» »

MWC 2011: Predstavljene napovedi za Windows Phone 7

MWC 2011: Predstavljene napovedi za Windows Phone 7

TechSpot - Na Mobile World Congressu 2011 v Barceloni je imel svoje predavanje tudi Microsoftov izvršni direktor Steve Ballmer, ki se je dotaknil predvsem prihodnosti Windows Phone 7. Napovedal je novosti, ki jih lahko letos pričakujemo v Windows Phone 7:
  • prihodnji mesec izide posodobitev s podporo za funkciji kopiraj in prilepi ter hitrejše delovanje aplikacij,
  • kasneje letos pa še podpora za omrežja CDMA (to v Evropi ni pomembno, ker je v uporabi izključno GSM),
  • integracija Twitterja v People Hub,
  • shranjevanje in deljenje datotek v oblaku prek Windows Live SkyDrive,
  • Internet Explorer 9 in
  • izboljšana podpora za večopravilnost.



Druga pomembna novost bo integracija Windows Phone 7 z Xbox Kinectom. Konzola in telefon komunicirata v realnem času. Igro je mogoče krmiliti prek telefona in Kinecta hkrati, s čimer postane telefon dodatni krmilnik. Microsoft pravi, da je v spodnjem posnetku predstavljena tehnologija že realnost in da bo na trgu vsak hip. Kdaj točno to bo, niso povedali.

31 komentarjev

Bor H ::

ok...zdej ko vidimo da MS misli z WP7 resno lahko prešaltamo na resna vprašanja...

koliko vam kej požre MB za sinhronizacije, s tem mislim predvsem mail, FB vem da lahko v višave dvigne zadeve
drugo: je že kdo usposobu eduroam na naši univerzi?

alesrosina ::

Bor H je izjavil:

ok...zdej ko vidimo da MS misli z WP7 resno lahko prešaltamo na resna vprašanja...

koliko vam kej požre MB za sinhronizacije, s tem mislim predvsem mail, FB vem da lahko v višave dvigne zadeve
drugo: je že kdo usposobu eduroam na naši univerzi?


kaj mislis s sinhronizacijo? Jaz imam nastavljeno, da mi gmail sinhronizira za zadnjih 14 dni. Kar ne znese ravno veliko, glede na to da imam na telefonu 8GB prostora (HTC Trophy). Zasedenega prostora (z vsemi appsi, maili, smsji, slikami) imam nekje tretino pomnilnika, kakor mi prikazuje Zune. Se pa nisem poglabljal v ta podatek.

Kar se tice eduroam - samo vpises username&passowrd in deluje.

Bor H ::

eduroam: hura!
sinhronizacijo sem mislu prenos podatkov, da nima 10Mb dnevno sam za maile recimo

LuGi ::

Fino fajn ;)

SuperKobeD ::

Jap super novice. Najbolj pa me veseli da ne bo po enem letu moja Omnia zastarela tako kot prva :D
[With the lights out]

billy ::

alesrosina, a obstaja kakšen VNC client, ki deluje b.p. ? Če ne..kaj pa RDP?

Bistri007 ::

kasneje letos pa še podpora za omrežja CDMA (to v Evropi ni pomembno, ker je v uporabi izključno GSM)

To ni res. Tudi v Evropi je CDMA450 in CDMA2000 (z EV-DO). To tehnologijo ima nizozemski KPN in ruski Skylink.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Elysium ::

billy je izjavil:

alesrosina, a obstaja kakšen VNC client, ki deluje b.p. ? Če ne..kaj pa RDP?

Ja. Glede na to, da Zune aplikacije verjetno nimaš instalirane, lahko pogledaš na tole stran http://www.marketplacebrowser.com in vtipkaš VNC in dobiš: http://www.marketplacebrowser.com/12647...
Je pa še nisem preizkusil, niti DL, samo opazil sem jo nekaj časa nazaj.

