» »

5.1 sourround sound sistem

5.1 sourround sound sistem

betko007 ::

Pozdravljeni,

odločil sem da si kupim zvočnike, ki imajo 5.1 sound. Zelo pametno se mi zdi, da bi imeli USB Vhod, ker imam prenosnik in imam samo dva zvočna vtiča iz računalnika. Tudi manj kablarije bi bilo, če bi bil USB.

Pregledal sem že skoraj vse slovenske strani, a ne najdem ničesar, dobil sem jih nekaj na Ebayu, ampak to so iz Amerike in od tam se mi ne splača pošiljanje...


Torej, kje bi se dalo v Sloveniji kupit dobre zvočnike, ki imajo 5.1 sound sistem in stanejo nekje do 200€?

Hvala za vso pomoč.

St235 ::

Če hočeš dobit zvok 5.1 iz računalnika najprej rabiš kartico, ki to podpira. Pripeljat stereo signal iz laptopa v 5.1 sistem ne pomeni prostorski zvok.

Drguače so dobra in cenovno najugodnejša rešitev kakšni logitechovi 5.1 zvočniški sistemi. Samo če jih boš priklapljat preko stereo vhoda je to denar stran vržen. Rajši vzemi 2.1 sistem.

PReko USBja kot je meni znano bi šlo edino, če bi imeli zvočniku vgrajeno 5.1 surround zvočno. Tega pa pri nas še nisem videl. Tako, da bi najprej moral kupt 5.1 zvočno potem pa še zvočnike. Dvomim, da boš prišel čez za 200EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

SkyEye90 ::

Veliko zvočnikov ki imajo USB vhod imajo tudi svojo zvočno kartico (če ni ti že sloh pogoj). Tudi sam imam ene take (dal sem nekje 80evrov), pa so 5.1, povezane preko USB, imajo svojo zvočno kartico in vse potrebne dekoderje DD, DTS.. Pa nima veze kakšno zvočno ima laptop, ker je itak ne uporabiš v kolikor imaš zvočnike z zunanjo.

Kateri pa so na trgu trenutno dobri pa ne znam svetovat, zadnje čase ne spremljam :)

ps: imam te, za svoj denar odlični, za manjši prostor čisto dovolj močni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

kremenko1 ::

A mi lahko zaupaš kateri zvočniki so to, ker bi si jih tudi sam nabavil(pardon sem prepozno opazil link)

Zgodovina sprememb…

betko007 ::

SkyEye90 je izjavil:

Veliko zvočnikov ki imajo USB vhod imajo tudi svojo zvočno kartico (če ni ti že sloh pogoj). Tudi sam imam ene take (dal sem nekje 80evrov), pa so 5.1, povezane preko USB, imajo svojo zvočno kartico in vse potrebne dekoderje DD, DTS.. Pa nima veze kakšno zvočno ima laptop, ker je itak ne uporabiš v kolikor imaš zvočnike z zunanjo.

Kateri pa so na trgu trenutno dobri pa ne znam svetovat, zadnje čase ne spremljam :)

ps: imam te, za svoj denar odlični, za manjši prostor čisto dovolj močni.



Napisal sem, da bi raje videl da je v Sloveniji, predvsem zaradi poštnine seveda.
Zanima me, če lahko poveš koliko si plačal za vse skupaj, skupaj z poštnino in kar pripada zraven.

SkyEye90 ::

Vem da si napisal da bi raje iz SLO, dal sem samo link kater model imam. Kupil sem jih že vsaj 3 leta nazaj v Big Bangu. Sem sploh mislil da se jih ne da več dobiti. Če jih kje majo to pa nevem.
Obstaja verjetno kak drug podoben model, glej le da ima USB vhod in notranjo zvočno kartico, bo najbolje. Ti moji imajo potem tudi chinch stereo vhod in pa optični digitalni vhod, ni da ni. Bili pa so najcenejša izbira, 20.000 SIT se mi zdi in ni mi žal :D

betko007 ::

Za ta denar tudi meni ne bi bilo žal. Bom probal kaj poiskaat, ampak sem že eliko preiskal in v Slo ni nobenih z USB, in če slučajno so, je cena nabita to stropa :(
Če maste kej časa bi vas lepo prosil, če še vi malo pogledate, oz. poiščete...

