. In vsi razvijalci iger se trudijo kar nekaj časa, da ohranijo kompatibilnost s starejšim produktom, vsaj dve leti po izidu hardwera. Koliko je dober ta hardware (grafična kartica), pa je odvisno koliko si bil pripravljen vložiti pri nakupu in koliko si se takrat zavedal pomembnosti 128MB pomnilnika.

AlienGT ::

Konkreten odgovor na tvoje vprašanje je prav gotovo kupi najdražjo ki trenutno obstaja, to boš imel prav gotovo tudi najdalj časa. Npr Radeon 9700 Pro :D .

Finance praviš? No ja. če se spustimo spet na realni svet, zastarala bo itak vsaka prej ali slej. Čisto zadolvoljiva bo najbrž ta, ki so jo že omenili Radeon 8500 LE (z 64Mb, ki so za večino čisto dovolj). Vsekakor pa je smotrno z boljšo grafikuljo ustrezno opremiti tudi ostali del tvojega compa, sicer je vse skupaj nesmiseln nakup.

BendeR ::

IceMan: To je vse res in prav kaj govoriš samo jaz ti govorim da saj meni ne zdi smiselno kupovat grafične z 128mb,če je nanj prilotan "star" cpu .To da podpirara directx 8.1,hvala bogu da ga ,samo zakaj kupovat 8500le z 128 mb,če pa dobiš za kakega prešerna več že 9500 vsaj te ko bo vuni.Jaz če bi bil na njegovem mestu pi počakal še kak tedn da na tržišče prispe 9500,ki podpira directx9,če se že gremo kaj bodo igre potrebovale čez leto in več. Ta kartica bo vsekakor boljši nakup pa še tolko dražja nebo cene se bodo gibale ok.170-180$.Kartica pa bo tudi imela od tebe tako opevanih 128mb pomnilnika.
:=)

undefined ::

VPU (ali "CPU", kot ga imenuješ ti) nima nobene veze koliko spomina bodo imele teksture na voljo in kako gladko se bodo pretakale skozenj, ali pa bodo potrebovale počasni AGP, ki bo povzročal "kašljanje" slike na zaslonu.

BendeR ::

Kdo ti je te kaj reko da je cpu oz.vpu kak vzameš:D odgovoren za kolk rama odvzemajo teksture.Vidim da si skoraj tak trmast kot jaz :P.

Vzamimo en preprost primer da me poš razumel kak mislim:
kaj ti pomaga 256 mb pomnilnika če maš pa pentiuma 1 in bi rad špilal ta novega unreala a?Tak jaz to mislim kapiš ??
Vem da imama po svoje oba prav toda ,kot vidim svoga menja neboma spemenila:D .Ne razumi me narobe ne govorim da je 8500le slaba grafična daleč od tega in mi je milo rečeno vseeno kako različico vzame jaz mu samo priporočam,da naj počaka in naj vzame grafično malo novejše generacije v tem primeru 9500.
Sicer pa je forum namenjen temu da uporabniki povemo svoje menje ali ni?
:=)

undefined ::

RAM ima svojo funkcijo, VPU ima spet drugo. 8500LE nima dosti smisla primerjati s tem, koliko RAMa bodo izrabile igre. Sam VPU pogojuje hitrost, featurse itak podpira vse, nove celo bolje od nekaterih nVIDIA produtkov (pixel/texel shader). To ti zastavi neko "konstantno" hitrost. Potem pride do pomena RAM, koliko podatkov bo na voljo VPUju, da jih obdela recimo v 5 ciklih, namesto v 30ih. To avtomatsko zagotovi, da framerate v novejših igrah (recimo čez 1 leto) v določenih scenah ne pade iz 30 fps na 5 fps. Tukaj sam VPU nič ne more, ker čaka na pretok podatkov, teh pa ni in ni, ker jih čaka, da pridejo iz glavnega RAMa preko AGP vmesnika, saj je RAM na grafični premajhen, da bi vse to shranil.

