» »

nVIDIA vs. ATi

nVIDIA vs. ATi

ferdo ::

v prihodnjosti bo trebalo menat staro gForce2MX400

kaj kupiti...
nVIDIA gF4Ti
ali
ATi radeon8500
ATi radeon9000
ATi radeon9000pro

zadeva naj bi mela 128Mb
kupu bi do nekje max. 35.000,ooSIT vrednost nove kartice....lahko mal več recmo do 40.000,ooSIT

mal bom še počaku da bodo cene pale, sm vprašanje za kolk bodo cene pale. grafično pa mislm met najmanj 2 leti.
plačat,več ko 40.000,ooSIT za novo grafično mi je totalna neumnost. tolereram pa vseeno lahko, samo ne več ko 5.000,ooSIT -> recmo do 45.00,ooSIT.

tko, kaj kupt mam ene 30.000,ooSIT u žepu:)
sm reveš "študent" pa to.....:D
neki treba kupt da bo najmanj 2 let zdržalo za moje potrebe. čeprau tale MX ko ga mam zdej je uredu, ampak, nekako ne več.

Lime ::

Od naštetih sigurno GF4 Ti4200. Samo kakšnega jurja boš moral še dodati.

V 10 dneh sem testiral (sem se odločal za nakup) mojega starega GF2 MX400, Transcend Radeon 8500LE in Gainward GF4 Ti4200.
Najbolj mi je bila všeč (tako 2D kot 3D) Ti4200, vendar sem imel težave s TV-OUT (dela, ne dela). Nato sem poskusil še 8500LE, ki je slabša od Ti4200 (tako 2D kot 3D) in sem imel tudi težave s TV-OUT (kjer bi moral biti film, je bila vijolična slika).

Tako, da je pri meni zaenkrat ostal Gainward GF2 MX400 64MB DDR, ki deluje BP.

Priključeval pa sem jih preko DVI-I priključka na LCD LG 18''. Nisem jih testiral s kakšnimi testnimi programi, ampak kar sem dejansko videl (ostrina, barve, kontrast...).

Matek ::

Hum, Lime, prvič slišim za Transcend, ATijeva kartica ima drugače zelo dobro sliko.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Eazy D ::

ATI RADEON 8500LE 128M OEM 38280 (z DDV)
Cena je z Mlacoma.

msmiha ::

Zanima me če je ta ATIjeva kartica Build by ATI al je Powerd by ATI?
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Matek ::

Ta je built by ATi, če bi mela spredaj kako drugo firmo, bi bla pa powered by ati, recimo:
INNO RADEON8500LE 64MB DVI/TVOUT/SH 23500 28200
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

udarnik ::

MLACOM
na ceniku je v trovini pa jo nimajo!

napaka!|ODAMMIT!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: udarnik ()

Redman ::

Kupi Winfast geforce4200 64mb pa ga navij pa boš mel hudo kartico.Cena 42k.

jRk0 ::

Transcend? Ni cudno, da je pol lahko slika neka slaba...

kaj pa jemles neke cudne firme, za katere se svet ni slisal.

za tv-out pa je octino pr tebi oz. tvju problem, ne v karticah:)

meni na r8500 se nikol ni tv-out zatajil:) sploh ne vem zakaj bi???
You fuck up once, you loose two teeth.

ferdo ::

jzt še zdej nevem za katero se naj odločim, zakaj ATi in zakaj ne nVIDIA

zanima me v čem so razlike v čipih in zmogljivost

kr nimam pojma o gF4Ti**** seriji
o ATi grafiki pa še manj...

ali so ATi driverji uredu ali ina nVIDIA to bolš porihtano, use me zanima, ne pa sm da mi nekdo reče to naj kupm kr ma tut on to u svoji mašini....
kje več profteram....

undefined ::

Evo kaj kupiti, od cenejše do najdražje variante:

1. nV GF3 Ti200 64MB DDR (30k)
2. ATI 8500LE 128MB (40k)
3. nV GF4 Ti4200 128MB (49k)
4. GF4 Ti4600 128MB (85k)
5. ATI 9700Pro (110k)

tha_man ::