LP
ty

betko007 ::

ma kej prav nobeden nič :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: betko007 ()

zagi123 ::

5.1 za 200EUR so smeti in metanje denarja stran. Poleg tega si 5.1 na kompu želi večina osnovnošolcev (saraund vufer tuc tuc kva bo carsko), potem pa gor vrtijo 128kbps mp3je in 700mb ripe in zraven pljuvajo po zvočnikih, ker dela samo levi in desni zvočnik. Če pa vseeno hočeš to, pa nabavi kaj v smislu Logitech Z-506 in neko 5.1 zvočno na usbju, npr. Creative X-Fi Surround pro USB. Slednje te pride 160EUR.

matonson ::

Najboljša USB zvočna "kartica" za majhen denar je baje asus xonar u1 > http://www.bolha.com/zvocne-kartice/asu...
Boljši zvok in boljši driverji od creative. Problem je le v tem, da ima za 5.1 samo preko spdif izhoda.

Pri creative usb 5.1 zelo jambrajo glede driverjev. Normalno naj bi delalo le na xpjih.

zagi123 ::

Lol, kaj ti bo pol. Ta Asusova zvočna je bolj kozmetični pripomoček za v torbico.

Creative ima pa itak zanič driverje za vse zvočne in njihov support je porazen, kaj čmo.

betko007 ::

Danes sem odšel v Big Bang v Ljubljani in kaj so mi rekli?
Da to sploh ne obstaja, da za to oni še niso slišali...
Torek kje bi lahko v Sloveniji dobil zvočnike s sistemom 5.1, in da imajo USB vhod.

zagi123 ::

WTF no, kdaj ti bo v glavo padlo da jih ne dobiš.

Mare3 ::

LP. Si bom sposodil temo. Imam tak hišni kino: http://www.ceneje.si/avdio-video/hisni-...

Me pa zanima s kakšnim kablom je najbolje povezati to na komp ker z tem ki ga imam zdej se večinoma sliši samo srednji zvočnik stranski se bolj malo pa sem probal že vse nastavitve, sem pa slišal nekje da naj bi obstajal nekakšen digitalni kabel ali priključek nimam pojma. Morda vi kaj več veste o tem in bi mi svetovali kaj naj še probam da se bodo vsi zvočniki enako slišali in ne samo srednji ostali pa bolj malo.

Slika kable ki ga trenutno uporabljam:

SkyEye90 ::

Trenutno imaš povezano s stereo kablom, po katerem se prenašata le levi in desni kanal. Hišni kino ti iz teh dveh po neki svoji logiki to predvaja na vse zvočnike. Poskusi opcije na hišnem kinu, verjetno obstaja da predvaja le na prednja, ali na vse enako...imaš verjetno različne zvočne sheme.

Digitalni prenos pa pomeni, da računalnik pošilja po enem kablu signal za vseh 6 zvočnikov, ki ga na drugi strani hišni kino potem odkodira in predvaja. A za to potrebuješ digitalni izhod na PC-ju in pa hišni kino, ki ima digitalni koaksialni ali optični vhod. Tega pa hišni kino sistemi (predvajalniki) večinoma nimajo. Imajo pa to vsi AV receiverji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

Mare3 ::

Najlepša hvala za odgovor. LP

speljak ::

da se priključim temi. Imam namen kupiti tole:
receiver-> http://usa.yamaha.com/products/audio-vi...
zvočniki 5.1-> http://www.jamo.com/eu-en/products/s-42...

a sploh paše to dvoje skupaj?
mislim pa da je načeloma oboje ok

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: speljak ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC -> smart tv -> hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
365693 (4815) St235
»

Hišni kino ali navadni 5.1 sistem

Oddelek: Zvok in slika
315089 (4027) Anney
»

Kako spraviti zvok iz lcd na 5.1 zvočnike?

Oddelek: Zvok in slika
112399 (2242) dpicul
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19627472 (14728) psytoma
»

WD TV HD Media Player + 5.1 Surround zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
113985 (3728) Okapi

Več podobnih tem