Bor H ::

Hm, jaz imam Zune aplikacijo pa vseeno ne vidim marketa. Kao da na moji lokaciji ni na voljo? Nimam pa še nobenga telefona registriranega s svojim PCjem/Zunom. Vem da so neki problemi s kupovanjem, kaj pa brezplačne aplikacije? Lahko downloadaš?

Bananovec ::

Se že ve, kateri bodo novi mobilniki opremljeni z WP7 ?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Elysium ::

Bor H je izjavil:

Hm, jaz imam Zune aplikacijo pa vseeno ne vidim marketa. Kao da na moji lokaciji ni na voljo? Nimam pa še nobenga telefona registriranega s svojim PCjem/Zunom. Vem da so neki problemi s kupovanjem, kaj pa brezplačne aplikacije? Lahko downloadaš?

Aha. Točno. Kolikor se spomnim tudi jaz nisem mogel videti aplikacij na Zune, dokler nisem imel telefona. Samo pri Zune HD sem jih DL tudi brez naprave.

Drug problem zna biti tudi to, da imam jaz povsod regijo in vse nastavitve vedno nastavljeno na US, zato tudi nikoli nisem imel problemov, kot so jih imeli nekateri drugi. Mislim, da imam zato na voljo tudi več funkcionalnosti, kot če bi imel izbrano Slovenijo. Nisem pa povsem prepričan, ker v Sloveniji še nisem srečal nobenega lastnika.

Sicer ti pa tisti link, ki sem ga prej postal omogoča enako pregledno iskanje po aplikacijah kot Zune, samo da ni komentarjev in ocen aplikacij.

Kupovanje. Jaz imam ta problem, da ker sem registriran na US, moram tudi kupovati aplikacije s kartico, ki ima naslov v US. To se da dokaj enostavno urediti in sicer si narediš debitno Mastercard kartico z naslovom v US. Za tiste, ki so registrirani na Slovenijo, pa ne vem točno, ker se nisem še z nobenim pogovarjal. Brezplačne aplikacija pa brez problema nalagaš kadarkoli.

Bor H ::

A, hvala za razjasnitev, torej je problem v tem da nimam telefona še povezanega s PCjem. Kul.

noraguta ::

mah mene vse to ne prepriča , kukr bi MS jemal vse to nekak z rezervo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Tilen ::

Bananovec je izjavil:

Se že ve, kateri bodo novi mobilniki opremljeni z WP7 ?



Nokia. :P

Imaš pa trenutno na voljo Omnia 7 in HTC.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

alesrosina ::

billy je izjavil:

alesrosina, a obstaja kakšen VNC client, ki deluje b.p. ? Če ne..kaj pa RDP?


Noben pameten. Finta je v temu, da developer API trenutno podpira samo http povezavo, kar pa ti je lahko takoj jasno, da za programe, ki so data intenzivni (razni vnc, rdp, chat, skype-type, etc) ne pride ravno v postev. Bo treba pocakat na update APIja, ki bo podpiral tudi low-level tcp/ip connecton.

Bor H je izjavil:

Hm, jaz imam Zune aplikacijo pa vseeno ne vidim marketa. Kao da na moji lokaciji ni na voljo? Nimam pa še nobenga telefona registriranega s svojim PCjem/Zunom. Vem da so neki problemi s kupovanjem, kaj pa brezplačne aplikacije? Lahko downloadaš?


Finta je, da smo na "nepodprtem trgu". Da prides v zune do marketplacea, moras spremenit locale na tvoji kisti na US: http://www.istartedsomething.com/200805...

Zgodovina sprememb…

Bor H ::

moj vtis: pravkar sem prišel domov s Htc Trophy in sm čist navdušen nad hitrostjo sistema, vidi se sicer da mu še manjka aplikacij ampak mail klient + mobilni offici je čista zmaga.

alesrosina ::

Bananovec je izjavil:

Se že ve, kateri bodo novi mobilniki opremljeni z WP7 ?