Hmm, namesto ti200 mislim da je pametnejša izbira R9000 Pro 64M. Podobne performance, podobna cena, več funkcij in boljša kvaliteta slike ter tv-outa. Ostalo je pa kul.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Lime ::

Transcend je svetovno znana firma, ki izdeluje pomnilniške module (RAM) za strežnike. Doživljenska garancija. V zadnjem času pa izdelujejo tudi USB flash drive, Compact flash, MultiMedia, osnovne plošče...
Ta firma je višji cenovni razred.
LINK

Saj nisem mislil, da je bila slika slaba, ampak je bila pri Ti4200 boljša. Res je pa tudi, da med GF2 MX400 in Ati 8500LE pri 2D nisem opazil bistvene razlike.

ferdo ::

kolk je pa kej u driverjih razlike, pa navijanje.
všeč mi je 9000pro
ima ATi uredu driverje, al je kej problemou znjimi?

Lime ::

Nimam težav na TV.
GF2 deluje BP. Namizje z ATi 8500LE se tudi vidi v redu, ko pa zaženem film, pa je v polju, kjer bi moral biti film samo vijolična slika. Enako je tudi pri mojem kolegu, ki ima notebook Toshiba z ATi RADEON 8500. Se pa ne dogaja pri vseh filmih!!! Kakšnih 20% jih dela BP.
Za Ti4200 pa sem kontaktiral z Gainwardom, pa so mi napisali, da mora biti TV prižgan, ko se računalnik nalaga, zato da TV-OUT zazna TV :D . Hvala sem rekel in jo nesel nazaj v trgovino. Če pa TV prižgeš, ko je računalnik že prižgan, pa včasih dela, včasih ne :( . Rekli so mi tudi, da naj bi nov bios rešil to zadevo.
Tudi na tujih forumih sem opazil, da ima veliko ljudi težave s TV-OUT pri Nvidia GF4 karticah.

undefined ::

ATI ima sedaj kar v redu gonilnike. Problemi pa se najdejo pri vseh, tudi pri nV.

Lime ::

Ko ravno sprašuješ v zvezi z driverji. Tukaj je tema iz tujega foruma, žal ne morem napisati linka, ker je privat forum in nima vsak dostopa:
No more ATI cards for me...
Never, ever, will I ever buy an ATI card again. I was an Nvidia loyalist forever, and from now on, will continue to be. I bought an ATI Radeon 8500 because of the price/performance, but I've had enough of the driver issues. With every new driver, I get new issues, it's bullcrap.

No more ATI for me.

F-U ATI

Za njim je še kar nekaj ljudi pisalo podobne stvari, nekateri pa tudi nasprotno seveda :D .
Sam pa z ATijem nimam izkušenj, lahko pa NVidio iz lastnih izkušenj pohvalim.

undefined ::

Lime, podobne citate se tudi da dobiti od ATI uporabnikov glede nVIDIA gonilnikov. To so pristranska mnenja, ki nekoga lahko samo zavedejo.

Slowenc ::

ATI radeon 8500 delux je kr dobra grafa. Priporočam.
Skiny gate.

Lime ::

Seveda bo vsak hvalil svoje. Hvala bogu, da imamo vsaj po dva dobra proizvajalca (ATi - NVidia, AMD-Intel...)
Sem pa tudi napisal, da so bili spodaj tudi posti, ki so trdili nasprotno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019616 (12681) Janac
»

RADEON 9500

Oddelek: Strojna oprema
362188 (1382) ferdo
»

ti-4200 dobra kupcija?

Oddelek: Kaj kupiti
181639 (1253) Lime
»

Katero grafično....?

Oddelek: Kaj kupiti
321462 (906) nodes
»

Graficna kartica - kaj kupiti do 30.000,00 sit

Oddelek: Kaj kupiti
171926 (1492) globoko grlo

Več podobnih tem