Upam, da sem bil tokrat malo bolj jasen. Enaka finta je seveda s CPUjem in glavnim pomnilnikom. Tudi če imaš le 500MHz CPU, še vedno ne pomeni, da ti 512MB RAMa ne bo koristilo (recimo pri zahtevnih prenosnih disk operacijah).

> Sicer pa je forum namenjen temu da uporabniki povemo svoje menje ali ni?

Zastavil si vprašanje na začetku, jaz sem odgovoril. Povedal sem le svoje mnenje iz izkušenj.

BendeR ::

Tudi če imaš le 500MHz CPU, še vedno ne pomeni, da ti 512MB RAMa ne bo koristilo (recimo pri zahtevnih prenosnih disk operacijah).

Mi se pogovarnhjamo o igrah v katerih ti 512 mb nebo pomagalo če maš slab procesor.

Da pa končam najino debato,ki ji ne vidim konca.Naj kupi te 8500le z 128mb.Da bo mi:D

Čeprav je bolj pametno počakat na 9500.
:=)

DJ-Ayi ::

OK. Povsem tem kar ste napisali, sem uspel nekako izluščiti, ali pa tudi ne, da je ATI Radeon nekoliko boljši.

Mislim da si bom nabavil Radeona 9500, ko bo zunaj, to je 128MB pomnilnika. Da jo bom mel, vsaj kako leto. Ker zdaj z Bansheejem težko, ZELO TEŽKO kaj delaš.

Aja, kaj pa rpocesor, kolk časa še bo dober ta ki ga imam?

PA ŠE ZDAJ MI NI NOBEDEN POVEDAL, ČE IMAM LAHKO NAVADNE DDR RAME, PA 333MHz RAME SKUPAJ?
>>>>>>>>Hear the music deep inside!<<<<<<<<

BendeR ::

Z starimi ploščami je blo tak da si lahko dal pc133 gor tudi če ti je plošča podpirala samo pc100 samo da je pač pomnilnik lahko delal samo na 100mhz.Mogoče lahko daš nisem ravno prepričan tak da ti napotkov v tej smeri raje nobom deval.Kar se pa tiče procesorja pa še bo za kakšno leto.Če seveda neboš preveč zahteval od njega:D
:=)

BendeR ::

IceMan: Mislim da sma prišla do kompromisa ati 9500 z 128mb :D
:=)

urosh ::

Hja, odločil si se za dober kompromis. Tudi jaz se odločam za njega. Vse pa bo seveda odvisno le od višine stroškov radeona 9500, ker ni nikjer ne duha ne sluha o tej kartici, zatoraj mi tudi ni jasmo od kod tebi cena med 170 in 180 $? Vsekakor si jo nabavim (nekega lepega dne, ko bo na tržišču) - seveda če bo cena do max. 40 k. Kajti več pa mislim da je bedarija dati za eno grafično kartico. Aja, pa še to me zanima (vkolikor je kdo kje slišal): kako bo kaj z hitrostjo ramov? koliko bo boljša od 8500 le ali 9000?


tnx

CandyMan ::

ma nabav ati 4 MB najhujsa :D :D jest ti jo dam zaston heheeheh nabav gf4 ti4200 128 mb paj cist kul.jebes ati

BendeR ::

V enem od zgornih postov sem podal link do testa v katerem je bla predvidena cena za evropo.
:=)

DJ-Ayi ::

Aha. Nisem edini ki bi jo imel. Ej, če boste karkoli v zvezi s to grafično (ATI Radeon 9500) zvedeli mi pišite: ayi@email.si ! OK?

Meni plata podpira 333MHz DDR RAMe, zdaj mam pa navadne, 266MHz, pa me zanima če so lahko skupaj?
>>>>>>>>Hear the music deep inside!<<<<<<<<


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019667 (12732) Janac
»

Katera komponenta je za zamenjat?

Oddelek: Strojna oprema
231518 (1248) m.i.h.a.
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327143 (5134) ferjan
»

Nakup graficne

Oddelek: Kaj kupiti
351722 (1111) urosh
»

Katero grafično....?

Oddelek: Kaj kupiti
321466 (910) nodes

Več podobnih tem