Tukaj mas (dokaj svez) seznam trenutno vseh telefonov z WP7: http://www.gsmarena.com/results.php3?sN...

Pri nas se dobi HTC Troophy, HTC HD7, Samsung Omnia 7, LG Optimus pri Mobitelu ali Simobilu. Verjetno se se kaksen model vec dobi kje v prosti prodaji.

Bor H ::

to je več ali manj to ja, Omnia ima najbolš zaslon, Optimus baje najboljše ohišje (+ dlna + 16gb spomina), trophy je najcenej, hd7 pa največji
škoda da ni mozarta, ki ima edini 8mpix + xenon flash

alesrosina ::

Jp, se strinjam, tud meni je Mozart najbolj vsec. HD7&omnia sta za moje pojme ze prevelika, optimus mi je pa grd :)
Na Mobitelu so izrecno rekli, da Mozarta ne bodo imeli, tko da trenutno ostajam na troophy :) Bomo videli, kaj bo sproducirala Nokia.

Bor H ::

Trophy ne Troophy ;)

alesrosina ::

Bor H je izjavil:

Trophy ne Troophy ;)


opa, my bad :)

SLO_Matej ::

Bor H je izjavil:

to je več ali manj to ja, Omnia ima najbolš zaslon, Optimus baje najboljše ohišje (+ dlna + 16gb spomina), trophy je najcenej, hd7 pa največji
škoda da ni mozarta, ki ima edini 8mpix + xenon flash

alesrosina je izjavil:

Jp, se strinjam, tud meni je Mozart najbolj vsec. HD7&omnia sta za moje pojme ze prevelika, optimus mi je pa grd :)
Na Mobitelu so izrecno rekli, da Mozarta ne bodo imeli, tko da trenutno ostajam na troophy :) Bomo videli, kaj bo sproducirala Nokia.

HTC 7 Mozart je v Sloveniji. V ponudbi ga ima Tušmobil: http://www.tusmobil.si/mobilni-telefoni...

Lonsarg ::

Ja Bor_H zakaj nisi šu na Tuš po pocen paket + pocen Mozart:) Trophy si pr Simobilu vzel ugibam?

Bor H ::

Ker sem za 18EUR dobil Orto u nulo + mini plus (torej 200Mb prenosa podatkov, 1000sms, 1000 simobil minut, na mobitel mam 10 minut klicev na mesec če sploh) in trophy za 200EUR. Če usposobim eduroam na trophyu mi je 200mb dovolj, če ne bom pa izklopu vso količino sinhronizacij, vseeno to lažje kot pa da se pri tušu sprašujem a sem na pravem omrežju za data nucat.

Sem pa čist navdušen še zmer, vse dela kot more, edin en problem ma s številkami in prepoznavanjem klicne številke države ampak se je dal vse zrihtat.

Lonsarg ::

Ja sj to ma Simobil res fino, ko je telefon cenejši, če vzameš mini plus. Z tem če narediš bilanco v bistvu samo 4EUR dodatno plačuješ ne 8, ker gre ostalo v nižjo ceno telefona. No če ti bo uspelo priti z 200MB čez super, men od kar šparam z doma wifi pride še vedno 300MB na androidu(prej 500-600). Če bi hotu bit bolj zihr bi lahko vzel midi, v dveh letih bi samo 50EUR več dal.

In kako se kaj obnese WM7 z sihronizacijo z google zadevami(contacs/mail/calendar) oziroma še bolje hkrati še z microsoft da imaš dvojni backup, to dela tko preprosto da sam usernema vpišeš al še ne? Namreč če slučajno kak Fajn WP7 device pride ven mislim še vedno bit Google's bith, sam pač na Microsoft napravi:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

SLO_Matej ::

Lonsarg je izjavil:

Ja sj to ma Simobil res fino, ko je telefon cenejši, če vzameš mini plus. Z tem če narediš bilanco v bistvu samo 4EUR dodatno plačuješ ne 8, ker gre ostalo v nižjo ceno telefona. No če ti bo uspelo priti z 200MB čez super, men od kar šparam z doma wifi pride še vedno 300MB na androidu(prej 500-600). Če bi hotu bit bolj zihr bi lahko vzel midi, v dveh letih bi samo 50EUR več dal.

In kako se kaj obnese WM7 z sihronizacijo z google zadevami(contacs/mail/calendar) oziroma še bolje hkrati še z microsoft da imaš dvojni backup, to dela tko preprosto da sam usernema vpišeš al še ne? Namreč če slučajno kak Fajn WP7 device pride ven mislim še vedno bit Google's bith, sam pač na Microsoft napravi:D

V manj kot pol ure sem imel ves adresar, pošto in koledar na telefonu. Vse to omogoča tudi Android, ampak nikakor ne tako elegantno in preprosto, kot to naredijo novi Windowsi. Kljub temu ne gre brez napak. Medtem ko pri Gmail računih lahko nastavimo ali želimo sinhronizirati samo pošto, kontakte ali koledar, za obvezni Live račun te možnosti ni.

Takole so zapisali na Mobitel Tehniku na testu Vikend z Omnio 7. Vir: http://tehnik.mobitel.si/vikend-z-omnio...

Sicer pa je WP7 (Windows Phone). ;)

Bor H ::

Super se odnese, kontakte sinhronizira brez problemov, mail klient je čista poezija, koledar pa še nisem probaval ampak kot vidim sinhronizira samo na primaren googlov koledar. Za live sem si pa naredu posebej account ker imam na MSNju ene par ljudi, ki jih nočem imeti v imeniku ;)

alesrosina ::

Lonsarg je izjavil:

In kako se kaj obnese WM7 z sihronizacijo z google zadevami(contacs/mail/calendar) oziroma še bolje hkrati še z microsoft da imaš dvojni backup, to dela tko preprosto da sam usernema vpišeš al še ne? Namreč če slučajno kak Fajn WP7 device pride ven mislim še vedno bit Google's bith, sam pač na Microsoft napravi:D


Jp, vsa sinhorinzacija je tipa vpises username&geslo, klines OK in to je to. Edino koledarje ti sinhronizira samo primarne (tako google, kot tudi windows live; yahoo nisem probaval). Tudi sam uporabljam primeren email na gmailu in dela super.

Bor H ::

Danes sem dobil prvi update, gre samo za bugfix
"We made some improvements to the way we deliver software updates to ensure that the process keeps working smoothly for you."

JanezekNovak ::

Bor H je izjavil:

Sem pa čist navdušen še zmer, vse dela kot more, edin en problem ma s številkami in prepoznavanjem klicne številke države ampak se je dal vse zrihtat.


Kako si pa zrihtal tole?

Kolega je včeraj dobil HTC Trophy in mu tudi prepoznava klicne številke države dela probleme in ga zanima kako se to najlažje zrihta.

Hvala za odgovor.
http://www.euroairsoft.com/

Bor H ::

Jst sm tko rešu da imam vsak kontakt shranjen pod +386... kot mobilno, kot domačo pa brez +386. Najžaje to izvedeš če sinhroniziraš na kak Gmail ali Hotmail in potem popravljaš. Verjetno pa lahko preko katerega od teh servisov exportaš v CVS ali pa direkt excell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Phone 7.5 Mango nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6520531 (17206) Gregor Spagn
»

Nove nokie: Lumia 710 in 800, Asha 200, 201, 300 in 303 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
6224182 (20207) rio972
»

Metro UI vedno bolj kaže svoj obraz v Windows 8

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3512927 (11086) Cold1
»

Neuradna večopravilnost prihaja na Windows Phone 7

Oddelek: Novice / Windows Mobile
164471 (3830) Lonsarg
»

Windows Phone 7 le potegavščina?

Oddelek: Novice / Windows Mobile
137096 (6454) PrimozR

Več podobnih tem